Kedy a ako vysadiť ruže

Ruže sa považujú za najkrajšie kvety.Aby ste ich však zasadili na záhrade, musíte to vyskúšať, pretože proces pestovania takýchto kvetov je veľmi komplikovaný.Zvyčajne sa za účelom získania krásneho kríka vysadí ruža na psiu ružu.Pre úspech tohto postupu musíte poznať jemnosti výberu populácie a potomka.

Kedy je lepšie zaočkovať ]

Štepenie ruží na vybrané šípky alebo ruže by sa malo robiť v lete.Pestovatelia kvetov poznamenávajú, že najlepší čas na vykonanie tejto manipulácie je koniec júla a začiatok augusta.Počas tohto obdobia v zásobe môžete pozorovať zvýšenie toku miazgy.Aktívny tok miazgy vedie k tomu, že kôra je oveľa ľahšie oddelená od dreva, čo zvyšuje šance na dobrú mieru prežitia vakcíny.

Tento kvet však možno naočkovať na jar.V takom prípade je potrebné mať čas pred začiatkom prestávky.Obdobie jarného očkovania zvyčajne spadá na koniec apríla alebo začiatkom mája.

Je možné zistiť, že takýto postup sa uskutočnil v zime.Toto je najzložitejší formát očkovania, pretože ide o pestovanie sadeníc mladých ružíkov v kvetináčoch, ktoré sa počas chladného obdobiamusí rásť v suteréne.Odrezky sa zbierajú na jeseň a potom sa skladujú na chladnom mieste.

Na ktoré môže byť ružica narúbovaná

Ruža sa najčastejšie naštepí na akúkoľvek dogrose. Akékoľvek ružové kríky, ktoré rastú v záhrade, sa môžu použiť ako zásoby.V tomto prípade farba kvetov v tomto prípade nehrá žiadnu rolu.Ako populácia bude stačiť takmer každý divoký ružový ker.

Neexistuje však jasná požiadavka, aby sa vakcinácia uskutočňovala výlučne na ruži alebo na psej ruži.

V našej krajine sú najčastejšie štepené kanínové ruže na podnose.Ale tu je potrebné vziať do úvahy jeho silu.V prípade vakcinácie miniatúrnych alebo polyantických druhov na ňom dôjde k zvýšeniu ich rastu, čo je vyvolané silným a rozsiahlym podzemným systémom koreňových kmeňov.Výsledkom bude, že ročné prerezávanie prispeje k rýchlemu vyčerpaniu koreňov, čo nakoniec povedie k smrti celého kríka.

Z tohto dôvodu je pre miniatúrne druhy alebo druhy polyanthous lepšie použiť vonnú ružu (Rust) ako zásobu.Pre taký ker sa vyznačuje miernejším rastom.Rose Fragrant sa vyznačuje výrazným vetvením koreňového systému, dobrou odolnosťou proti mrazu a jednoduchou reprodukciou.

Okrem týchto odrôd sa ako podnožia môžu používať odrody ako sú pokrčené alebo ostnaté ruže.Tieto odrody však majú veľké množstvo tŕňov, čo občas komplikuje postup štepenia.Preto si veľa pestovateľov vyberá ružuŠkorica (máj) alebo pes.Tieto odrody majú málo hrotov a ďalšie užitočné vlastnosti (napríklad zimná odolnosť).

V dôsledku toho je pred výberom štepu potrebné zvoliť správne odrody pre sion a podpníky.Zároveň odborníci radia, aby uprednostnili tie odrody, ktoré nielenže kvitnú krásne, ale majú aj iné užitočné vlastnosti.Tieto charakteristiky zahŕňajú:

  • odolnosť proti chladu;
  • vysoká imunita;
  • ľahká starostlivosť atď .;

Tieto parametre minimalizujú starostlivosť o kríky počas sezóny a chránia rastliny pred zamrznutím počas chladného obdobia roka.

Čo by mal byť štep

Kľúčom k úspešnému očkovaniu je správny štep.Ak chcete získať štep z krčka maternice, musíte odrezať najvyspelejšie konáre.Potom oddelili strednú časť.

Štep by mal mať hladkú a lesklú kôru, ako aj vyvinuté púčiky.Vetvy s takýmito vlastnosťami sa vrúbľujú veľmi ľahko.

Skúsení záhradníci s cieľom zvýšiť šance na lepšie prežitie radia pomocou metódy pučania.Táto metóda bude diskutovaná nižšie.Jeho použitie zaručuje 90 - 100% výsledok vakcinácie.Tu sa vezme jeden púčik, nie celá stopka.

Príprava zásoby

Pred vakcináciou sa pripraví nielen očkovací materiál, ale aj zásoba.Vybraný ker musí začať intenzívne hydratovať.Deň pred zákrokom je dôležité zvlhčiť pôdu v blízkosti kríka.Takto zalievanie zvýši intenzitu toku miazgy.

Sprievodca krok za krokom

Najlepšie je pestovať ruže v koreňovom krku.Poznamenáva sa, že takýto prístup významne zvyšuje šance na prežitie potomka.Tento postup má nasledujúce pokyny krok za krokom:

  • krk koreňa je očistený od nečistôt;
  • sa potom zachytí stopka.Na ňom je odrezaná najrozvinutejšia oblička.Niektoré drevo by malo zostať v blízkosti púčika.Rezanie sa vykonáva špeciálnym atramentovým nožom.Rezná dĺžka - 3 cm;
  • potom štep premení drevo na seba.Posledná oblička sa z nej odstráni.Výsledkom je, že v kôre zostáva len jedna oblička;
  • Na krku koreňa sa vytvára incízia v tvare písmena T.Okraje rezu musia byť jemne prehnuté;
  • Potomok je skrátený tak, že sa vojde pod kôru;
  • vložte štep do rezu.Obličky musia zostať vonku.V tomto prípade sa kôra stonky začína pod kôrou krku.

Zostáva iba fixácia kôry stuhami vyrezanými z plastovej fólie.Potom je koreňový krk pokrytý zeminou.

Ďalšia starostlivosť

Starostlivosť o kríky znamená vykopanie koreňového goliera 14 dní po zákroku.Prijatá oblička bude zelená.Ak obličky nie sú odobraté, očkovanie sa opakuje.

O krovie s potomkom sa stará rovnako ako obyčajná ruža.naZima prerezáva.Výhonky umiestnené na očkovanom púčiku sú narezané na 1,5 cm a samotná rastlina je pokrytá listami a pôdou.Zhora je puzdro pokryté ochranným materiálom.Takáto ochrana umožní rastline prežiť aj silné mrazy.

Podľa vyššie uvedených pokynov môžete ľahko zistiť, ako správne vysadiť ruže, aby ste dosiahli požadovaný výsledok.

Video „Metódy na štepenie ruží“

Z tohto videa sa dozviete o dvoch metódach na štepenie ruží.