Ako a kedy pokryť ruže na zimu v moskovskom regióne

Ruže sú jemné výtvory, ktoré sa obávajú extrémneho chladu.Príjemnou výnimkou je výroba parkových ruží, najmä kanadského výberu.Buď nie sú vôbec zakryté alebo na zimu organizujú ľahký prístrešok pre ruže.V južných oblastiach to môžete urobiť so všetkými ružami.Ale ako pokryť ruže na zimu na predmestí, keď sa mráz strieda s topením a na jeseň môžu pršať?Najskôr je povinná príprava ruží na zimu, ktorá zahŕňa čistenie a prerezávanie a potom sa uskutoční samotný prístav.

) Metódy prístrešku

Existuje niekoľko názorov na to, ako pripraviť ruže na zimu, ale klíčky sa zvyčajne rezajú v súlade s požiadavkami odrody;,Ak boli rastliny choré, zvyšky rastlín by sa mali zničiť a zem pod nimi by sa mala vymeniť aspoň s hrúbkou 10 cm. korene na jednej strane položiť výhonky.

Rezané upravené rastliny sa môžu počas zimného obdobia chrániť rôznymi spôsobmi.

V oblastiach s miernymi zimami, ak niemôžu to byť silné mrazy, v zime môžu tráviť zimu pod listami, pilinami a hoblinami, ktorými kríky zaspávajú do výšky 20 - 25 cm. Z vrchu sú pokryté smrekovými listami. Hlodavce, ktoré sa pripravujú na zimu, zachovávajú sneh, udržiavajú vzduchový vankúš nad rastlinou.

Na ochranu ruží na zimu v moskovskom regióne používajú hrubú netkanú textíliu, ktorá si dobre uchová kvety, ak zabalíte celý krík naraz. Ale špičaté výhonky rýchlo robia to bezcenné a nákup nových vecí každý rok nie je ekonomický.

Najlepšie prístrešok sa získa, ak je medzi ním a puzdrom veľké množstvo vzduchu a kondenzát sa nezhromažďuje. Je konštruovaný pomocou drevenej škatule s veľkými štrbinami, ktoré zakrývajú puzdro, alebo špeciálne upraveného rámu. Rám je vyrobený z kovového drôtu (iba výhonky by sa v zime nemali dotýkať kovu) alebo nad ružou sú nainštalované skleníkové oblúky. Rámec, nech už je to čokoľvek, je na vrchu pokrytý netkanou textíliou alebo sulfátovým papierom a na vrch sa položí fólia na jeho ochranu pred vlhkosťou. Takýto prístrešok je možné postaviť vopred, postaviť ho nad ružu, ale ponechať po bokoch otvorené a potom uzatvoriť s nástupom týchto mrazov. Všetok krycí materiál je pritlačený k zemi so zemou tak, aby nebol vetrom odfúknutý alebo aby nekĺzol snehom, ale ponechal by možnosť vetrania. Do zimy by sa malo pristupovať vedome, pravidelne kontrolovať stav rastlín, a nie "zavrieť a zabudnúť".

Je to stavba takýchto zariadenívzduchom suchý prístrešok môže zaručiť zdravie prezretých ruží. A nie je možné pokryť rastliny papierom alebo kartónom, taký materiál sa rýchlo zvlhne a namiesto ochrany prinesie do výhonkov vlhkosť a chlad. Kríky nemôžete zakryť jedným filmom, pretože v slnečno-púčikových púčikoch sa budú cítiť skleníkové podmienky a môžu rásť a potom, samozrejme, zmraziť, len čo na ne slnko prestane svietiť.

Mnoho pestovateľov kvetov umiestňuje drevené dosky pod výhonky a prikrýva ich strešnými doskami - je veľmi dôležité chrániť ruže nielen pred samotným mrazom, ale pred vlhkosťou v chladnom počasí.

Video „Orezávanie pred zakrytím“

Z videa sa dozviete, ako správne rezať ruže pred zimou.

Prístrešok s lutrasilom

Teraz existuje veľa nových materiálov, ktoré sa predávajú v železiarňach, priaznivo ich porovnávajú so všetkými ostatnými schopnosťou prúdiť vzduchom a často ľahkými, ale zachovávajú si vlhkosť. Na zachovanie rastlín v zime je vhodné používať netkané materiály, ako je lutrasil, pradená väzba alebo parozábrany. Navonok sa podobajú flizelínu, existujú rôzne hustoty. Lutrasil je zaujímavý tým, že umožňuje priechod vlhkosti, ale udržiava kvapky, je veľmi vhodné na zakrytie ruží - kondenzát sa nebude hromadiť pod ním a cez neho prejde svetlo, ale nie voda.

Nie je možné zabaliť každý výhonok do lutrasilu, je lepšie pokryť ho celým kríkom alebo dokonca kvetinovým záhonom, aj keď zimu vedľa ruží trávi celá skupina trvaliek.

Onbude ukazovať svoje najlepšie vlastnosti, keď je medzi nimi a rastlinami vzduchová medzera. Najlepším spôsobom je postaviť vhodný rám, zakryť ho lutrasilom (musíte vziať ten najhrubší a vyrovnať ho na polovicu), aby ste mohli nechať konce otvorené, a mať možnosť otvoriť celú zimu na vetranie a kontrolu stavu rastlín.

Do sucha sa odporúča zakrývať kríky, korene a výhonky by sa mali zakryť suchým materiálom, aj keď je iba rozdrvený pieskom. To môže byť ťažké, ak prší na jeseň. A taký rám s lutrasilom hore môže dokonale uzavrieť ruže pred dažďom, ale tento kryt sa dá uzavrieť neskôr, nechajú kvety stáť ako pod dáždnikom.

Ako prístav v Moskovskom regióne

Príprava ruží na obdobie odpočinku v moskovskom regióne sa začína v lete. Je známe, že dusíkaté hnojivá sa odporúčajú aplikovať iba na jar av prvej polovici leta - bez nich rastliny mierne spomaľujú svoju aktivitu. V septembri sú kŕmené fosforom a draslíkom, čo pomôže získať silu na dlhú zimu. Opakovane alebo dlho kvitnúce ruže na konci leta sa podávajú na pestovanie ovocia, odstraňovanie okvetných lístkov z kvitnutia kvetov, ale nie ich odrezania úplne, pretože dozrievanie samotného ovocia už pripravuje rastlinu na odpočinok.

Už v októbri - novembri je potrebné rezať ruže na zimu, bahno, výhonky ohýbať na zem a zakrývať ich krycím materiálom. Nie všetky ruže môžu byť položené na zem alebo na nejaký substrát, často stúpajú na 1 meter. Tieto činnostiby mali byť vykonávané v suchom chladnom počasí, a je potrebné úplne pokryť na zimu s nástupom námrazy do -10 stupňov a pod.Keď sú však v októbri chladné dažde, je ťažké vykonať všetky prípravné práce.A ak zakryjete ruže v novembri, ako sa odporúča v oblasti Moskvy, potom je celkom možné, že čoskoro dôjde k rozmrazeniu.Tu môže pomôcť rámec s lutrasilom.Koniec koncov, keď postavíme rám na kríži a zakryjeme ho lutrasilom, je možné chrániť ružu a zem okolo kríka pred dažďom.A nie je potrebné pevne uzavrieť, nechať rastliny dýchať vlhký chlad.

Takúto štruktúru nad ružou v novembri je možné úplne zavrieť, ak by mala byť, s výskytom námrazy.A ak dôjde k neočakávanému teplu, nikomu neuškodí mierne otvoriť ruže na vetranie.Pre takéto manipulácie je samozrejme najlepšie položiť materiál nie na výhonky, ale na ne vytvoriť kostru odolného drôtu - to tiež chráni výhonky pred zranením pod vrstvou snehu, pretože prevezme celý rám a lutrasil.

Izolácia rôznych druhov

Nebude možné chrániť všetky druhy ruží pred chladom,Nielen preto, že majú odlišné požiadavky, ale aj oni sa veľmi líšia.Ako môžete rovnako pokryť lezeckú ružu výhonkami do 3 ma malými kríkmi prízemia?Alebo vzrástol vysoký štandard?

Takmer všetky ruže v parku tolerujú zimu.Zvyčajne sa rozprašujú na 25 cm suchej zeminy alebo piesku.Ak sa očakáva, že zima bude veľmi chladná alebobez snehu, sú pokryté smrekovými listami zhora, niektoré dokonca naň kladú netkanú textíliu.

Lezecké ruže sa vyberajú z podpery, umiestnenej na zemi alebo na drevenú podložku, na vrchu zakryté vetvami lapniku a nad ňou je umiestnená kostra.Niektorí pestovatelia kvetov vykopávajú priekopu v zemi a umiestnia do nej výhonky, pokrývajúce piliny, suché listy a smrekové listy zhora.Zem musí byť samozrejme suchá.Kríky musia byť pokryté podobným spôsobom, ale výhonky sa neohýbajú tak ľahko.Za účelom položenia vysokého kríka na zem môže byť na jednej strane podkopaný a na korene dobre posypaný pieskom, zemou alebo pilinami.Pomôže to položiť výhonky a zakryť ich.

S kmeňovými ružami niekedy to isté.Ale stále častejšie sú chránené, keď rastú - korunu korunujú slamou alebo lapnikom, zviazané pytlovaním, špinou zospodu zemou, pieskom, pilinami, kompostom.Tak sa prezimujú tam, kde sa neočakáva, že zamrznú - 20 stupňov a ľadový vietor, je táto metóda vhodná na miernu zimu.Ak sa očakáva, že bude tvrdá, ruže sa jednoducho vykopú a prenesú do vhodnej miestnosti.

Kedy zatvárať ruže na zimu

Je potrebné pripraviť ruže na zimu v predstihu, ale nie je potrebné ich zakrývať skôr.Najcitlivejšia ruža nezmrazí pri krátkodobom poklese teploty na -5 stupňov.Ak na jeseň, tak ako to bolo v roku 2019, čoskoro vychladlo a potom sa opäť dostatočne zahrialo, nemali by ste sa ponáhľať.To je veril, že musíte pokryť, keď začiatok konštantný mráz -7 stupňov a nižšie.Zvyčajne vMoskovskej oblasti sa odporúča, aby to urobila začiatkom novembra.

Pri použití lutrasilu si môžete vybrať suché počasie v októbri a čiastočne zakryť kríky a potom úplne zavrieť príchodom mrazu.Bolo by dobré postaviť rám, pod ktorým by sa kvety schovávali pred októbrovými dažďami a je možné ich zhora izolovať oveľa neskôr.

Video „Správne spôsoby úkrytu“

Z videa sa dozviete, ako najlepšie zobrať kríky na zimu.