Musím na zimu pokryť zimostráz a čo je na to potrebné?

Krabica alebo bukut je vždyzelený krík rodiny Boxwood. Závod sa používa hlavne v krajinnej architektúre. Vďaka svojej trvanlivosti, elasticite listov a stoniek môže byť ker takmer akýkoľvek. Relatívna nenáročnosť niektorých odrôd dreviny umožňuje záhradníkovi, aby sa nestaral o svoje zimovanie. Nestabilné kultúry však stále potrebujú správne otepľovanie. Ako sa chrániť zimné drevo v zime, je témou nášho článku dnes.

Potrebuje sa puzdro zahriať

Starostlivosť o zimostráz na jeseň závisí od druhu kultúry. Odrody buksuta odolné voči mrazu sú:

  • vždyzelené;
  • hyrcanic;
  • Colchis.

Kultúry, ktoré neznášajú silné mrazy, sa zahrievajú. Pred procedúrou pre prístrešie však skúsení záhradníci vykonávajú niekoľko prípravných akcií:

  1. Zavlažovanie. Ako viete, pod vplyvom nízkych teplôt rastlina stráca vlhkosť, takže dôkladné zvlhčenie škatule na jeseň hrá dôležitú úlohu. Tento typ zavlažovania sa považuje za zaťaženie vlhkosťou. Názov je odvodený od stupňa pôdnej vlhkosti - musí sa doslova namočiť vodou.
  2. Mulčovanie. Tento postup je dôležitou fázou pri príprave prepätia na zimu. Koreňová oblasť je zviazaná rašelinou, borovicovou kôrou alebo ihličiami. suchoLístie sa tiež často používa ako otepľovací materiál, ale pre mnohých záhradníkov je neprijateľné.Faktom je, že spadané listy sú často domovom mnohých záhradných škodcov.Okrem toho list, ktorý absorboval vlhkosť, podlieha rozkladu, ktorý sa rozširuje aj na samotnú rastlinu.
  3. Orezávanie.Tento postup spočíva v odstránení mladých výhonkov, aby sa na jar zlepšil rast nových vetiev.Poškodené sú aj suché stonky.

Video „Príprava boxu na zimu“

Z tohto videa sa dozviete, ako správne pripraviť box na zimné obdobie.

Spôsoby úkrytu

Je potrebné izolovať zimostráz v dvoch stupňoch:

  1. Viazanie kríkov vlečnej siete.Na tento účel postavte podperu, ku ktorej je spodok kríka priviazaný šnúrou.Udalosť zabraňuje poškodeniu konárov pod hmotnosťou snehu.
  2. Prístrešok.Po úplnom zafixovaní zariadenia prejdite na hlavný postup starostlivosti - prístrešia.

Dôležitým aspektom úspešného hibernácie kríka je správne zvolené miesto pre jeho výsadbu.Najlepšia voľba - zatienená časť záhrady. Po začiatku rozmrazenia môžu slnečné lúče „prebudiť“ rastlinu, ktorá spustí aktiváciu toku miazgy a skorý rast výhonkov.Následné mrazy budú mať na „slabé“ zimostráz ešte negatívny dopad, až do zničenia kríkov.Preto je tieňová zóna považovaná za vynikajúce miesto pre pestovanie kríkov.


V strednom Rusku, neďaleko Moskvy, kde zimy nie sú také závažné ako na severe, sa môžeme obmedziť na základné balenie kríkov izolačným materiálom. Môže to byť vyhodenie, agrotextílie, ale nie polyetylén, ktorý hromadí veľké množstvo vlhkosti.

V severných zemepisných šírkach, kde sa bežné a silné mrazy považujú za bežné, sa škatuľka výraznejšie zahrieva:

  1. Rám. Je vyrobená z drevených tyčí, drôtov, plastov, kovania. Hlavnou úlohou rámu nie je ohýbať sa pod tlakom snehu.
  2. Prístrešok. Krycí materiál sa pritlačí na rám a upevní sa po obvode závažiami alebo zeminou.

Kríky z dreviny, ktoré plnia úlohu živých plotov, sú izolované lapnikom. Ihličnaté konáre sú rozmiestnené pozdĺž kríka a sú zviazané obyčajným povrazom.

Kedy odomknúť ochranu

Začiatok záhradkárov často robí jednu veľkú chybu - odstránenie izolácie je príliš skoro. Prírodné drevo je možné otvoriť až potom, čo sa všetok sneh úplne roztopí a teplota vzduchu sa stabilizuje. Skúsení pestovatelia odporúčajú, aby sa krík postupne prispôsoboval slnečným lúčom a izolácia by sa mala odstraňovať vo vrstvách. Prvá vrstva sa odstráni v zamračený deň, aby sa vylúčilo nebezpečenstvo popálenia listov. Keď si Bush zvykne na „nový spôsob života“, môžete uvoľniť reťazec a opraviť vetvy.

Tento ker je jedným z najpopulárnejších materiálov v oblasti krajinydizajnu.

Profesionáli vytvárajú skutočné majstrovské diela vyrezávaním krušpánu v špecifickom tvare. Jeho stonky sú dosť mäkké a listy sú husté, čo ho robí veľmi flexibilným pri tvorbe rôznych záhradných postáv, živých plotov. Nemyslite si, že je to možné iba pre ctihodných záhradkárov, dokonca aj začiatočníci v tejto oblasti môžu bezpečne zasadiť rastlinu a experimentovať s jej tvarom.

Je však potrebné zohľadniť skutočnosť, že spôsob prípravy škatule na zimu závisí od jej vzhľadu. Preto pri vysádzaní tejto rastliny na letnej chate by ste mali poskytnúť všetky podmienky na jej pohodlný rast.