Vytvorte si nádherné kvetinové záhony s ružami vlastnými rukami

Bezpodmienečnou ozdobou akejkoľvek prímestskej oblasti je kvetinový záhon s ružami. Môže kvitnúť od mája do októbra, stačí usporiadať všetko správne, vyzdvihnúť nielen ruže, ale aj ich susedov, ktorí krásne zatienia a zdôraznia kráľovnú kvetín v kompozícii. Niektorí uprednostňujú pestovanie trvalých ľalií a pivoniek vedľa ruží, iní sa domnievajú, že jednoročné rastliny predlžujú kvetenie záhonov. Vytvorenie kvetináča vlastnými rukami je tvorivý proces, všetky jeho rozhodnutia sú správne.

Výber miesta

V každej chate sa určite pestujú ruže. Existuje veľa druhov a odrôd, s ktorými chcete experimentovať, a vytvárať záhony. Kvetinový záhon s ružami je často usporiadaný tak, že spolu s ostatnými kvetmi umožňuje nielen zdôrazniť ich krásu, ale aj trvalý kvet kvetov. Okrem toho rastliny s rôznym rastom pokrývajú stonky alebo holú pôdu a tvoria jedinú kompozíciu. Zvyčajne sa tieto kvetinové záhony nachádzajú blízko domova, aby ich mohli často obdivovať. Je potrebné mať na pamäti, že veľmi blízko k kvetinám rastlín nemôže, aby sa nekomplikovala starostlivosťza nimi musí byť medzi domom a kvetinovým záhonom najmenej 40 cm.

Takmer všetky ruže milujú slnečné žiarenie, ak usporiadate takú kvetinovú záhonu na otvorenom mieste, môžete ju obdivovať zo všetkých strán. Tieto krásne kvety vyzerajú na zelenom pozadí veľmi pekne, takže sú často orámované orezanými plošticami z dubového dreva alebo jednoducho umiestnené na trávniky. Fasády na južnej strane sú zdobené hybridnými čajmi.

Pri výbere miesta pre kvetinový záhon si musíte pamätať na to, že milujú otvorené, slnečné miesto bez prievanu a úrodnú hlinitú pôdu s dobrou drenážou. Pôda môže byť neutrálna alebo mierne kyslá. Existuje niekoľko odrôd, ktoré sa nemôžu opaľovať na slnku celý deň, dávajú prednosť ľahkej penumbre, ale je ich málo.

Video „Algoritmus pre nezávislé vytvorenie kvetinovej záhrady“

Ilustračné video s výberom fotografií a algoritmom vytvorenia kvetinovej záhrady.

Farebné roztoky

Kvetinový záhon s ružami môže byť vyrobený v jednej farbe, vyzerá veľmi pôsobivo. Keď to však robia v krajine vlastnými rukami, často sa zastavia pri viacfarebnej verzii. Nie je potrebné umiestňovať množstvo kvetov podobných odtieňov. Aby všetci mohli ťažiť zo susedstva, je lepšie zvoliť si inú, ale kombináciou farieb môžete kontrastovať, potom sa navzájom zdôraznia. Počet rastlín, ktoré je možné vysadiť na záhon, závisí od jeho veľkosti, ale ruže by ste nemali pestovať jeden po druhom, vždy to vyzerá ako náhodná výsadba. Je potrebné zasadiť 3 - 4 kópie rovnakej farby, ánoešte ďalšie rastliny, ktoré zdôrazňujú farbu centrálneho charakteru, sú často kvitnúce byliny alebo kríky.

Vynikajúci predstavitelia rôznych odrôd ruží sa vôbec nevnímajú, ale bude to ešte horšie, ak budú umiestnené na pozadí čiernej zeme. Medzi rôznymi sadenicami musí byť vzdialenosť od 30 cm do 1,5 m, a tieto priestory pri organizovaní kvetinového záhonu musia byť vyplnené inými rastlinami. Môže to byť kvitnúce trvalky, ktoré kvitnú skôr alebo medzi kvetom ruží. Niektorí odborníci ponúkajú pivonky a ľalie. Khosta a borievka by mali zdôrazniť farebnú schému kvetinového záhonu. Na zostávajúcich prázdnych miestach medzi trvalými kvetmi sa vysádzajú jednoročné rastliny, ktoré sú určené na úplné zakrytie pôdy a stoniek, a ich kvetmi rozširujú krásu kvetinovej záhony až do neskorej jesene.Jediná výsadba ruží rovnakej farby vyzerá skvele na zelenej trávniku a štandardom alebo mávaním na nejakom druhu podpory môže byť vrcholom celého pozemku.

Rôzne kvetinové záhony

Miesto a oblasť často určujú ich požiadavky na formu, dokonca aj na údržbu kvetinových záhonov, najmä ak sa to v krajine robí vlastnými rukami. Prišiel s kvetinovým záhonom (a to je druh kvetinovej záhrady, ktorá má určitý tvar, logiku usporiadania kvetín), musíte si vytvoriť schému a potom ju implementovať na mieste. Nie je potrebné realizovať už existujúce projekty, každý prichádza s vlastným rozhodnutím, ale zoznámenie sa so základnými pojmami a formami ukáže, o čo sa usilovať a čo od toho odstúpiť. Takže preZmiešané kvetinové záhony sú dôležitými susedmi - rastliny, ktoré svojou krásou majú zdôrazňovať, nielen zatieniť ružu, alebo ju nahradiť krátkou dobou medzi kvetom. Veronica a šalvia môžu byť nádherným zázemím, ľalie bude maskovať Zem, levanduľa, Phlox, Delphinium, pivonky zafarbia a zdôraznia krásu prima. Dizajnéri tvrdia, že pivonky a ruže by sa nemali zhodovať vo farbe.

Na okraji trávnika

Ruže akejkoľvek farby vyzerajú skvele na pozadí zelene. Preto je výsadba pozdĺž ciest pozdĺž okraja trávnika výhodná. Tu môžete pestovať rôzne ruže na výšku, od tých krátkych, ktoré sa stanú prízemím, až po najvyššie, ktoré musia byť umiestnené v pravidelných intervaloch. Taký luxusný okraj bude dlhý had skrútený po celom pozemku a štandardné alebo plačúce ruže môžu dať určitý prízvuk.

Štrukturálny ruženec

Štrukturálna ružová záhrada je malý svet, v ktorom môžu byť nielen chodníky, ale aj lavičky, rybník, terasa, stena alebo fontána. Kvety sú tu navrhnuté tak, aby vytvorili náladu a zdôraznili niektoré nálezy krajiny. Malé územie a schopnosť priblížiť sa ku každej rastline, každá ruža je sólistka. Vytvorením takého ruženca na dache vlastnými rukami je možné v okolí nájsť spevnené plochy kameňom alebo kamienkami. Kríky kríkov sa používajú na vytvorenie maurského štýlu a hybridný čaj - pre Číňanov.

Záhon na svahu

Na južnom svahu si môžete zariadiť nádhernú ružovú záhradu,ak to vysadíte zakrpatenými rastlinami. Prírodné a horolezecké ruže sú nádherne rozmiestnené po svahu, je dobré, ak tam sú kamene, ak nie, môžete si malé rekvizity vyrobiť vlastnými rukami. Na juhu je tento svah obývaný iba ružami, v iných oblastiach by sa mali pridať ďalšie rastliny. Krásnu kvetinovú záhradu dokážu doplniť břečťan, vysokohorský flox, ľalie, machy a fialky. Na severnom svahu ruží by nemali byť zasadené.

Rabatka

Rabatku musí začať vytvárať schému čerpania. Tu je veľmi dôležité správne rozmiestniť rastliny na výšku: najvyššie rastliny by mali byť umiestnené v strede a nižšie rastliny by mali byť umiestnené na okraji. Medzi ruže sú často zasadené ďalšie kvety a byliny. Môžu to byť: obilniny, delfínium, krátka dúhovka, šalvia - na pozadí; pivonky, ľalie, plamienok, palina strieborná - pre spoločnosť. Ruže s tŕňmi by nemali byť bližšie ako 50 cm od cesty. Rastliny sa musia zbierať tak, aby sa ich kvitnutia striedali a vytvárali dojem trvalého.

Ružový trávnik

Ak existuje veľa prázdneho priestoru, môžete naň umiestniť luxusnú ružovú záhradu. Ružový trávnik ozdobí miesto, zvlhčí vzduch, nedovolí rast buriny na pustatine. Nevyžaduje si osobitnú starostlivosť, ale prinesie veľa radosti. Kvôli väčšej účinnosti je možné kombinovať pôdny pokryv a lezecké ruže s inými rastlinami (obilniny, pivonky, ľalie, hostitelia). Horolezecké ruže je možné pripevniť k zemi pomocou drôtu alebo ich špeciálne oprieť. Môžete experimentovať nielen s farebnou schémou, ale aj pomocou lezúcich ružívytvorte akcenty vo výškach a pripevnite ich na drôt alebo drevené podložky.

živé ploty

Pri vytváraní živého plota musíte vysadiť kríky striedavo: vo vzdialenosti 0,5 m, aby ste umiestnili vysokú floribundu, grandifloru alebo dokonca dogrose a medzi nimi - poddimenzované ruže alebo iné rastliny. Ruže vo vertikálnom záhradníctve vytvárajú jednoducho fantastické obrázky, živý plot do výšky 1,5 m pichľavých kríkov sa môže stať nielen dekoráciou, ale aj ochranou. Listnaté ruže letných kvetov sa najlepšie vysádzajú na jeseň a vždy zelené - na jar. Pre nich vykopú priekopu hlboký 60 cm, naplnia ho úrodnou pôdou, po výsadbe je mierne stlačený a napojený.

Je však potrebné pamätať na to, že nie každé miesto je vhodné pre ruže, je však potrebné byť slnečné a bez vetra, takýto plot sa v tieni neobjaví krásne. Po svieže kvetu na podlahe je veľa lístkov, a na jeseň - tiež listy, ktoré je potrebné odstrániť. Ak zasadíte iba listnaté ruže, potom po období kvitnutia taký plot stratí všetky svoje kúzlo. Ak teraz rastú vo vašich zemepisných šírkach vždyzelené ruže, je to skvelé. Inak musíte zasadiť rastliny, ktoré budú kvitnúť až do neskorej jesene, a potom nechať svetlé dekoratívne plody.

Video „Ako vytvoriť ružovú záhradu sami“

Informačné video s odporúčaniami o nezávislom vytvorení kvetinovej záhrady.