6 najlepších receptov na rebarborový džem

Na výrobu sladkého džemu sme zvyknutí používať rôzne bobule a ovocie.Často sa však nachádza rebarborový džem.Boli by ste prekvapení, ale táto trvalá bylinná rastlina je celkom vhodná pre chutný a zdravý dezert.Hlavná vec je včas zozbierať suroviny a správne pripraviť sladkú pochúťku.
Obsah
 1. Prínos a ujma
 2. Video „Jam from fromrebarbora na zimu “
 3. Najlepšie recepty
 4. Klasika
 5. „ Päť minút “so zázvorom ]
 6. V troch etapách
 7. S pomarančom
 8. S jablkami
 9. Vo viacvrstvovom obchode
Výhody a poškodenia

Zhromaždenie rebarbory ​​na použitie pri varení je potrebné iba pri stonkách.maľovaná ružová.Až potom budú stonky šťavnaté a mäkké.Odporúča sa nenarezávať stonky nožom, ale len ich zlomiť rukami.

Pred zberom musí byť rastlina dostatočne zalievaná - potom stonky získajú potrebnú šťavnatosť.Pokúste sa vybrať iba mladé stonky bez hustej drsnej pokožky.

Predpokladá sa, že rastlina normalizuje činnosť tráviaceho systému, má priaznivý vplyv na stav kardiovaskulárneho systému, posilňuje srdcový sval.Pravidelná konzumácia rebarbora významne znižuje riziko rozvoja onkológie, posilňuje imunitný systém.

Avšak takýto džem by sa mal jesť opatrne.Preto sa jeho použitie neodporúča počas tehotenstva a diabetikov.akV gastrointestinálnom trakte je ochorenie obličiek alebo patológia, použitie takejto liečby môže spôsobiť krvácanie.

Video „Rebarbora džem na zimu“

Z tohto videa sa dozviete recept na vynikajúci džem rebarbory ​​na zimu.

Najlepšie recepty

Existuje veľa receptov na výrobu sladkých rebarbora.Snažili sme sa vybrať najúspešnejšie, osvedčené a skúsené hostesky.

Klasický

Toto je nekomplikovaný recept, ktorý používa iba dve zložky - rebarbora a cukor.Dezert je nenáročný na zloženie a je chutný a krásny.

Na prípravu liečiva odoberte 1 kg stopiek a 1,5 kg granulovaného cukru.Olúpajte rebarbory ​​nakrájané na malé kocky.Surovinu umiestnime do vhodnej smaltovanej misky alebo panvice a naplníme ju polovicou cukru.Ponechajte pažbu najmenej 8 hodín, aby sa objavila šťava a cukor sa rozpustil.Teraz by sa výsledný sirup mal vypustiť a priviesť do varu, potom pridať zvyšný cukor.

Opäť držíme sirup na sporáku, kým sa nevarí, a doňho nevložíme plátky rebarbory.A opäť čakáme na varenie džemu, nezabudnite ho neustále miešať.Potom, ako sa hmota uvarí, povarte ju 2 minúty, vyberte z tepla a nechajte asi 1 hodinu.Potom zasuňte džem do ohňa a varte asi 5 minút po varení.Horúci džem sa naleje do sterilizovaných pohárov, zabalí sa do prikrývky a nechá saochladiť

V procese varenia nezabudnite odstrániť penu z džemu - bude sa aktívne tvoriť pri varení. ​​Potom bude hotový výrobok ľahký a priehľadný.

„Päť minút“ so zázvorom

Rýchly a pohodlný spôsob, ako pripraviť zimnú chutnú a zdravú pochúťku.Budete potrebovať:

 • 1 kg cukru;
 • 1 kg stvrdnutia;
 • zázvor zázvoru.

Rebrík dôkladne umyte, vysušte a nakrájajte na kocky.Masu nalejeme na smaltovanú panvicu, pridáme trochu vody a pošleme ju na malý oheň pokrytý cukrom.Za občasného premiešania priviesť hmotu do varu.Ginger trela na jemnom strúhadle a pridávala do džemu.Výsledná hmota sa varí 5 minút po varení.Hotový džem sa ukladá do sklenených pohárov.Potraviny skladujte v chladničke.

V troch krokoch

Na tento recept budete potrebovať:

 • granulovaný cukor - 1 kg;
 • stonky rebarbory ​​- 1,5 kg;
 • stredne veľká citrón - 1 ks.

Stopuje môj, suchý a čistý, nakrájaný na kocky.Posypeme cukrom a necháme ho cez noc, aby rebarbora vypustila šťavuRáno premiestnime omšu do hrnca, zapálime, privedieme do varu a povaríme 5 minút.Odstráňte zaseknutý papier z kachlí a nechajte ho 12 hodín.Postup zopakujte ešte dvakrát.

Do takmer hotového džemu pridajte citrón strúhaný na jemnom strúhadle (nasekajte ho spolu so šupkou), varte na miernom ohni 10 minút.Horúci džem sa naleje do plechoviek.Ochladená pochúťka by sa mala uchovávať v chladničke.

S pomarančom

Zaujímavý recept na džem s ľahkými citrusovými tónmi a príjemnou kyslosťou.Z zložiek:

 • granulovaný cukor - 1 kg;
 • stonky rebarbory ​​- 1 kg;
 • Pomaranče - 0,5 kg.

Stopky sa olúpajú a nakrájajú na kocky, vložia sa do smaltovanej misky alebo panvice a posypú sa malým množstvom cukru.Olúpajte a nakrájajte pomaranče na plátky.Neponáhľajte sa, aby ste vyhodili šupku, ktorá bude pre nás v budúcnosti užitočná.

Pridajte pomaranče do rebarbory ​​a nechajte hmotu 4-5 hodín, aby sa dala šťava.Potom na sporák vložte panvicu s džemom, nalejte 0,5 kg cukru a privarte.Odstráňte z horúcej zmesi, nalejte zvyšný cukor a pomarančovú kôru a znova pošlite do varu.Varte 5 minút na miernom ohni a rozdeľte ho do sterilizovaných pohárov.

S jablkami

Pre tento recept sú potrebné nasledujúce ingrediencie:

 • 700r vyčistený a nakrájaný rebarbora;
 • 800 g cukru;
 • 350 g jabĺk.

Ošúpané a nakrájané jablká a rebarbory ​​vložte do misky a pridajte cukor.Dobre premiešajte a nechajte pôsobiť najmenej 1 hodinu.Potom hmotu presunieme na panvicu a položíme ju na sporák.Džem uveďte do varu, znížte teplotu na nízku teplotu a pod vekom varte asi 1 hodinu, za občasného miešania.Hotový horúci džem sme vložili do pripravených plechoviek.

Vo viacvrstvovom mixéri

Džem zo stoniek tejto byliny sa môže variť vo viacvrstvovom mixéri.Na to potrebujetetráviť minimum času a úsilia. Budete potrebovať:

 • 1 kg cukru;
 • 1 kg rebarbory;
 • 2 pomaranče.

Môj rebarbora, čistý a nasekaný, do misky vložte viacvrstvový cukor a naplňte ho polovicou cukru. Dôkladne premiešajte a nechajte hmotu, kým sa neobjaví šťava. Pridajte zvyšný cukor a znova premiešajte. Nádobu vložte do pomalého hrnca a varte v režime pečenia. Medzitým ošúpajte pomaranče, jemne nasekajte a pridajte do džemu. Masu varte v režime "Pečenie" pre ďalší celý cyklus. Hotovo! Džem môže byť ochladený a usporiadaný do pohárov.