Tajomstvo pestovania čajovej hybridnej ruže Piano

Všetky odrody ruží sú krásne svojím vlastným spôsobom, pričom každá odlišuje odtieň od ostatných. Rose Piano sa líši od ostatných odrôd v neobvyklom type pukov, viac pripomína pivonky, širokú škálu farieb a nedostatok nedostatkov charakteristických pre čajové odrody. V článku je opísaná kultúra, aké sú jej výhody a je ťažké ju pestovať.

Chovateľská história

Keďže odrody čajovej ružy prichádzali do módy v rôznych krajinách, záhradníci boli postihnutí kultúrnymi nedostatkami - slabá imunita voči chorobám a príťažlivosť pre hmyzích škodcov. Výsledkom bolo, že pestovanie kríkov bolo ťažké a vyžadovalo veľa času a úsilia.

S cieľom uľahčiť prácu pestovateľov začali chovatelia rozmnožovať hybridy, ktoré nemajú tieto nevýhody, ale zdedili najlepšie odrodové vlastnosti. Predchodcami nových hybridov boli čajové kultúry, ako aj ruže iných druhov, nie také krásne, ale s potrebnými technickými vlastnosťami.

Nemci dosiahli dobrý výsledok.chovatelia, ktorí v roku 2007 odvodili ružovú odrodu Piano, neskôr k názvu pridali red-red klavírny exekútor.Potom sa objavili nové odrody rovnakej série, ale prvý výsledok okamžite upútal širokú pozornosť.

Hybridná ruža na klavírny čaj

Opis kultúry

Všetky hybridné odrody pianového čaju majú vzhľadovo podobné:

 1. Kríky sú priemerné, maximálna výška je 1,2 m. Šírka sa líši v závislosti od odrody v rozmedzí od 60 cm do 1 m. Koruna má guľový tvar.
 2. Listy sú tmavo zelené, husté, kožovité, s lesklým odtieňom.
 3. Stopky sa tvoria na koncoch jednotlivých pukov alebo kvetov 3 - 8 kusov.
 4. Kvety sú mohutné, veľkosť uhlopriečky sa pohybuje od 10 do 20 cm. Pri úplnom zverejnení sa jedná o pohárikovitý tvar tvorený veľkým počtom lístkov.
 5. Doba kvitnutia začína na začiatku leta a trvá do jesene.Kvitnutie je nepretržité, bohaté. ​​

Ale hlavná vec je, že chovatelia dokázali vyriešiť väčšinu problémov spojených s pestovaním plodín.Odrody rodiny Rosa Piano:

 • majú zvýšenú imunitu proti bežným chorobám kvetov;
 • sú mrazuvzdorné;
 • nestrácajú atraktívny vzhľad počas silných zrážok;
 • na slabom slnečnom svetle nezmiznú.
Pri úplnom zverejnení má pupeň formu v tvare šálky

Odrody

Neskorší chovatelia predstavili verejnosti rad ružových odrôd, ktorý bol upozornený na verejnosti.odvodené z klavíra.Farba pukov sa pohybuje od svetloružovej potemný vínový.

Uvádzame stručný opis odrôd:

 1. Svadobné klavír (svadba). Prijaté v roku 2014. Okvetné lístky sú svetlo biele s krémovou zmesou, dobre kombinované s modrými alebo bielymi kvetmi.
 2. Očarujúce klavír. Okvetné lístky sú svetloružové so zelenkavým nádychom.
 3. Piano Frilend (Freeland). Púčiky sú svetlé šarlátové, vyvolávajú romantickú náladu.
 4. Pink Piano (Pink). Má výraznú svetloružovú farbu. Takéto kvety sa dodávajú mladým dievčatám a ženám a naznačujú vášnivé pocity.
 5. Svadobné klavír (Svadobné). Okvetné lístky majú príjemnú ružovú farbu, vzhľad je ľahký, jemný. V tieni tmavých listov vyzerajú ako plávajúce vo vzduchu.
 6. Happy Piano (Happy). Púčiky sú natreté v jemnom, sýto ružovom odtieni.
 7. Red Piano (ed.) Okvetné lístky bohaté gaštanové, vyzerajú obzvlášť malebne. Táto odroda je známa ako jeden z najatraktívnejších ružových kríkov.
Svadobné klavír
Klavír červený
Pink Piano
Piano Frilend

Happy Piano
Očarujúce klavír
Svadobné klavír

Video „Prehľad klavíra ruža“

Toto video obsahuje hlavné odrodové charakteristiky kvetu.

Podmienky zadržania

Napriek pozitívnym technickým vlastnostiam získaným od rodičovských odrôd musí klavír dodržiavať pravidlá týkajúce sa obsahu. Ak pripravujete kvety o náležitú starostlivosť a nevyhnutné podmienky,kvitnutie nebude také hojné alebo vôbec nezačne.

Miesto pristátia je vybrané na dobre osvetlenom mieste. Priame slnečné žiarenie na okvetné lístky kultúry nie je hrozné, kríky sa dobre zakorenia v ľahkej penumbre. Čím viac slnečného svetla, tým je odtieň púčikov bohatší a tým menšie je riziko plesňových infekcií. Spoliehajte sa na skutočnosť, že kríky potrebujú na kúpanie na slnku deň najmenej 4 hodiny.

Pri výbere miesta na svetových stranách je lepšie uprednostniť východnú stranu. Včasné teplo rýchlo zaschne rannú rosu, ktorá je pre kvety plná výskytu infekcií.
Rada autora

Rozsah príjemných teplôt pre rastlinu je v rozmedzí + 18–22 ° С, čo zodpovedá ruskému letu. Kolísanie teploty však môže mať nepriaznivý vplyv na farby:

 • so silným poklesom chladných a vlhkých dní sa kvitnutie spomaľuje;
 • pri nadmernom teple (od 26 ° C) so zvýšenou vlhkosťou je rastlina pravdepodobne napadnutá hubovými infekciami.
Záhradná kultúra dobre rastie na osvetlenej ploche

Kultúra nepotrebuje prístrešie, ak plocha neklesne pod -20 ° C, ale v severných oblastiach Ruska a strednom pruhu je ker. na zimu musí pokryť. Vzduch by nemal byť suchý alebo príliš vlhký. V suchom období lístie a púčiky vyschnú a uschnú, ak nie sú rozrezané, Bush stráca svoju malebnosť. Stopky silné, stabilné, pretože silné vetry krovia nie sú hrozné. aleprievanu škodlivé pre vývoj, takže miesto pristátia je uzavreté, ale vetrané.

Pre odrodu je vhodná iba úrodná pôda s odtokom. Kyslosť by mala byť slabá alebo neutrálna. Ideálne pôdy sú čierna zemina alebo hlinka.

Pristátie

Pravidlá a postup pestovania opísanej plodiny sú rovnaké ako v prípade ostatných ružových odrôd. Najskôr pripravte pôdu a potom vysejte. Zem musí byť nakŕmená jeden mesiac pred nalodením, začnú sa voda. Výsledkom je, že sa zrodia buriny, z ktorých sa odstránia pred výsadbou. Na zlepšenie úrodnosti pôdy je možné použiť hnoj, humus alebo kompost.

Vykladací algoritmus je nasledujúci:

 1. Niekoľko hodín pred zákrokom sa sadenice umiestnia do stimulátora rastu.
 2. Pod každým sadením vykopávajú otvor 50 cm hlboký a 100 cm široký, čo prispieva k dobrému zakoreneniu kríka.
 3. Spodok je odvodnený malými kamienkami, troskami alebo kúskami tehly, na vrch sa naleje vrstva piesku.
 4. Sadenice zasadené do diery narovnávajú korene a potom po kvapkách pridávajú úrodnú pôdu.
 5. Miesto je posiate rašelinou, mäkkým drevom alebo pilinami a potom je hojne napojené.
Pôda vo vývrte je starostlivo zhutnená

Pestovanie

Stále sa musíte starať o rastúce kríky. To naznačuje:

 • zalievanie;
 • oplodnenie;
 • hygienické a formovacie prerezávanie;
 • ochrana proti škodcom a chorobám;
 • príprava na zimu.

Preskúmajme postupy podrobnejšie.

Zavlažovanie a hnojivá

Kríky sa zriedka napojia iba vtedy, keď koreňová pôda začne vysychať. Nadmerná vlhkosť vedie k hnitiu koreňov. Pred zalievaním sa pôda uvoľní, čím sa získa prístup k vode a kyslíku a potom sa mulčujú. Mladý ker spotrebuje 5–6 litrov vody, dvakrát toľko na dospelú osobu.

Je potrebné kŕmiť krík niekoľkokrát v sezóne. Schéma je nasledovná:

 • dusíkaté hnojivá sa používajú v máji;
 • v júni - draslík fosforu;
 • v septembri - iba potaš.

Hnojivá sa používajú podľa dávok uvedených na obale. Prebytok vedie k predčasnému poklesu lístia a dokončeniu kvitnutia.

Orezávanie puzdra

Prerezávanie sa vykonáva po prvé tak, aby sa Bushovi poskytol malebný tvar, a po druhé, aby sa zbavil chorých, začínajúc vädnúť púčiky a výhonky, na ktorých sa púčiky ešte netvorili. Vykonajte operáciu počas leta, keď niektoré výhonky začnú kaziť celkový vzhľad.

Vzory prerezávania hybridných čajových ruží

Winterings

Na juhu krajiny nebude potrebná ochrana pred príchodom chladného počasia, pretože zrelý ker bez problémov toleruje mráz na –20 ° C. Ale pri pristávaní v severnom klimatickom prístrešku sa uistite. Aby ste to dosiahli, posypte základňu kríky dodatočne klíčkami alebo pilinami, vytvorte vrstvu 40 cm a potom prikryte kríkom vytvorením chaty jedľa.

Väčšina starostlivých záhradníkov stavia nízko nad kríkydrôtený rám a zakryte rastlinný film.Odporúčame použitie peny, pretože pod fóliovými puzdrami sa môže hniť - je ťažké zabezpečiť spoľahlivé vetranie.

Choroby a škodcovia

Kultúry sú odolné voči chorobám a hmyzu.Kultúra však niekedy stále podlieha útokom škodcov:

 1. Je ľahké zastaviť inváziu vošiek ošetrením rastliny mydlovou vodou alebo špeciálnymi prípravkami.
 2. Osobitné insekticídy sa používajú pre chrobáky, húsenice a roztoče.

Predchádzanie chorobám tiež neubližuje.Odporúča sa použiť zloženie "Epin" alebo analógy, môžete urobiť síran meďnatý.Zakaždým po silných dažďoch sa nevyhnutne vykonáva sanitárne prerezávanie, ktoré odstraňuje hnijúce a poškodené púčiky.

Použitie klavírnej ruže v krajinnom dizajne

Hybridná čajová ruža odrody Piano sa pestuje na kosenie, ale často sa používa na výsadbu parkových uličiek, mestských kvetinových záhonov.Letní obyvatelia s nimi zdobia svoje záhrady.Vysadená kultúra je žiaduca v kombinácii s inými trvalkami, listnatými a ihličnatými kríkmi, nízke pozadie bude dobrým pozadím.

Na zdobenie verandov a terás, chodníkov a uličiek sa používa rozmanitosť.Odporúča sa zasadiť kríky pri centrálnom vchode alebo bráne, kde okamžite priťahujú pozornosť a dávajú úžasnú náladu.Ak sa naučíte špeciálnu techniku, bude Bush schopný dať originálnu sochársku formu.

Ruže klavíra sa aktívne používajú v krajinnom dizajne

Recenzie pestovateľov kvetín

„V mojej záhrade ružové klavír kvitne celé leto bez prerušenia. Nebolo dňa, keď kríky nemali aspoň jeden púčik. Neubližuje mu ani dážď, ani slnko. Z škodcov mierne postriekaných, ale iba pre prípad. Tieto výhonky sa trochu rozpadajú, takže ho naväzujem na krásu. ““

Valeria, Kerch

„Pred 5 rokmi som čítal recenzie a túto krásu opustil. Neľutoval som. Zimy v poriadku, skvele kvitnú. Vôbec nie chorý! Na slnečnom svetle sa okvetné lístky trochu zosvetlia, oplatí sa zasadiť do pozemku s rozptýleným svetlom.

Olga, Astrachaň

Odborníci pripisujú odrodu jednému z najmalebnejších. Kvety priťahujú výhľad, vytvárajú romantickú atmosféru. Trochu trpezlivosti, dodržiavania pravidiel a dokonca aj začínajúci záhradník sa stáva vlastníkom krásy, ktorá dokáže transformovať akýkoľvek neopísateľný pozemok.