Prezrite si populárne odrody a druhy záhradných ruží

Ruže, ktorých druhy a odrody sa dajú len ťažko vymenovať, sa považujú za najobľúbenejšie, a preto za najobľúbenejšie kvety.Sú známe už od staroveku, pretože sa neustále vytvárajú nové odrody a zdá sa, že je nemožné vedieť všetko o ružiach.Ale keď sa chystáme usadiť kráľovnú kvetín na našom pozemku, chceme vedieť, aký druh ruží je na výber tých najlepších odrôd ruží určených na chov.Existujú špeciálne odrody ruží pre stredné Rusko, Moskovskú oblasť a strednú Áziu.Ďalšia klasifikácia rozdeľuje všetky odrody podľa farby: žlté ruže, oranžové ruže, červené ruže, biele.Celý obrovský zoznam odrôd ruží však možno pripísať niekoľkým veľkým skupinám.

Kvetinové záhony (veľkokveté a mnoho kvetinové)

V záhonoch často vysádzame zvyšujúce sa odrody ruží. Vyznačujú sa veľkými, silnými kríkmi, ktoré dorastajú do 1,5 - 2 m, veľkými frotémi voňavými. Ich hlavná výhoda - opakované kvitnutie. Hneď ako boli vyprodukované, v XIX. Storočí to boli prvé kvety, ktoré kvitnú viac ako raz za sezónu. Medzi nimi je vzácna väčšina červených a ružových, menej bielych, oranžových ruží a oveľa zriedkavejšie - žltých ruží. Medzi nimi kvitne celé leto, a sú aj tie, ktorých opätovné kvitnutie je omnoho slabšie ako prvé.

Keď sa čajové ruže skrížili so zvyšujúcimi sa ružami, ukázalo sa, že sú to nádherné hybridné čajové krásy. Krík rastie od 0,5 m do 0,2 m vysoký, kvety veľkých froté sa vyznačujú milosťou a príjemnou vôňou.

Hybridné čajové ruže rozkvitajú od začiatku leta do veľmi mrazu, farba kvetov nepozná žiadne obmedzenia - existujú červené, biele, žlté ruže, žlto-ružové a smotanové. Pretože sa často štepia na dogrose, dávajú rast divokých koreňov, proti ktorému treba bojovať vyrezaním výhonkov sedemnásobnými listami.

Polyanthic alebo multi-kvetované odrody prosím s dlhým kvitnutím - od polovice júna do veľmi studenej. Môžu dorásť až do 60 cm, tvoriť elegantné kríky s malými listami. Kvetiny tiež nie sú príliš veľké, až 5 cm v priemere, jednoduché a froté, zbierané vo veľkých kvetenstvo rôznych farieb, väčšinou červené, ružové a biele, žlté ruže sú menej časté.

Bohatosť farieb, množstvo najúžasnejších farieb, ktoré nenájdete v starožitných ružiach, sa líši od floribunda a grandiflora. Nie je to tak, žlté ruže, fialová, fialová, koralová, oranžová rôznych odtieňov poteší oko a ich kvety, vo forme čajového hybridu, sa zhromažďujú v kvetenstvo na koncoch vetiev. Celé leto kvitnú veľmi.

Odroda „Frau Karl Druške“

Veľký, silný ker s tmavozelenými listami sa vyznačuje nádhernými bielymi kvetmi. Púčiky sú mierne špicaté a kvitnúca veľká kvetina má klasický tvar. Veľmi častá odroda, vyšľachtená na začiatku minulého storočia, je odolná voči zimám.

Odroda Blue River

Rose Blue River je odroda hybridného čaju, má veľmi príjemnú ovocnú arómu a zriedkavý odtieň modro-fialovej farby. Má zložitú farbu, ktorá sa časom mení. Takže fialové púčiky s tmavým okrajom na vonkajších okvetných lístkoch, ktoré sa rozpúšťajú, menia sa na veľké, až do priemeru 9 cm, dvojité kvety so svetlo fialovým, modrastým stredným stredom a bližšie k okraju sa okvetné lístky stávajú tmavofialovými. Dobrý, rýchlo rastúci ker (a rastie až do výšky 80 cm) je pokrytý hustými tmavozelenými lesklými listami. Kvitnutie môže trvať od júna do októbra.

Stupeň nevesty

Veľké biele a ružové dvojité kvety klasického tvaru s ľahkou jemnou vôňou nemôžu pomôcť, ale obdivujú ružu „Nevesta“.

Okraje majú okraje bohatú farbu astredný stred je takmer biely. Krík dorastá do jedného a pol metra, kvitnutie pokračuje takmer celú sezónu.

Červeno-biele ruže sú vždy obľúbené a táto odroda sa nebojí miernych mrazov a vykazuje úžasnú odolnosť proti bežným chorobám.

Odroda Gloria Day

Toto je úžasne krásna a veľmi rozšírená rastlina. Ružové kvety majú klasický tvar pre čajové hybridné odrody, ale farbu nemožno obdivovať: bohatá žlto-citrónová farba v strede je nahradená ružovou a šarlátovou farbou na okrajoch jemných plátkov. Táto odroda je dosť odolná proti chladu, ale súvisiaci druh horolezeckej formy s rovnakým názvom nebude môcť v chladnom období rásť v strednom pruhu.

odroda Super Star

Rose „Star“ veľmi pomaly odhaľuje svoje vynikajúce, voňavé, jemné a púčiky ostrého tvaru. Prekvapivo elegantná koralovo-oranžová farba s chladným strieborným odtieňom evokuje spojenie s lesklým lakom na nechty. Krík strednej veľkosti s jasne zelenými listami a veľkými kvetmi vyzerá mimoriadne dekoratívne.

Video „Čajové hybridné zobrazenie“

Z videa sa dozviete veľa informácií o novom type kríkov.

kučeravé ruže

Rastliny sa nazývajú lezecké rastliny, ktoré sú schopné tvoriť dlhé výhonky, ktoré nemôžu byť pripevnené k ničomu samému, takže ich treba nielen umiestniť na podpery, ale aj na ne pripevniť. Aj keď japonská multiflora, ktorú chovatelia naozaj milujúkrížiť sa s čajom, so zvyškom, s čajovo-hybridnými odrodami, môže držať podporu pomocou zakrivených hrotov.Všetky sa obvykle delia na polupletistu s výškou jeden a pol až tri metre, lezenie - od troch do päť metrov, vinutie - od päť do pätnásť metrov.

Výhonky multiflory rastú najmenej na 7 metrov, prinajmenšom v Číne, sú veľmi silné a silné, ale pružné.Veľké tmavo zelené listy a veľmi malé, ale veľmi početné kvety tvoria krásnu rastlinnú hmotu, kvitnúcu a voňavú.Jej odrody sú nápadné v ich výdrži, nie sú vystrašení zlou pôdou, vetrom alebo polotienou.Vykazujú vynikajúcu odolnosť proti chorobám.

Základom moderných odrôd je kombinácia východnej vždyzelenej krásy ruží Vihurana a ružových kvetov Európy.Bohaté kvety na pichľavých vetvách, tmavo zelené lesklé listy - chudobný opis nenahrádza luxusné voňavé kríky, je jasné, prečo je do nich zamilovaná celá Európa.Bohužiaľ, gény stálezelenej ruže im nedovolia zimu v našich podmienkach, ktoré sú pre také chúlostivé zvieratá príliš drsné.

Stále existujú lezecké varianty hybridných čajových ruží - tvrdia.Kombinovali klasické kúzlo hybridných čajových ruží a veľkú hmotu lesklých zelených listov na dlhých výhonkoch.Ale všetky lezecké ruže vyžadujú veľmi zimné útočisko, a to nie je také ľahké.

platová trieda „Irina“

Ruža „Irina“ sa vzťahuje na odrody, ktoré môžu leziť, Bush môže rásť na 2metrov, listy sú veľké, svetlé, tmavo zelené. Polodvojité kvety s priemerom do 12 cm sú nepravidelné, zaoblené, ešte pravdepodobnejšie vejčité. Oranžovo-červené puky kvitnú v bronzovo-oranžových, veľmi voňavých kvetinách, zhromaždených v malých kvetenstvách po 3 až 5 kusoch. Kvitnutie je svieže a takmer nepretržité, ale netrvá celé leto, len asi dva mesiace.

Chrysler Imperial Variety

Lezecká ruža s veľkými dvojitými tmavočervenými kvetmi a tmavozeleným lesklým listom môže ozdobiť každú záhradu a prilákať hmyz sladkou vôňou. Ale jej výhonky sa musia pokryť na zimu.

Stupeň dvojitého potešenia

Toto je lezecká verzia slávnej hybridnej čajovej ruže. Kvet má dvojitú farbu - jemne smotanovú uprostred a karmínovú na okrajoch lístkov. Množstvo slnečného svetla spôsobuje množstvo karmínovej hranice, môže byť tenké alebo zaberať takmer celý okvetný lístok. A keďže rôzne kvety kvitnú v rôznom počasí - slnečné alebo zamračené, celý ker má fantasticky inú farbu kvetov. Silná ovocná aróma a jasne zelené listy spôsobujú, že kríky sú skutočne nádherné.

záhradné ruže

Záhradné ruže sú očarujúce miniatúrne ruže, ktoré boli raz dovezené z Číny. Ich malé až 20 cm vysoké kríky s množstvom malých listov kvitnú hojne s malými kvetmi (jeden a pol až dva centimetre v priemere) rôznych farieb, najčastejšie zdvojnásobenými a bez zápachu. Sú nenáročný, odolný vočichoroby, zima dobre.

Parkové ruže k nám prišli z Európy v XIX. Storočí.Takmer všetci sa vracajú k dogrose, sú odolní voči chorobám, sú krásni, ale bez ohľadu na to, aké krásne sa cítia v mäkkých európskych zimách, a my potrebujeme veľmi dobré ubytovanie.

Odroda "Hee-ho"

Toto je jasný zástupca miniatúrnych ruží.Výška kríka je 25 cm, dobre rastie na vysokohorskom kopci, v záhrade, ale doma môže rásť aj v kvetináči.Forma koralového kvetu je klasická, veľmi príjemná aróma.Kvety sa tvoria na výhonkoch minulosti a bežného roku.

Odroda zeleného ľadu

Táto miniatúrna ruža bola chovaná v roku 1971.Kvitne bielymi frotými kvetmi so zelenkavým nádychom, vôňa je jemná.Kvitnutie je dlhé, takmer celé leto.

Odroda „Nádej pre ľudstvo“

Ruža „Nádej pre ľudstvo“ (toto je názov ubohého kanadského šľachtiteľa)odkazuje na park.Jeho krásny červený gaštanový zamat, ako to sľubuje odroda, kvety sa na konci výhonku zhromažďujú v malom kvetenstve.Tak ako takmer všetky parkové ruže kanadského chovu, aj táto odroda dobre toleruje mráz a je odolná voči mnohým chorobám.Aby to dobre rástlo, musíte si vybrať správne miesto, potom vás „Nádej“ poteší sviežou zeleňou a veľmi jasnými kvetmi.

Odroda „Maria Theresa“

Medzi ružami parku je „Maria Theresa“ ináveľmi hustá krík a obrovské množstvo jemných ružových froté kvety, lístia a výhonkov sú takmer neviditeľné. Kvety veľmi hojne vydychujú jemnú arómu.

Rapsody in Blue variety

Tento ker je schopný ozdobiť akúkoľvek záhradu, jej silné vzpriamené výhonky korunované úžasne fialovými semi-dvojitými voňavými kvetmi až do priemeru 8 cm. A samý stred kvetu je biely. Táto odroda je odolná voči tradičným chorobám, ale počas zimy ju bude musieť pokryť.

Odroda "Decor Harlequin"

Tento ker rastie na 170 cm, dvojité kvety karmínovo ružovej farby so žltým okom vo vnútri, s priemerom do 11 cm. V našej oblasti je veľmi slávny a bežný - poteší odolnosť proti hubovým chorobám a silnému mrazu.

Populárne a vtipné odrody ruží

Mnoho pestovateľov kvetín, častejšie samozrejme, zberateľov, riskuje, že na svojom pozemku zriedkavo maľujú ruže. Teraz nie je problém zapisovať semenáčiky z celého sveta, problém sa môže objaviť neskôr, keď sa ukáže, že naša nádherná kópia, kúpená za obrovské peniaze, nebude v našich podmienkach schopná rásť. Je žiaduce najprv komplexne preskúmať potreby rastliny a potom sa pokúsiť pestovať ju.

Holandskí chovatelia spravidla získavajú najzaujímavejšie odrody, Briti nie sú voči nim horší (každý pozná diela Davida Austina) a Japonci. Tu je len niekoľko príkladov.

Odroda „Zelený čaj“

Táto zelená ružaJe to kompaktná rastlina hybridného čaju, ktorá počas leta vytvára veľa froté kvety bohatej zelenej farby s vlnitými lístkami.

Odroda „Rhap sody in Blue“

Táto odroda bola vyšľachtená na začiatku nášho storočia.Lila púčiky, rozpúšťajú sa, premieňajú sa na semi-double šedo-modré kvety.Všetky zúčastnené strany potvrdili modrú farbu, neexistuje konvenčný názov, presne modrá farba.

Odroda „Čierny baklažát“

Kvety tejto odrody sú maľované veľmi, veľmi kaštanovo.Pôvabná kvetina klasických obrysov akoby krúžila čiernou značkou a pri nástupe chladného počasia farba stmavla ešte viac.

Tequila Odroda

Táto odroda sa vzťahuje na vlnité ruže, takzvané kvôli neobvyklému tvaru lístkov.Jemné marhuľové sfarbenie našuchorených lístkov nemôže zanechať ľahostajnosť a samotný púčik pripomína kosatec.

Video „Najlepšie výhľady na austinské ruže“

Z videa sa dozviete najpopulárnejšie austinské kvety.