Na čo sa zamerať pri výbere repelentu?

Nič stmavuje teplejšie dni ako nepríjemné komáre. Aby ste sa ochránili pred ich útokmi, musíte sa pripraviť. Našťastie ľudstvo vynašlo repelenty - látky používané na domáce účely na ochranu ľudí pred napadnutím hmyzom nasávajúcim krv. Nižšie hovoríme o tom, ako ich zvoliť.

Druhy odpudzujúce látky

Repelent môže byť prírodný alebo syntetický, na odpudzovanie hmyzu sa musí nanášať na pokožku alebo odev.

Aromatické oleje z borievky, jedle, klinčeka, eukalyptu a ďalších sa považujú za účinné prírodné repelenty.Komárom sa okrem chuti vanilky nepáči. Je však ťažké posúdiť skutočný postup ľudových metód odpudzovania komárov, je lepšie ich používať v spojení s osvedčenými syntetickými prostriedkami.

Účinné prírodné repelenty.

Spomedzi syntetických emitovaných aerosólov a krému. Aerosóly - účinné prostriedky, ľahko použiteľné a bezpečné pri starostlivom použití - stačí na postrek na odev a exponované časti tela. Krémy sú úplne neškodné, nepotrebujú postrek, ale môžu byť na pokožke mierne viditeľné.

Okrem krémov a aerosólov sa na trhu nachádzajú aj náramky proti komárom. Toto však nie je najúčinnejší spôsob.kontrola proti komárom, pretože ich pôsobenie nepokrýva všetky postihnuté oblasti.

Video „Ako si vybrať repelent“

V tomto videu vám odborníci povedia, ako zvoliť repelent proti komárom.

Ako si vybrať správneho odpudzujúceho prostriedku?

Starostlivo preskúmajte rad repelentov ponúkaných na trhu. Odporúčame venovať pozornosť Dete, obsahuje preukázanú odradzujúcu látku a výber prostriedkov vám umožňuje vybrať si najvhodnejší pre jednotlivé charakteristiky.

Prostriedky na odstraňovanie kliešťov

V prípade alergikov a ľudí s citlivou pokožkou vyvinula spoločnosť Deta aerosóly pre komáre, ktoré sa nemusia nanášať na pokožku. Pre najmenšie prostriedky bez alkoholu s prídavkom extraktu aloe vera.

aqua komárový sprej

Pre turistov, rybárskych nadšencov a letných obyvateľov - dlhodobo účinný odpudzovač komárov.

Vodný aerosól Deta Extrime proti komárom, kliešťom, čiernym muškám a gadfliesom

Čo iného by som mal hľadať?

Stupeň ochrany - je uvedený na obale - je čas, počas ktorého bude liek pôsobiť. Čím dlhší je tento účinok, tým vyššia je koncentrácia účinnej látky, a preto nápravné opatrenia pre deti pôsobia o niečo kratšie v čase. Pre deti je dôležité používať kombinovanú ochranu - bezpečný repelent na vodnej báze, napríklad Baby Dat Croche, ktorý je chránený olejmi.

Vysúvacie prostriedky na odstraňovanie klieští