Humát draselný pre vysoké výťažky: návod na použitie, zloženie a mechanizmus účinku

Životaschopnosť rastlín pestovaných na otvorenom poli závisí od úrodnosti pôdy.Humát draselný pomôže obnoviť komplex použitých mikroživín.Náš dnešný článok poskytuje pokyny na používanie humátu draselného.
Obsah
 1. Opis humátu draselného
 2. Video „Čo jehumát draselný? “
 3. Zloženie a mechanizmus účinku
 4. Užitočné vlastnosti
 5. Výhody použitia
 6. Druhy liečiva
 7. Kvapalné hnojivo
 8. Prášková forma
 9. Humát draselný „Sufler“
 10. Návod na použitie humátu draselného
 11. Pre zeleninu
 12. ) Na zelenú
 13. Na ovocie a bobule
 14. Na záhradné kvety
 15. Na izbové rastliny
 16. Zlučiteľnosťs ostatnými hnojivami
Opis humátu draselného

Surovinou na výrobu humátov sú zvyšky rastlín, hnoj, rašelina, bahno a hnedé uhlie.Tvorba humusu nastáva v dôsledku prirodzeného rozkladu organických látok.V závislosti od použitej techniky a východiskového materiálu môže byť humus balast a non balast.Predradné hnojivá stimulujú rast a pomáhajú posilňovať pestované rastliny, hnojivá bez predradníka nasýtia pôdu mikroživinami.Humáty sa preto často nazývajú biologické širokospektrálne aktivátory.

Humínové hnojivá sú sodík a dusíkdraslík

Video „Čo je to humát draselný?“

V tomto videu odborníci hovoria o vlastnostiach použitia, výhodných vlastnostiach a výhodách biologického aktivátora rastu rastlín.,

Zloženie a mechanizmus účinku

Humínové hnojivá sa delia na dva hlavné typy - sodík a draslík.Dnes budeme hovoriť o humáte draselnom.Humát draselný teda obsahuje asi 80% kyseliny humínovej.Do zloženia biologického aktivátora sú tiež zahrnuté stimulanty rastu, aminokyseliny, antibiotiká, enzýmy, tuky a peptidy.

Droga sa používa na hnojenie pôdy na siatie semien a sadenie sadeníc, ako aj na ošetrenie odrezkov a dospelých rastlín. Účelom pôsobenia humátu draselného je neutralizácia alebo čiastočné zníženie úrovne kyslosti substrátu.Zelenina, ovocie a okrasné plodiny pestované na takejto pôde sa vyznačujú vysokou životaschopnosťou.

Charakteristické znaky prebytku /nedostatku draslíka v rastlinách

Užitočné vlastnosti

Podľa skúsených záhradkárova záhradníci, humát potaše má širokú škálu užitočných vlastností:

 1. Zníženie /neutralizácia kyslosti pôdy.
 2. Zvýšený účinok organických hnojív.
 3. Obnovenie prospešných vlastností a výživných funkcií pôdnej zmesi.
 4. Obohatenie pôdy mikroelementmi potrebnými pre rast a vývoj rastlín.
 5. Neutralizácia toxických účinkov fungicídnych a insekticídnych prípravkov počas boja protiškodcov a choroby.
 6. Zvýšenie odolnosti rastlín voči extrémnym teplotám a rôznym poveternostným javom.
 7. Účinné zníženie množstva hnojív prostriedkami obsahujúcimi dusík.

Droga je klasifikovaná ako bioaktivátor, ktorý je šetrný k životnému prostrediu a bezpečný pre ľudí, zvieratá a rastliny.Hnojivo založené na prírodných organických zložkách sa často nazýva rašelinové hnojivo.

Výhody použitia

Medzi hlavné výhody humátu draselného patrí:

 • zrýchlenie sadeníc a tvorba ovocných vaječníkov;
 • vysoká miera plodnosti;
 • zdravá a bohatá úroda;
 • zvýšenie životaschopnosti a posilnenie koreňov pestovaných plodín;
 • zvýšenie odolnosti rastlín voči útokom škodlivého hmyzu a patogénov rôznych infekcií;
 • zlepšujú úrodnosť pôdy.

Ukazovatele účinnosti humátu draselného v porovnaní s inými prostriedkami

Odrody lieku

Pre ľahké použitie sa liek vyrába v rôznych typoch a formách.

Kvapalné hnojivo

Tmavohnedý koncentrát obsahuje živiny prítomné v rašeline.

Pretože sa kvapalina vyznačuje vysokou koncentráciou humínových kyselín, pred použitím sa zriedi studenou vodou.Takže na profylaktické postrekovanie vegetácie v záhrade a na záhrade alebo namáčanie semenného materiálu bude potrebných iba 0,01% z celkového množstva hnojiva.prezlepšujú chemické a fyzikálne vlastnosti pôdnej zmesi pomocou 0,1 - 0,2% nezriedeného bioaktivátora.

Kvapalná forma hnojiva sa môže používať súčasne s organickými doplnkami a látkami obsahujúcimi dusík.

Prášková forma

Práškový biostimulant posilňuje imunitu plodín.Droga pomáha zvyšovať vytrvalosť rastlín a má tiež priaznivý vplyv na rýchlosť tvorby vaječníkov a ovocia.Humát draselný v práškovej forme má mierny účinok na kultúry, ktoré sú oslabené a poškodené chorobami.Zvyšuje ich vitalitu a posilňuje korene.

Podľa odborníkov suchý prášok urýchľuje tvorbu mikroflóry v pôde.Rýchla tvorba humusu v pôde zvyšuje výnos pestovaných rastlín o 50%.

Málokto vie, že podľa svojich vlastností a vlastností nahrádza 1 tonu humusu 1 kg práškového humátu draselného.

Gumat draselný „Prompter“

Komplexné hnojivo „Prompter“ sa vyrába zo spodných sedimentov sladkovodných útvarov.Živina sa vyrába každých 15 dní.Pri silných zrážkach je lepšie odložiť vrchnú úpravu o niekoľko dní.Roztok pripravený podľa pokynov nemôže byť uložený, pretože postupom času stráca svoje kvality.

V marci sa začne uplatňovať univerzálny komplex výživných látok.Intenzívne obväzy trvajú do septembra.V období, keď sa rastliny nachádzajú v štádiu odpočinku a odpočinku, sa liek „Síran“nepoužívajte viac ako 1krát za 30–35 dní.


Pokyny na použitie humátu draselného

Na obrábanie pôdy a postrekovanierastliny použili vodou riedený promótor biologického rastu.Na postrek korún ovocných kultúr sa 3 g prášku zmiešajú v 10 litroch vody.Namáčanie semien: ⅓ tsp.liek sa pridá do 1 litra vody.Na zavlažovanie a ošetrenie koreňov pestovaných plodín odoberte 10 litrov vody a 1 lyžicu.l.hnojivá.

V prípade zeleniny

Na zvýšenie výnosu zeleninových plodín sa používa roztok humátu draselného.Zelenina pestovaná na lôžkach je počas vegetačného obdobia kŕmená 2-6 krát.Podľa recenzií záhradníkov sa paradajky, uhorky, cuketa, repa, kapusta a mrkva hnojia 4krát za sezónu biologickou prísadou.Zemiaky sa pred výsadbou namočia a postrekujú najmenej štyrikrát.

Na prípravu živiny s požadovanou koncentráciou budete potrebovať 10 litrov vody a 100 ml stimulátora biologického rastu.

Roztok HUMATE draselný zlepšuje ukazovatele výnosu

Pre zelených

Pestované v záhradných záhradáchZelení potrebujú živiny.Nedostatok humusu má negatívny vplyv na vegetáciu: semená dávajú nízke percento sadeníc, greeny sú žlté, suché a chradnú, nahromadenie zelenej hmoty takmer úplne chýba.Na pomoc rastlinám aplikujte doplnky potaše.Zmes vody (5 litrov) a humátu draselného (50 ml) pomáha zvyšovať rýchlosť klíčeniasemenný materiál a intenzívny rast zelenej hmoty. Zároveň sa zachováva charakteristická prírodná chuť zelene.

Frekvencia vrchného ošetrenia závisí od poveternostných podmienok, stupňa vyčerpania pôdy a odrodových charakteristík pestovaných zelených. Vegetácia sa v priemere živí 2 až 6krát za sezónu.

Pôda nasýtená živinami vytvára dobré sadenice

Na ovocie a bobule

Ovocné rastliny si vyžadujú osobitnú pozornosť záhradníkov. Stromy a kríky sa ošetrujú skoro na jar pred začiatkom pučiacej fázy a vo fáze tvorby ovocia. Na zavlažovanie a postrek aplikujte roztok 10 litrov vody a 100 ml liečiva. Spotreba hotového roztoku na 1 m² sa pohybuje od 3 do 10 litrov.

Na 100 m² sady potrebujete 3 litre roztoku humátu draselného. Hovoríme o striekaní korún pestovaných plodov ovocia a bobúľ.

Na záhradné kvety

Prvé obliekanie kvetín pestovaných na záhrade sa vykonáva na jar, keď jednoročné plodiny začnú aktívne klíčiť, a trvalky začnú vegetačnú fázu. Následné kŕmenie sa vykonáva každých 14–20 dní po zmiešaní 1 litra vody a 100 ml tekutého hnojiva.

Pre izbové rastliny

Nezabudnite na kŕmenie humátom draselným. Nedostatok humusu v substráte môže spôsobiť, že okrasná kvetina uschne alebo hnije. Aby sa zabránilo smrti rastliny, zavádza sa do pôdy živina.

HUMÁT draselnýpodporuje intenzívny rast, bohaté a intenzívne kvitnutie izbových rastlín. Od začiatku marca do septembra (vrátane) sa kvety kŕmia každých 15 dní. Frekvencia týchto obväzov v zimnom období (od októbra do februára) sa zníži na jedenkrát za 1,5 mesiaca.

Na zalievanie a rozprašovanie vzdušných častí izbových rastlín sa zriedi 75 ml biologického rastového stimulátora 1 liter vody. Na výsadbu a presádzanie kvetín v interiéroch sa používa zázračný liek, často nazývaný širokospektrálny bioaktivátor. Opatrne odstráňte rastlinu z kvetináča, opatrne odstráňte hrudky a ošetrite koreň užitočnou látkou. Po výsadbe /transplantácii môže byť substrát v kvetináči zvlhčený živným roztokom s nízkou koncentráciou.

Liek podporuje aktívny rast izbových rastlín

Zlučiteľnosť s inými hnojivami

Humát draselný sa nemôže používať súčasne s dusičnanmi draselnými a látkami obsahujúcimi fosfor. Takýto tandem vytvára v zemi nerozpustné zlúčeniny. Pri hnojení by mala byť pôda uskutočňovaná 5-dňový interval. Najprv sa zavádza draslík, potom látky obsahujúce fosfor.

Každý záhradník a zeleninový záhradník vie, že plodenie pestovaných plodín a zber úrody závisia od dostupnosti živín a prospešných stopových prvkov v pôde. Na obnovenie rovnováhy živín v pôde použite organické a minerálne hnojivá. Prírodné doplnky sa však považujú za účinnejšie a prospešnejšie. Medzi tieto látky patrí humát draselný.