Najkrajšie vytrvalé trvalky kvetín do záhrady

Z nejakého dôvodu existuje dojem, že kvetinové záhony by sa mali nachádzať na dobre osvetlených miestach.Nie je to však vždy funkčné a nie je to vôbec zlé, pretože v tieni existuje veľké množstvo okrasných rastlín.Kvitnúce tieni milujúce trvalky často unikajú pozornosti letných obyvateľov. Pamätajú sa na ne iba vtedy, keď je to potrebné, keď potrebujete zorganizovať kvetinovú záhradu v zatienenom rohu záhrady.

Trvalky pre ročné obdobia s popisom

Vytrvalé okrasné rastliny, kvitnúce alebo potešujúce oko iba lístím, sú základom väčšiny záhonov záhradných kvetín.Hlavným účelom chaty a záhrady je pestovanie ovocia, takže väčšina majiteľov sa zaoberá týmto, nie je dostatok času a miesta na kvety alebo okrasné kríky.Preto je lepšie pestovať rastliny, ktoré rastú čoraz viac z roka na rok, a mali by sa pestovať každé tri alebo päť rokov.

Po ich vysadení v kvetinovej záhrade si nemôžete robiť starosti s každoročnou registráciou kvetinovej záhony, výsadbou nových rastlín.Ak máte čas a túžbu, môžete vždy oživiť kvetinovú záhradu, ale ak nebol čas, bude to vyzerať krásne vďaka prezimovaným trvalkám.A zimu často trávia bez problémov, bez úsilia majiteľov.

PreOzdoby Dacha najčastejšie používajú nenáročné bylinky, vinič, kvety, kríky. Všetky kvitnúce rastliny môžu byť rozdelené do veľkých skupín podľa doby kvetu.Existujú skoré kvitnúce rastliny, ktoré začínajú záhradnú kvetnú sezónu v máji. Zoberte rastliny obušku, kvitnúce v júni a júli, pokračujte k ostatným, ktorí poteší oko od augusta do chladu. Najobľúbenejšími letnými obyvateľmi sú však tie, ktoré kvitnú počas celej teplej sezóny. Medzi nimi je potrebné pomenovať flox, ktorý rastie takmer v každej záhrade.

Existuje názor, že aj keď všetky kvety náhle zmiznú a zostanú iba plamene, budú môcť záhrade dodať pestré farby a nádhernú vôňu od júna do septembra. Phlox milujú slnečné oblasti, ale môžu rásť v čiastočnom tieni. Na tieňovaných kvetinových záhonoch kvitnú dlhšie, ale nie tak nádherne ako slnko.

Sú nenáročné na pôdu, ale uprednostňujú ľahké, sypké a výživné látky. Milujú vlhkosť, ale neznášajú stojatú vodu na úrovni svojich koreňov, a to je hĺbka až 15 cm. Trvalé floxy sa šíria semenami, odrezkami, jesennými (aj letnými) výhonkami rozdelením kríka. Najčastejšie sú sedené, rozdeľujú kríkov, skoro na jar alebo na jeseň, po jesennej výsadbe sú stonky skrátené o tretinu. Kríky v zime dobre pod snehovou pokrývkou, ak nie je sneh, je potrebné zakryť, inak môžu korene zamrznúť.

Záhradné ruže kvitnú celé leto. Ľudia zvyčajne milujú ruže, ale tí, ktorí ich pestujú, už vedia, že si vyžadujú čas a problémy. Mladé ruže môžu v zime zamrznúť, sú náchylné k chorobám, rozmarné. Medzi nimi je málo.odrody odolné voči odtieňom. Môžete si však vybrať zónové odrody, ktoré sa budú vo vašej oblasti pestovať bez akýchkoľvek konkrétnych problémov. Parkové ruže sa často vysádzajú pri plotoch alebo budovách, moderné holandské odrody sú nenáročné, dobre prezimujú.

Tí, ktorí chcú vidieť na jar kvitnúce rastliny, pestujú vo svojich záhradách tulipány, narcisy, petrklíčky, krokusy, kosatce. Tulipány rastú dobre na neutrálnej alebo slabo alkalickej piesočnatej pôde, je lepšie pripraviť ťažkú ​​pôdu pridaním pilín alebo riečneho piesku. Vysadené na jeseň, keď teplota v hĺbke 10 - 12 cm klesne na + 10, bude okolo polovice septembra. Za 3-4 týždne bude rastlina zakoreniť, potom mrazy nebudú schopné ovplyvniť jej rast budúcu jar. Väčšina odrôd vyžaduje svetlo, ale môže rásť v tieni.

Krokusy sú však celkom tolerantné v tieni, krásne rastú v tieni stromov a kríkov. Biele, modré, žlté, fialové - môžu kvitnúť v apríli. Tieto cibuľovité trvalky nie sú rozmarné, dobre znášajú zimu, nezaťažujú záhradníkov.

Petrklíči sa nepáčia priamemu slnečnému žiareniu, kvitnú skoro na jar, dávajú prednosť teplote nie vyššej ako + 12, keď teplota stúpa, upúšťajú kvety. Mnoho odrôd opäť kvitne, keď teplota opäť klesne. Veľmi rád vlhkosť.

Dúhovky sa považujú za rastliny milujúce slnko, ale v tieni kvitnú nádherne. Nenáročný, vytrvalý, dobre znáša chlad a sucho - ideálny pre rušných záhradníkov.Tam sú nízke a vysoké s veľkými alebo elegantnými kvetmi, po jarnom kvitnutí celé leto je bujná zelená Bush.Najčastejšie - modrá, fialová, žltá, zriedka biela froté, tehla a dvojfarebné.

Video „ Kvetiny tolerantné v tieni pre záhradu

Videozáznam názvov dekoratívnych kvetín tolerantných v tieni určených na pestovanie na záhrade.

Jún - júl nás poteší najväčšou farbou záhrady, keď kvitne väčšina kvetov.Harmančeky, chrpy, nechtíka, viacfarebné delfínium - oči sa líšia. Majestátne delfínium sú schopné ozdobiť akékoľvek kvetinové záhony, krásne rastú na slnku av čiastočnom tieni.Propagované odrezkami, púčikmi, rozdelením koreňa. Najlepší čas na výsadbu záhradných záhonov je august až september, aby mohli rastliny zakoreniť pred mrazom.Krík kríkov, lámanie slabých alebo len extra výhonkov, takže zvyšné 3 - 4 poskytli luxusné kvitnutie.

Je ťažké prekvapiť niekoho pivonkami.Jedná sa o pohodlnú kombináciu luxusného kvetu a úplne nenáročný závod ako všetci obyvatelia leta.Červené, ružové, biele kvety s opitou sladkou vôňou pivoniek nevydržia tieň a nížiny zaplavené vodou, nepáči sa rašelina.Všetko ostatné neovplyvňuje ich odolnosť.

Zvony sa tiež nepáčia stojatej vode, mali by byť vysádzané vo vyvýšených oblastiach, dobre osvetlené alebo mierne posypané a budú s rozkvetom potešiť od júna do augusta.Ľalia kvitnú v júli, niektoré odrody neskôr.Toto trvanie sa vzťahuje natieň tolerantné rastliny nie sú rozmarné, nevyžadujú osobitnú starostlivosť.Počas kvitnutia majú radi veľa vody, nepáči sa im prehrievanie pôdy okolo koreňov.Ak je v zime málo snehu, najlepšie sú zakryté ľalie.

Posledný letný mesiac prináša kvetu dahlia a gladiolu.Gladioli milujú veľa slnečného svitu a dlhý svetlý deň.Potrebujú vlhkosť a teplotu vzduchu od 10 do 25 stupňov.Dahlias tiež milujú slnko, sú vysadené na ľahkých posteliach chránených pred vetrom s pôdou bohatou na humus s dobrou drenážou.Vysoká rastlina (do 2,5 m) s neuveriteľne rozmanitou paletou kvetov a bez zápachu sa môže stať ozdobou záhrady, ak sa pestuje na svetlých alebo mierne zatienených plochách.

​​

Ozdobené chryzantémy majú tiež radi osvetlené škvrny.Kvitnú nie skôr ako v septembri, hosteska často transplantuje kvitnúce chryzantémy v miestnosti, aby im dala kvitnúť.Na záhrade vydržia teploty až -7 stupňov, dokonca aj v zime dobre na Sibíri (korene so skrátenými stonkami pokryté rašelinovými a smrekovými konármi).

Nápady pre tieňové kvetinové záhony

Rastliny, ktoré sa ľahko prispôsobujú nedostatku slnečného svetla, sa považujú za odolné voči odtieňom.Spolu s milujúcimi tieňmi by mali vytvárať tiene kvetov v tienistých rohoch záhradného pozemku.Medzi nimi hostitelia zaujímajú zvláštne miesto.Vyzerajú skvele od jari a vyvíjajú sa s malým množstvom slnečného svetla a kvitnú až do polovice jesene.Ale nie sú cenené ani pre kvety, ale aj pre ozdobu kríka.

Bright astilbe,kvitnúce takmer celé leto a na jeseň sa akákoľvek kvetinová záhrada v zatienenom rohu záhrady dokonale oživí.Paprade, z ktorých existuje veľké množstvo druhov, sa stanú nevyhnutným základným pozadím a zdôraznia svetlé kvety brčál, begónie, mrazuvzdorných petúnií, ktoré môžu kvitnúť v tieni.Tieň-tolerantné rastliny nedávajú dlhé luxusné kvitnutia, ale vyzerajú skvele po celú sezónu, zdobia záhradu s ich listov a reliéfne kríky.

cennejšie muguet objavia krásne farby, Bergenia tolstolistogo, lomikameň, lekársky, digitalis a ušľachtilý hepatica, fialovej a podofilla štítnu žľazu.Doronicum (žltá harmančeková) kvitne ešte viac v tieni, dúhovka a denivka budú dlhé a luxusne kvitnúť v čiastočnom tieni, pričom sa budú vzájomne nahrádzať.Vytvorením záhonu na tienistom mieste môžete vysadiť snežienky, hyacinty, petrklíče.Budú kvitnúť skôr, ako listy zatienia stromy.Ivy a divé hrozno, ak je v okolí veľa kučeravých, dá letnú sviežu zeleň a na jeseň nepredstaviteľný jas.

Video " Vytrvalé záhradné kvety "

Video pre pestovateľov kvetín s výberomfotografie trvalých záhradných kvetov, ktoré nevyžadujú osobitnú starostlivosť.