Top 5 najlepších organických hnojív do záhrady

Okrem poškodenia zdravia rastlín a vašich rastlín spôsobeného väčšinou moderných, dokonca kvalitných hnojív, existuje aj faktor ich vysokých nákladov.Preto stále viac a viac záhradkárov a záhradníkov uvažuje o použití alternatívneho hnojenia prírodného pôvodu.Pri pestovaní zeleniny na vlastnom pozemku chcete tráviť menej času a úsilia a získať najužitočnejšiu úrodu.

Potrebné stopové prvky

Aby bolo možné harmonicky sa rozvíjať a normálne rásť, poskytovať krásne a chutné ovocie, plodiny potrebujú.draslík (K), fosfor (P) a dusík (N).

Draslík má tú vlastnosť, že zlepšuje celkový stav každej rastliny.Fosfor je nevyhnutný pre vývoj ovocia a kvetov.Dusík pomáha rastlinám efektívne pestovať zelenú hmotu.Mikronutrienty - ďalšia dôležitá súčasť správneho rozvoja kultúr.

Tieto živiny pozostávajú z vápnika, horčíka a síry.Dôležitými faktormi sú stupeň kyslosti pôdy a prítomnosť určitých prospešných baktérií v správnom množstve v nej.

Zrnková káva

Môže sa nazývať vynikajúce organické hnojivo.Pre kávu je bežné, že zvyšuje kyslosť zeminy a dostatočne ju nasýti dusíkom. Zlepšenie organických látok v pôde je skutočné, ak do zeme pridáte 25% mletej kávy do blízkosti základne plodiny. Obzvlášť veľa výhod, ako je obliekanie, môže priniesť hortenzie, magnólie, azalky a ruže.

Banánový šupka

Na bežné kvitnutie a získanie bohatej úrody v budúcnosti sa rastliny môžu kŕmiť šupkami banánov. Sú bohaté na vápnik, draslík, fosfor. Po odlúpnutí v pôde prebieha proces prirodzeného rozkladu.

Požadované prvky získajú prístup ku koreňom. Je tiež obvyklé zmraziť kôrky, aby sa umiestnili na jar na zem v blízkosti rastlín. Vytvorenie postreku na postrek plodín je pomerne jednoduché. Stačí pár dní namočiť šupku banánov v nádobe s vodou.

Anglická soľ

Tento výrobok sa predáva v lekárni. Poskytuje pôdnym prvkom, ako sú síra a horčík. Anglická soľ pomáha znižovať úroveň stresu malých sadeníc v čase transplantácie. Je veľmi užitočná pre paradajky a ruže. Umožňuje izbovým rastlinám získať krásnu tmavozelenú farbu. Správne použitie zahŕňa riedenie vo vode v pomere 1: 4.

Vaječné škrupiny

V škrupinách vajec je veľa vápnika. Na normálny rast buniek potrebuje všetky kultúry.

Škrupina sa odporúča drviť a prikopat v tejto forme na mieste výsadby.Sprej sa môže pripraviť odobratím 20 kusov škrupín, ktoré by maliTrvajte na tom, aby ste na jednu noc boli v 4 litroch vody.

Infúzia rezanej trávy

Rezaná tráva sa umiestni do nádoby na vytvorenie infúzie, naplní sa vodou a napustí sa po dobu 3–5 dní.Ďalej je potrebné riediť tinktúru čistou vodou pri zachovaní pomerov 1:10. Infúzia sa používa na zavlažovanie plodín.Tráva sa často šíri po povrchu Zeme, kde očakáva prirodzený rozklad.Týmto spôsobom je možné získať vynikajúce dusíkaté hnojivo v koncentrovanej forme.