Aká je jedinečnosť gejša vzrástla: opis a vlastnosti pestovania

Jemná, luxusná ruža Geisha sa chovala relatívne nedávno, ale už si získala popularitu medzi ruskými a zahraničnými pestovateľmi kvetov. Podrobné informácie o zvyškovej čajovo-hybridnej odrode sa dozviete z nášho článku.

História chovných odrôd

Odroda hybridného čaju bola vyvinutá v roku 2007 nemeckými chovateľmi z Tantau. Kvetina, ktorú dostal vedecký tím pod vedením Hansa Jurgena Eversa, bola zaregistrovaná pod názvom Geisha a dostala názov trhu TANshei. Veľmi rýchlo sa o odrode dozvedelo nielen Nemecko, ale aj ďalšie európske krajiny. Čoskoro sa ruža stala známou mimo kontinentu.

Rosa Geisha chovaná v roku 2007 nemeckými chovateľmi

Opis a charakteristika ruže Geisha

.

Hybridný čajový kultivar je kompaktný hustý krík s výškou 0,9 - 1,2 ma priemerom 0,5 - 0,6 m. Stonky sú rovné, silné, pokryté malými pichľavými hrotmi. Stredne veľké, lesklé, smaragdovo zelené listy. nakaždý stopka je tvorená 4-5 puzdrovými púčikmi veľkosti 60-70 mm.Pozostávajú z veľkých, mierne zakrivených zadných okrajových okvetných lístkov, ktoré sa zmenšujú bližšie k stredu.Farba krémovo ružová s broskyňovým odtieňom.Rozpustením sa kvetenstvo úplne neotvorí a žltooranžové jadro zostane zatvorené.

Rosa Geisha kvitne hojne a nepretržite od začiatku leta do polovice jesene.Počas celej sezóny môžu byť tieto kvitnúce vlny pozorované tri.Po celú dobu vydávajú okrasné kríky jemnú jemnú kvetinovú arómu.

Budová krémová ružová farba s broskyňovým odtieňom

Výhody a nevýhody odrody

Hybridná floribunda má mnoho výhod.a takmer bez nevýhod.

Výhody tejto triedy teda zahŕňajú:
 • vysoké dekoratívne vlastnosti;
 • kontinuálne trojité kvitnutie;
 • mrazuvzdornosť (do -23 ° C);
 • tolerancia k suchu;
 • vysoká odolnosť voči chorobám a škodcom;
 • schopnosť odstáť až 1,5 týždňa.
Nevýhody ruží Geisha:
 • s nadmernou vlhkosťou zvyšujú riziko plesňových infekcií;
 • v dôsledku nedostatku slnečnej farby stráca rastlina svoj dekoratívny účinok;
 • zle vyznačená aróma.
Video „Rosa Geisha v záhrade“

Toto video zdôrazňuje hlavné vlastnosti odrody.

Poľnohospodárske stroje, záhradné ruže Geisha

Rovnako ako všetky hybridy je táto odroda nenáročná na starostlivosť a je pomerne jednoduchá.kultivácia.Aby sa kvetina dobre usadila a neskôr vás potešila hojným rozkvetom, mali by ste dodržiavať základné agrotechnické pravidlá.

Pravidlá výsadby

Výsadba mladých kríkov dvakrát za sezónu:

 • od druhej polovice apríla do tretej dekády mája;
 • od konca septembra do prvej noci chladenia.

Teplota pôdy na pestovanie by nemala byť nižšia ako +10 ° C.

Miesto je vybrané tak, aby bolo dobre osvetlené, s podzemnou vodou do 1 m. V tieni alebo v blízkosti plotu nemožno pestovať floribundu, inak nedostatok svetla zníži počet pukov a zmenu farby.Pôda by mala byť výživná a mala by mať dobrú priepustnosť.V prípade ruží vhodná hlinitá alebo čierna pôda, v ktorej je pH 6,0 - 6,5.

Miesto pristátia je pripravené vopred.Po dobu 14 dní sa výsadbové jamy s rozmermi 40 x 40 cm vykopali v intervale 0,4 až 0,6 m od seba.Na dne sa položí drenážna vrstva a vyleje sa nejaká zemina.Sadenice sa umiestnia do diery a jemne narovnajú podzemok.Najvyššia so zvyškami pôdy a potom roztiahnite vrstvu mulča.

Výsadba mladých kríkov sa uskutočňuje na jar alebo na jeseň

Zalievanie, burenie a uvoľňovanie

Pôda pod ružami by sa mala neustále uvoľňovať.Zabezpečí sa tým normálny prístup kyslíka a živín do koreňového systému rastliny a zabráni sa tak hnilobe.Je tiež potrebné pravidelne odstraňovať burinu, burinu v oblasti okolo kríka.

Keďže čajový hybrid Floribunda nemá rádzamokrenie, zalejte ho až po úplnom vyschnutí pôdy. Na jeden kvet vyžaduje asi 10 litrov usadenej mierne teplej vody. Zalievanie sa vykonáva iba pod koreňom bez ovplyvnenia zelenej časti antény.

Stláčanie a prerezávanie výhonkov

V prvom roku po výsadbe nie je dovolené kvitnúť ruže, čím sa odstraňujú všetky následné kvetenstvo. Potom začnú tvoriť korunu a pritlačia výhonky na štvrtý list. V druhom a nasledujúcich rokoch sa prerezávanie vykonáva každú jar, pričom sa odrežú 2/3 dĺžky vetiev a nezostane viac ako päť púčikov. Tie stonky, na ktorých sa netvoria oči, sa odstránia pod koreňom.

Zimovanie závodu

Príprava závodu na prezimovanie sa začína, keď klesne pod -7 ° C. Pôda okolo kvetín sa kopala spolu s rašelinou, pilinami alebo pieskom. Ďalej sú kríky pokryté ihličnatými vetvami. Vo výške najviac 0,2 m nad ružencom je nainštalovaný rám, ktorý je zhora pokrytý pradeným spojom. Zakrývanie hornej časti plastom, robenie niečo ako skleníky, zanechanie malých otvorov po stranách.

Choroby a škodcovia

Keďže hybridný floribunda je vysoko imunitný, problémy sa môžu vyskytnúť iba pri nesprávnej starostlivosti. Takže z nadmerného zalievania alebo zlej priepustnosti pôdy sa začína tvoriť koreňová hniloba. Ako burina rastie okolo kríka, môže byť zelená časť rastliny ovplyvnená plesnivým kvetom.

Aby sa predišlo chorobám, je potrebné zlepšiť starostlivosť, ako aj pravidelnú preventívnu liečbu.fungicídy ako "Topaz", "glykyladín" alebo "gamar".
Autorská rada

Niekedy môžu byť napadnuté kvetmi škodcami.Najčastejšie sa usadzuje voška alebo roztoč.Ak čas nezasiahne, môžete úplne stratiť celé puzdro.V boji proti parazitom pomôže postrekovať insekticídy, napríklad „Aktellikom“.

Známky hniloby na ružiach
roztoč pavúk
Rosan voška

Použitie ruží Geisha v záhradnej výzdobe

Nemecká floribunda vyzerá skvelo pri jednokvetinovej alebo skupinovej výsadbe.Ona môže ozdobiť obrubníky, chodníky, otvorené altánky, spojené s inými záhradnými rastlinami.

Čajový hybrid sa kombinuje s takmer všetkými okrasnými kultúrami.Harmonicky koexistuje vedľa ihličnanov (borievka, thuja, cyprus, smrek).Vyzerá dobre v blízkosti veľkých kríkov (rakytník, žltá akácia, orgován, skalník, pyracanthus, tamarix, skoumpia).Vynikajúcou voľbou môže byť snežnica, privet alebo chubushnik.

Použitie čajového hybridu v záhradnej výzdobe

Gardenerove recenzie

„Geishu som pestoval dlho.Niekoľko desaťročí bola v dache vytvorená celá ružová záhrada.Neuveriteľne krásne kvety!Kvitnú nepretržite po celé leto a dokonca aj na jeseň a vyžadujú minimálnu starostlivosť.Niet divu, že recenzie na tieto ruže sú iba pozitívne. “

Lyudmila, 59, Odintsovo

„Floribundy to začal robiť nedávno.Dlho som zbieral vhodné odrody, ktoré by dobre znášali teplo.Čítal som veľa popisov a zastavil sa v TANshei.Kvet je skutočne skvelý v suchom počasí, čo nemá vplyv na kvalitu kvitnutia. “

Oksana, 31, Krasnodar

„Geisha, ktorá vedela, ako milujem ruže, bola mi predstavená deň pred posledným dňom mojich narodenín.Bola veľmi znepokojená tým, ako príde táto nezvyčajná odroda, ale Bush sa rýchlo prispôsobil a budúci rok vyhodil veľa pukov. “

Marina, 40 rokov, Essentuki

Romantický čaj floribunda - skutočne jedinečný kvet, ktorý nemá obdobu medzi inými hybridmi.Táto odroda, ktorá existuje na trhu už viac ako desať rokov, už dokázala upútať pozornosť mnohých záhradníkov a získať prestížne ocenenia na medzinárodných súťažiach.