Rose Pierre de Ronsard: nenáročný variant s svetloružovými kvetmi

Rosa Pierre de Ronsard (Pierre de Ronsard) je jedným z najpopulárnejších a najčastejšie používaných lezeckých vzorov v krajinnom dizajne.Tento krásny kvet básnického mena je povinný francúzskemu básnikovi stredoveku, po ktorom bol menovaný.Odroda Pierre de Ronsard bola chovaná vo Francúzsku a je prvou v známej línii Romantika.Dnes má táto ruža niekoľko svetových ocenení a je značne rozšírená za hranice svojej vlasti.

Popis a charakteristiky odrody

Lezenie Rose Pierre deRonsarda spoznávajú veľké froté puky jemnej bielo-krémovej farby s ružovkastým stredom.Spodné listy kvetu sú svetlo, stredné sú intenzívnejšie sfarbené, takže púčiky vyzerajú na pozadí tmavo zelených listov veľmi jasne.Rose patrí medzi zvyšujúce sa odrody, ktoré kvitnú niekoľkokrát počas sezóny.Pri prvom kvitnutí sú púčiky väčšie (až do priemeru 12 cm), pričom pri každej ďalšej vlne sa ich veľkosť mierne zmenšuje na 8 až 10 cm. Kvitnutie je hojné a dlhé.

Dospelý ker dorastá do výšky 3 m, rastlina však môže dosiahnuť takú veľkosť iba za 3 až 4 roky, pretože sa nelíši v intenzívnom raste.Výhonky sú dlhé, pružné, s malým počtom tŕňov, jemnéprepletené klenutými štruktúrami a môžu tiež sledovať akúkoľvek podporu.Listy sú dosť veľké, tvrdé, lesklé, tmavozelené a mierne nižšie svetlejšie.Takéto odrodové znaky prispievajú k tomu, že ruža tejto odrody sa častejšie používa pri vertikálnom záhradníctve záhrad a pozemkov pre domácnosť.

Vysoké dekoratívne vlastnosti nie sú jedinou cnosťou odrody.Rose Pierre de Ronsard je dosť mrazuvzdorná aj napriek tomu, že bola chovaná na kultiváciu v stredomorskom podnebí.Ruža je zriedka vystavená chorobám a invázii škodcov.V miernom podnebí kvitne nepretržite a sviežo, v chladnejších klimatických podmienkach nemusí byť kvitnutie také hojné a kvety nie sú také veľké.

Video „Popis“

Z videa sa dozviete zaujímavé fakty o tomto puzdre.

Schéma a pravidlá výsadby

Na maximálny rast a kvitnutie je potrebné, aby horolezecké ruže mali veľa slnečného žiarenia, takže oblasť výsadby by mala byť dobre osvetlená a vetraná, ale bez prievanu.Pokiaľ ide o veľkosť pozemku, je pre väčšinu stúpacích stupňov prijateľné vysadenie podľa schémy 50x50, pretože kríky zvyčajne rastú smerom nahor, ale vzhľadom na pomerne širokú (až 2 m) korunu odrody Pierre de Ronsard je lepšie ju zasadiť podľa schémy 2x2 metrov. Keďže sa ruže najčastejšie vysádzajú jednotlivo v blízkosti architektonickej formy, nevznikajú problémy so vzdialenosťou, ale počas skupinovej výsadby by sa malo postupovať podľa odporúčaného vzoru.V opačnom prípade tvorí krík husté húštiny,čo zníži rozkvet a sťaží starostlivosť.

Výsadba ruží sa vykonáva na jar - približne na začiatku alebo v polovici mája. Krátko pred výsadbou by mala byť vykopaná pôda, odstráňte všetky zvyšky, burinu. Pôda pre ruže by mala mať neutrálnu kyslosť.

Ak je kyslosť vašej pôdy vzdialená od tohto ukazovateľa, mala by sa vyrovnať. Po 1 až 2 týždňoch sa na pripravenom mieste vykopali jamky s rozmermi 40 x 40 cm, pri širšom koreňovom systéme sadenice sa veľkosť jamy zväčšila. Do každej jamky sa vloží 0,5 kompostu alebo humusu a naleje sa 0,5 vedra vody. Ak je voda absorbovaná, hnojivá by mali byť posypané tenkou vrstvou zeme, aby sa zabránilo priamemu kontaktu koreňov s hnojivami.

Sadenice sa ďalej umiestnia do stredu výsadbovej jamy, úroveň koreňov a rastlina sa pokryje zemou pomocou rúk, pričom sa pôda pravidelne zhutňuje. Vysadený ker sa opäť opatrne zalie, aby sa zabránilo erózii pôdy. Ak sadenice neboli orezané, malo by sa to urobiť ihneď po výsadbe. Ak je to potrebné, môže byť pôda okolo kríka pokrytá mulčom. Je lepšie zasadiť sadenice večer, ale ružové zalievanie má rád ranné.

Starostlivosť o lezecké druhy

Väčšina činností týkajúcich sa starostlivosti o lezeckú ružu sa nelíši od starostlivosti o iné odrody tejto plodiny, s jediným rozdielom, že Pierre de Ronsard ruža potrebuje podporu. Je potrebné vytvoriť oporu, aby nevytvoril tieň pre kríky, pretože slnko veľmi miluje ružu a do istej miery na nej závisí.kvetu. Musíte však tiež systematicky monitorovať hustotu krovia, nasmerovať a opraviť výhonky.

Zvyšok starostlivosti sa poskytuje v štandardných postupoch:

  • zriedkavé, ale hojné zalievanie (1 - 2 vedrá na krík) - ak kvety zvädnú nezvyčajným teplom, zalievanie by sa malo vykonávať častejšie;
  • plytké uvoľnenie pôdy v kruhu kolies a odstránenie buriny - mulčovanie pôdy eliminuje potrebu vykonávať tieto činnosti;
  • profylaktická liečba chorôb - bič sa lieči 1% roztokom tekutín Bordeaux skoro na jar a na jeseň, pred útočiskom na zimu;
  • odstraňovanie vyblednutých pukov počas celej doby kvitnutia;
  • rast a kvitnutie kríkov závisí od včasných hnojív, takže je potrebné kŕmiť 3-4 krát za sezónu: skoro na jar - dusíkaté hnojivá, pred začiatkom kvitnutia - zložitá minerálna zmes, na konci leta - fosfor a draslík;
  • keďže krík rozkvitne niekoľkokrát, počas každého obdobia kvitnutia sa môže aplikovať organická hmota (tekutá trus, mulleín) a tiež pôda môže byť mulčovaná rašelinou;
  • prerezávanie sa vykonáva na jar a po odkvitnutí: jarné prerezávanie znamená odstránenie poškodených výhonkov, na jeseň sa odstránia všetky výhonky vo veku 3 až 5 rokov a výhonky tohto roku sa skrátia o štvrtinu - na budúci rok sa na nich vytvoria púčiky.

Na zimu musí byť ruža zakrytá. Za týmto účelom sa biče opatrne vyberú z podpery, rozvinú a umiestnia na posteľ z dreva alebo slamy - vrh sa používa naaby sa zabránilo kontaktu výhonkov s mokrou a studenou pôdou.Položené biče zhora sú pokryté suchými listami alebo smrekovými konármi.V drsnej a zasneženej zime rias sa odporúča dodatočne prikryť hustým materiálom.

Použitie v krajinnom dizajne

Rose Pierre de Ronsard bola vždy medzi obľúbenými odrodami obľúbená, takže jej použitie v krajinnom dizajne je rozšírené.Krík tejto ruže rastie krásne nahor, je ohybný a ohybný, a ak je ruža správne tvarovaná a vedená, môže nielen ozdobiť záhradné a architektonické formy, ale môže sa stať aj ústrednými prvkami v krajine lokality.

Ruža ako Pierre de Ronsard môže byť použitá v úplne odlišných krajinných štýloch.Je ideálny na navrhovanie oblúkov, stĺpov, tŕňov.

Osadené pozdĺž steny bude ozdobiť dom a pozdĺž plotu alebo plotu bude tvoriť hrubý živý plot, ktorý je posiaty početnými kvetenstvami.Na podporu tejto ruže môžete použiť ozdobné stromy: jeřáb, metlu, tis a ďalšie.V ideálnom prípade, ak je na pozemku zmenšený strom, môže sa vedľa neho vysadiť stromček a za dva roky budete mať mimoriadne krásny a originálny krajinný prvok - kvitnúce ružový strom.

Pri použití ruže vo vertikálnom záhradníctve venujte osobitnú pozornosť orezaniu rias, pretože od toho závisia ozdobné vlastnosti.rastliny. Prerezávanie na lezenie ruže nie je len tvorenie kríkov, ale aj spôsob, ako vylepšiť kvitnutie, urobiť ružu luxusnejšou a dlhejšou kvitnúcou. Pamätajte, že tvorba púčikov sa vyskytuje hlavne na výhonkoch minulého roka, preto venujte osobitnú pozornosť rezaniu týchto rias a potom vás ruža poteší mnoho rokov bohatým a dlhým kvetom.

Video s rozkvetom

Z videa sa dozviete, ako tento ker kvitne.