Aké sú trvalé kvety vhodné pre Sibír?

Pri zbere kvetín v kvetinovej záhrade by ste mali zvážiť konkrétne podnebie vo vašej oblasti.Niektoré kvety netolerujú prudké poklesy teploty, iné potrebujú určitú vlhkosť, tretí špecifický pôdny stav.Napríklad vytrvalé kvety pre Sibír môžu ľahko žiť v akýchkoľvek klimatických zónach, ale nie každá južná rastlina prežije sezónu na Sibíri.Aby sme neprepočítali s výberom farieb, zvážme, ktoré nenáročné druhy budú v tejto oblasti zakorenené.

Nízko rastúce

Nízko rastúce rastliny vyzerajú skvele tak v malých oblastiach kvetinových záhonov, ako aj vo veľkých druhoch.Odrody odolné voči mrazu zahŕňajú takmer všetky známe petrklíče.Listy petržlenu sa vyznačujú dlhým kvetom, takže ozdobia vašu záhradu počas celej jarnej sezóny.

Pri vyloďovaní skupinou sú krátke, asi 10 - 25 cm, pri jednotlivých vykládkach často nevyzerajú dobre.Jasné farby kvetov sú charakteristické pre odrody arktickej červenej, Bicolor Calypso, čerešne s okrajom.Ak potrebujete viac obmedzených farieb, pastelových odtieňov, potom venujte pozornosť žltej kukurici, modrej, bielej, lososovej, jabloňovej kvetine, zmesi SPRINGTIDE Mix.

Snehové kvapky sú určite vhodné pre nereagujúcu sibírsku klímu.Sneh snežienka je na všetkom ostatnom nezávisle rozptýlený po pozemku a listnatá snežnica s froté kvetmi zjemní každú kvetinovú záhradu.Konvalinky a macešky budú rozkvitať nielen jarnou sezónou, ale na zvyšok roka poskytnú aj zelený koberec.

Nie príliš populárne kvety hionodoxu s modrými alebo modrými zvonmi, veľmi podobné snežienkam. Úzke bazálne listy vytvárajú „vankúš“ pre kvetenstvo. Doba kvitnutia hionodoksy od apríla do mája.

Sredneroslye

Kvetiny a byliny strednej výšky pomôžu vytvoriť elegantné živé ploty pozdĺž záhradných chodníkov alebo nízkych postelí. Novosibirsk poveternostné podmienky zažívajú takmer všetky druhy tulipánov so závideniahodnou ľahkosťou. Rané froté odrody, ako napríklad Bonanza, Carlton, jednoduché druhy Brilliant Star, Diana. Vďaka svojej výške (od 30 do 40 cm) je možné tulipány kombinovať do skupinových výsadieb alebo pestovať jednotlivo.

Narcissus sa výborne hodí aj v chladnom podnebí. Navyše nie je potrebné ho vykopávať každý rok. Prednosť sa dáva tubulárnym (Mount Hood, Birsheba), veľkým korún (Helios) alebo froté (Golden Ducat, Inglescombe, Snowball).

Sieťovaná dúhovka a jej bradatá brada sú odolné voči mrazu, nenáročné a krásne počas obdobia kvitnutia.Existuje aj sibírska odroda, ktorá lepšie vyladí sibírske podnebie a zdobí kvetinové záhrady modro-modrými kvetmi. Ľahko prežiť chladnepriaznivý stav, krátke leto: sasanka, chryzantéma, daylily, stredne pestované odrody astry, eritronium, panikulizovaná hortenzia.

Video „Vytrvalé kvety na Sibíri“

Video zobrazuje fotografie vytrvalých kvetov rastúcich na Sibíri.

Vysoké rastliny

Vysoké rastliny môžu byť vždy zahrnuté v zaujímavom dizajnovom zložení kvetinového záhonu, vytváraní efektných kaskád, kombinujúcich vysoké rastliny s nižšími rastlinami.To dodá vašej kvetinovej záhrade alebo záhrade nadšenie, urobí z vašej rekreačnej oblasti majstrovské majstrovské dielo.Sibírske záhradníci môžu v chladných zemepisných šírkach pestovať krásne kvety na vysokých stonkách.

Medzi ne patria tie nenáročné a neuveriteľne krásne floxy.Voňavé kvety, dosahujúce výšku 40 cm, sú odolné voči nízkym teplotám, nevyžadujú osobitnú dodatočnú starostlivosť - žiarovky tohto trvalka sa nemusia zakaždým vykopávať a udržiavať v teple.Rastlina si zachováva svoju životaschopnosť aj v zamrznutej pôde.

Ruža sa stane skutočnou ozdobou vašej záhrady a kvetinovej záhony.Kráľovná kvetov si, samozrejme, vyžaduje osobitnú starostlivosť a je potrebné vyvinúť značné úsilie, aby sa vytvorili podmienky na jej rast.Krása a vôňa ružových kvetov si však zaslúžia všetko úsilie.

Skutočnou ozdobou kvetinového záhonu sa tiež stane prítomná ponorka, termálna termofilná podmarenka, ktorá dosahuje výšku 1 meter.Jeho žlté kvety dodajú vašej záhrade bohatstvo a slnečné žiarenie a jej „divoká“ krásasvoje prirodzené zloženie.Rastlina je úplne nenáročná a dobre aklimatizovaná v akejkoľvek pôde, najmä v pôde obsahujúcej hlinku.

Novobelgiysk astra - luxusné kríky krásnych kvetov rôznych odtieňov.Kvitne na jeseň, stále poteší oko až do začiatku chladného počasia.Astra tiež dobre vychádza s chladom a je schopná vychádzať s ostatnými trvalkami.Špeciálna starostlivosť o Novobelgiysk Astra nie je potrebná, ale minerálne hnojivá poskytnú svoju hustotu, bohatosť a bohatosť.

​​

Vytrvalé okrasné kvety, ktoré rastú na území Sibír, nie sú skutočne nižšie ako rastliny v diverzite teplejšej zemepisnej šírky.Ak sa k veci priblížite fantáziou, vypočítajte čas kvitnutia každého z trvaliek, môžete svoju záhradu vyzdobiť tak, že od skorej jari a do mrazu môžete obdivovať malebnú ručnú krajinu svojej záhrady a kvetinový záhon.Kombinujte, vyberajte odrody, kombinujte farby, takže si pre seba môžete vytvoriť najpríjemnejší kútik, kde si môžete oddýchnuť a užívať si prírodné krásy prírody.

Video „Trvalky sibírskej zemepisnej šírky“

Videozáznam najbežnejších trvalých kvetov, ktoré rastú v severných oblastiach Ruska priaznivo.