Jemná ruža Belvedere - očarujúci hybrid pre záhradu a skleník

Rose Belvedere je mimoriadne krásna kvetina, ktorá dokáže ozdobiť akúkoľvek záhradu. Z nášho článku sa dozviete, ako pestovať kultúru na vašom webe.

Príbeh vzniku ruží Belvedere

Rosa Belvedere bola chovaná v Nemecku v roku 1996. Mimochodom, názov odrody - Belvedere - je preložený z taliančiny ako „krásny výhľad“. Vo Francúzsku sa slovo „belvedere“ nazývalo altány, ktoré sa nachádzajú na krásnych miestach.

Rose Belvedere - mimoriadne krásna kvetina

Video „Pravidlá pestovania ruží“

V tomto videu vám odborník povie, ako pestovať ruže na záhrade.

Kvalitatívne vlastnosti a vlastnosti odrody

Ruža patrí do počtu krovín, to znamená kríkov. Je to hybridný čaj a je mimoriadne odolný proti chladu.

Okrasné vlastnosti kríka

Ker dosahuje výšku 1,5 ma šírku 1,2 m. Listy sú tmavo zelené s hladkým povrchom. Ako kvitnúce pukyzačnú získavať jasne oranžový odtieň, ktorý sa po nejakej dobe zmení na svetlo broskyňu.

Kvety sú pomerne veľké, froté, v priemere môžu dosiahnuť až 15 cm. Na jednej stonke môžu dorásť až 4 - 5 kvetov. Kvetenstvo kríkov vyžaruje jemnú sladkú arómu.

Charakteristiky kvitnutia

Doba kvitnutia začína v júni a trvá až do začiatku chladného počasia.Kvety sa neboja sucha a daždivého počasia, preto sa na kríku dlho udržiavajú.

Tolerancia sucha a zimná odolnosť

Kultúra sa vzťahuje na zimu-vytrvalé a vydrží teplotný pokles na -30 ° C. Na zimu sa však odporúča rastlina kryť. Zahrievanie sa vykonáva po začiatku prvého mrazu. Z kríka odstrániť všetky púčiky a lístie. Okrem toho musíte uvoľniť horné vrstvy zeme. V tomto prípade bude kyslík voľne prúdiť do koreňového systému, takže nebude hniť.

ihličnaté smrekové vetvy, lístky z biomasy alebo borievky sú perfektné ako izolácia. Ohnutý k zemi pobočky musia byť položené na ihličnaté konáre. V opačnom prípade existuje vysoké riziko hniloby kultúry.

Odroda je odolná voči suchu. To však nevylučuje potrebu pravidelného zavlažovania.

Ruža odrody Belvedere vyniká zimnou odolnosťou
.
Odroda patrí medzi odolné voči suchu
Rosa Belvedere má v kojení nenáročné

Dávky anevýhody odrody

Ruža má tieto výhody:
  • odolnosť voči hubovým chorobám a rôznym škodcom;
  • mrazuvzdornosť;
  • 76) nenáročná starostlivosť;
  • vysoké ozdobné sadzby;
  • Dlhé obdobie kvitnutia, ktoré trvá od začiatku júna do jesene.
Odroda má určité nevýhody:
  • kultúra podlieha šedej škvrne, ak nie sú splnené určité podmienky pestovania;
  • v niektorých prípadoch kríky neznášajú nízke teploty.
Všeobecné odporúčania pre výsadbu a pestovanie

Najlepším riešením pre ružu by bola výživná, mierne kyslá pôda.Je dôležité, aby hlboké pôdne vrstvy neboli mokré, inak by mohol koreňový systém hniť.Pri výsadbe ruže vo vašej letnej chate je dôležité dodržať interval medzi kríkmi 2 m.

Silná vrstva drenáže a kompostu by sa mala ukladať do otvoru s hĺbkou 60 cm.Sadenice sa umiestnia do fosílií tak, aby bol koreňový krk zapustený do zeme.

Belvedere sa považuje za hlavnú starostlivosť o prerezávanie ruží.Na jar sa odstránia poškodené, zhnité a suché výhonky a zdravé vetvy sa skrátia tak, aby ich výška nepresiahla 50 cm.orezané na štvrtinu.

Hnojivo je z hľadiska starostlivosti o kvetiny rozhodujúce.V lete je kultúra zásobovaná zlúčeninami fosforu a vápnika.Cs nástupom jesene sa do obväzu pridáva draslík - to posilní výhonky pred mrazom. Na jar sa odporúčajú dusíkaté hnojivá. Najlepšie stimulujú rast mladých vetvičiek.

Voda by mala byť ružou ako vrchná vrstva pôdy. Zalievanie by sa malo vykonávať priamo pod koreňom, bez ovplyvnenia lístia kríka.

Uvoľnenie je ďalším dôležitým bodom starostlivosti. Pred prípravou na zimu dôjde najmä k skutočnému uvoľneniu pôdy. Tým sa zabezpečí prívod dostatočného množstva kyslíka do koreňov kultúry a zabráni sa ich hnilobe.

S cieľom čo najlepšie zakoreniť krík sa odporúča, aby v prvom roku po výsadbe nedochádzalo k rozkvetu. Koncom júla musia byť púčiky odstránené a zostávajú iba 2-3 kvetenstvo.
Rada autora
Systém pestovania ruží

Prevencia chorôb a škodcov

Hybridná odroda je citlivá na múčnatku a niektoré ďalšie plesňové choroby. Hlavným dôvodom ich výskytu je nadmerne vlhká pôda. Jedným z hlavných príznakov choroby je odlupovanie listov, stmavnutie, porušenie integrity listovej platne.

Často poškodzuje ruže hmyzom:

  • voška;
  • roztoč pavúk;
  • húsenice.

Na zabránenie infekcie sa odporúća poużívai postrek. Najobľúbenejší recept na prípravu roztoku na ošetrenie ruží je tekutina Bordeaux. Získava sa kombináciou síranu meďnatého, páleného vápna ahydratované vápno.

Aplikácia v krajinnom dizajne

Vzhľadom na opis vzhľadu kríka je zrejmé, že kultúra má vysoké dekoratívne hodnoty.Rose sa aktívne používa v krajinnom dizajne.Je vysadená v jednoduchých aj skupinových výsadbách.Belvedere dobre dopadá na orgován, thuja, borievku.

Recenzie kvetinárov

Recenzia záhradníkov opäť potvrdzuje kvalitu hybridu Belvedere.

„Prvý rok po výsadbe bol ťažký, myslel som si, že krík nebude zakorenený.Ale teraz je to husto kvitnúci ker, ktorý nás poteší svojimi neopísateľne krásnymi kvetmi. “

Marina, Kazan:

„Belvedere dlho pestujem.Neexistuje žiadna choroba, citlivosť na chlad alebo sucho.Skvelá rozmanitosť! “

Ekaterina, Saratov:

Čajovo-hybridná odroda si vďaka svojim vlastnostiam získala dôveru záhradníkov, takže ruža Belvedere sa teraz nachádza na každej letnej chate.site.