Tajomstvo úspešného pestovania hybridného čaju slečna Piggy

Náladový, ale také krásne ruže sa v záhradníctve stávajú čoraz obľúbenejšími.Hybridný čaj slečny Piggy je teda veľmi obľúbený u pestovateľov kvetín, ktorých pestovanie je predmetom nášho článku.

Príbeh ruží slečny Piggy

Slečna Piggy je čajová hybridná ruža novej generácie.Túto odrodu chovali holandskí chovatelia v roku 2010.Po oficiálnej prezentácii získala dekoračná kultúra najvyššie ocenenie v nominácii „Najlepšia nová odroda“.

Meno Miss Piggy rose bolo na počesť jednej z hlavných postáv bábkovej show The Muppet Show.Je to pekná prasa, ktorá sa rada oblieka do nádherných odevov.

Čajová ruža Miss Piggy Hybrid

Charakterizácia a popis kvetu

Čajová ruža Miss Piggy Hybrid je hodnotená pre svoje dekoratívne účely.vlastnosti.Výška kríkov sa pohybuje od 60 do 150 cm, výhonky sú pružné, vzpriamené a primerane osrstené.Listy majú tradičný tvar.Vonkajší povrch krídla je kožovitý, tmavozelenej farby.

Terry charakteristické pre odroduveľké puky.Priemerný počet okvetných lístkov je asi 40. Priemer otvoreného puku dosahuje 12 cm.Farba pukov je svetloružová, ale bližšie k stredu má okvetné lístky ružovo-broskyňový odtieň.Počas kvitnutia, ktoré trvá celé leto, slečna Piggy vydáva príjemnú a nenápadnú vôňu.

Odroda sa vyznačuje veľkými froté púčikmi

Výhody a nevýhody odrody

Výhody:
  • vysoko dekoratívne;
  • dlhá doba kvitnutia;
  • odolnosť proti invázii škodlivého hmyzu;
  • vynikajúca zimná odolnosť;
  • ​​
  • univerzálne použitie;
  • dlhodobé zachovanie ozdobného vzhľadu v reze.
Nevýhody:
  • vysoké nároky na biotop a starostlivosť;
  • Nízka odolnosť proti múčnatke a čiernej škvrne.
Video „Výsadba hybridných čajových ruží“

V tomto videu vám odborníci povedia, ako na začiatku jari vysádzať kvetiny na otvorenom priestranstve.

Funkcie výsadby a pestovania

Mnoho začínajúcich chovateľov má záujem o výsadbu a pestovanie ružice slečny Piggy v krajine.Pozrime sa.

Požiadavky na miesto a pôdu

Na okrasnú kultúru je potrebné aktívne a hojné kvitnutie, potrebuje slnečné svetlo.Preto sú ruže vysadené v oblastiach otvorených slnku.Terén však musí byť chránený pred vetrom, prievanom a chladom.

Pokiaľ ide o pestovateľské prostredie, kvetina má rád vlhkú farbuodvodnená a mierne kyslá pôda.Ak je kyslosť pôdy príliš vysoká, môžete oblasť vápniť.

Ak je to potrebné, zvýšte kyslosť pôdy, odporúčame použiť zmes jemnozrnného riečneho piesku a hnoja.
Rada autora

Algoritmus pristátia

Optimálna doba pristátia slečny Piggy je polovica mája.V predstihu je pripravená pristávacia jama, ktorej rozmery by mali byť 2 - 2,5 násobok koreňového systému sadenice.

Spodok jamy je usporiadaný z kusov červenej tehly alebo expandovanej hliny.Potom položte vrstvu živnej pôdy: hnoj, úrodnú pôdu, riečny piesok a rašelinu (3: 2: 2: 1).Pred výsadbou sa koreň sadenice namočí do rastového roztoku biostimulantu Kornevin alebo Epin.Rastlina je pochovaná takým spôsobom, že koreňový krk je pod zemou.Vzdialenosť od zemského povrchu po koreňový golier je asi 5 cm.

Na konci výsadby sa sadenice okrasných záhradných rastlín hojne zastrelia rašelinou, suchými listami, senom alebo slamou.Výhonky nad povrchom krycieho kopca sú orezané.

Odporúčaná schéma výsadby stromčekov ruží

Polievanie a hnojenie

Ružičku zalejte slečnou prasiatkou 2-krát týždenne alebo podľa potreby.Pri častých zrážkach je potrebné zvlhčiť pôdu pod okrasným kríkom, keď ornica zaschne.Pretože prebytočná vlhkosť v pôde vedie k hnitiu koreňového systému, rastlina sa nemôže príliš navlhčiť.

Výška a intenzita kvitnutia sú ovplyvnené množstvomprospešné a výživné látky v zemi. Na jar sa do ruží kŕmia dusíkatými hnojivami: močovina, dusičnan amónny, nitroamofosska a azofosska. Kŕmenie dusíkom prispieva k aktívnemu rastu zelenej hmoty.

Doplnky draslíka a fosforu pomôžu zvýšiť hojnosť kvetu a zvýšiť intenzitu farby pukov. Slečna Piggy použila na hnojenie čajovej hybridy superfosfát, amofos, síran draselný, síran draselný alebo chlorid draselný.

Pred pridaním hnojiva do pôdy je pôda hojne navlhčená. Ak robíte koreňový dresing „na sucho“, odnože rastlín môžu horieť.

Príprava na zimu

Na konci kvitnutia je rastlina prerezaná. Vystrihnite výhonky posypané vrstvou rašeliny a riečneho piesku. Potom ružu zahrejú jedľovými alebo smrekovými konármi.

Aby sa zabezpečilo, že slečna Piggy netrpí kolísaním teploty, môžete použiť netkaný poťahový materiál spunbond. Takéto prístrešie chráni rastlinu pred vetrom a chladom, ale nenarúša cirkuláciu vzduchu.

Polievanie kvetu je nevyhnutné, pretože pôda zaschne.
Ruže sa kŕmia minerálnymi alebo organickými hnojivami
Na zimu je ozdobná kultúra pokrytá pradením

Recenzie Gardenera

„Po odchode do dôchodku trávim veľa času v krajine, venujem sa zušľachťovaniu a záhradkárstvu. Pred dvoma rokmi zasadila ružová stromček slečna Piggy.Rastlina sa rýchlo prispôsobila a prešla do aktívneho rastu. Ak je dodržaný režim zavlažovania a aplikované hnojivo, kvitne aktívne a hojne. “

Victor, Rostov na Donu

„Túto zimu nanešťastie tolerovala naša krásna žena, hybridný čaj slečny Piggy. Na zimu som sa rozhodol pokryť kvetinu polyetylénom. Hustý vzduchotesný materiál spôsobil kondenzáciu. Ruža bola pokrytá plesňou a zhnitá. “

Love, Moskovská oblasť

Hybridná čajová ruža slečny Piggy sa aktívne používa na projektovanie krajiny na zdobenie a záhradníctvo záhrad a mestských námestí. V kvetinárstve sa tiež používa vynikajúci kvet na výrobu zaujímavých kvetinových aranžmánov.