Zoznámenie sa s jalovcom Skyrocket: dekoratívne vlastnosti a poľnohospodárska technológia

Juniper Skyrocket sa široko používa na úpravu záhrad a parkov. Rastlina má vysokú dekoratívnu kvalitu a jej plody sa používajú pri príprave ovocných nápojov, kompotov a štiav. Aké ďalšie výhody má Skyrocket?

História chovu

Juniperus scopulorum alebo skalný borievka je jedným z najvýznamnejších predstaviteľov Cypress. Tieto vždy zelené rastliny sú považované za nevyhnutný prvok pri zdobení záhrad, parkov, domov. Celkom existuje asi 20 druhov skalných borievok, z ktorých jedna je Skyrocket. Doslova raketový preklad sa prekladá ako „raketa oblohy“. To nie je prekvapujúce, pretože tvar rastliny sa skutočne podobá rakete, ktorá sa snaží hľadať do neba.

Juniperus scopulorum alebo borievka skalná

Táto odroda bola chovaná v roku 1980. Odroda bola dovezená zo Severnej Ameriky a dokonale prispôsobená klimatickým podmienkam Ruska.

Video „Výsadba a starostlivosťborievka “

V tomto videu vám odborník povie, ako vysadiť borievku a starať sa o ňu.

Dekoratívne vlastnosti borievky strieborného

Odroda borievky vo Virgínii sa vyznačuje kolonovidným tvarom.Vetvy kultúry vyrastajú od samého základu a majú modrastomodrý odtieň.Na prvý pohľad sa môže zdať, že borievka skalnatá nie je kategoricky vhodná pre regióny so silnými zimami a silným vetrom.V skutočnosti však vydrží akékoľvek nepriaznivé podmienky prostredia.Juniper je veľmi pevne držaný, pretože korene rastliny idú hlboko pod zem.Preto ani najsilnejší vietor nepredstavuje toto osobitné nebezpečenstvo pre túto kultúru.

Je potrebné poznamenať, že vysoké okrasné hodnoty borievky sú priamo závislé od frekvencie orezávania.Rastlina rastie na 8 m. Ročný zisk je 15 - 20 cm na výšku a asi 4 - 6 na šírku.

Výhody a nevýhody odrody

Hlavné výhody borievky Skyrocket sú:

Pros:
 • a) ukazovatele vysokej odolnosti;
 • nenáročná starostlivosť;
 • schopnosť prispôsobiť sa dokonca nepriaznivým podmienkam prostredia;
 • netreba často tvoriť korunu;
 • mrazuvzdornosť;
 • Imunita voči mnohým hubovým chorobám a škodcom.

V Skyrocket však existujú určité nedostatky:

Nevýhody:
 • význam formatívneho orezávania;
 • citlivosťchoroby v prípade nedodržania štandardov starostlivosti.

Funkcie fit a starostlivosti

Ako hovoria skúsení záhradníci, tým je rastlina mladšia, je pravdepodobnejšie, že sa rýchlo zakorení. Čo iného ovplyvňuje úspešnú kultiváciu borievky v záhrade?

Na výsadbu vyberte sadenice s výškou 1 meter

Výber umiestnenia a pôdy

Napriek nenároćnosti borievky je najvhodnejśou pôdnou alternatívou ílovitá pôda s nízkou kyslosťou. Za ideálne miesto na pristátie sa považuje otvorená slnečná oblasť chránená pred prievanom.

Výber a príprava sadeníc

Na výsadbu vyberte sadenice s výškou 1 meter. Ako ukazuje prax, najrýchlejšie sa prispôsobia a zakorenia na novom mieste. Ak je vek borievky viac ako 1,5 roka, mal by sa vysadiť hríbom zeme. To spôsobí, že proces transplantácie nebude pre závod taký stresujúci. Výsadbový materiál na nákup by mal pochádzať iba od spoľahlivých dodávateľov alebo v špecializovaných predajniach. V opačnom prípade hrozí riziko nákupu sadeníc nízkej kvality. Pred výsadbou by sa mali sadenice skontrolovať z hľadiska poškodenia, hniloby a pliesní.

Výsadbový proces

Rozmery jamy by mali byť dvojnásobkom veľkosti kómy zeme. Ak zasadíte sadenice, hĺbka jamy by mala byť 1 meter a šírka - 80 cm. Je dôležité, aby na spodnú časť vybrania bola umiestnená drenážna vrstva, ktorá zabráni stagnácii vlhkosti v pôde. ďalejJe potrebné naliať vrstvu vrchného obväzu: kompost alebo hnoj.

Hnojenie pôdy v čase výsadby výrazne ovplyvňuje ďalšiu mieru rastu borievky.

Krk koreňa by mal byť 10 cm nad zemou.Po pochovávaní koreňov musí byť pôda zhutnená a hojne napojená.Po niekoľkých dňoch bude potrebné naliať pôdu do oblasti kruhu kmeňa kmeňa, pretože v priebehu času bude stláčať.

Starostlivosť o starostlivosť

Polievanie sa počas letného obdobia vykonáva dvakrát týždenne.Okrem toho je dôležité správne vypočítať požadované množstvo vody: na každý meter výšky borievky je potrebných 10 litrov kvapaliny.S nástupom jesenné zalievanie sa vykonáva raz týždenne, rovnako ako na jar.Vzhľadom na to, že borievka netoleruje nedostatok vlhkosti v pôde, je dôležité pôdu pravidelne uvoľňovať.Aby ste túto procedúru nerobili príliš často, môžete sa uchýliť k spôsobu mulčovania.Všetky druhy organických materiálov, ako sú piliny, dokonale zadržiavajú vlhkosť v pristvolnom kruhu.

Okrem toho je dôležité rastliny postrekovať hojne stimulátormi rastu.Hnojenie kultúry by malo byť výhradne špeciálnymi prípravkami na ihly.Ekologické kŕmenie v prípade ihličnatých plodín je kategoricky nevhodné - môžu viesť k chorobám a úhynu rastlín.

Rocky borievky musia byť orezávané

Rocky borievky musia orezávať, čo by sa malo robiť raz ročne.Potreba tohto postupu je spôsobená zvláštnosťou rastliny - výhonky dorastajúce do 30 cm sa začínajú oddeľovať odkufor, ktorý nepriaznivo ovplyvňuje celkový vzhľad puzdra.Pravidelné prerezávanie vám teda umožňuje udržiavať čistú rastlinu.

Ak sa spoliehate na popis ihličnatej kultúry, možno dospieť k záveru, že rastlina je odolná voči chladu.V oblastiach s ťažkými zimami však záhradníci stále potrebujú ohrievať svoje stále zelené zvieratá.

Prípravy na zimu by sa mali vykonávať s nástupom jesenného chladného počasia.Kmene Juniper sú obalené špeciálnymi netkanými vláknami a zaistené lanom.Na ochranu koreňového systému pred príliš nízkymi teplotami je potrebné drviť stonku okolo silnej vrstvy organického materiálu.

Pred izoláciou zariadenia je dôležité prepojiť jeho vetvy.Inak sa môžu zlomiť pod hmotnosťou snehu.
Autorská rada

Kontrola škodcov a chorôb

Najčastejšie škodcovia, ktoré možno nájsťv odvetviach ihličnatých kultúr sú:

 • húsenice;
 • mol;
 • štít;
 • roztoč pavúk.

Na zabránenie infekcie týmto hmyzom odporúčajú skúsení záhradníci používať insekticídy.Na ochranu stromu pred hrdzou - najnebezpečnejšou chorobou pre ihličnany je potrebné ošetriť kultúru prípravkami, ktoré obsahujú meď.

Mrakodrap Juniper v krajine

Mrakodrap Juniper sa veľmi často používa v záhradnej architektúre.Často pomocou rastlín vytvárajú živé ploty, vytvárajú rôzne tvary.Najlepšie zo všetkýchborievka skalnatá kombinovaná s obilninami a ružami.Tiež ihličnatá kultúra v harmónii s listnatými a ihličnatými stromami.Takéto kompozície dokonale zdobia každú záhradu.

Často pomocou rastlín vytvárajú živé živé ploty
Rastlina má vysoké dekoratívne vlastnosti
Juniper Skyrocket sa v záhradách často používadizajn

Komentáre k jalovci rakiet

Skyrocket nenáročnosť a vysoký dekoratívny výkon skalného borievky hovoria recenzie tých, ktorí pristáli na vlastnej kultúreletná chata.

„Máme pomerne veľkú letnú chatu, takže sme chceli urobiť niečo neobvyklé z hľadiska dizajnu.Nemysleli na nič lepšie, než na výsadbu zloženia borievky.Ukázalo sa to z dobrého dôvodu.Záhrada teraz vyzerá mimoriadne slávnostne.Vyzeralo by to ako obyčajná rastlina, ale ako zdobí pozemok! “

Victoria, 30 rokov, Kemerovo

„Juniper Skyrocket je moja láska.Nikdy som nestretol takú nenáročný závod.Čo však v záhrade vytvára krása.Aby bola rastlina príjemná pre oko a neubližovala, musíte sa oboznámiť s pravidlami pestovania borievky a riadiť sa nimi.Už nie sú potrebné žiadne špeciálne znalosti. ““

Lilia, 42, Novosibirsk

Rockový borievka nie je nadarmo domácich domácich obyvateľov.Táto rastlinaje schopný ozdobiť akúkoľvek oblasť bez potreby osobitného prístupu k nej.