Opis, výhody a vlastnosti hnojiva Agricol

Minerálne hnojivá sú v našich životoch pevne zavedené. Používajú sa na poliach, v záhradách a zeleninových záhradách, bez nich to nedokážu ani pestovať sadenice alebo izbové rastliny. Agricola je rad komplexných minerálnych hnojív používaných na pestovanie bobúľ, zeleniny a kvetov. Vyznačujú sa šetrnosťou k životnému prostrediu a výnimočnou ľahkosťou použitia.

Aký je to druh hnojiva

Rozpustné hnojivá „Agricola“ sa vyznačujú vysokou účinnosťou, ekologickou čistotou, šírkou použitia. S ich pomocou môžete zvýšiť úrodu zeleniny a bobúľ, dokonca zlepšiť kvalitu ovocia. Po aplikácii tejto drogy, okrasné kvitnúce rastliny tvoria viac kvetenstvo, predĺžiť obdobie kvitnutia. K rozšírenému použitiu prispievajú vhodné formy uvoľňovania liečiva. Môžete si kúpiť tekutý koncentrát, ktorý sa pred použitím zriedi podľa pokynov 100 alebo 200-krát. Jeho použitie posilňuje rastliny, zvyšuje odolnosť proti chorobám, odolnosť proti náhlemu chladu alebo suchu. Zvyšuje energiu buniek, je úplne absorbovaná, stimuluje rast rastlín.

Veľmi úspešne sa používa na rozkvet okrasných kultúr na ulici av miestnosti. Suchý koncentrát predávaný vvo forme granúl balených v malých vreckách (20 - 25 g), z ktorých každá môže obsahovať najmenej 20 litrov tekutého hnojiva. Tieto obväzy sa používajú na zvýšenie úrody plodín zeleniny a bobúľ pre pestovanie sadeníc. Suché hnojivo má neobmedzenú životnosť.

Je najjednoduchšie používať hnojivá vyrobené vo forme tyčiniek. 20 tyčiniek z jedného balenia je určených pre 20 rastlín. Stačia na to, aby sa prilepili k zemi vedľa koreňového systému a rastlina dostane potrebné ďalšie kŕmenie počas 2 mesiacov. Okrem toho sa použitie tohto hnojiva stáva vynikajúcou prevenciou proti hnilobe koreňov.„Agricola“ neobsahuje chlór, nemá vplyv na kyslosť pôdy, zabraňuje hromadeniu dusičnanov v rastlinách.Krmivá sa môžu aplikovať pod korene jednoduchým zalievaním kvetov alebo zeleniny, alebo sa môže postrekovať pozemná časť - zložky liečiva sú úplne absorbované všetkými časťami rastlín. Listová výživa stimuluje rast zelene, posilňuje ju, zvyšuje odolnosť voči chorobám, škodcom, nepriaznivým okolitým faktorom.

V niektorých druhoch pôdy je pre rastliny veľmi ťažké asimilovať akékoľvek užitočné látky: soľný roztok, presušená alebo studená pôda nepomáha, ale skôr zabraňuje vychytávaniu vrchných obväzov koreňmi. V takýchto prípadoch sa stáva veľmi dôležitá potrava stonkami a listami. Hnojivo podporuje hromadenie vitamínu C, čo zvyšuje chuť, prospešné vlastnosti ovocia.

Agricola na zeleninu

Výrobca vytvoril veľaodrody ich výrobkov, založené na potrebách rôznych plodín: existujú samostatné prípravky pre solené rastliny, rastliny tégliky, tekvica, ozdobné listy, pre vnútorné alebo vonkajšie kvety. Napríklad kapusta vyžaduje veľa fosforu a mrkva potrebuje viac draslíka, zatiaľ čo klíčky potrebujú dusík najviac zo všetkého, pretože potrebuje aktívny rast. Kapusta sa odporúča kŕmiť „Agricola 1“. Vedro s vodou by sa malo nariediť 20 g látky, aplikovať prvýkrát 2 týždne po vylodení a potom pokračovať v rovnakom intervale.

V prípade cesnaku a cibule sa vyrába hnojivo Agricol 2. Okrem 11% dusíka, 11% fosforu a 27% draslíka obsahuje horčík a ďalšie prvky. Podľa pokynov sa 25 g látky zriedi 10 litrami vody a používa sa trikrát za sezónu v 10-dňovom intervale. V Agricole 3 je percento základných prvkov odlišné: dusík - 13%, fosfor - 20%, draslík - 20%. Existujú tiež horčík a ďalšie potrebné prvky. Táto verzia hnojiva je určená pre paradajky, papriku, baklažány.

Horčík prispieva k správnemu vstrebávaniu draslíka, takže ovocie rastie veľké a chutné. Pre paradajky sa 25 g liečiva nariedi 10 litrami vody, podávajú sa 3 koreňové dresingy: začnú sa 2 týždne po transplantácii, pokračujú s nástupom vaječníkov a skončia o 10 dní neskôr. Inštrukcia odporúča 2 postreky - jeden týždeň po prvom kŕmení koreňov a jeden ďalší po 10 dňoch.

Mrkva, repa a reďkovky sa hnojia 2–3krát hnojivom Agricola 4. Kŕmenie by sa malo zastaviť 2 týždne pred zberom.úrodu. Všetky koreňové plodiny sa môžu kŕmiť rovnakým hnojivom trikrát od samotného výsadby osiva. Uhorky, cuketa, tekvica s potešením konzumujú „Agricola 5“, vyrobené na základe azofoski. Ako všade, dusík a fosfor sa starajú o rast a včasný vývoj a draslík a horčík pomáhajú vytvárať vaječníky a vysoko kvalitné ovocie. Pokiaľ ide o uhorky, 25 g látky sa rozpustí v 10 l vody, 4-5 krát sa aplikuje vrchný dresing. Roztok sa nedá skladovať, takže na 1 aplikáciu musíte presne variť.

„Agricola 6“ sa používa osobitne pre rastlinné sadenice. Aby sa získala silná zdravá rastlina, sadenice sa napojia a postriekajú výživným roztokom.

Existuje aj skutočne univerzálne hnojivo Agricola Vegeta, ktoré sa dá všeobecne použiť na kŕmenie všetkých rastlín. Vďaka nemu bude záhrada, záhrada, ozdobné kultúry vyrastať zdravo, krásne, zvýši úrodu a poteší majiteľov svojím vzhľadom. Najčastejšie zavlažujú rastliny rozpustením 1 g v 10 litroch vody. Je vhodný na postrek kvetináčov v kvetináči.

Video „Kŕmenie sadeníc“

Video hodnotenie jednej z kŕmnych sadeníc.

Hnojivá pre kvitnúce rastliny

Záhrada, miestnosť a balkónové kvitnúce plodiny sa môžu hnojiť zložením „Agricola 7“. Pomáha zväčšiť púčiky, predlžuje obdobie kvitnutia. Ak sa okrasné kvitnúce rastliny zalievajú alebo postriekajú Vegetoi, nedôjde k žiadnym škodám, ale bude to tiež dobrý výsledok. Existuje špeciálne zloženie pre ruže. Môže byť použitý pre záhradníctvo a preizbové kvety. Má najviac draslíka v ňom, čo im pomôže nielen krásne kvitnúť počas celej sezóny, ale je tiež ľahšie tolerovať zimu.

Zdá sa, že si tvorcovia tohto Agricola stanovili za cieľ vytvoriť univerzálne hnojivo, aby záhradkári a amatérski pestovatelia nemali bolesti hlavy z veľkého výberu obväzov pre svojich miláčikov. Pravdepodobne to urobili. Vytvorili prípravok, ktorý sa dá použiť na akúkoľvek pôdu a za akýchkoľvek klimatických podmienok pre všetky druhy rastlín. Pokyny na obale si musíte dôkladne prečítať. Výrobcovia tvrdia, že neprítomnosť chlóru, ťažkých kovov a súčasne s hromadením dusičnanov spôsobuje, že ich výrobok je úplne neškodný. 15 rokov pôsobenia na trhu, zvyšujúce sa objemy predaja ich nútia súhlasiť.

Prostriedky na kvetiny

Agricola Forward sa výborne hodí na pestovanie kvetov a zeleniny. Pomáha mladým rastlinám vytvárať silný koreňový systém, rýchlo vytvárať zelenú hmotu. Je možné aplikovať na sadenice v uzavretej pôde, na parapety, na kuchynskú záhradu pod filmom. Ale „Agricola Fantasia“ je určený špeciálne pre izbové rastliny. Prispieva k zväčšeniu stopiek, k zvýšeniu kvetov ak predĺženiu samotného trvania kvitnutia.

Použitie „Agricola 7“ pre kvety vykazuje dobré výsledky. Obsahuje 20% dusíka a 10% fosforu, ktoré zabezpečujú neustály rast zelene a luxusného kvetu. Orchidey sa kŕmia veľmi ľahkým hnojivom „Agricola Aqua“, je vyšľachtenétakto: na 1 liter vody - iba 5 ml látky. Nie je možné prekročiť normu, aby sa nepoškodili tieto jemné stvorenia.

Video „Recenzia krmiva pre domáce kvety“

Krmivo na prezeranie videa pre domáce farby.

YouTube Advanced:uveďte platný odkaz