Metódy zaobchádzania s chrobákom zemiakovým v Colorado bez chémie

Zbavenie sa zemiaka chrobáka Colorado sa stáva vážnym problémom pre každého obyvateľa leta.Jeho invázia nepriaznivo ovplyvňuje kvalitu a množstvo obľúbených koreňových plodín.Ako vyzerá nenávidený škodca, ako sa zbaviť chrobáka zemiaka Colorado bez chemikálií alebo používania moderných liekov, čo robiť na prevenciu?

Opis škodcu

Zemiakový chrobák Colorado môže počas sezóny spôsobiť veľké škody pre budúcu úrodu.Po výskyte vážneho škodcu môžete zostať bez plodiny.Ako vyzerá slávny chrobák Colorado?Jeho telo je stredne veľké - asi 1 cm. Pre hmyz je charakteristická prítomnosť okrúhleho tela s pruhovanou farbou.V našom podnebí je zimovanie Colorado ľahké, pretože dospelí padá do pôdy.
Z vrstvy Zeme sa objavujú chyby v jarnej sezóne, keď začína obdobie dažďov.Časť škodcov sa môže v lete vrátiť 5 až 7-krát pod zem.Ukazuje sa, že niektorí paraziti ničia kultúry, zatiaľ čo iní sa v súčasnosti skrývajú pred prostriedkami, s ktorými sa ich obyvatelia leta snažia bojovať.Samica chrobáka pre každé znášanie prináša 500 - 600 vajíčok, z ktorých sa larvy, ktoré sa objavili o mesiac neskôr, stanú plnoprávnym hmyzom.Chrobáky Colorado môžu zničiť a posteľ obľúbených korene.

Chemikálie

Existujú moderné a kvalitné výrobky, ktoré letným obyvateľom pomáhajú bojovať proti chrobákovi zemiakov Colorado.Obľúbené sú Aktelik, Avvro, Detsis, Inta-VIR, Karate, Kinmiks, Sherpa, Sonnet, Sumi-Alpha, Tsimbush, Colorado, Akarin, Bitoksibatsillin, Novodor, Colorado, Dusban, Zolon a ďalšie.

Skôr než začnete bojovať proti škodcom, nezabudnite, že chemická droga je jed.Pri práci s akýmikoľvek prostriedkami nejedzte, nepite vodu, nefajčite.

Miesto by sa nemalo liečiť s použitím chemikálií pre dospievajúcich mladších ako 18 rokov, tehotné ženy a dojčiace ženy.Neodporúča sa manipulovať s výsadbou, metlou a inými improvizovanými prostriedkami.Je lepšie naplánovať liečbu skoro ráno alebo večer a vykonať ju pomocou špeciálnych postrekovačov.Na konci ošetrovacej oblasti odstráňte ochranný odev, odvzdušnite vzduch z valca, vyperte vonkajšie časti postrekovača vodou.Dôkladne si umyte tvár a ruky mydlom a sprchou.Spracovanie sa musí vykonať mesiac pred začiatkom zberu.

Populárne metódy

Močovina sa považuje za netoxickú v boji proti chrobákovi zemiakov Colorado.Návnada by sa mala používať raz týždenne.Vezmite 1 kg zemiakov a roztok močoviny - pripravuje sa z 1 šálky produktu na 2 litre vody.Hľuzy nakrájané na plátky, trvajú na močení asi deň.Večer vložte kúsky do radov zemiakov.Použite metódu rozprašovania roztoku močoviny a vody zvýpočet 1: 1.
Decht sa nastrieka v zriedenej forme. Vedro vody bude vyžadovať 100 gramov brezy dechtu. Liečba by sa mala vykonávať trikrát týždenne.

Amoniak odstraňuje chrobáky vôňou. Postrek sa vykonáva ráno a bezvetrie. Roztok sa pripraví s použitím pol litra produktu na 10 litrov vody. Postup sa podľa potreby opakuje.

Cibuľová kôra sa ukázala ako účinný prostriedok nápravy. Jeden recept na prípravu roztoku bude musieť naplniť tretiu trojlitrovú nádobu šupkou, naliať teplú vodu, trvať niekoľko dní. Kmeň, pridajte domácnosť alebo tekuté mydlo. Podľa iného receptu sa polievka šupky naleje vriacou vodou a po 2 dňoch sa pridá mydlo.

Používajú sa aj bylinné prípravky. Polovica vedra listov topoľov sa naleje do vody, varí sa asi 15 minút, vylúhuje sa počas 4 dní a postrieka sa zemiakmi. Korene tabaku s listami v množstve 500 gramov sa vylejú do 10 litrov vody, natiahnu sa asi 3 dni, po namáhaní sa pridá mydlový roztok a po spracovaní sa spracuje. Jedna tretina vedra naplnená listami lopúcha ich vopred rozdrvila. Trvajte na tom, 3 dni.

Odporúča sa začať bojovať proti chrobákovi zemiakov Colorado hneď od pádu.Listy vlašských orechov by sa mali odstrániť zo zeme a mali by sa používať 3 týždne, kým sa objavia larvy. Pred lístia musia nasiaknuť v množstve 3 kg, pričom sa vezme 10 litrov vody. Po niekoľkých dňoch zmes prefiltrujte a nastriekajte kríky. Na jar pri výsadbe do studní s sadenice umiestnené na štipku popola. Colorad niemiluje vôňu rozmaznanej cibule, ktorú je možné pridať do diery. A to ešte stále nie sú všetky populárne metódy na odstránenie škodcov.

Prostriedky prevencie

Aby sa zabránilo výskytu chrobáka zemiaka Colorado, môžete pestovať fazuľu, jarný cesnak a veľké množstvo nechtíka. Účinne a striekanie kríkov s takým zložením - dajte 200 gramov nasekaného cesnaku do 10 litrov vody, trvajte na tom, pridajte 40 gramov mydla pred postrekom.

46. ​​Vedenie a postrekovanie paliny. Za týmto účelom sa odoberie 200 gramov paliny 1 šálka popola, naplnená vodou a vylúhovaná 3 hodiny. Roztok sa prefiltruje a rozotrie sa na účely profylaxie. Popol pomáha nielen ničiť škodlivý hmyz, ale tiež bráni jeho vzhľadu. Je potrebné pudrovať jej kríky.

Liek HumatEM je k dispozícii. Vyrába sa na základe paliny, píniových palíc, čerešní a divokého rozmarínu. Pomáha nielen chrániť zemiaky pred inváziou do chrobákov Colorado, ale tiež zvyšuje odolnosť kríkov voči extrémnym teplotám. Odporúča sa striekať náradie ráno a večer po dobu 7 až 10 dní.

Video „Zemiakoví škodcovia“

Záznam ukazuje, ako vyzerá nenávidený škodca, ako sa zbaviť chrobáka zemiaka Colorado a čo treba urobiť, aby sa mu zabránilo.