Jesenné starostlivosť o záhradné ruže: ako pripraviť kvety na zimu

Koniec leta nie je vôbec dôkazom ukončenia záhradkárstva. Starostlivosť o ruže na jeseň nie je zjednodušená, ale naopak ešte komplikovanejšia. Hlavnou úlohou v tomto období je príprava kvetov na zimu. Na dosiahnutie tohto cieľa je potrebné vykonať celý rad činností: kŕmenie, čistenie od zvyškov, prerezávanie a ochrana rastlín.

Správna starostlivosť v septembri

.

Dnes existuje veľa odrôd ruží. Majú špecifický „vzhľad“ a vyvíjajú sa osobitným spôsobom, ale všetky procesy, ktoré sa uskutočňujú na jeseň, sú podobné.

Preto je možné náležite ošetrovať rastliny iba poznaním všetkých „jesenných“ procesov v živote kvetov:

 1. Spomalenie rastu stoniek a púčikov. V prípade teplého jesene môžu tieto procesy pokračovať. Táto skutočnosť však nenaznačuje, že by sa mal odložiť proces prípravy na chladné obdobie. Vykonávanie intenzívneho obväzu v nádeji na bohatú úrodu kvetov tiež nedáva zmysel. Všetky základné minerály, akonáležitá starostlivosť, kultúra prijatá na jar av lete
 2. Začať ligáciu kmeňa. Novo vytvorená kôra môže chrániť výhonky pred chladom;
 3. Zabezpečenie koreňa kríka v pôde a akumulácia živín v ňom na uskladnenie do jari. Z tohto dôvodu bude mať transplantácia ruží na jeseň pozitívne výsledky.
 4. Spomalenie metabolických procesov v organizme rastlín.

To znamená, že príroda sa pripravuje na zimu ruží. To však často nestačí. Vzhľadom k tomu, rastlina je veľmi rád teplých záhradkárov je potrebné postarať sa o prístrešia svojich obľúbených pre chladné obdobie.

Najvýhodnejšie je rozdeliť všetky činnosti na prípravu ruží na zimu podľa mesiacov. Presné načasovanie a ešte viac dátumov však nedáva zmysel. Koniec koncov, samotné rozdelenie je skôr svojvoľné.

Napríklad na severných teritóriách chladu začínajú skôr, preto sa niektoré druhy prípravných prác presunú takmer o mesiac. Preto je najspoľahlivejšou možnosťou - orientácia v poveternostných a klimatických podmienkach v regióne. Starostlivosť o ruže v septembri vo všeobecnosti zahŕňa odburinenie, zafarbenie stoniek a sušenie ružovej záhrady.

Video „Príprava na zimu“

Z prezentovaného videa sa dozviete, ako pripraviť ruže na zimný čas.

Urobte burinu

Pri príprave plodiny na zimu by sa mala osobitná pozornosť venovať pôde. Pôda musí byť čistá. Preto je nevyhnutné odstrániť všetky buriny a jednoročné rastliny rastúce v blízkosti kríkov. Nižšie listy rastlín potrebujúodstrániť vo vzdialenosti 0,15 - 0,2 metra. Takýto postup značne zjednoduší budúce ťaženie.

Farba trupov

Starostlivosť na jeseň poskytuje taký zaujímavý postup, ako je maľovanie stoniek ruží. Tento postup zabráni prenikaniu patogénov do mikrotrhlín kôry. Ako maľovať? Môžete si kúpiť záhradnú farbu alebo zriediť „vodnú emulziu“ oxidom medi. Hlaveň musí byť natretá, počínajúc zdola a končiaca na úrovni kopca (približne 0,3 metra). Maľovanie kríkov môže bezpečne, ak zistíte akékoľvek porušenie integrity kôry. Po úplnom vysušení rastliny je potrebné spud.

Ak sa kvitnutie nezastavilo, je potrebné odstrániť všetky vädnuté a malé puky, ktoré nemajú čas kvitnúť pred začiatkom chladného počasia.

Sušte ruženec

Nadmerný obsah vlhkosti ruženca neumožňuje prežitie kultúry v zime v optimálnych podmienkach. Čo robiť Odpoveď je jednoduchá - sušiť. Obzvlášť dôležitý je postup za vlhkého jesene. Na „sušenie“ je potrebné na kríky, ktoré sa zvyčajne používajú v skleníkoch, inštalovať vysoké oblúky. Po natiahnutí filmu na ne, čím sa vytvorí strecha. Ak sa vysoké rastliny nemôžu dostať do krytu, môžu sa mierne ohnúť nadol k zemi.

Ochota chladnúť

Je potrebné vykonať dôkladné preskúmanie všetkých jednotlivcov z rôznych uhlov. Ak sa mladé klíčky neobjavia a výhonky úspešne pestujú drevo, je kultúra pripravená správne. V opačnom prípade potrebujete čo najviac.skôr vyriešiť situáciu vykonaním všetkých potrebných činností.

Ako sa kŕmiť

Posledné kŕmenie sa v septembri uskutoční pred začiatkom chladného počasia.Pôda je hnojená fosforom a draslíkom.Práve tieto chemické prvky robia jednotlivcov odolnými voči chorobám, stimulujú rozkvet plodín a dozrievanie dreva mladých rastlín.

Existuje aj špecifický variant kŕmenia.Pod kríkmi v zemi pochovejte banánovú pokožku.Má veľa draslíka užitočného pre rastliny.

Hnoj sa však nemôže používať ako hnojivo.Koniec koncov, táto organická sa považuje za letné kŕmenie.Rozeta, kŕmená hnojom na jeseň, produkuje veľa mladých stoniek, ktoré zasahujú iba do kultúry.

Správna starostlivosť v októbri

V októbri pokračujú práce na príprave kráľovských kvetov.Orezávanie by sa malo začať, keď sa teplota vzduchu zastaví na 5 ° - 7 °.

Strihanie

Jesenné strihanie je dôležitý postup, ktorý zjednodušuje postup skrývania kríkov.Najprv musíte skrátiť vysokých jednotlivcov.Najvyššími sú zvyčajne predstavitelia čaju a štandardných odrôd.Inak zomrie krása dvoch metrov.Vysoké rastliny sa koniec koncov nedajú spoľahlivo chrániť pred chladom.

Kríky sa prerezávajú a hnojia sa hnojivami potaše.Výška jednotlivcov kríka musí byť skrátená na polovicu.Zvyčajne sa jedná o takéto odrody: floribund, hybridný čaj, miniatúrny, polyantický.Rastliny s veľkými kvetmi, rovnako ako kríkytreba skrátiť o tretinu. Jedinci s malými kvetmi nemusia byť vôbec odrezaní, stačí stlačiť bod rastu. Ak chcete určiť najlepšie obdobie na prerezávanie, môžete postupovať podľa mesačného kalendára. Aby ste sa zbavili rastlín, musíte do ubúdajúceho mesiaca.

Predchádzanie chorobám

Na prevenciu chorôb z kultúry postupujte takto:

  88. Postrek. Paraziti zvyčajne vydržia aj silné mrazy. Preto je potrebné chrániť kvetiny pred chorobami na zimu. Vynikajúci pomáha postrekovať 1% roztok zmesi Bordeaux jednotlivcom.
 • Odstraňovanie nečistôt. Pestovateľská plocha kríkov musí byť úplne očistená od spadnutých listov a zvyškov. Ak máte dobre vybavenú jamu na kompost, môžete tam umiestniť všetok „odpad“ z lokality. V opačnom prípade stačí spáliť odpadky. Môžete tak zabrániť šíreniu chorôb a výskytu škodcov.

Ako správne zabaliť

Ruže musia byť počas zimy riadne izolované. Pri vykonávaní postupu musíte byť zvlášť pozorný. Správne kroky vyvolajú aktívny jarný rast a rozkvet kultúry a tiež pomôžu zachrániť životy jednotlivcov. Ale nesprávne usporiadané útočisko jednoducho ničí krehké krásy.

Postup izolácie pozostáva z týchto krokov:

 • Zber lístia. Pred zabalením sa odstránia všetky listy. Neprítomnosť týchto orgánov je zárukou ochrany pred chorobami plesňovej povahy.
 • Kopanie zeme.Na tento účel je lepšie používať vidlice: nepoškodíte korene rastlín.Ak má kultúra dlhé výhonky, je potrebné ich na jednej strane podkopať, čo vyvolá „výskyt“ kríka.
 • Hilling.Na postup by sa mali použiť suché materiály: piesok, sypká zemina, rašelina.Po naliatí do koreňa Zeme je potrebné „postaviť“ vyvýšenie 0,15-0,2 metra.Orezal jednotlivca niektorých odrôd a úplne sa schoval pod zem.Takáto udalosť zachráni obličky pred smrťou, a to aj pri silných mrazoch.
 • Úkryt ruží.Všetky výhonky sa musia zbierať a rozkladať.Potom je potrebné telá zakryť.Hrúbka ochrany musí byť najmenej 0,1 metra.Môžete dať izolácie a silnejšie, hlavná vec nie je poškodiť rastliny.Koniec koncov sa môžu udusiť alebo pokaziť.Suchá tráva, smrekové konáre, kefové drevo, pytlovina môžu slúžiť ako materiál pre prístrešie.V prípade dlhej a mrazivej zimy budete musieť zorganizovať špeciálne prístrešky.Okolo kríkov je postaviť rám.Je izolovaný kartónom alebo polyetylénom.Ruže v novembri úspešne ohriali snehom.Kríky, ktoré sú ním pokryté, dokonca aj tie najkrehkejšie, dokonale prežijú chlad.Kultúru môžete zachrániť pred útokom hlodavcov umiestnením pascí pred prvým snehom.

Ako ukazuje prax, veľa problémov s ružami.Krása a vôňa týchto krás vás však presvedčí, že všetko úsilie nebolo zbytočné.Ak urobíte všetky opatrenia týkajúce sa jesennej starostlivosti o kvety správne, všetky vaše snahy sa k vám vrátia na jar av lete ako odmena.Kráľovskí obľúbenci vás potešia svojimi zdravýmidruh.

Video „Kŕmenie na jeseň“

Z videa sa naučíte, ako na jeseň nakŕmiť ruže.