20 najlepších benzínových generátorov 2019: pravidlá a chyby pri nákupe

Každý občan našej krajiny sa stretol s problémom zhasnutia svetla.V takýchto chvíľach prichádza realizácia toho, do akej miery sme závislí od elektriny.Technológia a veda sa však vyvíjajú veľmi rýchlo.S pomocou nášho článku si môžete vybrať najlepší benzínový generátor.

Prečo potrebujem benzínový generátor

Benzínový generátor je nevyhnutný pri úplnej alebo čiastočnej neprítomnosti elektriny.Často sa používa na staveniskách, kde nie je možné pripojiť sa k zdroju energie, aby sa zabezpečila normálna prevádzka stavebných nástrojov.Zariadenie sa tiež často kupuje pre chaty alebo súkromné ​​domy.Generátor beží na kvapalné palivo,premena mechanickej energie na elektrickú energiu.

Benzínový generátor je nevyhnutný v prípade neexistencie elektriny

Video „Tipy na výber generátora“

.

V tomto videu vám odborník povie, ako zvoliť správneho generátora.

Klady a zápory

Potenciálni kupujúci si často nemôžu vybrať typ generátora, ktorý chcú. Hlavné dilema je medzi dieselovými alebo benzínovými modelmi. Všetky tieto elektrárne sú dobré, ale výhody a nevýhody sa pri porovnávaní ľahšie zistia.

Výhody generátora plynu:
 • Dobrý pomer výkonu a veľkosti. U malých rozmerov a hmotnosti majú benzínové generátory vysoký výkon až 10 kW. Okrem toho môžu pracovať na voľnobeh, na rozdiel od dieselových modelov.
 • Jednoduché použitie. Prevádzka benzínovej energie nevyžaduje ďalšie technické znalosti. Na začatie práce stačí naštartovať motor a kontrolovať hladinu oleja.
 • Údržba zariadení je veľmi jednoduchá. Je ľahšie nájsť pre ne náhradné diely a opraviť ich, ak sa zlomia. Ten istý dieselový motor potrebuje užších špecialistov a vzácne detaily. Ďalšia výhoda: na udržanie pracovných podmienok nie je potrebné veľké úsilie.
 • Pracujte v chlade. Aj pri nízkych teplotách až do -25 ° C sa benzínové elektrárne ľahko likvidujú, čo nie je prípad modelov s naftou.
 • Nízky hluk. Veľmi dôležitý ukazovateľ, pretože vysoké decibely môžu významne ovplyvniť výberprístroja.V porovnaní s naftou sú benzínové generátory tretím tichším.
 • Dostupná cena.Na rozdiel od vozidiel prevádzkovaných na iný druh paliva stojí benzín takmer polovicu.
Nevýhody benzínových elektrární:
 • Vysoké ekonomické náklady.Vysokovýkonné generátory vyžadujú vyššiu spotrebu paliva, čo ovplyvňuje celkové prevádzkové náklady.Pretože benzín je oveľa drahší ako nafta, tento faktor nie je v prospech generátorov plynu.
 • V porovnaní s dieselovými modelmi potrebujú časté prestávky medzi nepretržitou prevádzkou.
 • Vyžaduje sa dodatočná ochrana.Pri práci vonku musí byť benzínová elektráreň chránená pred priamym dažďom, snehom alebo inými zrážkami.
 • Potreba pravidelne vypúšťať palivo z nádrže.Zariadenie plynového generátora nezabezpečuje stálu prítomnosť benzínu v palivovej nádrži.

Kritériá výberu

Aké požiadavky by mal spĺňať najlepší model benzínového generátora?Pokúsime sa odpovedať na túto otázku pochopením hlavných výberových kritérií.

Počet cyklov

Všeobecne povedané, plynové generátory sú motory s vnútorným spaľovaním.Na trhu existujú dva typy modelov:

 • dvojtaktné;
 • štvortakt.

Jednotky, ktoré majú deklarované dva cykly, sú jednoduchšie a lacnejšie.V takýchto motoroch neexistujú systémy na distribúciu plynu a mazanie.Ďalším plusom dvojtaktných generátorov je to, že zrýchľujú rýchlejšie na maximálny výkon. Jednoduchosť zariadenia má však svoje nevýhody:

 • zvýšený hluk;
 • menšia životnosť v porovnaní so štvortaktným motorom;
 • vysoká spotreba paliva v dôsledku čiastočných emisií s výfukovým plynom;
 • nízka environmentálna výkonnosť;
 • potreba predprípravy paliva na doplňovanie paliva, miešanie benzínu s olejom a prísne dodržiavanie všetkých pomerov.
Schéma benzínového generátora

Výkon

Jeden z hlavných parametrov pri výbere. Vypočíta sa jednoduchým spočítaním celkového výkonu všetkých elektrických spotrebičov, ktoré budú napájané generátorom plynu. Na určenie minimálneho činného výkonu jednotky je potrebné k získanému ukazovateľovi pridať ďalších 20–30%.

Podľa tohto kritéria sa rozlišuje niekoľko typov zariadení:

 • 0,5 kW (striedač, pre jazdu v prírode);
 • do 3 kW (vhodné na napájanie chladničky, TV, žiaroviek);
 • 3-5 kW (na prácu v dielni a dodávku elektriny do malej chaty);
 • nad 5 kW (veľká miestnosť je zásobovaná elektrickou energiou veľkým počtom elektrických spotrebičov súčasne).

Vypočítajte požadovaný výkon, je veľmi dôležité, pretože ak urobíte nesprávny výpočet, zvyšuje sa riziko prehriatia zariadenia, jeho náhleho zastavenia, zvýšenia spotreby paliva a opotrebenia.deje sa oveľa rýchlejšie.

Celková spotreba paliva závisí aj od výkonu. Čím vyššia je miera kilowattov, tým je ekonomický generátor lacnejší. Objem nádrže neovplyvňuje tento parameter. Udáva len, ako dlho bude jednotka schopná pracovať na jednom tankovaní. Väčší objem znamená zvýšenie celkovej hmotnosti a veľkosti zariadenia.

Pracovné podmienky

Benzínový generátor je dosť hlučný. Ak ju chcete používať v dome, je lepšie zastaviť na modeloch s protihlukovým plášťom a antivibračným systémom. Prípustná hladina hluku elektrárne by mala byť medzi 55 a 75 dB. Pri práci vonku nezáleží na tomto ukazovateli.

Dôležitým parametrom je výdrž batérie. Ukazuje, ako dlho môže generátor bežať z jednej náplne na druhú. Indikátor ovplyvňuje okrem objemu palivovej nádrže aj množstvo spotrebovanej energie. Štvortaktné jednotky s 20-litrovou nádržou môžu pracovať nepretržite 10 až 15 hodín.

Jednotky nízkej spotreby spotrebúvajú podstatne menej benzínu, ale ich prevádzkový čas sa skracuje na 1-3 hodiny.

Ďalšie funkcie

S cieľom zlepšiť výkonnosť benzínových generátorov ich výrobcovia vybavujú ďalšími vlastnosťami. Elektráreň tak môže mať jeden alebo niekoľko režimov spustenia:

 • manuálna;
 • elektrické;
 • automatické.

Lacné modely sú vybavené ručným štartom a sú vhodné nazriedkavé použitie v krajine alebo v garáži. Pre súkromný dom je lepšie zvoliť elektráreň s automatickým štartérom. To vám umožní ľahko spustiť a tiež zobrazí informácie o potrebných ukazovateľoch výkonu.

Väčšina elektrární prichádza s jedinou fázou. Sú vhodné pre normálny vstup pri 220 V. Ak sa však k sieti používa trojfázové pripojenie, je lepšie zastaviť pri modeli 380 V.

S cieľom predĺžiť životnosť sa na generátory umiestňujú špeciálne ochranné systémy:

 1. Na chladenie. Väčšina modelov má ochranný systém vzduchového motora. Je ekonomický a ľahko ovládateľný. Stále však existuje tekutina, ktorá sa používa na drahých vysokovýkonných zariadeniach.
 2. Kontrola preťaženia. Chráni jednotku pred skratmi v dôsledku preťaženia alebo prepätia. Elektronický mechanizmus automaticky zastaví generátor, keď dosiahne kritické ukazovatele.

Elektrárne pre zváracie stroje majú jednu vlastnosť - sú vybavené systémom, ktorý umožňuje spustiť dodávku prúdu trikrát vyššie, ako je uvedený indikátor.

Benzínový generátor - zložitá jednotka, ktorá si vyžaduje starostlivý výber

Hlavné chyby pri výbere

Benzínový generátor je komplexná jednotka, ktorá si vyžaduje starostlivý výber. Potenciálni kupujúci často robia rovnaké chyby a aby sme vás ochránili pred možným rizikom, povieme vám o najbežnejšíchtieto:

 1. Trvalá dôvera v konzultanta. Keďže hlavnou úlohou predajcu je predať vám produkt, bude súhlasiť s akýmkoľvek rozhodnutím, ktoré urobíte. Počúvanie je iba v prípade, keď sa s vami pokúša hádať alebo ponúka rozumnú alternatívu.
 2. Nedôvera. Nevýhodou prvej chyby. Ak konzultant hovorí o výhodách alebo nevýhodách produktu, mal by byť schopný odôvodniť svoje argumenty. Môžu to byť odkazy, fakty alebo akékoľvek iné primerané odôvodnenie.
 3. Nákup v bežných obchodoch. Po prvé, nemajú taký rozsah, ako v internetových obchodoch. Po druhé, neposkytujú služby. Okrem toho náklady na tovar offline môžu byť výrazne nadhodnotené v dôsledku logistiky alebo iných faktorov ovplyvňujúcich tvorbu cien.
 4. Orientácia na krajinu pôvodu. Podľa štatistík je v Číne zhromaždených 95% všetkých výrobcov. To, čo sa ponúka pod značkou „Nemecko“ alebo „USA“, nie je nič iné ako vyčerpanie peňazí. Preto musíte zvoliť model podľa značky, nie podľa krajiny. Je garantom kvality a spoľahlivosti.
 5. Výber podľa charakteristík na mieste. Nestojí za to slepo veriť všetkým informáciám napísaným na webe, kde sa predávajú benzínové generátory. Zvýšenie predajných charakteristík môže byť príliš vysoké a nemusí byť pravdivé. Jediným faktorom, ktorý nejako povie o kvalite produktu, je jeho cena.
 6. Výber prostredníctvom online recenzií. Keďže väčšina recenzií je vytvorená na mieru a písaná za peniaze, v nich je len málo pravdy.
 7. Relyiba za cenu.Nie vždy drahá kvalita generátora plynu.Niektorí výrobcovia dosahujú na svoje výrobky veľké marže, zatiaľ čo iní naopak maloobchodnú cenu podceňujú.V tejto veci je najlepšie spoľahnúť sa na poradcu v dobrej viere.
 8. Kúpa elektrárne na základe rady priateľa.Aj generátory rovnakého modelu môžu mať inú životnosť.Závisí to od výrobcu, šarže, častí a dobrej viery výrobcu.Ak sa zariadenie pred uplynutím záruky nerozbije, neznamená to, že sa neskôr nezlomí.
 9. Uprednostňujú invertorové generátory.Agregáty tohto typu sú vhodné iba na rybolov alebo na piknik.Ak chcete dom osvetliť a pripojiť k nemu elektrické spotrebiče, je lepšie použiť klasický model s 3000 otáčkami.
 10. Ignorovanie váhy.Čím viac zariadenie váži, tým silnejšie je.Elektráreň s hmotnosťou 35 kg nemôže dodávať výkon 5 kW.Preto pri nákupe starostlivo korelovať tieto dva parametre.
 11. Výber málo známeho výrobcu.Garantovaný vysoko kvalitný benzínový generátor - názov globálnej značky.Ak sa značka predáva vo veľkých amerických, európskych alebo ázijských sieťach, je to dôvod, aby sme na takéto zariadenie upozornili.

Špičkové modely do 3 kW

Benzínové generátory, vhodné na malé úlohy.Môžu poskytovať elektrinu pre stredne veľké miestnosti, stavebné nástroje na opracovanie dreva alebo mäkkých materiálov, ako aj pre domáce zváracie stroje.Na základeNázory užívateľov sme zostavili prehľad najlepších jednotiek s výkonom do 3 kW.

Huter DY4000L

Model Huter DY4000L

Model synchrónneho generátora s mechanizmom ručného štartovania. Vybavený jednovalcovým motorom Huter 170F s objemom 7 litrov. a. Benzínová elektráreň sa vyrába v Číne.

Hlavné vlastnosti:

 • výkon - 3–3,3 kW;
 • typ - jednoduchá fáza;
 • počet cyklov - štyri;
 • objem palivovej nádrže - 15 l;
 • Prípustné palivo - AI-92;
 • priemerná spotreba - 395 g /kWh;
 • hodnota maximálneho hluku - 68 dB;
 • rozmery - 60x45x45 cm;
 • hmotnosť - 41 kg.

Ďalšie funkcie:

 • automatický systém ochrany proti preťaženiu;
 • riadenie úrovne výstupného prúdu;
 • tlmič.
Výhody:
 • začína pri -20 ° C;
 • nie príliš hlučné;
 • mobilný;
 • nie je nedostatok náhradných dielov.
Nevýhody:
 • silná mobilita pri maximálnom výkone;
 • nevhodné na doplňovanie paliva;
 • jeden výstup.

Video „Work Generator Huter DY4000L“

Z tohto videa sa dozviete, ako funguje generátor Huter DY4000L.

Interskol EB-2500

Generátor Interskol EB-2500

Benzínový generátor s ručným spustením ruskej výroby. Model je dodávaný s jednovalcovým motorom, ktorý umožňuje autonómnu prevádzku jednotky po dobu 14 hodín.

Hlavné vlastnosti:

 • výkon - 2-2,4 kW;
 • prúdová sila - 9 A;
 • typ - jednofázová;
 • počet cyklov - štyri;
 • prípustné palivo - AI-92;
 • hmotnosť - 36 kg.

Ďalšie funkcie:

 • systém pohlcovania hluku;
 • mechanizmus, ktorý chráni pred preťažením;
 • monitorujúce úroveň výstupného prúdu.
Výhody:
 • je vhodný pre zariadenia s vysokým rozbehovým prúdom;
 • primeraná cena;
 • dva výstupy 220 V;
 • prijateľná hladina hluku;
 • hospodárny;
 • kontrola oleja;
 • kompaktnosť;
 • ľahké spustenie.
Nevýhodou modelu:
 • nie je k dispozícii počítadlo hodín.

Video "Prehľad generátora Interskol EB-2500"

Z tohto videa sa dozviete, čo je zaujímavé na modeli Interskol EB-2500.

Hyundai HHY 3000F
Benzínový generátor Hyundai HHY 3000F

Kórejský benzínový generátor s ručným štartovaním.Model je vybavený jednovalcovým motorom Hyundai IC210 s objemom 208 cu.cm a objemom 7 litrov.a.

Hlavné charakteristiky:

 • výkon - 2,8–3,1 kW;
 • typ - jednofázová;
 • počet cyklov - štyri;
 • objem palivovej nádrže - 15 litrov;
 • Maximálna hodnota šumu je 69 dB;
 • rozmery - 60x44x46 cm;
 • hmotnosť - 42 kg.

Dodatočné funkcie:

 • vstavané zariadenie na meranie prúdu;
 • Mechanizmus riadenia hodín;
 • tlmič;
 • elektronický systém, ktorý zabraňuje preťaženiu.
 • Výhody:
  • dva výstupy pre 220 V ajedno až 12 V;
  • nízke vibrácie;
  • tichá prevádzka;
  • hospodárstvo;
  • ľahký štart;
  • kompaktnosť;
  Nevýhody:
  • nepohodlná výmena oleja a vypustenie paliva;
  • žiadne kolesá, ktoré sa môžu pohybovať.

  Video „Prehľad modelu Hyundai HHY 3000F“

  Z tohto videa sa dozviete o vlastnostiach modelu Hyundai HHY 3000F.

  Denzel GE4000

  Model Denzel GE4000

  Generátor je dodávaný s jednovalcovým motorom s objemom 7 litrov.a.Elektráreň s ručným štartom je navrhnutá na 11 hodín autonómnej práce.Benzín vyrábaný v Číne.

  Hlavné charakteristiky:

  • výkon - 2,8–3 kW;
  • typ - jednofázová;
  • počet cyklov sú štyri;
  • objem palivovej nádrže - 15 litrov;
  • Prípustné palivo - AI-92;
  • prietok - 1,35 l /h;
  • maximálna hodnota šumu - 94 dB;
  • rozmery - 58,9 x 43,5 x 43 cm;
  • hmotnosť - 39 kg.

   Dodatočné funkcie:

   • automatický systém riadenia preťaženia;
   • tlmič výfuku;
   • vstavaný voltmeter.
   • Výhody:
    • rozumná cena;
    • vhodný spúšťací mechanizmus;
    • dva výstupy pre 220 V a jeden pre 12 V;
    • automatické riadenie oleja;
    • kompaktnosť;
    • ukazovateľ hladiny paliva;
    • nie príliš hlučné;
    • ochrana proti vibráciám.Nevýhody:
    • nie je k dispozícii žiadna rukoväť a kolesá;
    • Olej sa musí zakúpiť osobitne.

    Video „PrehľadGenerátor Denzel GE4000 “

    Z tohto videa sa dozviete, čo robí model Denzel GE4000 zaujímavým.

    Wester GNB 1100i

    Wester GNB 1100i

    Ruský benzínový generátor s ručným štartovaním. Vybavený jednovalcovým invertorovým motorom 60 cu. viď. Model s nízkou spotrebou je navrhnutý na výdrž batérie iba 4 hodiny.

    Hlavné vlastnosti:

    • výkon - 1 - 1,1 kW;
    • typ - jednoduchá fáza;
    • počet cyklov - štyri;
    • objem palivovej nádrže - 2,6 l;
    • rozmery - 45 x 38,5 x 24 cm;
    • hmotnosť - 14 kg.

    Dodatočné funkcie:

    • systém pohlcovania hluku.
    Výhody:
    • kompaktnosť, mobilita;
    • nízka hlučnosť;
    • ziskovosť;
    • ľahký štart;
    • prijateľná cena.
    Nevýhody:
    • malé množstvo palivovej nádrže;
    • jeden výstup 220 V.

    Najlepšie benzínové generátory s výkonom do 5 kW

    Výkonné jednotky pre dlhšiu výdrž batérie. Sú schopní zabezpečiť elektrinu pre celý dom. Môžu pripojiť kotly, čerpadlá, ohrievače, osvetlenie. Aby sme sa s nimi zoznámili, zostavili sme hodnotenie najlepších plynových generátorov do 5 kW.

    Huter DY5000L

    Model Huter DY5000L

    Benzínový synchrónny generátor s mechanizmom ručného štartovania. K dispozícii s jednovalcovým motorom Huter 182F 11 l. a. Elektráreň sa vyrába v Číne.

    Hlavné vlastnosti:

    • výkon -4–4,5 kW;
    • typ - jednoduchá fáza;
    • počet cyklov - štyri;
    • objem palivovej nádrže - 22 l;
    • prípustné palivo - AI-92;
    • merná spotreba benzínu - 374 g /kWh;
    • hodnota maximálneho hluku - 70 dB;
    • rozmery - 70x57x54 cm;
    • hmotnosť - 65 kg.

    Ďalšie funkcie:

    • prepäťová ochrana;
    • riadenie výstupného prúdu;
    • tlmič.

    Výhody:

    • dva výstupy pre 220 V;
    • nízka hlučnosť;
    • výkon;
    • priestranná nádrž.

    Nedostatky v modeli Huter DY5000L neboli nájdené.

    Huter DY65000LX

    Huterový benzínový generátor DY65000LX

    Čínsky synchronizovaný benzínový generátor s hybridným štartovacím systémom (manuálny, elektrický štart). Model je vybavený jednovalcovým motorom Huter 188F v 13 litroch. a. a maximálny počet otáčok 3600.

    Hlavné vlastnosti:

    • výkon - 5–5,5 kW;
    • typ - jednoduchá fáza;
    • počet cyklov - štyri;
    • objem palivovej nádrže - 22 litrov;
    • prípustné palivo - AI-92;
    • merná spotreba benzínu - 374 g /kWh;
    • hodnota maximálneho hluku - 71 dB;
    • rozmery - 70x57x54 cm;
    • hmotnosť - 73 kg.

    Ďalšie funkcie:

    • tlmič hluku;
    • monitorovací systém preťaženia;
    • vstavaný voltmeter.
    Výhody:
    • jedna nádrž stačí na 10 hodín práce;
    • výkonný;
    • nízka hlučnosť;
    • ľahko beží pri nízkych teplotách;
    • môže pracovať s plynom;
    • automatická kontrola hladiny oleja.
    Nevýhody:
    • neexistujú žiadne kolesá na pohyb;
    • nepohodlný manuálny spúšťací mechanizmus.

    Huter DY6500LXA

    Synchrónny generátor surového benzínu DY6500LXA

    Synchrónny generátor benzínu vyrábaný v Číne má tri typy spúšťania: elektrický, automatický a manuálny. K dispozícii s jednomotorovým motorom Huter 188F v 13 litroch. a.

    Hlavné vlastnosti:

    • výkon - 5–5,5 kW;
    • typ - jednoduchá fáza;
    • počet cyklov - štyri;
    • objem palivovej nádrže - 22 litrov;
    • Prípustné palivo - AI-92;
    • merná spotreba benzínu - 374 g /kWh;
    • hodnota maximálneho hluku - 71 dB;
    • rozmery - 71x58x57 cm;
    • hmotnosť - 78 kg.

    Dodatočné funkcie:

    • systém pohlcovania hluku;
    • zabudovaná ochrana proti preťaženiu;
    • riadenie výstupného napätia.

    Výhody:

    • autorunový systém;
    • nízka hlučnosť;
    • výkon;
    • ziskovosť.

    Chyby sa nenašli.

    Video „Prehľad generátora Huter DY6500LXA“

    Z tohto videa sa dozviete, čo robí model Huter DY6500LXA zaujímavým.

    Interskol EBG-5500

    Model Interskol EBG-5500

    Jednofázový model s dvoma typmi mechanizmu spúšťania - manuálny elektrický. Vybavený 13-litrovým motorom. s., ktoré môžu bežať na benzín alebo plyn. Krajina pôvodu - Rusko.

    Hlavné momenty:

    • výkon - 5–5,5 kW;
    • typ - jednoduchá fáza;
    • počet cyklov - štyri;
    • objem palivovej nádrže - 25 l;
    • Prípustné palivo - AI-92;
    • rozmery - 67x55x55 cm;
    • hmotnosť - 79 kg.

    Dodatočné funkcie:

    • riadenie preťaženia;
    • vstavaný voltmeter;
    • systém pohlcovania hluku.

    Výhody:

    • dva výstupy pre 220 V a jeden pre 12 V;
    • schopnosť pracovať na rôznych druhoch paliva;
    • hospodárna spotreba;
    • ľahký štart;
    • nízka hlučnosť;
    • kompaktnosť;
    • prijateľná cena;
    • výkon.

    Nedostatky neboli zistené.

    Video "Prehľad generátora Interskol EBG-5500"

    Z tohto videa sa dozviete, ako funguje model Interskol EBG-5500.

    Najvýkonnejšie generátory - od 5 kW

    Stanice s najvyšším výkonom môžu súčasne zásobovať elektrickou energiou veľké množstvo elektrických spotrebičov. Sú príliš masívne, ťažké, drahé a majú vysokú spotrebu paliva, ale v núdzových situáciách sú nenahraditeľné. Ďalej uvádzame rebríček najlepších vysokovýkonných benzínových generátorov podľa profesionálov.

    Fubag BS 5500

    Model Fubag BS 5500

    Model synchrónneho typu vyrobený v Číne s ručným štartom. K dispozícii s jednovalcovým motorom Fubag GF400 s plochou 389 metrov kubických. cm a objemom 10,3 litra. s., ktorá poskytuje generátor výdrže batérie 9,5 hodiny. Má ochrannú triedu IP23.

    Hlavné vlastnosti:

    • výkon - 5–5,5 kW;
    • prúdová sila - 21,7 A;
    • typ - jednoduchá fáza;
    • počet cyklov - štyri;
    • objem palivovej nádrže - 25 litrov;
    • prípustné palivo - AI-92;
    • hodnota maximálneho hluku - 97 dB;
    • rozmery - 70x57x53 cm;
    • hmotnosť - 77 kg.

    Ďalšie funkcie:

    • tlmič;
    • elektronický systém ochrany proti preťaženiu;
    • riadenie výstupného napätia;
    • vstavaný počítadlo hodín.

    Výhody:

    • spoľahlivosť;
    • sila;
    • tri zásuvky 220 V.

    Chyby sa nenašli.

    Video „Prehľad generátora Fubag BS 5500“

    Z tohto videa sa dozviete, čo je zaujímavé na modeli Fubag BS 5500.

    Daewoo Power Products GDA 6500E

    Daewoo Power Products GDA 6500E

    Jednofázový plynový generátor s mechanizmom ručného štartovania. Vybavený jednovalcovým motorom Daewoo série 410 s 390 cu. cm a objemom 13 litrov. a. Elektráreň sa vyrába v Číne.

    Kľúčové vlastnosti:

    • výkon - 5 - 6,90 kW;
    • prúdová sila - 25 A;
    • typ - jednoduchá fáza;
    • počet cyklov - štyri;
    • objem palivovej nádrže - 30 l;
    • Prípustné palivo - AI-92;
    • hodnota maximálneho hluku - 76,8 dB;
    • rozmery - 68x52x54 cm;
    • hmotnosť - 78,6 kg.

    Ďalšie funkcie:

    • automatický systém ochrany proti preťaženiu;
    • vstavaný voltmeter;
    • 536) elektronické riadenie strojových hodín;
    • tlmič.
    Výhody:
    • dva výstupy pre 220 V a jeden pre 12V;
    • dostupnosť elektrického štartovania;
    • ľahký štart;
    • ekonomické.
    Chyba modelu:
    • chýba zásuvka na pripojenie ATS.

    Video „Recenzia generátora Daewoo Power Products GDA 6500E“

    V tomto videu expert spustí a otestuje model Daewoo Power Products GDA 6500E.

    Ergomax ER 6600E

    Benzínový generátor Ergomax ER 6600E

    Čínsky benzínový generátor s hybridným štartom (elektrický, manuálny). Model je dodávaný s objemom 13 litrov. a. a objem 389 cu. pozri triedu ochrany - IP23.

    Hlavné vlastnosti:

    • výkon - 5–5,3 kW;
    • typ - jednoduchá fáza;
    • počet cyklov - štyri;
    • objem palivovej nádrže - 30 l;
    • najazdených kilometrov - 2,5 l /h;
    • prípustné palivo - AI-92;
    • hodnota maximálneho hluku - 72 dB;
    • rozmery - 71,5 x 58 cm54 cm;
    • hmotnosť - 88 kg.

    Ďalšie funkcie:

    • systémy pohlcujúce hluk;
    • mechanizmus na reguláciu výstupného prúdu.

    Výhody:

     575) duálny štartovací systém;
    • ľahký štart;
    • dva výstupy pre 220 V a jeden pre 12 V;
    • výkon.

    Chyby sa nenašli.

    Video „Recenzia generátora Ergomax ER 6600E“

    Z tohto videa sa dozviete viac o charakteristikách modelu Ergomax ER 6600E.

    ZUBR ZESB-5500-EA

    ZUBR ZESB-5500-EA

    Model synchrónneho generátora s tromi typmi spúšťania: manuálnym, elektrickým, automatickým. Jednotka je vybavená jednovalcovým motorom s objemom 389 metrov kubických. cm a objemom 13 litrov.a.Krajina pôvodu - Rusko.

    Hlavné charakteristiky:

    • výkon - 5–5,5 kW;
    • typ - jednofázová;
    • počet cyklov - štyri;
    • objem palivovej nádrže - 25 litrov;
    • Prípustné palivo - AI-92;
    • rozmery - 78x57x58,5 cm;
    • hmotnosť - 93 kg.
    • Ďalšie funkcie:
     • automatický systém ochrany proti preťaženiu;
     • vstavaný voltmeter na monitorovanie výstupného napätia;
     • tlmič.

     Výhody:

     • tri výstupy pre 220 V a jeden pre 12 V;
     • schopnosť bežať v troch režimoch;
     • ľahký štart;
     • vysoký výkon.

     Neboli zistené žiadne nedostatky.

     Dúfame, že sme vám pomohli s výberom benzínového generátora.Medzi mnohými značkami je vždy ten model, ktorý splní všetky vaše požiadavky.