Moderné, štýlové a praktické nápady pre kvetinové záhony vlastnými rukami

Živé kvetinové záhony, vyrobené ručne z najneobvyklejších a na prvý pohľad úplne nevhodných materiálov pre kvetinárstvo, sa stále viac objavujú na predmestí a na záhrade. Originálne formy a materiály, použité a zastarané objekty, všetky kvitnúce rastliny - to všetko sa dá využiť na realizáciu myšlienky vytvorenia kvetinových záhonov v blízkosti súkromného domu alebo v záhrade dacha.

Varianty postelí starých pneumatík

Pneumatiky pre automobily - najbežnejší materiál na výrobu záhonov na záhrade. Myšlienky na vytvorenie kvetinových kompozícií z pneumatík sú také rozmanité, že je jednoducho nemožné vymenovať a opísať všetky možnosti. Kvetinový záhon vyrobený ručne z pneumatiky môže byť pomerne jednoduchý a môže byť veľmi nezvyčajný a dokonca aj exkluzívny - všetko záleží na fantázii, fantázii a do istej miery na zručnosti.

Najjednoduchšie je natrieť pneumatiku jasným viacfarebným náterom, aplikovať nejaký vzor, ​​vyplniť pôdu, vysadiť kvety - a to je najjednoduchší záhon z pneumatík. V prípade potreby môže byť táto úloha komplikovaná a z niekoľkých pneumatík môžete vyrobiť tvarovanú alebo stupňovú pneumatiku.kompozícia vo forme pyramídy, harmančeka a iných nekomplikovaných figúr.Realizácia takéhoto nápadu nebude trvať dlho a kvetinové záhony budú vyzerať svieže a originálne, ale nie kreatívne.V prítomnosti fantázie a čo je najdôležitejšie, želaním vytvoriť si vlastné skutočné kvetinové záhony vlastnými rukami v blízkosti súkromného domu alebo dať, môžete zvážiť tieto zaujímavé možnosti:

  1. Zloženie čaju.Na vykonanie tohto jednoduchého, ale originálneho kvetinového záhonu je potrebný malý kúsok potrubia (pre nos kanvice), pružná kovová páska (pre rukoväte kanvice a šálku) a 4 pneumatiky: dve pre kanvicu a dve pre šálku, zatiaľ čo pre šálku sa používajú iné veľkosti.Zložíme dve pneumatiky jedna na druhú, na jednej strane pripevníme kúsok rúry, na druhej strane - kus pružného kovu ohnutého v tvare rukoväte - kanvica je pripravená.Ďalej pripravíme pohár: položíme menšiu pneumatiku na spodok, väčšiu pneumatiku na vrch, na boku pripevnímeme rukoväť - máme pohár.Maľujeme jasnou farbou, nanášame kreslenie, vypĺňame pôdu, zasadíme kvety.
  1. Korytnačka kvetinová.Na realizáciu tohto nápadu potrebujeme: dve pneumatiky, malý kúsok plastovej rúrky na krk, penu (z nej môžete urobiť hlavu), kúsok gumy pre chvost.Jedna pneumatika sa hodí na zem - toto je telo korytnačky.V hornej časti sa musí urobiť 6 rezov: 4 pre labky, jeden pre hlavu a jeden pre chvost.Z druhej pneumatiky je vyrezaný behúň, rozdelený na 4 rovnaké časti, z ktorých každá je vložená do rezov - jedná sa o labky, kúsok gumy (chvost) a kus sa vloží do ďalších dvoch rezov.rúry (hlava).Hlava je vyrobená na okraji rúrky penou.Posledný dotyk - maľovanie korytnačky v príslušnej farbe.

Tento pôvodný kvetinový záhon, vyrobený ručne, môže slúžiť ako ozdoba záhrady v krajine, v blízkosti domu, na zdobenie detí.rekreačné oblasti.

  1. Kvetinový záhon so skrútenými kvetmi pneumatík.Vytvorenie takéhoto nápadu si bude vyžadovať určitý čas a úsilie.Najprv musíte nakresliť pneumatiku kriedou a potom opatrne vystrihnúť okvetné lístky.Okvetné lístky môžu mať akýkoľvek tvar: trojuholníkové, zaoblené, zvlnené.Ďalej by sa pneumatika mala na prvý pohľad ukázať ako prevrátená, zdá sa, že obracanie pneumatiky je ťažké, ale iba v počiatočnej fáze.Ak chcete pneumatiku otočiť dovnútra, musíte ju prevrátiť celou stranou, uchopiť rukami zárezy (okvetné lístky) a zatlačiť na oblasť behúňa, keď sa časť pneumatiky objaví, potiahnite ju, môžete ju vyrovnať a zvyšok otočiť.Na záver je návrh pôvodne maľovaný, nalievaný do zeme a zasadený do rastlín.

Video „Nezvyčajné nápady pre letných obyvateľov“

Video kompilácia s neobvyklými nápadmi pre letných obyvateľov.

Ako používať interiérové ​​predmety

Staré a staré interiérové ​​predmety nemusia byť vyhodené - môžu sa použiť na dekoráciu malých kvetinových záhonov v krajine.Myšlienky na vytvorenie takýchto originálnych kvetinových záhrad sú veľmi jednoduché.Všetko, čo je potrebné, je stará vec, farba, pôda a kvety.Je potrebné maľovať staré predmetysamozrejme, ak nie ste zástancom retrostilu. Sfarbenie dodá starým veciam jas, aktualizuje ich a spríjemní.

Ako posteľ na kvety môžete použiť akýkoľvek tovar pre domácnosť: koše, kufre, tašky, šperkovnice, vázy a dokonca aj starú obuv. Potom je všetko ako obvykle: namaľujte predmet vo farbe, ktorú chcete, dajte drenáž na dno, vyplňte pôdu a zasadte kvety. Pri vytváraní týchto miniatúrnych kvetinových záhonov vlastnými rukami v vidieckom dome alebo vo dvore pri dome je potrebné zohľadniť už zavedený krajinný štýl. Napríklad malé terasy s rastlinami sa dajú umiestniť na terasu, balkón, zloženie starých topánok - na schody sa dajú zavesiť koše a vrecká vo forme vyrovnávacej nádoby. Kvetinové záhony vyrobené z prútených košov vyzerajú originálne. Ak do nich zasadíte dostatok rastlín a zavesíte ich na terasu domu a pri vchode, získate skutočnú výzdobu záhrady.

Ako vyrábať drevené postele

Zaujímavé nápady na zdobenie dreveného kvetinového záhonu je možné realizovať v ktorejkoľvek chate. Každý majiteľ bude mať zvyšky dosiek, suché konáre, kmene rezaných stromov - všetok tento materiál sa zmestí do pôvodných kvetinových záhonov. Kvetinový záhon z hrubého suchého kmeňa sa harmonicky zmestí do každého krajinného štýlu letného domu alebo súkromného domu a je veľmi jednoduché vyrobiť takúto kvetinovú záhradu vlastnými rukami. Pri plánovaní záhonu musíte najskôr nájsť vhodný kmeň - musí byť úplne suchý, dostatočne široký a schopný odolať zaťaženiu pôdy arastliny.

Najjednoduchší spôsob, ako vyrobiť kvetinovú záhradu z dreva, je vyrezať dieru v kmeni, vyplniť ju pôdou a zasadiť kvety.Ale takáto kompozícia je krátkodobá, pretože strom môže byť zhnitý.Aby sa predĺžila životnosť štruktúry, drážka v kmeni je ošetrená kompozíciou, ktorá zabraňuje hnitiu stromu.A aby bola kvetinová posteľ stabilná, je mierne zakopaná v zemi, niekedy je betónová.

Nerezané, ale sušený strom v krajine - ideálny základ pre vertikálne kvetinové záhony.Cache-pots with ampelous flowers, zavesené na uzloch kmeňa, vytvorí ilúziu živého kvetu stromu a samotná kompozícia sa môže stať ústredným prvkom záhrady a chaty ako celku.Môžete si urobiť krásne prútené ploty na zdobenie letnej chaty z tenkých suchých vetvičiek a vetvičiek.Ručná prútica je považovaná za najsofistikovanejší a najmódnejší prvok krajinného dizajnu.Prútené ploty sa používajú na zarámovanie kvetinových záhonov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti vchodu do domu, oddeľujú funkčné oblasti, napríklad územie záhrady od záhrady.

Kvetinová záhrada vyrobená zo starého nábytku

Kvetinový záhon vyrobený z nábytku je relatívne novým vynálezom moderných pestovateľov kvetín a letných obyvateľov.Takéto originálne nápady na usporiadanie priestoru v krajine môže vykonať ktokoľvek, kto má zbytočné staré kusy nábytku: skrinky, komody, stoličky, lavičky, postele a dokonca aj pohovky.Výroba kvetinových záhonov z vlastných rúk nezaberie veľa času a materiálnych investícií.Všetko, čo je potrebné na premietnutie tejto myšlienky do reality, je pôda a kvety,Namaľujte, ak sa vám nepáči retro štýl.Takéto postele zafarbujte zriedka.Ako doplnok kompozície sa spravidla používajú vyrezávané dekorácie, originálne tvary nôh a dverí.Existuje veľa spôsobov, ako zorganizovať kvetinové záhony z vlastných rúk:

  • zo starej komody so zásuvkami je možné vyrobiť staré kvetinové záhony, ak sú škatule vytlačené v kaskáde, do nich vložená pôda a zasadiť pestré rastliny, ktoré budú visieť, avytvoriť živý vodopád na území vily;
  • zastarané lavičky a stoličky sa môžu stať oporou kvetináčov, navyše sa môžu prenášať, a tak neustále meniť vzhľad krajiny vidieckeho domu;

  • kovové postele môžu byť čiastočne vykopané do zeme - ich chrbty podporia popínavé rastliny a huby môžu byť zasadené namiesto matraca.kvety.

Zaujímavé a nezvyčajné nápady

Kreatívny človek v krajine môže nájsť využitie pre všetko.Zvyšky rôznych stavebných materiálov, prírodných kameňov, dokonca aj starej vodovodnej siete a automobilov, možno vlastnými rukami vytvoriť neobvyklé kvetinové záhony.Teraz je často možné nájsť kvetinovú záhradu, vybavenú na záchode alebo splachovaciu nádržku, a takáto kvetinová posteľ nespôsobuje nikoho, kto by bol zmätený, ale naopak sa považuje za stelesnenie pôvodnej myšlienky.Rezervoáre zo starých kúpeľov teraz tiež nie sú neobvyklé.Ak usporiadate také malé jazero s vodnými rastlinami, dajte kamienky na dno a postavte vedľa nich lavicu,získajte jedinečný kútik pre zvyšok. Mnoho dizajnérov a amatérskych záhradníkov uprednostňuje použitie kameňa na vytvorenie záhonov. Alpské šmýkačky s exotickými rastlinami, ružovými záhradami a jednoducho kvetinovými aranžmánmi, zarámované prírodným kameňom, vyzerajú elegantne, štýlovo a drahé.

Video „Výber zaujímavých nápadov“

Video výber neštandardných riešení.