Čo priťahuje hybridný čaj záhradníci spoločnosti Kerio: recenzie a fotografie

Žlté kvety, ktoré svojimi nápadnými výhľadmi priťahujú pozornosť ostatných, sa často používajú v záhradnej architektúre.Môžu sa pestovať oddelene a v zložených výsadbách.Najjasnejším predstaviteľom tejto skupiny je žltá ruža Kerio.Ako pestovať a ošetrovať kvetinu - prečítajte si náš článok.

História hybridnej čajovej ruže vzrástla Kerio

Holandská spoločnosťSpoločnosť Lex + je medzi záhradníkmi a kvetinármi známa vysokou kvalitou svojich produktov na výber.Jedným z úspechov tejto spoločnosti je hybridná čajová ruža Kerio +, ktorá získala medzi ľuďmi názov Kerio.Ozdobná kultúra bola zaregistrovaná v roku 2002 pod názvom Luxuries (existuje variant Lexories).

Svetlý kvet s veľkolepým vzhľadom má široké využitie.Rose Kerio sa aktívne používa v krajine, ako aj v floristike.V rozrezanom stave si púčik udržuje dekoratívny vzhľad po dlhú dobu.akosti.

Kerio + Hybrid Tea Rose chovaná holandskými chovateľmi

Opis a vlastnosti odrody

Rose Bush - kompaktný, vysoký, štíhly. V závislosti od podmienok pestovania sa výška kríkov pohybuje od 60 do 120 cm. Výhonky odrody sú vzpriamené a slabo zavesené. Kvôli malému počtu tŕňov je vhodné kvetinu držať v kytici. Pre odrodu sa vyznačuje tmavo zelenou farbou listov, je lesklý lesk. Svetlý vínový odtieň pozdĺž okraja krídla sa považuje za normálny.

Vytvára Kerio správny tvar pohára. Ako kvitne, kvet sa zovrie, zatiaľ čo jadro zostáva zatvorené. Púčiky froté a veľké. V jednom kvete je teda okolo 40 lístkov. Priemer púčikov sa pohybuje od 10 do 15 cm.Unikátnou vlastnosťou odrody je šťavnatá jantárovo žltá farba kvetov. Keď je púčik úplne otvorený, na okraji lístkov sa objaví tenký oranžový pruh.Rastlina si zachováva jas farby aj na priamom slnečnom svetle.

Kvitnúce odrody sa predĺžili. Púčiky sú otvorené 14 až 18 dní. Okvetné lístky si dlho zachovávajú dekoratívny vzhľad. Druhá vlna kvitnutia začína bližšie ku koncu leta a trvá až do najvyšších mrazov. Rose vydáva príjemnú jemnú vôňu.

Púčiky odrody majú šťavnatú jantárovo-žltú farbu

Výhody a nevýhody odrody

Veľkolepá ruža, ktorú má Kerio, má mnoho pozitívnych vlastností, ktoré priťahujú pozornosť záhradníkova návrhári krajiny. Spravodlivo stojí za zmienku o negatívnych aspektoch rastliny.

Výhody:
 • kompaktný ker s nádherným vzhľadom;
 • dlhá doba kvitnutia;
 • púčiky svetlej farby;
 • 58) nedostatok náchylnosti k vyblednutiu;
 • zachovanie tvaru púčika počas silných dažďov;
 • nenáročné na pestovateľské podmienky;
 • široká škála aplikácií;
 • zachovanie dekoratívnych vlastností v reze.
Nevýhody:
  67) vystavené invázii vošiek rozanny;
 • vysoká pravdepodobnosť zmrazenia výhonkov bežného roka.

Video „Podrobné hodnotenie ruža Kerio“

Toto video hovorí o charakteristikách pestovania hybridnej odrody čaju.

Správne pestovanie hybridnej čajovej ruže

Pestovanie záhradnej ruže začína jej výsadbou. Zle vybrané miesto pestovania je jednou z bežných príčin nízkej miery prežitia sadeníc.

Optimálne podmienky rastu

Ruža Kerio sa s vysokým odporom proti vyblednutiu nebojí aktívneho slnečného svetla. Je potrebné zabrániť blízkemu výskytu podzemných vôd, vetra a prievanu. Pestovanie kráľovnej kvetov na fúkanej ploche je spojené s častými chorobami a stratou dekorácie.

Na pestovanie kvetín sa odporúča zvoliť záhradné miesto orientované na juh otvorené pre slnko.
Rada autorov

Pôda by mala byť mierne sypká a úrodná.Optimálna úroveň acidobázickej reakcie pôdy je od 5,6 do 7,3 pH. Príliš ťažké a slané prostredie neumožňuje rastline normálne sa vyvíjať. Kvitnutie v tomto prípade bude nedostatočné a krátke.

Výber a príprava sadeníc

Sadenice s uzavretým koreňovým systémom, ktoré boli zakúpené koncom marca alebo začiatkom apríla, majú najlepšie korene. Výsadbový materiál si musíte kúpiť v záhradníckych škôlkach. Sadenice by mali mať zdravý vzhľad, plochý koreňový krk, viacúrovňový koreňový systém a vyzretú nadzemnú časť.

Príprava sadivového materiálu zahŕňa dôkladnú kontrolu príznakov choroby a prítomnosti hmyzu. Na zvýšenie adaptačných schopností skúsení záhradníci odporúčajú ošetriť sadenice sadenice pomocou roztoku Epin alebo Zircon rastového biostimulantu.

Odroda Kerio sa nebojí aktívneho slnka
Sadenice sa musia kupovať v špecializovaných škôlkach
Príprava sadeníc na sadenie

Odporúčania k vykládke

Vysadené sadenice na otvorenom priestranstve začiatkom mája. Priemerné parametre pristávacej jamy sú 50x50 cm, je potrebné zamerať sa na rozmery nadzemnej a podzemnej časti výsadbového materiálu. Medzi otvormi udržiavajte vzdialenosť 40 - 50 cm, medzi radmi - najmenej 100 cm.

Rastlina Kerio rose je vysadená v odvodnenom a dobre navlhčenom prostredí. Zmes rašeliny, piesku a hnoja pomôže zlepšiť úrodnosť pôdy. Pri výsadbe koreňavýhonky sú starostlivo vyhladené, vyhýbajú sa vráskam a koreňový krk je zahrabaný do 4–5 cm. Sadenice sú posypané úrodnou pôdou, opatrne stlačené a bohato posypané pilinami.Pozdĺž okraja kruhu kmeňa tvorí drážka na zalievanie.

Správna starostlivosť o ružicu v spoločnosti Kerio

Dodržiavanie jednoduchých agrotechnických opatrení zvyšuje životaschopnosť zariadenia a má priaznivý vplyv na jeho kvitnutie.

Polievanie a starostlivosť o pôdu

Kerio je odroda milujúca vlhkosť.Nezabudnite však, že nadmerná vlhkosť v pôde vedie k hnitiu koreňového goliera.Bez prirodzených zrážok sa okrasný ker navlhčí 2 až 3-krát týždenne.Musíte zalievať rastlinu na okraji kruhu kmeňa.

Na zavlažovanie ruží sa voda z vodovodu nemôže použiť, pretože je príliš tvrdá pre okrasné kríky.Vklady chlóru a soli majú negatívny vplyv na vývoj rastlín.Je lepšie použiť rozmrazenú, dažďovú vodu alebo oddelenú vodu s teplotou +16 až +20 ° C.

Keď sa absorbuje voda, uvoľnite ornicu.Tento postup umožňuje nasýtiť substrát kyslíkom.

Vrchný obväz pred kvetom

Na jar sa kríky ruží kŕmia močovinou a inými prípravkami obsahujúcimi dusík.Dusík prispieva k rastu zelenej hmoty, čo zvyšuje dekoratívnosť kríka.

Počas rozkvetu a po jeho ukončení sa ruža od spoločnosti Kerio opúšťa potašovo-fosforovými kompozíciami na rozkvet okrasných plodín.Môžete tiež použiť zriedené vodou.hnoj.

Pravidlá používania špeciálnych hnojív pre ruže

Príprava na zimu

Kerio + patrí medzi zimné odolné odrody. Nestabilita teplotného režimu v zime však vedie k zamrznutiu mladých výhonkov a koreňových výhonkov.

Aby sa zabránilo zničeniu kríka, vykonávajú sa činnosti zamerané na jeho zvetrávanie. Výhonky ruží sa nakrájajú na 2/3 časti a bazálna zóna sa hojne prelieva rašelinou a suchou pôdou. Zhora je puzdro potiahnuté agrofibrom natiahnutým cez kovový alebo drevený rám.

Možnosti výroby ochranných rámov na zimu

Kontrola škodcov a chorôb

Odroda Kerio je odolná voči väčšine invázií škodcov. Kultúra však nanešťastie priťahuje pozornosť ružencovej mšice, ktorá svojou masovou populáciou môže zničiť celý ruženec. Na rýchle odstránenie škodcov sa používajú insekticídne lieky „Aktara“, „Iskra“, „Decis“, „Kinmiks“ alebo „Inta-Vir“.

Ak sa poľnohospodárske postupy nedodržiavajú, môže sa vyvinúť sivá hniloba, múčnatka a rôzne druhy špinenia. Fungicídy „Fundazol“, „Topaz“, „Ziskové zlato“ a „Ridomil Gold“ pomôžu chrániť ružu pred smrťou.

Recenzie Gardenera

„Ruža odrody odrody Kerio je moja obľúbená. Pri dodržaní jednoduchých agrotechnických opatrení zareaguje rastlina aktívnym a dlhým kvetom. “

Marina, územie Krasnodar

„Už mnoho rokov sa zaoberám zostavovaním floristických kompozícií. Nedávno objavenéjedinečný kvet - ruža Keryo.Rastlina má veľkolepý vzhľad a dlho si zachováva svoje dekoratívne vlastnosti v kytici. “

Lyudmila, Moscow Region

Rosa Kerio sa bude páčiť skúseným aj začínajúcim záhradníkom.Dekoratívna kultúra má relatívne nízke požiadavky na pestovateľské podmienky a starostlivosť.