Aké dlhotrvajúce trvalky na pestovanie v krajine?

Dlhotrvajúce trvalky - skutočný poklad pre každú záhradu. Či už sú zakrpatení, vysokí, vždy potešia oko svojim kvitnutím, ktoré je zvyčajne oveľa dlhšie ako oko ich jednoročných bratov. Rôzne odrody, druhy, formy vám poskytnú bohatú voľbu na výrobu jedinečných kvetinových záhrad, predzáhradiek a kvetinových záhonov.

Populárne rastliny s dlhým kvitnutím

Lídrami, pokiaľ ide o viacročné rastliny, sú, samozrejme, ruže, tulipány, kosatce, hyacinty, poddimenzované fialky, astry a chryzantémy. Záhradné priestory môžu byť zaplnené donekonečna, len aby mali dostatok miesta. Okrem týchto kvetov však pre vašu záhradu existuje niekoľko pozoruhodných a populárnych druhov rastlín, ktoré sa vyznačujú dlhou dobou kvitnutia, neuveriteľne krásnymi kvetmi a celkovou nenáročnosťou na podmienky biotopu.

Populácia ruže, známejšia ako Mallow, je vysoký kvet, ktorý je ozdobený veľkými púčikmi pozdĺž celej stonky. S rôznymi odrodami a farbami je sléz ideálny na vytváranie živých plotov po obvode záhrady. Tricyrtis je bylina, ktorej kvety pripomínajú kvety ľalií. Vo väčšine odrôd tricyrtis je stonka rovná, listy sú striedavé. Ale hlavnú pozornosť samozrejme priťahujú púčiky - veľké, škvrnité,lievik. Existuje 10 druhov tricyrtis, z ktorých každá vás prekvapí tvarom a farbou pukov.

Gradian fialová - vysoká rastlina s modrastozelenými listami.Kvitne asi mesiac na konci leta.Kvety sa zbierajú v kvetoch corymbose po 5 až 12 kvetinách v každom.Farby sa pohybujú od svetloružovej po tmavofialovú.

Slnečnica Ivolist je vysoká bylina s rovnými stonkami a ozdobnými fialovými listami.Kvitne s veľkými lamelami s priemerom 5 až 8 cm, púčiky sú jasne žlté.Bazalka je úžasná rastlina, ktorá má kvety bez lístkov.Vonná aróma bazalky bude dobrým doplnkom každej záhrady.Kvetenstvo sa zhromažďuje v dáždnikoch, pretože po začiatku kvitnutia na nich zostávajú iba tyčinky - zdá sa, že na stonkách sa usadili ľahké oblaky.

Yarrow je nesporným majstrom kvetu, ktorý kvitne v júni, bude slabnúť až v septembri.Odroda so žltými kvetmi je rozšírená, existujú však aj všetky odtiene červenej, pastelovej farby.Pivoňka je známa nielen sviežimi kríkmi a veľkými púčikmi, ale aj dlhým kvetom.Najbežnejšie červené a fialové farby, ale existujú aj ružové, biele a svetlo žlté odrody.Je pozoruhodné, že pivonka má listy tmavofialovej farby, čo z nej robí veľmi exotickú rastlinu.

Podhorské kríky tejto rastliny s menšou veľkosťou sú hojne zdobené kvetmi všetkých odtieňov modrej.Záhradné odrody horca však poskytujú široký výber farieb: biela, žltá, ružová, fialová. Astrantia je stredne rastúca kvetina, ktorá kvitne v júni a kvitne až do konca augusta. Astrantia poteší bohatou paletou farieb od bielej po zelenú. Pomerne často existujú trikolóry, ktoré kombinujú biele, ružové a zelené plátky. Astorcia často kvitne v septembri a druhýkrát rozjasní záhradné postele.

Šalvia - celé leto kvitne s minimálnou starostlivosťou. Stredne veľká rastlina s bohatými modrými alebo fialovými kvetmi, sviečkami.

Armeria je prízemná trvalá kvetina, ktorá ozdobí akýkoľvek roh záhrady svetlými kvetmi. Doba kvitnutia od začiatku mája do konca augusta. Paleta farieb je bohatá, existujú odrody s bielymi, ružovými, karmínovo červenými a tmavočervenými púčikmi, ktoré vám umožnia zvoliť si správnu farbu pre akékoľvek aranžovanie kvetov.

Clematis poteší záhradníkov s množstvom druhov a odrôd. Jedná sa o vysoký kvet s veľkými púčikmi mnohých farieb. Clematis kvitne od polovice mája do polovice septembra. Phloxes je kvetina prízemnej pokrývky s plazivými výhonkami do 150 cm dlhá. Farebná paleta floxov bude tieňovať a dopĺňať všetky postele vašej záhrady, sú tu biele, ružové, červené a modré púčiky s priemerom do 4 cm.

Video " Dekoratívne kvetinové trvalky "

Výber videa, ktorý každému záhradníkovi pomôže s výberom ozdobných kvetov pre jeho zápletku.

Sasanka - predstavuje vysoké rastliny.Jej kvetenstvo sa zhromažďuje v dáždnikoch svetlých farieb: biela, ružová, červená, modrá, žltá.Kvitne na jar, ale existujú odrody, ktoré kvitnú v lete alebo na jeseň.Chrpa je vysoký kvet s elegantnými modrými alebo bielymi malými kvetenstvami.Jeden z najdlhších kvitnúcich kvetov na jar a kvitnutie iba koncom leta.Pre milovníkov bohatosti kvetov existujú odrody so žltými, fialovými, červenými alebo bielymi kvetmi.

Zoznam skutočne populárnych dlhých kvetín môže byť naďalej nekonečný.Patria sem rudbeckia, echinacea, delphinium, rodiola, astilba, gelenium.Takáto pozornosť je plne opodstatnená - koniec koncov, skutočne kvitnú po celú sezónu as náležitou starostlivosťou opakujte kvet kvetov.

Pravidlá pestovania a starostlivosti o rastliny

Aby bola vaša záhrada naozaj útulná, mali by ste ju naplánovať správnevýsadba dlho kvitnúcich trvaliek.Najúspešnejšou a najdôležitejšou jednoduchou metódou plánovania je zásada trojky.Takýto princíp predpokladá distribúciu rastlín podľa obdobia kvitnutia.Napríklad od mája do júna - kvitnú niektoré kvety, od júna do polovice leta - iné až do konca leta - tretí a na začiatku jesene štvrtý.Takže pre každé časové obdobie vyberiete tri druhy rastlín a pestujete ich spolu, striedajúc sa navzájom.Teda vo vašich kvetinových záhonoch kvitnú striedavo a potešia oko od polovice jari do jesene.Môžete ich tiež riediť rastlinamikvitnúť alebo udržiavať dekoratívny vzhľad počas celej sezóny.

Ako už viete, väčšina trvaliek sú pomerne nenáročné rastliny. Ale ak sa o ne postaráte a budete s kvetinovým záhonom zaobchádzať s láskou, výsledok vás jednoducho ohromí. Nezabudnite vykopať včas a správne skladovať rastliny, ktorých koreňový systém predstavujú cibule alebo hľuzy. Niektoré z nich môžu zostať v zemi, ale mali by byť zakryté na zimu. Nezabudnite tiež, že niektoré kvety sú veľmi milujúce slnko a niektoré kvitnú lepšie v tieni. Vzhľadom na vzťah rastliny k slnku môžete presne plánovať, ako ich zasadiť do pôdy, aby ste dosiahli výsledok, ktorý vás uspokojí.

Video" Kvitnúce kríky a stromy "

Výber videa s rôznymi dekoratívnymi trvalkami pre záhradu a záhradný pozemok.