Ako maľovať kvetinové záhony pneumatík alebo iných materiálov

Nezvyčajné kvetinové záhony vyrobené zo zvyškových materiálov sú čoraz obľúbenejšie. Takéto remeslá na zdobenie záhrady nájdete takmer na každej letnej chate vo dvore súkromných a výškových budov. Použité pneumatiky, kúsky tehál, kamene, zvyšky dreva - všetko, čo už na farme už nie je potrebné, je možné použiť na vytvorenie pôvodných kvetinových záhonov. Aby sa kvetinová záhrada stala skutočnou ozdobou stránky, musí dať atraktívny dekoratívny vzhľad. Čierne pneumatiky alebo iné farebné kontajnery vyzerajú neatraktívne a príliš ľahké. Ale ak sú krásne maľované v žiarivých sýtych farbách, získate originálne kvetinové záhony, ktoré sa stanú ústredným prvkom pri navrhovaní územia.

Čo sa vyžaduje

Natieranie kvetinových záhonov pneumatík alebo iných ekonomických zvyškov nie je ťažké ani pre neskúsených remeselníkov. Práce si budú vyžadovať tieto materiály a príslušenstvo:

 • rozpúšťadlo, acetón alebo iné činidlo určené na odtučnenie povrchu;
 • základný náter (napríklad GF-021 je celkom vhodný na gumový povrch) - ak je lôžko vopred pripravené, poťah bude hladší a bude držať pevne;
 • farby - na farbenie kvetinových záhonov urobí každý, kto zostane na farme;
 • kefy (v závislosti od zložitosti vzoru) - odporúča sa pripraviť niekoľko druhov kefiek rôznej hrúbky.

Samozrejme neexistujú žiadne prísne pravidlá na farbenie kvetinových záhonov, a ak chcete ušetriť peniaze, môžete ľahko urobiť minimálnu súpravu pozostávajúcu z kefy a farbiva. Ale ak existuje túžba vytvoriť kvalitný kvetinový záhon, ktorý bude zdobiť územie po dlhú dobu a vytvoriť jedinečný komfort, musíte vziať do úvahy niektoré tipy:

 • pneumatika alebo iný predmet určený na vytvorenie kvetinového záhonu, pred farbením je potrebné ho dôkladne umyť akýmkoľvek čistiacim prostriedkom, potom ho odmastiť acetónom, liehom na báze alkoholu alebo inými podobnými tekutinami;
 • ďalej by pneumatika mala byť ošetrená základným náterom - tým sa skryjú nepravidelnosti a zníži sa spotreba farbív (odborníci odporúčajú, aby sila pridala malé množstvo PVA lepidla k základnému náteru);
 • ak má byť pneumatika natretá svetlou alebo svetlou farbou, potom je potrebné pred nanesením farby zakryť budúce kvetinové záhony bielym podkladom;
 • Pneumatika by mala byť natieraná z dvoch strán: zvonka a zvnútra - pôda má tendenciu ustupovať a časom môže byť krása kvetinovej záhrady rozmaznaná výkonom nenatretej časti pneumatiky.

Na základe týchto odporúčaní je ľahké určiť, ktoré materiály a v akom množstve sú potrebné na vyfarbenie kvetinových záhonov. Nezabudnite však, že postele pneumatík sú pod vplyvommráz a slnko sú zdeformované a pri nákladovo efektnom zafarbení môže povrch prasknúť.

Video „Výber možností maľby“

Video výber rôznych možností maľby.

Aký druh farby použiť

Vo všeobecnosti bude akákoľvek farba, ktorá existuje v domácnosti, vhodná na farbenie kvetinových záhonov:

 • je ideálna špeciálna farba na gumu.V tomto prípade sú vhodné - dokonale maskujú praskliny a nepravidelnosti, nepraskajú v chlade, ale ich cena je tiež dosť vysoká;
 • aerosólové farby v plechovkách sa ľahko používajú, dobre prenikajú na ťažko dostupné miesta a okrem toho vám pri maľovaní postelí umožňujú hladké prechody medzi farbami;
 • ​​
 • automobilové farby (vrátane aerosólových farieb) - na gumový povrch sa udržiavajú dobre a dlho, rýchlo schnú a sú vynikajúcou voľbou pre podklad;
 • akrylové - nanesené na odmastený povrch po dlhú dobu, na slnku nezmiznú, nepraskajú;
 • emulzie na vodnej báze sú vhodné aj na prácu na ulici, dobre sa hodia na čistý povrch, ale časom slabnú;
 • emaily s olejovým základom - dobre reagujú s gumou, vydrží dlho;
 • nitrofarbivá - rýchlo schnú, neumývajú, nezmiznú, dobre padnú na gumový povrch.

Všetky tieto farbiace materiály sú dobré ako základ, ale pre použitie malých kresieb je lepšie kúpiť špeciálnu súpravu farieb v umeleckom obchode,odolný proti poveternostným vplyvom. Každá sada obsahuje niekoľko pohárov rôznych farieb a malého objemu - presne to, čo potrebujete k nakresleniu malých častí.

Možnosti maľby

Najjednoduchším variantom sfarbenia postelí je monochromatický svetlý povlak kontrastujúci s rastlinami, všeobecným zázemím záhrady, trávnika a iných prvkov krajiny. Kvetinové záhony z niekoľkých pneumatík maľovaných v rôznych farbách vyzerajú pôsobivejšie, ak sú zostavené do kompozície, napríklad pyramídy s dlhými vlascami, harmančeka, žaby a ďalších zaujímavých kombinácií. V tomto prípade je možné pyramídy natrieť rôznymi farbami, harmanček - stredný (stredná pneumatika) v žltej, okvetné lístky v bielej farbe, zelená žaba a tak ďalej.

Ak spojíte fantáziu, môžete z domáceho kvetinového záhonu urobiť skutočné umelecké dielo. Aj dieťa môže kresliť rôzne geometrické tvary, kvety, motýle a ďalšie jednoduché vzory. Pre zložitejší dizajn alebo v prípade, že nie je možné maľovať kvetinový záhon samostatne, môžete použiť šablóny vyrobené alebo vyrobené vlastným spôsobom. Aby boli kvetinové záhony jasné a nezvyčajné, mali by sa farby náterov zvoliť kontrastne.

Pomocou aerosólov môžete robiť zaujímavé prechody z jednej farby na druhú (gradient), maľovať kvetinový záhon vo farbe dúhy, mora a oblohy, prísť s najrôznejšími a neobvyklými farebnými riešeniami.

Najbežnejšou a najznámejšou verziou kvetinovej záhrady pneumatík je kvet s rôznymi dĺžkami lístkov. Taká posteľNajskôr maľujeme v dvoch farbách, ktoré sa hladko spájajú: stred je svetlo, okvetné lístky sú v rovnakom tóne, ale farba je intenzívnejšia, napríklad fialová, fialová, citrónová - oranžová. V spodnej časti môžete umiestniť ornament v kontrastnej tmavej farbe. Pre milovníkov svetlých prvkov môžu byť okvetné lístky maľované rôznymi farbami - záleží to na fantázii a vkusu. Kvetinové postele zdobené viacfarebnými kameňmi, mušľami, korálkami vyzerajú luxusne a štýlovo. Tento dizajn vyžaduje veľa času a trpezlivosti, ale výsledok stojí za to. Svetlé ozdoby vyzerajú priaznivo na svetlom, modrom, červenom a čiernom podklade.

Kvetinové záhony a vysokohorské šmýkačky zdobené viacfarebným mulčom, ktoré sú pokryté medzi riadkami, vyzerajú nádherne a originálne. Ako mulčovací materiál môžete použiť malé kamene, štiepky, piliny. Pri použití odpadového dreva na dekoráciu kvetinových záhonov by ste mali vedieť, že nie všetky piliny sú vhodné na dekoráciu. Mnoho druhov stromov, napríklad ihličnany, obsahujú živice, ktoré majú nepriaznivý vplyv na rastliny a posúvajú pH pôdy na kyslú stranu. Na dekoráciu kvetinových záhonov sa preto môžu použiť iba piliny a pramene listnatých stromov.

Piliny sú nalakované rôznymi farbami, aby poskytli dekoratívny vzhľad. Natieranie drevného odpadu nie je ľahký proces, ale dá sa to urobiť. Môžu byť zafarbené aerosólmi. V takom prípade by mulčovanie malo byť dobre vysušené. Najskôr by mal byť materiál rovnomerne rozptýlený na papier a potom farbivo opatrne nastriekať. V procese sušenia pilín potrebaobčas zamiešajte tak, aby ste sa nelepili.Malo by sa povedať, že farebná mulica vyzerá veľmi dekoratívne, chráni pôdu pred vyschnutím, ale pre rastliny je málo užitočná, zatiaľ čo nespracovaný drevný odpad sa časom premení na humus a zlepšuje kvalitu pôdy.

Malé pneumatiky sa môžu použiť na vytvorenie závesných kvetinových záhonov vo forme kvetináčov, ktoré účinne pozerajú na vchod, na terasu, balkón. Maľované bielou farbou sa môžu stať štýlovým prvkom výzdoby v dome aj na území usadlostí.

Video „Fantazie záhradníkov a záhradníkov“

Video kompilácia s rozhodnutiami záhradkárov a záhradkárov o tom, ako vyzdobiť svoju záhradu.