Tajomstvo úspešnej kultivácie veľkokvetej ružovej ružovej oslavy

Vedeli ste, že niektoré odrody ruží boli povolané, aby zdôraznili, ako slávnostná je atmosféra v záhrade, keď sa objavia? Tento názov dostal ruža Zlatej oslavy - zlatý sviatok, čo nie je prekvapujúce, pretože obrazové vlastnosti a technické vlastnosti sú v kvetine harmonicky prepletené. Je ťažké pestovať na záhrade rastlinu, aké výhody má a aké plodiny kombinuje v záhrade - to je podrobne opísané v článku.

História vzniku odrody

Botanici klasifikujú rastlinu ako zástupcu anglických ruží z Austinu. Skupina je neoficiálna, ale svetovo preslávená. Chovateľom každého člena rodiny sa podarilo spojiť rysy starých európskych ruží a moderných čajových hybridov. Z vonkajšej strany je odrodou sprejová ruža - srab. Autorom variácie bola slávna britská spoločnosť David Austin Roses.

Rosa Golden Celebration - predstaviteľ rodiny austínskych ruží

Hybrid sa narodil v roku 1992.rok a pôvodne sa volala AUSgold. Predkami boli slávne ružové odrody Charles Austin a Abraham Darby. Moderné meno Zlatá oslava bolo na počesť výročia kráľovnej Veľkej Británie. O niekoľko rokov neskôr sa začiatočníkom začali udeľovať obchodné patenty v rôznych štátoch, potom prišlo globálne uznanie a dokázali to mnohé ceny a diplomy prestížnych výstav.Medzi oceneniami Zlatej slávnosti, ktorá sa tu nachádza, existuje diplom za najlepšiu formu kríkov.

Opis a fotografia ruže Zlatá oslava

Kultúra sa považuje za jednu z najlepších ružín jantárovej farby. Uvádzame podrobný popis:

 1. Kvitnúce vytrvalý rozvetvený ker. Vysoký, vytiahnutý o 1,2 - 1,5 m, rovnaký je na šírku.
 2. Silné výhonky, trochu zvädnuté. Silne vytiahnutý v teplom podnebí, čo umožňuje, aby sa rastlina používala ako lezecká ruža, ktorá zdobí jej ploty a oblúky. Hroty trochu.
 3. Listy sú tvrdé, husté, farba je jasne zelená, s lesklým odrazom.
 4. Púčiky sú mohutné až do priemeru 14 cm. Farba je jasne oranžová, pripomínajúca farbu vaječného žĺtka. Poťah najmenších ružových škvŕn (viditeľný pri starostlivej kontrole) dáva okvetným lístkom ružovkastý a broskyňový tón. Čistá žltá farba je mimoriadne zriedkavá.
 5. Na kríku sa kvety zbierajú do miniatúrnych štetcov, mierne klesajúcich pod svoju vlastnú váhu.
 6. Upokojujúci pohľad, kvitnutie sa vyskytuje vo vlnách. Prvý začiatok sa začína začiatkom leta a je najkrajší.
 7. Kvety sú silné aleboStredná, ale stabilná aróma sladkého ovocia, v ktorej sa zachytávajú tóny medu, citrónu a čaju.
Farba pukov je jasne oranžová

Výhody a nevýhody odrody

Uvádzame hlavné výhody Golden Celebration:
 • vysoká odolnosť voči hubovým chorobám;
 • dlhé, zvlnené a bohaté kvitnutia;
 • vysoký.
Nevýhody:
 • kultúra netoleruje dlhodobé dažde;
 • Závod si vyžaduje spoľahlivé zimné útočisko.

Video „Stretnutie so zlatou oslavou“

Toto video ukazuje, ako kvitnúce krík vyzerá a kde rastie.

Vlastnosti agrotechniky parkových ruží

Odroda nemá radi tieň, ale jej lístky ľahko miznú na slnku. Je žiaduce zvoliť miesto, kde slnečné svetlo padá iba ráno alebo večer a po zvyšok času sú kríky v tieni stromov, plotov alebo budov.

Púčiky odrody sú pri rôznom osvetlení schopné zmeniť farbu - v penumbre sa farba lístkov stáva nasýtenou meďou, pri jasnom slnku sa lístky stanú bledožltou farbou.

Táto stránka by mala byť chránená pred silným vetrom, návrh je tiež škodlivý. Odporúča sa tiež vysadiť kríky, aby sa zabránilo príliš silným výsadbám.

Odroda nemá radi tieň a aktívne slnko

Pravidlá výsadby

Pripravte si vybrané miesto vopred. Z tohto dôvodu sa na jeseň vykopáva pôda, ktorá nevyhnutne vytvára hnoj alebo inéorganický obväz - kompost, humus.Na jar sa znova kopajú a oplodňujú komplexnými minerálnymi zlúčeninami.Ak je úroveň kyslosti vysoká, zmiešajte 1 šálku popola z dreva pred výsadbou do zeme.

Na jar a na jeseň je možné pestovať ruže na otvorenom teréne.Začiatočníkom sa odporúča zasadiť na jar, aby sadenice dali leto, aby pevne zakorenili a silnejšie rástli.Ak nemáte odhadnúť čas pristátia na jeseň, kultúra nebude mať čas na aklimatizáciu a v zime zomrie.

Na jarnú výsadbu vyberte druhú dekádu mája.Vykonané podľa tejto schémy:

 • vykopávajú výsadbové jamy hlboké 40 cm tak, aby korene rástli rýchlejšie a hlbšie do pôdy;
 • Po zakopaní sadenice sa uistite, že koreňový golier sa neprehĺbi na viac ako 3 cm, inak sa krík znovuzrodí, pretože dogrose sa nevyskytne a kvitne;
 • pôda v mieste výsadby je dôkladne zhutnená - nie je možné, aby sa stromka uvoľnila, pretože poškodzuje zakorenenie.
 • Na konci výsadby je pôda dobre navlhčená

  Jemnosti starostlivosti

  závisí od množstva kvetu.Ak sa nedodržiavajú agrotechnické pravidlá, púčiky na výhonkoch sa nemusia vôbec objaviť.

  Zvážte základné požiadavky na starostlivosť:

  1. Zavlažovanie v súlade s režimom.V zamračených dňoch sa kríky zavlažujú dvakrát týždenne v horúcom prostredí - častejšie, aby krík nevyschol, v daždivom počasí - menej často alebo úplne zastavili.Mladé kríky berú 7-8 litrov vody, dospelí potrebujú dvakrát toľko.
  2. Uvoľnenie pôdy, odstránenie buriny.Vykonajte postupy po každom zavlažovaní alebo silnom zrážaní.Po dokončení je kruh blízko stonky doplnený humusom, pilinami alebo pokosenou trávou.
  3. Pravidelné kŕmenie.Vykonajte niekoľkokrát za sezónu.Na jar sú potrebné minerálne dusíkaté hnojivá na podporu aktívneho rastu zelenej hmoty.Na začiatku pučania budú potrebné hnojivá s fosforom a draslíkom (vylúčené sú dusíkaté).Počas vegetačného obdobia sa proces opakuje.Keď sa kríky ottsvetut, koncom jesene, do pôdy sa živia superfosfáty a draselná soľ.
  4. Hygienické prerezávanie výhonkov.Vykonáva sa na jar a po ukončení kvitnutia (ak je to potrebné).Rezané suché konáre, poškodené, mrazené.Cestou sa zbavia kvitnúcich pukov a trochu zoslabia korunu kríka.
  Správne prerezávanie ruží

  Podľa plodín opísaných USDA sú na výsadbu vhodné zóny 5 až 10.Existuje však riziko, že krík už pri teplote –18 ° C začne jasne mrznúť.

  Pri výsadbe v stredných regiónoch našej krajiny musí byť rastlina s príchodom zimy pokrytá smrekovými vetvami.Človek by sa však nemal ponáhľať s krytom, kríky na –7 ° С nepoškodia kríky, ale naopak tvrdnú, pripravujú sa na zimu.
  Autorská rada

  Pred úkrytom sa výrezy orežú, koreňová oblasť sa rozotrie ďalšou zeminou, kompostom alebo humusom.Je nežiaduce používať rašelinu a piliny - počas kolísania teploty absorbujú vlhkosť a vyvolávajú choroby.

  Odporúča sa postaviť rám na puzdrá a zakryť ho polyetylénom, pričom ventilačné oblasti zostanú po stranách. Ale od marca do apríla sa ruže začnú šíriť.

  Ochrana pred chorobami a škodcami

  Chovatelia poskytli svojim potomkom dobrú imunitu voči bežným chorobám, proti tej istej múčnatke, ale čierne škvrny sú horšie. Aby sa znížilo riziko kríkov, je potrebné vysádzať na dobre vetranom mieste (ale bez prievanu), vo vzdialenosti najmenej 1-1,5 m od susedných rastlín.

  Na zabránenie chorôb na jar a na jeseň sa kríky postriekajú fungicídnymi prípravkami. Pri prvých príznakoch poškodenia hmyzom - fungicídy proti hmyzu.

  Varianty použitia Zlatého sviatku ruže v krajine

  Park Rose Celebration ruže priťahuje pozornosť kvôli svojej podobnosti so slnkom. Rastlina je lepšia ako pásomnica, pretože rastlina zatieni susedov. Ružové výsadby vyzerajú skvele na centrálnu bránu a na vchod, na kvetinové záhony v centre mesta a malé otvorené záhradné trávniky.

  Parková kultúra sa často používa na zdobenie vysokých oblúkov, stien budov, plotov. Môžete si kúpiť a kontajner možnosť, ale potom budete potrebovať včasné orezanie.

  Pestovanie v kvetináčoch
  Pestovanie na shtambe
  Záhrada ružová záhrada

  Monoclumba
  Kvetinový záhon
  Dekorácia záhradných chodníkov

  Recenzie od Gardenera

  „Keď bola vysadená, príliš hlboko zakorenila koreňový golier do zeme. Výsledkom bolo, že dostala čistú šípku, pichľavý a flexibilný, ale pupene vôbec nevidel. Musel som začať znova odznova. Potom v recenziách prečítala, že mnoho začiatočníkov pripúšťa takúto chybu. “

  Ludmila, Astrachaň

  „Kríky sú veľmi svieže a jasné, jeden problém - majú tendenciu sa ohýbať nadol, ak sú púčiky veľké. A na výšku sa krík rozprestiera viac ako na šírku, takže neustále musíte rezať výhonky. “

  Veronica, Moskva

  Napriek nízkej odolnosti proti mrazu sa ružová odroda Golden Celebration môže pestovať nielen v južnom Rusku, ale aj v moskevskom regióne a ďalších oblastiach s podobnými klimatickými podmienkami. Výsledkom je, že kvety sa stanú skutočným záhradným pokladom a každú návštevu vily premieňajú na oslavu, zdobenú zlatou farbou.