10 najkrajších vínových ruží s menami, popismi a fotografiami

Burgundské ruže bez preháňania sa dajú nazvať najobľúbenejšími kvetmi. Väčšina darcov si vyberie túto farbu, pretože ju považuje za tradičnú a zároveň záhadnú. Odrody vínovej ruže sú prezentované v obrovskom sortimente od tmavo červených až po takmer čierne odtiene. S najlepšími a najobľúbenejšími hybridmi vás predstavíme v tomto článku.

Symbolický význam kvetu

Kvety sú skvelým spôsobom, ako vyjadriť pocity osoby, poďakovať alebo sa ospravedlniť, preto je dôležité zvoliť správnu farbu kytice, pretože ide o význam darčeka. Bordeauxské ruže majú veľa odtieňov, takže každý tón má symbolický význam:

  • jasná gaštanová ruža, ako červená, nepochybne stelesňuje vášeň, horlivé pocity darcu, napríklad kvet môže byť odovzdaný milovanej priateľke alebo manželke;
  • hlboká vínová ruža - znak úcty, obdivu k nezmyselnej kráse, je vhodný pre staršie ženy;
  • svetlo kvetina vyjadruje pôvab a obdiv osobnosti,takéto kompozície sú vhodné počas sviatkov pri príležitosti výročia;
  • tmavá, takmer čierna farba symbolizuje dokončenie vecí, hlboký rešpekt, niekedy dokonca smútok - kompozície z týchto farieb sú často prezentované v obchodnom svete.
Ruža z tmavého vínového odtieňa je znakom úcty

Pri výbere ruží pre dámu by sa malo uprednostniť rozvetvenie tesných pukov, pretože tie otvorené sú symbolom vädnutia.

Video „Najlepšie odrody ruží pre ružovú záhradu“

Toto video zobrazuje najkrajšie odrody ruží rôznej farby.

Najlepšie odrody vínovej ruže s fotografiami

Medzi obrovským rozsahom vínových ruží chcem zdôrazniť tieto mimoriadne krásne a jedinečné odrody.

Astrid Grafin von Hardenberg

Na vrchole zoznamu bude rafinovaná záhradná ruža z nemeckého výberu Astrid Decanter. Za svoju príjemnú vôňu získala ocenenie na medzinárodných výstavách. Krík je svieži a šíri sa, dosahuje výšku 1,5 m. Kvety sú tvorené kvetenicami, pod hmotnosťou ktorej sú výhonky ohnuté. Púčiky sú veľké, husto dvojité, purpurovo-vínové s hustým centrom. Hybrid je odolný voči suchu a nízkym teplotám.

Astrid Grafin von Hardenberg

Barkarole

Krásny čajový hybrid, ktorý chovala nemecká spoločnosť Tantau v roku 1988. Mnoho škôliek je pestovaných na kosenie, ale často sa vyskytuje v súkromných ružových záhradách. Krík je pomerne kompaktný, až 70 cm vysoký, kvitne počas celej sezóny. Púčiky sú pôvabné, krvavé a krásnepo okrajoch zložené lístky.Farba je takmer červená, ale vo večerných a oblačných podmienkach majú okvetné lístky čierny zamatový odtieň.

Čajová ruža Barkarole

Čierna Baccara

Francúzsky hybridný čaj, ktorý vyšľachtila spoločnosť Meilland International, je veľmi obľúbený.návrhári a kvetinári.Jej zamatové púčiky tmavej vínovej farby s čiernym odtieňom sú dobré na rezanie a na kvetinové záhony.Kvet samotný nie je veľký, ale veľmi hustý vďaka nádherne zloženým lupeňom so špičatými špičkami.Krík je kompaktný, do 80 cm.

Najlepším miestom na pestovanie týchto ruží je penumbra - ich lístky horia na slnku.
Autorská rada

Čierna mágia

Rastie ďalší hybrid vínovo čierneho čajuna konci minulého storočia.Táto ruža bola vystrihnutá na strihanie, ale opakovane získala ceny na výstavách a stala sa slávnou po celom svete.Púčik je veľký (až 14 cm), striktne klasického tvaru, maľovaný hlboko v strede malinovej farby, spodné lístky sú tmavé, takmer čierne.Čierna mágia takmer nemá vôňu a môžete ju dať ľuďom s alergiou na kvetinové pachy.

Black Prince

Úžasná čajová ruža, ktorá patrí do skupiny čiernych odrôd.Choval sa v Anglicku v polovici 19. storočia a donedávna sa považoval za najtmavší kvet v rodine Rosaceae.Kríky sú nízke (do 70 cm) a kompaktné.Bud hrubý a luxusný, obsahuje až 80 lístkov.V počiatočnej fáze má čiernu farbu, po otvorení sa okvetné lístky stávajúbohatá gaštanová, v tieni sčernie.

Čierny princ
Čierna mágia
Čierna Baccara

Forever Young

Hybridný čajový elit, ktorého názov sa prekladá ako „navždy mladý“, bol vyvinutý v USA špeciálne na rezanie. Ruža vyzerá naozaj nádherne. Púčik s priemerom asi 10 cm sa skladá z 25 okvetných lístkov jasne vínovej, takmer červenej. Krík je vysoký (do 1 m), ale kompaktný - šírka nie väčšia ako 0,6 m. Kvitne v júni a opäť koncom leta.

Forever Young Tea Hybrid

Sloboda

Ďalšia prémiová odroda patriaca do nemeckého výberu. Farba púčikov sa mení od sýtej červenej po svetlo vínovú, vnútorné lístky sú jasnejšie, spodné sú tmavšie. Tvar kvetu je pretiahnutý, pohár. Vôňa je jemná, ovocná. Cenná kvalita ruží - úplná neprítomnosť tŕnia. Sú tiež odolné voči rezaniu a tolerujú prepravu.

Prémiová trieda slobody

Grand Prix

Odroda Hybrid Tea Classic chovaná v Holandsku. Púčiky sú veľké (12 - 13 cm) a sú husté. Okvetné lístky froté, bohaté čerešňové farby, zamatové a svetlé, vyžarujú jemnú arómu. Ruža sa často pestuje na rezanie, pretože jej stonky dosahujú 1,5 m. Vo váze môže stáť 2 týždne bez straty jej pružnosti a arómy.

Ruža je jediná kvetina, ktorá v rámci svojho druhu vyžaruje úplne odlišné arómy. Púčiky môžu cítiť med, vanilku, citrusy, maliny a ďalšiekvety, ako aj mach, vavrín a dokonca aj korenie.

Red Naomi

Túto odrodu možno často nájsť v kvetinárstvách, keďže ju holandskí chovatelia chovali osobitne na rezanie.Ako sa hodí k skleníkovému hybridu, je odolný voči chorobám a nenáročný na pôdu.Púčik veľký (13 cm), okvetné lístky bohaté na čerešne, na okrajoch krásne zaoblené.Pri rezaní vzrástli náklady až na dva týždne.

Extáza

Domáca odroda chovaná v škôlkach v regióne Kaluga.Práve táto ruža sa predáva na trhoch počas zimných a jarných prázdnin.Pri strihaní to stojí asi tri týždne, vyzerá krásne vďaka dlhým (až 80 cm) rovným stonkám.Púčiky sú valcové, jasne karmínovo sfarbené, vyžarujú nádhernú vôňu, nie nižšiu ako rovnomenný francúzsky parfum.

Extáza
Red Naomi
Grand Prix

Varianty aplikácie vínovej ruže v krajine

Postele vínovej ruže vyzerajú slávnostne a elegantne, dodávajú stránkam kompletný charakter, naznačujú dobrý vkus a stav vlastníkov.Pri skladaní týchto kompozícií je potrebné vínové odtiene správne kombinovať s inými farbami, inak môže dôjsť k strate tmavých ruží a strateniu exkluzivity.

Jemné broskyňové, koralové, biele a žlté farby sa dobre kombinujú s vínovými ružami.Môžete tiež vytvoriť krásny monoclumb z niekoľkých vínových odtieňov, a tak, aby sa nezlučovali, zasadili medzisú to červené odrody.V ružovej záhrade je vínová bush lepšie umiestnená do stredu, najmä ak ide o krásny čajový hybrid, ktorý je pýchou záhradníka.

Nezabudnite, že medzi lezeckými ružami je veľa odrôd s vínovými púčikmi.Takéto rastliny môžu byť vysadené pri vchode do domu, zariadiť centrálnu cestu, vytvárať krásne oblúky, pozdĺž ktorých sa rastlina krúti.Všeobecne všetko záleží na fantázii a túžbe transformovať váš dej.

Horolezecké vínové ruže sa používajú v krajinnom dizajne

Každá kvetina je krásna svojím vlastným spôsobom, ale vínová ruža je klasika v floristike a krásna značka vyjadrujúca česť, úctu a obdiv.človekom.Hlavnou vecou je zvoliť ten správny odtieň, ktorý sprostredkuje význam daru a nenechá ľahostajného toho, komu je určený.