Všetko o úspešnom pestovaní pivonky stromov Coral Sunset v krajine

Svieža pivonka nielen dobre vyzerá vo veľkých kyticiach, ale harmonicky zdobia aj živé ploty a kvetinové záhony.Z odrody pivoniek si môžete vybrať ktorúkoľvek z nich: treelike alebo trávu, froté alebo prosté, svetlé alebo pokojné farby.Môžete však uprednostniť moderné hybridné formy, ktoré kombinujú vlastnosti rôznych poddruhov kvetu.Pivoňka Coral Sunset je jedným z najpopulárnejších moderných hybridov s vynikajúcimi vlastnosťami.
Obsah
 1. História hybridného systému ITO - Coral Sunset
 2. Opisa charakterizácia odrody
 3. Video „Podrobný opis pion Coral Sunset“
 4. Výsadba piona na otvorenom priestranstve
 5. Výber miesta a pôdy
 6. Optimálne načasovanie
 7. Rozmnožovanie a výsadba
 8. Tajomstvá starostlivosti oITO - hybridný koralový západ slnka
 9. Polievanie a hnojenie
 10. Ochrana proti chorobám a škodcom
 11. Príprava na zimu
 12. Pivonka stromov Coral Západ slnka v krajine
 13. Hodnotenie záhradníkas
História AID - hybridný hybrid Coral Sunset

ITO-hybridné pivonky sa vytvorili krížením druhov stromov a tráv.Paeonia koralový západ slnka prišiel cez tvrdú prácu amerického chovateľa Samuela Wissinga a kanadského Limen Cousins.Veľkú zásluhu však patrí Američanom, ktorí pracovali na jeho slávnej koralovej sérii asi 26 rokov.Oficiálne boli interšpecifické hybridyregistrovaná v 60. rokoch dvadsiateho storočia.

Koralový západ slnka je výsledkom kríženia trávnatej, mliečnej pivonky Kakoden a stromu podobného stromu Kinko.Celkovo séria koralov obsahuje viac ako 10 odrôd.Najobľúbenejšie sú však Coral Sunset, Coral Supreme, Coral Charm.Veľmi podobné populárnym odrodám a kvetinám Coral Beach a Fay, vyskytujú sa však iba u skutočných fanúšikov alebo v profesionálnych skleníkoch.

Pivoňka Coral Sunset - jeden z najobľúbenejších moderných hybridov

Opis a vlastnosti odrody

Koralový západ slnka je veľký svieži ker.,Listové vzpriamené stonky tvoria silný ker asi 1 m vysoký (+/- 10 cm).Listy sú dlhé a tenké, sýtej zelenej farby, ktoré zostanú po celú sezónu.Stonky s produktívnymi púčikmi stúpajú o 12 - 15 cm nad celkovú zelenú hmotu.

Púčiky sa tvoria na koncoch takýchto stoniek.Maľujú sa v jemnom broskyňovom odtieni.A kvitnúce kvety získajú jemnú ružovú farbu s koncami broskyňového odtieňa.Do konca kvitnutia koralov stále viac žltá.Semená s dvojitými kvetmi sú veľmi veľké, majú priemer až 18 cm, navyše majú veľmi jemnú, vynikajúcu vôňu.

Existuje však jedna výrazná nuansa - početné kvitnutia a svieže veľké kvety sa vyskytujú iba v kríkoch, ktoré dosiahli vek troch rokov.

Polodvojité kvety sa kupia

Koralový západ slnka patrí medzi skoré pivonky.termín kvitnutia.Začiatok vegetačného obdobia pripadá na prvé júnové dni a môže trvať až do polovice júla.Malo by sa poznamenať, že ďalšou dôležitou výhodou tejto odrody je vysoká odolnosť proti mrazu a odolnosť proti chladu približne o 40 ° C pod nulou.

Video „Podrobný opis pivonky Coral Sunset“

Toto video zobrazuje hlavné odrodové a ozdobné vlastnosti kvetu.

Výsadba piona na otvorenom priestranstve

Hybridné formy sa vytvárajú s cieľom kombinovať iba tie najlepšie odrodové charakteristiky.Preto sú tieto odrody čo naj nenáročné na pestovateľské podmienky a takmer netrpia poveternostnými faktormi.Je však potrebné vziať do úvahy nuansy pestovania a starostlivosti, aby rastlina mohla ukázať všetky svoje najlepšie stránky.

Výber umiestnenia a pôdy

Pre piona si musíte zvoliť otvorený, dobre osvetlený priestor, ktorý je spoľahlivo chránený pred nárazmi silného vetra a prievanu.Tienenie ovplyvňuje množstvo a kvalitu pukov.Kríky môžete zasadiť vedľa živého plotu alebo plota, ale v takej vzdialenosti, aby koreňový systém pivónie mohol voľne rásť a rozvíjať sa.Výsadba kríkov pri stenách domu nie je najlepšou voľbou - v lete sa vykurovacie steny stanú ďalším zdrojom tepla, čo môže mať nepriaznivý vplyv na stav kríkov.

Najlepším riešením pre Coral Sunset je dobre odvodnená pôda, hlinitá pôda.Pôda by mala byť úrodná, ale voľne sypaná, aby nedošlo k upchávaniu koreňov a umožneniu priechodu vlhkosti a vzduchu.

Pre pestujúce pióny zvoľte dobre osvetlený priestor

Optimálne podmienky

Skúsení záhradníci odporúčajú výsadbu koralového západu slnka koncom leta - začiatkom jesene. Postupné ochladzovanie vzduchu stimuluje rast kríka sacích koreňov, ktoré dobre zakorenia. Na jar môžete pestovať pivonku, ale teplo bude mať nepriaznivý vplyv na stav rastlín av lete rovnako nekvetie. Tiež pri jarnej výsadbe zvyšuje riziko vzniku chorôb.

Rozmnožovanie a vykládka

Kultúra sa môže množiť osivom, rozrezaním a rozdelením kríkov. Semenná metóda má mnoho nevýhod, medzi ktorými je veľmi nízka klíčivosť, riziko nedostatku určitých rodičovských charakteristík, ako aj dlhé obdobie pred začiatkom kvitnutia (asi 5 rokov). Pestovanie odrezkov tiež nezaručuje, že na jar dostanete silné životaschopné sadenice.

Najlepším spôsobom rozmnožovania je rozdelenie kríkov. Existujú však určité ťažkosti. Všetky vetvy sa zbiehajú naraz - v isthmuse, z ktorého už oddenok rastie.

Je veľmi dôležité správne rezať isthmus tenkým ostrým nožom. Delenka musí byť vopred dezinfikovaná a miesta porezu by mali byť ošetrené aktívnym uhlím.

Najlepším spôsobom chovu je rozdelenie kríkov

Na výsadbu je potrebné vykopať otvor s hĺbkou a priemerom najmenej pol metra. Je dôležité vziať do úvahy veľkosť podzemku a, ak je to potrebné, vrstvu drenáže, ktorá by nemala trvaťmenej ako 15 cm. Korene posypte tak, aby pôda zostala ľahká, ale nevytvárala dutiny. Krk koreňa by mal byť zapustený tak, aby horná oblička nebola viac ako 3 cm pod úrovňou fosílie. Po výsadbe je krík hojne napojený a mulčovaný.

Frekvencia transplantácií závisí od pestovateľských podmienok. Je tu však jednoznačné znamenie, že nastal čas, aby Bush zmenil miesto - znížil sa počet pukov a výrazne sa zhoršila ich kvalita.

Starostlivosť o ITO - hybridný koralový západ slnka

Na to, aby sa rastlina mohla tešiť zdravému vzhľadu a bohatému bujnému kvitnutiu, je potrebné dodržiavať pravidlá starostlivosti.

Zavlažovanie a hnojenie

Coral Sunset si vyžaduje pravidelné zavlažovanie, pôda v oblasti stonky by nemala vyschnúť. Obzvlášť dôležité je udržiavať úroveň vlhkosti počas pučania, kvitnutia a pučania kvetín (jeseň). Zvyčajne sú na jednom kríku potrebné 2 až 3 vedrá vody.

Na kŕmenie hybridu je najlepšie použiť špeciálne komplexy pre piony. Pravidelné kŕmenie by malo byť po dosiahnutí veku 3 rokov. Kŕmenie sa vykonáva v troch fázach:

 • skoro na jar;
 • počas pučania a kvitnutia;
 • pri kladení kvetných pukov.
Odporúča sa priviesť obväz so zavlažovaním, ale nie priamo pod rastlinu, ale do kruhovej drážky v zóne blízkej stonke.
Rada autorov

Ochrana pred chorobami a škodcami

Môže dôjsť k porušeniu pravidiel starostlivostivýskyt plesňovej infekcie.Pri prvých príznakoch choroby by sa mali postihnuté časti odstrániť a rastliny ošetriť liekom obsahujúcim meď.Zo škodcov najčastejšie trpí pivónia škrkavkami a trávnikovými mravcami.Zbaviť sa ich môžete iba pomocou chemických prípravkov.

Hybrid najčastejšie trpí trávnikovými mravcami

Príprava na zimu

Coral Sunset má vysoký stupeň odolnosti proti mrazu.Ale v oblastiach s tvrdými zimami by ste sa mali stále starať o prístrešie.Pred začiatkom chladného počasia je krík prerezaný a posiaty slamou alebo suchými listami.Potom, čo značka na teplomere klesne na -10 ° C, sa puzdro prikryje spunbondom alebo vreckom, aby sa získala malá improvizovaná chata.

Stromy stromov Coral Sunset v krajine

Coral Sunset sa môže pestovať samostatne alebo v kombinácii s inými rastlinami.Veľmi zaujímavé možnosti pre výsadbu v mixéri s dekoratívnym listom a kvitnúcimi trvalkami.Nádherný súbor sa ukáže z pivónie a borievky, trpasličej borovice.

Koralová pivónia sa môže použiť na dekoráciu rekreačných oblastí a živých plotov.Krík pre zvislé pergoly bude tiež vynikajúcou možnosťou dekorácie.

Kvetinové záhony
Dekorácia záhradnej cesty
Vykládka pásky

Pomocou vytvoríte mixborder
Záhradný dekoračný prvok

Gardenerove recenzie

„Nikoho neprekvapíme rôznymi farbami.Coral Sunset náhodou získal krík, pritiahol obrázok.Teraz môžem povedať, že táto pivónia je ruža svojho druhu.Jedinečné veľké kvety s jemnou pôvabnou vôňou a nádhernou svetlou farbou. ““

Daria, Soči

„Naozaj sa mi páčia pivonky.Výhoda záhrady umožňuje pestovať pomerne veľké kríky.Coral Sunset Delenku dal priateľku.Krík sa na pár rokov stal iba záhradnou výzdobou.Teraz uvažujem o ďalšej akvizícii zo slávnej koralovej série. “

Valentina, Pskov

Ak dávate prednosť jasným veľkým kvetom, potom je ideálny Coral Sunset.Výsledkom je, že najbežnejšie činnosti starostlivosti vás odmenia nádhernými kvetmi a jedinečnou vôňou.