Stavíme drevený plot pre kvetinové záhony vlastnými rukami

Vytvorenie krásneho kvetinového záhonu nie je len o výsadbe kvetín v určitom poradí. Elegantný plot, ktorý oddeľuje kvetinovú záhradu od zvyšku záhrady, je dôležitou súčasťou budovy. Do každého dizajnu sa zmestia ozdobné drevené ploty, ktoré je možné vyrobiť ručne. Takéto ploty na jednej strane spresnia vzhľad výsadby a na druhej strane znížia pravdepodobnosť poškodenia kvetov alebo narušenia zloženia krajiny.

Oplotenie háčikov

Drevo ako prírodný materiál nepoškodzuje kvety, pretože sa neprehrieva na slnku, neodráža slnečné lúče a nakoniec sa rozkladá, hnojenie pôdy sa zvyšuje. Prevalencia s tým navyše nemôže konkurovať. Na vytvorenie plotu vlastnými rukami môžete použiť vŕbové prúty, ploty, háčiky, kliny - všetko, čo je v letnej chalupe bohaté. Závesy vhodné na oplotenie nízkych postelí. Takýto plot zdôrazní krásu kvetov a ich listov, ale skryje pôdu. Najjednoduchší spôsob, ako položiť ohnuté kmene stromov po obvode kvetinového záhonu. Povrch háčikov by mal byť zbavený kôry, aby nepriťahoval kôrovcov, čo by mohlo poškodiť výsadbu.

Samozrejme, ak si len položíte háčiky, potomPlot z nej vyjde nie príliš spoľahlivý.Preto zastrčte kolíky do zeme vedľa každého zachytávača, aby ste ich udržali na svojom mieste.Okrem toho môžu byť ploty so zachytením na jednej strane navinuté vŕbovými tyčami, aby sa zvýšila ich stabilita, a na druhej strane, aby poskytli zložitý, exotický vzhľad.

Video „Výber možností pre záhradu“

Video výber možností oplotenia záhrady vrátane drevených.

Plot z dosiek

Plot z dosiek si môžete vytvoriť vlastnými rukami - bude to nejaký čas trvať, ale výsledok vás poteší.V kurze pôjdu všetky trim dosky, ktoré je potrebné leštiť, rez do rovnakej výšky a ak je to potrebné, aby trojuholníkové vrcholy.

Najprv vytvorte malé časti z prírezov, pripevnite ich priečnymi doskami - neskôr ich potiahnete základom plotu pre kvetinový záhon.Po obvode kvetinovej záhony zadajte stĺpiky, na ktorých sa upevňujú drevené profily.Tento druh plotu je vhodný na samostatné kvetinové záhony a na zdobenie záhradných chodníkov.Ak je to potrebné, môžete ho prikryť olejovou farbou, aby nenapučalo ani nespadlo z dažďa alebo snehu.

Vŕbová väzba

Dekoratívne funkcie sa vykonávajú z vŕbových konárov.Ich čo najflexibilnejšia štruktúra je vhodná na tkanie.Najlepšie je zbierať konáre na jar, keď sa ešte nevarili a kôra nestvrdla.Pred vykonaním plotu by ste mali všetky riasy dôkladne očistiť od kôry, uzlov a listov.

Beat v kolíkoch v rovnakej výškeobvodové postele, ktoré sa snažia mať ich veľmi blízko od seba. Základ je pripravený, teraz je možné začať tkanie. Začnite zo strany, ktorá nie je viditeľná, aby ste skryli „kĺb“ pred zvedavými očami.

Spôsob tkania je taký, že každý kolík viniča sa strieda vpredu alebo vzadu. To znamená, že prvý kolík - vinič prechádza spredu, druhý zozadu, tretí spredu atď. Štart a povrch nechty vŕby viniča k kolíkom bezpečne pripevnite. Mali by ste tiež klepať na každý rad rias kladivom, aby prešli bližšie. Len to nepreháňajte, inak zlomte tyč.Flexibilný plot môžete z akýchkoľvek viníc vyrobiť vlastnými rukami, nielen vŕbou, ale aj lieskou.

Chocks border

Čo iné môžete urobiť pre to, aby ste ozdobným oplotením pre kvetinové záhony vlastnými rukami? Okraj klinov, napr. Na výrobu takéhoto plotu potrebujete guľatinu s približne rovnakým priemerom. Pripravte pôdu po obvode, aby sa zabezpečila stabilita štruktúry. Vyčistite každú kôru zo svojej kôry a ošetrite ju antiseptikom, aby sa zabránilo jej hnilobe, a tiež zabalte časť, ktorú budete kopať, strešným papierom - ušetríte tým tak, že absorbuje vlhkosť zo zeme a pomôže vám to stáť oveľa dlhšie.

Vykopajte ozdobné guľatiny do hĺbky najmenej 20 cm. Zaťažte klinčeky dobre do zeme, kladivo ich zatĺkajte tak, aby boli blízko seba. Ozdobné ploty tohto druhu sú dlhé, dávajúcekvetinová záhrada elegantný vzhľad.Svojimi vlastnými rukami je možné vytvoriť krásny plot pre každý vkus, presne zvoliť kvetinový a krajinný ráz a celkový vzhľad záhrady.Vzhľadom k tomu, materiál pre stavbu prírodných, vždy po ruke, môžete kombinovať navzájom rôzne druhy plotov, vytvárať skutočné umelecké diela.

​​

Video „Algoritmus toho, ako rýchlo vyrobiť plot vlastnými rukami“

Ilustračné video s podrobným algoritmom na vytvorenie dreveného plotu.