Všetko o výsadbe a pestovaní šľachty vzrástlo Augustom Louise

Iba holandské tulipánové polia môžu súťažiť s veľkolepou nádherou ružových záhrad.Konzervatívni záhradníci však trvajú na tom, že kráľovnou kvetín je ruža, takže nemôže mať žiadnych súperov.Je ťažké nesúhlasiť, keď vidíte pred sebou ďalšie umelecké dielo, ktorým je ruža Augusta Louise.

Detaily výberu

Už pod názvom platovej triedy,Je zrejmé, že kvetina bola zasvätená krásnej žene, po ktorej bola pomenovaná.Je to žena kráľovskej krvi, grófka Stolbergová, ktorá písala poéziu a zaoberala sa prekladom.Pred viac ako 20 rokmi sa v Nemecku chovala hybridná odroda čajových ruží.Čajové a zvyškové odrody sa stali rodičovskými odrodami.Autorstvo patrí Hansovi Jürgenovi Evensovi, jednému z chovateľov koncernu Tantau.

Existujú však informácie, že vedci Guillot vo Francúzsku pestovali podobnú škálu ruží už v 70. rokoch 20. storočia.Ale doZ neznámych dôvodov odroda nezakorenila v krajine a nebola oficiálne prezentovaná.

Hybridná odroda čajových ruží od Augustusa Louise

Opis ruže od Augustusa Louise

Hybridná Luise Augusta bola opakovane uznaná za najlepšiuna medzinárodných výstavách kvetov nielen kvôli vznešenosti a sofistikovanosti vzhľadu, ale aj vďaka vynikajúcej aróme.

Rastlina rastie až do 130 cm. Priemer je štandardný, ale na úkor výšky nie je krík objemný a príliš sa nerozširuje, čo umožňuje výsadbu rastlín vo vzdialenosti pol metra od seba.Púčiky sú pohárovité, vysoké, zaujímavé trblietavé svetlooranžové farby so žltou farbou, ktoré sú plné jasných červenkastých škvŕn.

Odtieň otvorených kvetín môže byť najrozmanitejší, prevažujú však bledoružové a broskyňové tóny.Podľa záhradníkov sú kvety tieňa ružového šampanského a nezrelé marhule považované za najúžasnejšie.Kvety sú veľké a objemné (priemer viac ako 10 cm), husto dvojité.Okvetné lístky sú tenké a nežné, v jednom púčiku je viac ako 4 tucty.Bohatosť farieb závisí od miesta pestovania a dodržiavania pravidiel starostlivosti.

Aróma Augusta Louise získala za nič najvyššie ceny: môžete ju cítiť na ceste ku kríku.Príjemný odtieň ovocia a malín je veľmi živý, napriek tomu však nie je rušivý a neklonuje sa.Začiatkom leta začne kvitnúť Augustus Louise.Kvet je však zvlnený, takže Bush sa poteší púčikmi po dlhú dobu.Najväčší a najluxusnejšíKvety sa objavujú počas prvej a druhej vlny, ktorá padne v júni.

Kvety odrody sú veľké, objemné, husto obojstranné

Výhody a nevýhody odrody

Ruža kráľovskej krvi má určite množstvo cností. Príliš vyberaví záhradníci však poukazujú na nevýhody, ktoré obyčajným záhradníkom nemusia byť viditeľné.

Výhody:
  • elegantný kompaktný puzdr;
  • nádherné veľké kvety jemnej farby s výraznou ovocnou vôňou;
  • nevyžaduje osobitnú starostlivosť (štandardná starostlivosť o ružové kríky);
  • dobrá odolnosť voči chorobám a nepriaznivým rastovým podmienkam;
  • 54) vlnité kvitnutie, ktoré predlžuje trvanie okrasného kríka.
Nevýhody:
  • zníženie kvality a množstva kvetov do konca sezóny: ani vylepšená úprava a náležitá starostlivosť nemôžu zabezpečiť rovnakú kvalitu kvetov;
  • vyhorenie lístkov na slnku, v dôsledku ktorého strácajú svoju atraktívnu farbu.

Video „Úvod do ruža Augusta Louisa“

V tomto videu boli oznámené hlavné odrodové charakteristiky záhradníckych plodín.

Vlastnosti agrotechniky ruže Augustus Louise

Augustus Louise nevyžaduje osobitnú starostlivosť: tí, ktorí predtým pestovali ruže, nebudú mať problémy s poľnohospodárskymi činnosťami. Čítajte ďalej, aké nuansy by sa mali zohľadniť pri pestovaní tejto konkrétnej odrody.

Výsadba a rozmnožovanie kvetov

Vysadiť kríkotvorené priestranstvo môže byť na jar a na jeseň.Pri pristávaní v jesennom období by ste mali vypočítať čas tak, aby sa kvetina dokázala prispôsobiť pred začiatkom chladného počasia.A na jar - pôda bola dostatočne teplá.

Ruža je rastlina milujúca slnko, takže slnečné miesto je najlepším miestom na pestovanie.Je však dôležité vziať do úvahy, že priame slnko bude schopné odolať iba zrelej, zrelej rastline, takže je lepšie zvoliť mierne zatienenú oblasť.Priestor by mal byť tiež chránený pred nárazmi silného vetra, ale vzduch by mal mať voľný prístup do kríkov.

Mierne zatienená plocha je vhodná na pestovanie Augusta Louise

Najlepšou možnosťou pre Augusta Louise sú úrodné pôdy s vysokým obsahom živín.Môžete vysadiť kríky a íly, ako aj pôdy s nízkou kyslosťou.Aby ste zabránili zakoreneniu a hnilobe koreňov v dôsledku nadmernej vlhkosti, musíte sa postarať o drenážnu vrstvu.

Veľkosť pristávacej jamy by mala zodpovedať veľkosti podzemku, ale nie menej ako pol metra do hĺbky a priemeru.Pred výsadbou je potrebné skontrolovať korene a odstrániť sušené a poškodené výhonky.Miesto naštepenia by nemalo ísť hlbšie do zeme o viac ako 5 cm.

Rozmnožujte ružu iba metódou rezania.Táto vegetatívna metóda vám umožňuje uložiť všetky odrodové charakteristiky kvetu.

Všeobecné pravidlá starostlivosti

Augustus Louise sa nebojí prírodných zrážok, hlavnou vecou je zabrániť zamokreniu a stojatej vlhkosti.Z tohto dôvodu vLinky by sa mali po zavlažovaní a daždi uvoľniť.V horúcom období sa zalievanie vykonáva večer, potom ako slnko zostupuje k obzoru.V opačnom prípade môže vlhkosť, ktorá zostane na stonke a listoch, spôsobiť popálenie.

Prerezávanie ruží sa uskutočňuje na jar a na jeseň, zriedka sa v prípade potreby vykonáva v lete.Na jar, po skončení mrazov, ale pred začiatkom toku aktívnej miazgy, sa odstránia všetky vysušené, poškodené a choré stonky.Ďalšie orezávanie sa vykonáva po opuchnutí obličiek, aby sa skrátila dĺžka zdravých stoniek, ale zostali aspoň dva správne sa rozvíjajúce púčiky.Na jeseň sa z krovia odstraňujú nielen sušené púčiky a stonky, ale aj zelené výhonky, na zimovanie zostávajú iba spevnené časti.

Kvetinu nakŕmite pred výsadbou a výsadbou, ako aj pred výskytom púčikov, aby sa zabezpečilo sviežo kvitnutie.Na orovnávanie sa používajú organické hnojivá (najmä humus) a komplex potaš - fosfor.V zime nie je rastlina kŕmená.

Príprava na zimu

Aj keď Augustus Louise celkom dobre znáša chlad, na zimu ju nemusí otepľovať.V južných oblastiach bude dostatok kríkov na úrovni výhonkov ponechaných na prezimovanie.V chladnejších oblastiach je krík navyše pokrytý slamou, smrekovými konármi alebo špeciálnym krycím materiálom.

V severných oblastiach je rastlina zohriata na zimu

Choroby a škodcovia odrody

Ruža má dobrý stupeň odolnosti voči rôznym chorobám.Správnestarostlivosti plesňové infekcie kríkov nie sú hrozné.Dospelé rastliny sú napadnuté škodcami zriedka.Ale mladí môžu trpieť inváziou vošiek.Na ničenie škodcov sa môžu použiť chemické pesticídy.

Je lepšie sa pokúsiť prekonať parazity pomocou ľudových prostriedkov - mydlového roztoku a tinktúry cibule a cesnaku.
Rada autora

Použitie ruží Augustusa Louise v krajinnom dizajne

Augustusa Louise dokonale ladí siné odrody ruží, ktoré nemajú také svieže a veľké kvety, ale skôr lemované kvetmi.V tomto prípade bude vínová ruža vhodná na zostavenie kompozície.Dobrá symbióza so studenými frotými ružami rugozi, ktoré si zachovávajú dekoratívny vzhľad až do jesene.

Kríky sú ideálne na zdobenie terás a tŕňov alebo zón blízko steny.Rafinovaný aristokrat bude vyzerať harmonicky a ako súčasť živého plotu.Prvý rad plotov môže byť vzatý na kvitnúce kríky a vždyzelené, listnaté alebo drevnaté kríky harmonicky doplnia pozadie.

Samostatné pristátie
Pestovanie kvetináčov
Dekorácie záhradných chodníkov
Pestovanie na kmeni

Recenzie Gardenera

„Najkrajšia a voňavá ruža v mojej záhrade.Vysadili sme kríky okolo tŕňa a teraz každéholetný večer si vychutnáte jedinečnú chuť. Ľahko sa ošetruje, kvety sú nádherné, kvitnú asi mesiac. “

Elena, Krasnodarský kraj

“Získal letnú chatu s malou ružovou záhradou. Susedia venovali kríkov Augusta Louise. Teší nás, že teraz plánujeme pridať k živému plotu kríky. “

Rím, oblasť Lipetsk

Augustus Louise je jemná aristokratická žena, ktorá vyhrá vaše srdce nádherou púčikov a príjemnou arómou. Nájdite miesto pre kráľovnú a váš súd priláka nadšený vzhľad susedov.