Najlepšie hnojivá na implementáciu jesenných stromov

Stromy v záhrade rastú už desaťročia a na ne sa nevzťahujú žiadne pravidlá striedania plodín. Po dlhú dobu aktívneho rastu a plodenia veľmi poškodzujú pôdu, a preto potrebujú neustále kŕmenie. Správne jesenné kŕmenie ovocných stromov je zárukou dobrej úrody budúceho roka.

Čo nakŕmiť

V lete nám záhradné stromy dávajú svoje ovocie, čo znamená, že vyčerpávajú zásoby organických a minerálnych prvkov, ktoré potrebujú pre svoj budúci život. Preto sa hlavné hnojivá musia vyrábať na jeseň, keď sa rastový proces dokončí, stromy sa pripravujú na zimu. Potrebujú dusík, draslík, fosfor, vápnik, síru, železo, horčík, aby bezpečne vydržali zimu a začali s jarným rastom s novými silami. Okrem toho tiež potrebujú určité množstvo mangánu, molybdénu, kobaltu, bóru a ďalších stopových prvkov. Preto je na jeseň žiaduce vyrábať komplexné minerálne hnojivá. Čo si vybrať?

Je potrebné pripomenúť, že sa neodporúča zavádzať dusík osobitne na zimu. Na jeseň sa stromy kŕmia, keď stále rastú. Veľká dávka dusíka zvýši rast ďalších výhonkov, čo znamená, že v zime strom oslabí. Vedci sa domnievajú, že pre ďalší rast koreňov, čo sa stáva mnohýmovocných plodín v auguste až septembri strom prerozdeľuje zvyšky dusíka z listov a konárov a ďalšie kŕmenie týmto prvkom zníži prípravu rastliny na zimný odpočinok.Preto hlavnými prvkami, ktoré strom potrebuje na jeseň, sú draslík a fosfor.

Draslík pomáha stromom bezpečne vydržať zimy bez ohľadu na to, aké sú drsné.Na jeseň sa môže do pôdy aplikovať síran draselný (zvyčajne vyrobený v prášku) alebo chlorid draselný.Obidve hnojivá obsahujú približne 50% hlavnej látky.Jablko, hruška, chlór nepoškodí, potom sa môžu kŕmiť lacnejším chloridom draselným.Citlivejšie kultúry sú však vhodnejšie ako síran draselný.Pôdy sa po použití nepovažujú za okyslené, hoci zostáva len veľmi malé množstvo kyseliny sírovej.

Veľmi populárnym a dobrým hnojivom, ktoré sa dá použiť na jeseň, je draselný horčík. Draslík obsahuje iba 25%, ale obsahuje aj 11–18% horčíka, čo je tiež veľmi dobré.Musí sa to robiť s nedostatkami horčíka.V rastlinách, ktorým chýba tento prvok, existuje medzikoloidná chloróza - listy sú špinavé: iba pruhy žíl zostávajú zelené a medzi nimi farba sfarbuje na žltú.Potom je potrebné do blízkeho stonkového kruhu pridať kalimagnese alebo síran horečnatý, zriediť nie viac ako 2 g v 1 litri vody.Ak je nerozpustený sediment, môže sa naliať pod strom - pred jarom bude mať čas sa rozpustiť a jeho koncentráciou nepoškodí korene.

Hlavným fosfátovým hnojivom je superfosfát.Je jednoduchý (približne 20% fosfor) a dvojitý (až 49%).Prášok alebo granule tmavosivej musia byť rozdrvené až na úroveň koreňov, pretože fosfor sa prakticky nepohybuje po pôde.Na kŕmenie dospelých stromov sa vytiahne 5 až 7 otvorov (podľa veľkosti lopaty), po odstránení trávnika sa naleje 1 hrsť fosfátových a potašových hnojív, zmieša sa s pôdou a zalejú sa.Potom sa sodík vráti na miesto.

Ammofos je koncentrovanejšie hnojivo, ale keďže obsahuje dusík, je lepšie ho vyrobiť na jar.Marhule, čerešne, zle znášajúce zimu jabloní môžu byť kŕmené drahým, ale veľmi účinným fosforečnanom draselným.Neobsahuje žiadne balastové látky, je rastlinami úplne absorbovaný, vyrába sa vo forme prášku.Rovnako ako všetky lieky obsahujúce fosfor, musí byť aj v úrovni koreňov zakotvený v zemi.

Video „Najlepší spôsob, ako nakŕmiť stromy“

Video prehľad najpopulárnejších a najúčinnejších hnojív pre ovocné stromy, ako aj užitočné tipy na ich hnojivá.

Ovocné stromy

Bez ohľadu na to, aké kŕmenie robíte počas jari - leta, na jeseň, záhradným stromom by sa mali podávať organické a minerálne hnojivá, aby prežili zimu apripraviť sa na ďalšie obdobie rastu.Za týmto účelom, mesiac pred očakávanými mrazmi, sa okolo každého ovocného stromu urobia drážky, na každý 1 štvorcový meter sa pridá približne 30 g draselnej soli, 50 g superfosfátu a 5 kg humusu.m oblasť distribúcie koreňov.Fosfor pomôže posilniť koreňový systém a prispeje k akumulácii bielkovín a cukrov v bunkovej šťave.Draslík odstraňuje prebytočnú tekutinu z buniek, zvyšuje hustotu šťavy, ktorá uľahčuje uľahčenie mrazu.Organické doplnky kladú potenciál na zvýšenie plodnosti.

Počas jesenného oplodnenia by sa malo uvažovať o zlepšení štruktúry pôdy, ktorá sa mohla zmeniť pod vplyvom mnohých faktorov.Ak chcete urobiť ľahšie a priedušné ťažké ílové pôdy, urobte piliny (nemôžete ani zhnité).Ak potrebujete okysliť pôdu, drevný popol môže priniesť veľa výhod.Obsahuje najmenej 17 mikroživín potrebných pre ovocné stromy.To nie je viac ako 250 g - 1 štvorcový.m štvorcový.

Skúsení záhradníci tvrdia, že do ovocných stromov mladších ako 8 rokov by sa malo pridať 30 kg humusu a staršie stromy budú potrebovať všetkých 50 kg.Je hlboko pochovaný a kopá zem.Jablone a hrušky vyžadujú 300 g superfosfátu a 200 síranu draselného.Môžu byť zapečatené humusom - hlavnou vecou je nezabudnúť, že fosfor rozptýlený po povrchu Zeme nemôže dosiahnuť korene.Slivky a čerešne veľkoryso nalejeme vodu (najmenej 4 vedrá na každý strom) po rozpustení 3 polievkových lyžíc superfosfátu a 2 polievkových lyžíc síranu draselného v 10 litroch vody.

Existujú komplexné minerálne hnojivá, ktoré už boli testované a dobre fungovali, napríklad „jeseň“, „ovocný sad“, „univerzálny“, Kemira."Jeseň". Je ľahké ich používať, riadiť sa pokynmi, zbaví zbytočné vzrušenie a pochybnosti.

Tekuté obväzy

Od jesene je stále potrebné dodávať ovocným stromom veľkú zásobu vody, veľa záhradkárov používa obväzovú tekutinu. Aby sa to dosiahlo, minerálne hnojivá sa rozpustia v správnom množstve vody, potom sa výsledný roztok ďalej zriedi a naleje do drážok okolo valca. Zvyčajne používajte amofos, superfosfát, všetky potašové hnojivá, ktoré sa ľahko rozpúšťajú. Z organických hnojív je najlepšie nanášať hnojovicu, divulín, kuracie hnojivo.

Čo iného sa dá nakŕmiť

Aké ďalšie krmivá môžem použiť na jeseň? Každý majiteľ prímestskej oblasti má svoje preferencie. Mnohí veria v pravidlo: Ak prenášate zo záhrady na záhradu a zo záhrady na záhradu nadbytočnú úrodu, bude to prospešné. Jablká a hrušky, ktoré spadli zo stromov a majiteľ ich nemal rád, si teda môžu po prerezávaní záhradných stromov nájsť svoje miesto na kompostovej hromade spolu s trávou a odpadom. A prezretá tekvica alebo uhorky, ktoré hostiteľka odmieta, je možné priviesť pod ovocné stromy, prikopavať ich pôdu.

Niektorí záhradníci sa domnievajú, že zvyšky jedla, kávy a čaju môžu byť tiež pod stromami prikopatmi, posypané pilinami, rozvedeným kuracím hnojem alebo mulleinom. Týmto spôsobom usporiadajú kompostovú hromadu pod každým stromom osobitne. Pravdepodobne je to tiež dobré, ale má zmysel pokryť všetko vrstvou pôdy a ubezpečiť sa, že niespadnuté lístie. Je lepšie odstrániť listy pod stromami - škodlivé mikroorganizmy a hlodavce v nich zostávajú v zime.

Video „Starostlivosť o stromy“

Informačné video o starostlivosti o stromy, produktoch krmív a škodcov.