Recenzia žltých trvalých kvetov pre kvetinové záhony

Kvetinové záhony v jednej farbe nie sú v súčasnosti neobvyklé a kompozície so žltými kvetmi sú veľmi populárne.Môže to byť spôsobené tým, že žlté kvety sú veľmi rozmanité a možno žlté je tak populárne, pretože je spojené s teplom a slnkom.Žlté trvalé kvetinové záhrady v chate zosobňujú sofistikovanú chuť majiteľov, spríjemňujú a osvetľujú dej.Aby kvetinový záhon nevyzeral monotónne, mali by sa naň vysádzať trvalky rôznych odtieňov.

Možnosti vytvárania záhonov so žltými kvetmi

Vytrvalé kvety v jednom tóne sú najoriginálnejším a najmodernejším riešením záhrady a pozemku v záhrade dacha, najmä ak je táto farba žltá.Predtým, ako začneme tvoriť takúto monoclumb, je potrebné určiť veľkosť a tvar kompozície, pretože od toho závisí počet a umiestnenie rastlín.Ak sa chystáte rozbiť viacročný mixér na dache, žlté trvalky 3 až 5 stupňov budú vyzerať najúspešnejšie a líšia sa tónom kvetov: citrónová, oranžová, svetlá s kontrastným stredom.Je veľmi dôležité pestovať kvety rôznych odtieňov a výšok - v tomto prípade sa kompozícia nebude zlúčiť.

Pre mixborder vyberte jednu vysokú trvalku, 2 až 3 rastliny so strednou výškou a krátko rastúce trvalky pre frontu.pozadia.Pri vytváraní jarného kvetinového záhonu môžu žlté tulipány alebo zlatice (žltý trvalý okrasný ker) zaberať stred kompozície, na samom okraji prvosienka alebo šafranu, medzi nimi sú narcisy.

Pre letné kvetinové záhony môžete použiť tieto žlté kvety: orebeckia, harmanček, génium, viacročná slnečnica, ako pozadie žltá rozchodník, strieborná.Nezabudnite na okrasné listnaté a stále zelené rastliny - zelené sú dobre zatienené žltou farbou.Na lôžku pravidelného tvaru vyzerajú tulipány skvele na pozadí krokodílov alebo dúhovky na pozadí rozchodníkov, pretože tieto páry sú výškovo kontrastné.Pri vytváraní záhonov s 5 alebo viac druhmi sa kvety vysádzajú tak, aby vysoké boli v strede (hĺbke) kompozície a nízke okrajové trvalky - na okraji.

Stred pravidelného (správneho) kvetinového záhonu môžu byť obsadené trvalkami, ako je napríklad elecampane, ten istý rudbeckia, nízko rastúce trvalky sa môžu vysádzať pozdĺž okrajov: adonis, rozchodníky, medzi nimi sedmokrásky.V krajine sa najčastejšie pestujú viacročné sedmokrásky v miernom podnebí.A to nie je náhoda - záhradné sedmokrásky sú nenáročné, rozmanité, kvitnú dlho a sú schopné sejby.

Video „Žlté trvalky v krajine“

Video zbierka rôznych dekoratívnych farieb žltej farby.

Žlté trvalky

Vytrvalé kvety sú veľmi rozmanité.Každý trvalý druh obsahuje odrody so žltými kvetmi. Clematis, ruže, ľalie, gladioly sú trvalky, ktoré kvitnú v úplne rôznych odtieňoch vrátanežltá a každý o tom vie.

Existujú však aj také trvalé kvety, ktoré majú iba žltú farbu (forsythia, goldenrod), ako aj málo známe trvalky, ktoré žijú vo voľnej prírode, ale často sa používajú aj na záhrade. Nasledujúce žlté trvalky sú najvhodnejšie na vytvorenie monochromatického kvetinového záhonu.

 1. Adonis. Vytrvalá divo rastúca bylina, ale s vytvorením priaznivých podmienok môže rásť na záhrade. Kvet patrí k poddimenzovaným plodinám - jeho výška je 20 - 30 cm, má rada sypkú úrodnú pôdu, môže rásť na jednom mieste staršom ako 10 rokov.
 2. Crocus. Poddimenzovaná cibuľka trvalka sa odstráni skoro na jar, keď sneh ešte neklesol. Nemá rád kyslú a bažinatú pôdu, ktorá rastie na jednom mieste dlhšie ako 4 roky, a začína sa zmenšovať a degenerovať, preto je potrebné túto bylinnú trvalku pravidelne vysádzať.
 3. Primula. Toto meno sa často spája s miniatúrnou výzdobou kvetináčov. Ale v skutočnosti je prvosienka veľmi zimnatá vytrvalá trvalka dosahujúca výšku 30-40 cm a často sa používa na zdobenie záhrady. Ak vysadíte vytrvalú kvetinu na slnečnom mieste, poteší sa od začiatku apríla do konca júna.

 1. Tulip. Najobľúbenejšia záhradná trvalka. Miluje slnko, výživnú pôdu a pravidelné zavlažovanie. Na jednom mieste vytrvalá kvetina môže rásť 3-4 roky. Warbler, Apollo, Aga Khan, Berlioz - veľmi dekoratívne a nezvyčajné žlté odrody trvaliek.
 2. Narcissus. Nenáročné bylinné trvalkyžiarovka rodina.Bez transplantácie môže dorásť až do 6 rokov, má rád voľné pôdy a hnojivá fosforu a draslíka.Erlicheer, Clear Day, Martinette - názvy najkrajších (froté) odrôd.
 3. Iris.Tento žltý trvalka - najčastejšie hosť predzáhradky a dekorácie každej chaty.Kvet je úplne nenáročný, dobre rastie vo vlhkej pôde, v tieni záhrady, nemusí byť transplantovaný dlhšie ako 7 rokov.Spectral Challenge je názov najobľúbenejšej odrody.
 4. Doronicum.Vytrvalá bylinná rastlina, kvety ako sedmokrásky.Rastie veľmi rýchlo, dobre znáša tieň.Záhradné doronicum dosahujúce výšku 1 m je náchylné na ubytovanie, a preto je potrebné ho zviazať.

 1. Gelenium.Vytrvalá žltá kvetina, ktorá vyzerá ako sedmokráska.Miluje vlhké vápno, daždivé a zamračené počasie.Záhradné druhy génia dosahujú výšky až 1,5 m a kvitnú od augusta do najvyššieho mrazu.
 2. Goldenrod (solidago).Nenáročná trvalka s malými žltými kvetmi, zozbieraná v dlhých kefách.Veľmi odolný voči škodcom, ktorý reaguje na akékoľvek minerálne doplnky.Záhrada Goldenrod potrebuje zalievať a plievať až v prvom roku života.
 3. Geleopsis.Vytrvalé záhradné sedmokrásky so žltými alebo hnedými centrami.Kvet nie je náročný na pôdu, ale nepáči sa mu nadmerná vlhkosť, ľahko sa množia zo semien.Heliopsis Spitzeniazerin je vytrvalá odroda so sviežimi froté kvetmi.
 4. Bouzulnik.Bylinná vytrvalá rastlina, záhradné druhy, ktoré dorastajú do výšky 1,5 - 1,8 m. Kvetina miluje vlhkosťpôda, cíti sa skvele v čiastočnom tieni záhrady, bez transplantácie môže dorásť až 20 rokov.Tieto viacročné kvety sa množia semenami a delením odnoží.

 1. Yarrow.Nenáročná trvalka, schopná rásť na tých najneočakávanejších miestach na chudobnej a skalnatej pôde.Napriek tomu, že kvetina je divo rastúca a liečivá, pestovatelia kvetín ju našli v kvetinových záhonoch, pretože medzi rebríčkom sú tiež veľmi kompaktné odrody poddimenzované.
 2. Rudbeckia.Najobľúbenejšie vytrvalé sedmokrásky s froté okvetnými lístkami a žltými alebo čiernymi centrami.Pôda nie je náročná, vhodná na dávanie piesočnatej pôde, kvety od konca júna do konca augusta, množené sadenicami a semenami.
 3. čílsky Gravilat.Bylinná vytrvalá rastlina s jasne žltými dvojitými kvetmi.Miluje slnko a vlhkosť, ale môže rásť aj v čiastočnom tieni záhrady a vydrží sucho.Na zimu sa odporúča rezať a zakryť gravilatum.
 4. Ranunculus (záhradné blatouchy).Veľmi krásna trvalka so sviežou a veľkými kvetmi.Miluje uvoľnenú pôdu bohatú na humus a slnečné oblasti.Rozmnožujú sa hľuzy, ktoré je potrebné vyhrabať na zimu.

 1. Gentian yellow.Vytrvalá divo rastúca bylina, ktorá dosahuje výšku 1 m. Miluje vlhkú a kyslú pôdu, ale v krajine je dosť ťažké ju rozmnožiť.Horec má dlhé korenie, takže ho možno presadiť iba v prvých dvoch rokoch.
 2. Enotera.Vytrvalé, presnejšie dva rokybylina dobre rastúca na chudých vápenatých pôdach. Enotéria záhradnej odrody dosahuje 1,5 m, ale existujú aj trvalé odrody prízemnej pokrývky, ktoré sa dajú použiť na miešačky, vysokohorské šmýkačky, kamenné chaty.
 3. Snapdragon. Bylinná vytrvalá rastlina s malými kvetmi, zozbieraná do dlhých "hláv". Kultúra miluje úrodnú sypkú pôdu, slnko, ale tiež dobre rastie v krajine v čiastočnom tieni. Ak je potrebné kŕmiť a odstraňovať sušené kvety, kvitnú kvapky kvetov od júna do konca októbra. Z opatrení starostlivosti je potrebné len zalievať, pretože pôda vysychá a doplnky fosforu a potaše.

 1. Sedum. Nízko rastúca prízemná trvalka potešujúca so sebou od júla do prvého mrazu. Je to vytrvalý kompaktný ker s viacfarebnými, ale častejšie žltými kvetmi. Môže rásť v suchej pôde, cíti sa dobre na vysokohorských kopcoch, skalnatých oblastiach chaty.
 2. Eremurus. Vysoký (až 2 metre) bylinné vytrvalé rastliny s malými kvetmi, ktoré tvoria ruky tvaru hrotu. Kultúra miluje uvoľnenú odvodnenú pôdu, dosť rozmarnú: často zamrzne alebo zomrie na vlhkosť.
 3. Zásoby ruže (sléz). Veľmi vysoký (do 2 m) bylinkový trvalka s luxusnými púčikmi umiestnenými na dlhých stonkách. Kvet je ideálny pre mixéry na pozadí, zdobenie plotov, stien. Ľahko znáša sucho, ktoré nie je náročné na pôdu, šírené semenami.

 1. Georgina.Záhradná trvalka hľúzová kvetina, ktorá uprednostňuje slnečné oblasti s úrodnou hlinitou pôdou.Na zimu musia byť hľuzy dahlia vykopané a uložené v suchých miestnostiach.Tieto trvalky môžu mať jednoradové alebo svieže kvety a ich výška sa mení (od 30 cm do 1,2 m).Veľké a vysoké stupne potrebujú podporu.Sunny Boy, Funny Face, pán Sandman, Cambridge - mená najúžasnejších juřin.

Video „Žlté záhradné kvety“

Toto video pomôže určiť výber odrôd pre ich postele.