Ako vytvoriť okno do skleníka pomocou polykarbonátu, urobte to sami

Dnes najobľúbenejším spôsobom, ako urýchliť vzhľad plodiny vo vašej záhrade, je použitie špeciálnych štruktúr - skleníkov. Málokto však vie, že taký dizajn by mal mať prieduchy. V tomto článku sa dozviete, aký druh panela pre skleník je potrebný a ako to urobiť sami.

Potrebujem to

Mnoho ľudí dnes uprednostňuje výstavbu polykarbonátových skleníkov. Preto sa v našom článku bude klásť väčší dôraz na to, ako zbierať prieduchy v skleníku z polykarbonátu.

Takéto zariadenie ako tabuľa vám umožňuje poskytnúť potrebné prostredie, aby sa skleník stal najpriaznivejšou podmienkou pre rast plodín v skleníku. Upozorňujeme, že správne organizovaná ventilácia vlastnými rukami poskytne vašim rastlinám najpohodlnejšie mikroklímu a tiež zabráni rozvoju patogénnych baktérií a mikroorganizmov na výsadbách, ako aj škodcom hmyzu.

Správne vybavené okenné listy v polykarbonátových skleníkoch (manuálne alebo automatické) spôsobia, že rastúce rastliny budú pohodlnejšie, efektívnejšie a kvalitnejšie. Špecialistihovoria, že pre akýkoľvek skleník vlastnými rukami by mali byť vyrobené najmenej dva prieduchy.Okrem toho, ak sú rozmery štruktúry väčšie, je možné zvýšiť počet prieduchov.

Ako si vybrať miesto pod oknomzatiaľ čo druhá je pod stropom.

V skleníku vyrobenom z polykarbonátu je pod stropom najvhodnejšie miesto pre okno - obdĺžniková oblasť, ktorá je obmedzená priesečníkom dvoch priečnych a pozdĺžnych nosníkov.V tomto prípade je lepšie zvoliť umiestnenie okna zo strany, ktorá je proti vetru vetra, aby sa zabránilo silnému sušeniu vzduchu v skleníku.Toto umiestnenie pomôže zabezpečiť prirodzenú cirkuláciu vzduchu.Toto vetracie zariadenie bude vetrať malú miestnosť.

Ale v prípade, keď sú vysoké rastliny alebo samotné skleníkové zariadenie podlhovasté, tento typ vetrania nebude účinný.Toto sa dá posúdiť podľa množstva kondenzátu na stenách konštrukcie.V takom prípade sa skleník modernizuje - inštalácia ďalších okien.

V tomto prípade môže byť zariadenie na vetranie vyrobené z dvoch typov:

 1. Manuál.Toto je jednoduchšie riešenie;
 2. Automatické zariadenie.Automatické vetracie otvory zefektívnia proces vetrania.Automatické okná pri určitej teplote vzduchu vo vnútri štruktúry skleníkasamostatne otvorené, aby sa vytvorilo vetranie, a keď teplota klesne - postupne sa uzatvárajú.Ale robiť automatické okná je ťažšie ako manuálne okná.

Predpokladá sa, že najúčinnejšia ventilácia bude možná, ak si budete robiť okná (automatické alebo manuálne) vlastnými rukami v ¼ celkovej plochy skleníka.

Čo je potrebné

Na vytvorenie zariadenia na vetranie skleníkom vlastnými rukami,budete potrebovať nasledujúce nástroje:

 • skrutkovač;
 • rezací nôž;
 • pilník na spracovanie hrán profilu;
 • píla;
 • samorezné skrutky.Lepšie je vziať so širokými uzávermi a tesniacim krúžkom;
 • tradičné držiaky profilov.Môžu byť nahradené niekoľkými kusmi perforovanej montážnej pásky;
 • Škótska páskaMôže sa nahradiť priehľadným tmelom;
 • U-profil;
 • polykarbonátové dosky.

Po získaní všetkých potrebných materiálov môžete začať pracovať.

Video „Ako si vybrať správny skrutkovač“

Video sa zaoberá otázkou výberu skrutkovača.Ktorá spoločnosť si vybrať: Makita, Black & Decker, DeWalt, Arsenal.

Vyberte typ pripojenia

Dôležitým bodom pri usporiadaní vetracieho otvoru pre skleník je výber typu pripojenia.Pre okná umiestnené pod stropom alebo kdekoľvek inde sa môžu použiť tieto typy upevnenia:

 1. na sústružnícke mechanizmy;
 2. Na pántoch umiestnených na hornej strane zariadenia.

Malo by sa pamätať na to, že výber typu montáže ďalej neovplyvní vetranie skleníka. Ak však plánujete automatické otváranie okien, musíte tento bod starostlivo zvážiť, aby ste zabránili ďalším problémom s vetraním. Po výbere spôsobu pripevnenia zostane iba prieduch vetracích otvorov v existujúcej štruktúre skleníka.

Proces inštalácie

Postup montáže prieduchov do skleníka zahŕňa tieto postupné kroky:

 • opatrne odrežte kus polykarbonátu zo steny v mieste okna. Rezajte presne na vnútorný obrys ložiska. Nakoniec by ste mali mať obdĺžnik správnej veľkosti;
 • potom zoberieme profil (produkt môžete použiť o niečo tenší, ako ste použili na zostavenie samotného skleníka) a odrežte kúsok požadovanej veľkosti. Všimnite si, že na rovnom povrchu musíte zanechať obdĺžnik so stranami o 0,5 cm menšími, ako je strana otvoru v skleníku;
 • pre väčšiu pevnosť je možné do konštrukcie pridať výstuhy. Namiesto toho môžete urobiť v rohoch steh vyrobený z montážnej pásky;
 • 82. výsledný rámec sa použije na miesto rezu v skleníku;
 • v prípade zhodnosti vyhotovenia s vlastným vyhotovením s rozmermi výrezu spracujeme okraje profilu pomocou pilníka;
 • potom potiahneme výslednú formu ľahkým antikoróznym základným náterom. Môžete to len namaľovať, zachránia tak otvorené kovové miestanegatívny vplyv klimatických podmienok.

Po prijatí hotového rámu naň pripevnite kúsok polykarbonátu.Jeho vyčnievajúce časti by mali byť starostlivo orezané.Všetky spoje musia byť utesnené tesniacou hmotou alebo páskou.Osobitná pozornosť by sa v tejto situácii mala venovať spodnému okraju zariadenia.Ak je to potrebné, okraje prieduchov je možné prelepiť gumou.Zostáva len pripevniť sa na konštrukciu pántov, ako aj na otočný tanier a zátku.Nainštalujeme všetky zberné zariadenie na miesto a získame manuálnu alebo automatickú tablu.

Podľa vyššie uvedených pokynov môžete navrhnúť vlastné okná v polykarbonátovom skleníku bez väčších problémov.

Video „Inštalácia ďalších prieduchov do skleníka a automatu“

Toto video zobrazuje všetky kroky na inštaláciu ďalších prieduchov do skleníka.