Efektívni záhradníci: síran draselný v hnojive a jeho aplikácia

S cieľom získať bohatú úrodu veľkí poľnohospodári a majitelia malých pozemkov dacha úspešne používajú síran draselný - ako účinné hnojivo.Jeho aplikácia poskytuje dobré výsledky, ako pri kŕmení plodín na otvorenom priestranstve av skleníkových podmienkach.

Vlastnosti látky

Vlastnosti síranu draselného sú určené jeho zložením, konkrétne skutočnosťou, že viac ako 50% celkovej hmotnosti patrí draslíku.Hnojivo neobsahuje chlór, takže jeho použitie je absolútne neškodné pre rastliny a ľudí.Zavedenie koreňových a listových doplnkov síranu draselného v ovocí dáva vysoký obsah cukru a vitamínu.Dodatočné jedlo navyše chráni rastliny pred škodlivými účinkami patogénnych baktérií a šedej hniloby.

Vytrvalé rastliny naliehavo potrebujú ďalšie kŕmenie, aby mohli úspešne prezimovať, takže použitie sulfidu draselného v záhrade bude v tomto prípade veľmi účinné.Jesenné hnojenie pod ovocnými stromami a kríkmi umožňuje vynikajúce zvládnutie aj pri silných mrazoch.Skvelý obsahdraslík v minerálnom hnojive je zvlášť priaznivý účinok na kultúru krížovej rodiny.Neprítomnosť chlóru a slabá prítomnosť oxidu siričitého umožňujú pridávať agrochemikálie do kŕmnych repiek, všetkých druhov kapusty, reďkoviek a ďalších predstaviteľov tejto rodiny.Minerálne hnojivo obsahuje okrem draslíka a síry nečistoty aj z ďalších rovnako užitočných prvkov: železa, sodíka a vápnika.Na kyslé pôdy sa odporúča použiť síran draselný.

Ako aplikovať síran draselný

Síran draselný sa môže používať na kŕmenie mnohých plodín a schopnosť reagovať na výnosy hnojív skutočne bohatý výnos aj na zlých pôdach. Avšak, aby sa agrochemikálie stále udržiavalo v prísnom pomere v závislosti od typu pôdy, kde rastlina rastie.Neodporúča sa ťažiť na ťažkých hlinitých pôdach.

Ak hovoríme o kŕmení koreňov, jeho použitie sa odporúča na jeseň.Je potrebné ho vyrobiť odstránením vrchnej vrstvy pôdy o 10 - 30 cm Na ďalšie kŕmenie už pestovaných kultúr sa môžu použiť jamy - sú to zvislé kanály, ktoré sú vytvorené pod uhlom 45 stupňov okolo rastliny k koreňovému systému.Potom sa hnojivo zriedi v požadovaných pomeroch a naleje sa do pripravených jamiek.Vrchná úprava ovocných stromov sa vykonáva priamo počas výsadby, to znamená, že na výsadbovú jamu sa aplikuje pripravená agrochemikálie spolu s fosfátovými hnojivami.

Video „užitočné tipy a rady o použití draslíka“

Informatívne video s užitočnými tipmi a trikmi na používanie draslíka v záhrade.

S ktorými rastlinami môžete použiť

Citlivosť zeleninových plodín, ovocných stromov, bobúľ a kríkov umožňuje, aby sa pestovali takmer všade. Pri vykopávaní pôdy na jar zvážte spôsoby použitia hnojiva na najbežnejšie pestované plodiny:

 • na kŕmenie paradajok je potrebný nasledujúci pomer - 20 g na 1 štvorcový. m.
 • uhorky - 15 g na 1 štvorcový. m.
 • kapusta a repa - 25 g na 1 m2. m.
 • v prípade zemiakov postačuje pridať 30 - 35 g hnojiva na 1 m2.
 • bobule potrebujú 20 g sulfidu draselného na 1 m2. m.

Pokiaľ ide o zeleninové plodiny (paradajky, uhorky, kapusta, zemiaky a korene), je lepšie na jeseň pri vykopávaní pôdy použiť hnojivo. Ovocné stromy sa kŕmia okamžite - do výsadby by sa malo naniesť 150 - 200 g hnojiva. Jahodové plody sa môžu kŕmiť až po plodení. Kríky bobule potrebujú počas vegetačného obdobia dodatočnú výživu - 15 - 20 g na 1 m2. m pôdy.

Nasledujúce doplňujúce kŕmenie sa však môže vykonať v polovici leta, avšak s prihliadnutím na uvedené informácie. Teraz môžete použiť: hotový roztok síranu draselného alebo suchú frakciu agrochemikálie. Aplikácia vrchného obväzu vo forme riešenia je efektívnejšia, pretože sa zrýchľuje do koreňového systému a dodáva ho. Druhé kŕmenie je možné vykonať dvoma spôsobmi:

 1. Na piesočnatých pôdach postačuje len zavlažovať rastlinu pod koreňom.
 2. Pri hlinitej potrebe kŕmiť plachtu.Za týmto účelom sa v 10 litroch vody rozpustí 35 - 40 g agrochemikálie a všetko sa dobre premieša až do úplného rozpustenia.Hotová látka sa odporúča používať okamžite na základe 3 - 4 m pôdy.

Suchá frakcia síranu draselného je vhodná na použitie pri pestovaní plodín v riadkoch, pretože hnojivo sa vytvára v drážkach vytvorených medzi radmi a plnených.Ovocné stromy sa hnojia v množstve 150 - 200 g na kmeň stromu.Zároveň by sa kryštály hnojiva mali v pôde okolo kmeňa stromu mierne prehĺbiť.

S ktorými hnojivá interagujú s

Vzhľadom na nedostatok chlóru je možné hnojivo aplikovať aj s inými prísadami., pri dodržaní nasledujúcich pravidiel:

 • síran draselný je nekompatibilný s močovinou a kriedou;
 • príprava látky zo síranu draselného a dusíkatých hnojív je nevyhnutná iba pred priamym nanesením na pôdu;
 • , aby sa dosiahol lepší účinok na kyslé pôdy, je potrebné pridať takúto prísadu spolu s vápnom.

Uplatňovanie agrochemikálie by sa malo pre všetky plodiny zastaviť do 14 dní pred dátumom zberu.

Bezpečnostné opatrenia pri používaní

Agrochemikália sa považuje za výbušnú a ľahko sa vznieti pri kontakte s ohňom, preto by sa mala uchovávať na chladných a suchých miestach chránených pred slnkom a vykurovacími zariadeniami.,Pri práci je povinné používanie ochranných prostriedkov:

 • na ochranu ústnej dutiny arespirátor alebo obväz na nosné oblečenie;
 • Na ochranu rúk noste ťažké gumové rukavice.
 • na ochranu očí - ochranné okuliare.

Po ukončení práce je dôležité dôkladne si umyť ruky a náradie tečúcou vodou.

Video „Všetko o výžive listov“

Užitočné vlastnosti doplnkov na list, ktoré je možné vykonávať pomocou draslíka.