ACC: Sýtený kompostový čaj vlastnými rukami

Každý záhradník a záhradník pozná význam prítomnosti minerálov a živín potrebných v pôde na rozvoj rastlín a získanie dobrej úrody v pôde.Na tento účel mnohé z nich používajú špeciálne prípravky obsahujúce rôzne mikroorganizmy.Sýtený čaj z kompostu (ACC) sa však v zahraničí používa na tento účel účinnejšie a široko.V našej krajine ho aktívne propaguje Gennadij Raspopov, ktorý overil účinnosť aplikácie svojich vlastných skúseností.

Čo je potrebné

Po prijatízákladné vedomosti z biológie ako súčasť školských osnov, veľká väčšina vníma vegetáciu ako pasívneho používateľa živín, ktorý smeruje aktívny rast svojich koreňov km smer, kde sa nachádzajú požadované prvky.Podľa vedcov však korene, ktoré sa podieľajú na výžive rastlín, sú oveľa aktívnejšie.Uvoľňujú určité kvapalné látky, ktoré návnady rôznych mikroorganizmov.Ak sa vyžaduje dusík, potom sa objavia zlúčeniny, ktoré priťahujú baktérie viažuce dusík alebo ich prijímajú ako výsledok fotosyntézy rias.Na získanie koreňov fosforu z návnadbaktérie, ktoré ho extrahujú z minerálov alebo symbiotických húb.Korene tiež aktívne využívajú mikroelementy exkrementov žížal, ktoré sa nachádzajú v ľahko stráviteľných chelátových komplexoch.

Táto vlastnosť koreňov určuje účinnosť použitia ACh, prostredníctvom ktorého sa vytvára určitá komunita užitočných pôdnych organizmov. Čaj kompostu je nasýtený prospešnými mikroorganizmami, ktoré stimulujú aktívny rast a slúžia ako ochrana rastlín proti patogénom. A samotná rastlina si vyberá komponenty, ktoré vyžaduje, to znamená, že tento liek je použiteľný na akúkoľvek pôdu.

V zahraničných krajinách sa používanie ACh dobre zvládlo a už desaťročia sa aktívne používa.Drvivú väčšinu majiteľov pozemkov v našej krajine predstavil G. Raspopov, ktorý začal aktívne propagovať kompostový čaj od roku 2013.Predtým vedeli o tejto droge jednotky záhradkárov, ktorí získali informácie z anglicky hovoriacich zdrojov.

Bioaktívne a minerálne látky, ktoré sú obsiahnuté v zložení ACh, sú silne absorbované koreňovým systémom a listami.Ústie ústia ostáva otvorené dlhšiu dobu, čo prispieva k aktívnejšej fotosyntéze.To vedie k zvýšeniu veľkosti ovocia a zvýšeniu úrody, čo tiež prispieva k sýtej farbe listov a kvetov okrasných výsadieb.

Ak sa na rozprašovanie vegetácie použije čaj s obsahom kompostu, potompokryté prospešnými aeróbnymi mikroorganizmami, ktoré zvyšujú odolnosť proti chorobám usmrcovaním patogénov a znižujú infekčné pozadie. Všetka mŕtvych organických látok sa spracováva v krátkom čase a tvorí súčasť pôdy. Okrem toho zavedenie ACC spôsobuje, že povrchová vrstva pôdy je hrboľatá a pórovitá, čo zvyšuje jej schopnosť zadržiavať vlhkosť.

Užitočná mikrofauna obsiahnutá v kompostovom čaji pomáha pri čistení pôdy od škodlivých chemikálií a ťažkých kovov v nej nahromadených, znižuje úroveň toxicity herbicídov a pesticídov. Okrem toho sa výrazne znižuje potreba používania škodlivých látok na všetky živé zvieratá, pretože ACH je schopný nahradiť nielen chemické hnojivá a hnojivá, ale aj širokú škálu fungicídov a herbicídov. Prečo, s takými nepochybnými zásluhami, prevzdušňovaný kompostový čaj stále zostáva veľa takých, ako sú raspopovoví nadšenci, a zatiaľ sa často nepoužíva.

Toto sa vysvetľuje dosť tvrdou konkurenciou na trhu, keď už bolo vynaložených obrovské množstvo peňazí na reklamu takých výrobkov EM, ako sú Baikal a Shining. Sú známe širokej verejnosti, ich použitie má viditeľný účinok. Sú tiež ľahko prístupné a ľahko použiteľné. ACC, ktorého spôsob aplikácie ponúka Raspopov, by sa však mal robiť nezávisle a je vhodný na použitie na obmedzenú dobu. Preto aj napriek tomu, že jeho zloženie je omnoho bohatšie ako obsahujúce iba anaeróbne baktérie a huby EM liekov,záujem o jeho rozsiahlu reklamu a aktívnu propagáciu v našej krajine zatiaľ nie je k dispozícii.

Video „Opis prípravy sýteného kompostového čaju“

Podrobné pokyny od špecialistu na výrobu vysoko kvalitného sýteného kompostového čaju vlastnými rukami

Ako a kdepoužitý

Koncentrovaný kompostový čaj sa používa na ošetrenie koreňov.Zároveň sa naleje do pôdy priamo v blízkosti rastlín.Pri hlbokom presakovaní roztok zásobuje korene látkami nevyhnutnými pre optimálny vývoj.Na takéto obvazy nemajú prakticky žiadny účinok.

Skúsenosti tiež ukazujú, že plodnosť ochudobnenej pôdy sa týmto koncentrátom dobre obnovuje.Na tento účel by sa miesto malo vykopať, pokryť vrstvou rastlinných zvyškov s hrúbkou asi 10 centimetrov a niekoľkokrát počas leta, aby sa ACH hojne zalievala.Za dva roky bude možné na takejto pôde získať dobrú úrodu dokonca aj veľmi vrtošivých rastlinných rastlín.

Na výživu rastlín na listoch odporúča Raspopov použitie predfiltrovaného prípravku.Na tento účel sa filtruje cez tkaninový filter (napríklad pytlovina) a zriedi sa čistou vodou neobsahujúcou škodlivé pre mikroorganizmy chlórovú vodu v pomere 1 až 10. Farba výslednej kvapaliny by sa mala podobať slabo uvarenému čaju.Potom pridajte rastlinný olej v pomere 1/8 čajovej lyžičky na každé 4 litre lieku.Deje sa to tak, že potomposypeme tekutinu, ktorá sa už dlhšie udržiava na listoch rastlín. Po daždi musí byť zmes znovu nastriekaná. Musíte si tiež uvedomiť, že mikroorganizmy sú dosť krehké bytosti, takže by sa liek nemal aplikovať pod tlakom.

Príprava kompostového čaju

Nie je ťažké pripraviť kompostový čaj bohatý na živiny - zrelý kompost sa na tento účel iba namočí do vody. Výsledkom je mäkké pôsobenie tekutého hnojiva, nasýtené užitočnými stopovými prvkami a organizmami. Môže sa použiť v akomkoľvek období vývoja rastlín. V samotnom komposte je tiež veľa užitočných živín, ale zavedenie suchého substrátu do pôdy je dosť pracný proces, ktorý sa uskutočňuje na jar alebo na jeseň počas kopania alebo orby, určený na pestovanie zeleniny na území. Okrem toho je dosť problematické kŕmiť kompostom už vysadenými rastlinami.

Okrem toho použitie aerácie pri napúšťaní kompostu stokrát zvyšuje počet užitočnej bioty prítomnej v roztoku. To sa deje v dôsledku aktívnej reprodukcie rôznych aeróbnych mikroorganizmov: baktérií, prvokov, húb, nematód atď. Proces prípravy prípravku spravidla trvá asi jeden deň a špeciálne zariadenie sa predáva do zahraničia, aby sa získalo. Ale doma sú na to dostupné nástroje.

Aby sa kvalita prevzdušnilaČaj kompostu by sa mal používať iba s už vyzretým kompostom.Príliš starý kompost, ako aj nestlačený, obsahujú nedostatočné množstvo užitočných látok.Z hnoja môžete získať aj tekuté hnojivo podobným spôsobom, zloženie takéhoto liečiva však nebude dostatočne vyvážené a neodporúča sa používať inak ako na ošetrenie koreňov.

Mnohé roky zahraničných skúseností s prípravou ACC ukazujú, že vysokokvalitný kompost sa môže pripraviť na jednu hodinu, a ak trváte na týždni, výstup je superkoncentrát.Zlatým priemerom je príprava univerzálneho použitia lieku v priebehu 24 - 48 hodín.Takýto roztok je optimálne nasýtený živinami, baktériami, hubami a inými mikroorganizmami užitočnými pre rastliny.

Chcete sami vyrobiť ACh?

Variť ACh doma podľa metódy, ktoráRaspopov, potrebujete trojlitrovú kapacitu, ktorá sa naleje do dvoch litrov čistej, v žiadnom prípade chlórovanej vody.Nestojí to za to naliať viac vody, pretože pena, ktorá sa tvorí počas prípravy prípravku, začne vytekať z nádrže.Potom sa pridá pohár (asi 70 gramov) vyzretého kompostu a 10 - 20 ml repnej melasy alebo melasy (možno si ich kúpiť v obchodoch s výrobkami pre rybárov).Skúsenosti ukazujú, že fruktóza sa môže používať aj ako kvasiaci džem.

Po prijatí ďalšieho zdroja cukrupotravín, mikroorganizmy v podmienkach aktívneho prístupu kyslíka sa rýchlo množia.Na prevzdušňovanie sa používa kompresor určený pre akvária s dvoma dýzami.O deň neskôr by mal hotový kompostový čaj vonieť ako čerstvá jarná lesná pôda.Ak má nepríjemný zápach, nemal by sa používať na hnojenie rastlín.Takto pripravený prípravok je vhodný na použitie do štyroch hodín.

Video „Príprava sýteného kompostového čaju“

Spôsob výroby sýteného kompostového čaju doma