Aké sú zázraky vidličiek na kopanie zeme a stojí za to kúpiť takýto nástroj

Spracovanie každého záhradníckeho pozemku pre záhradu na záhrade sa začína ťažkou fyzickou prácou - vykopávaním pôdy, na ktorú musí mať každá domácnosť lopatu a vidličku. Ľudia sa vždy snažili vylepšiť tieto nástroje a zázračný otočný vidlica je príkladom veľmi úspešného zlepšenia.

Čo sú

Vidličky sa používajú na kopanie, uvoľňovanie, zdvíhanie pôdy, nie s lopatou si veľa záhradkárov vyberá korene, zbavuje sa buriny. Pre každú úlohu sú vhodné vidlice. Napríklad na zber zemiakov, mrkvy, repa sa používa vidlička s tupými zubami, ktoré odstraňujú korene, ale neprepichujú ich, nepoškrabujte ich. Je to veľmi výhodné - nemusíte sa ohýbať, aby ste z každej mrkvy striasli, len zoberte úrodu na vidličkách, potriaste ju tak, aby sa zem rozpadala a potom ju posuňte do koša.

Vytiahli a vykopali zem silnejšími, silnejšími vidlicami so špičatými zubami. Preto sa ľahšie dostanú na zem, nezničia červy, napríklad lopatu, neodstrihujú burinu a neodstraňujú ich koreňmi. Je to však stále ťažké urobiť, takže remeselníci neúnavne prichádzajú s novými návrhmi, zdokonalujú tie staré v snahe uľahčiť prácu poľnohospodára. Okamžité podnikanie výrobcovvyzdvihnúť dobré nápady, spustiť výrobu.

Dnes je možné kúpiť, a nielen urobiť zázrak, otočnú vidlicu vytvorenú špeciálne na vykopanie pozemku, lopatu Mole, ktorá je v podstate systémom vidličiek, a ďalšie úpravy starého náradia. Vidlice sú vyrobené z materiálov s rôznou mierou pevnosti pre rôzne práce a prichádzajú so špeciálnymi návrhmi na zvýšenie produktivity práce, ale na zníženie únavy. Pri vykopávaní sú takéto vidlice schopné nahradiť lopatu, niektoré prevrátia zem ako lopata, zatiaľ čo iné uvoľnia iba svoju úrodnú vrstvu.

Konštrukčné prvky

Všetky moderné úpravy zubov vidlice je možné vykonať ručne, dokonca aj na výkresoch sa dá ľahko nájsť na internete, to si však bude vyžadovať zváranie - najčastejšie sa tieto vidlice dodávajú s niečím navyše. Otočné vidlice sú teda mierne zaoblené vidlice rôznej šírky (sú vyrobené z piatich, šiestich, siedmich zubov) s extrémnym bajonetom, ktorý je ostrejší a dlhší ako ostatné. Ostrý zub sa ľahko zasekne do zeme jediným pohybom nohy, celý rám s ním vstúpi do zeme a potom sa vrstva zeme otočí okolo bajonetu, ktorý sa stane osou rotácie. V tomto prípade osoba už neklikne na vidlicu, neohýba sa, ale iba otáča volantom v hornej časti rezu v tvare písmena t. Rám vidlice ponúkaný v obchodoch je zvyčajne 30 cm, dĺžka rezu sa dá dokonca prispôsobiť rôznym výrastkom.

Jedna ďalšia vidlica sa dodáva s pohyblivou trojuholníkovou zarážkou v prednej častirám, na internete rozmiestnil kresby rôznych veľkostí pre tých, ktorí chcú vyrobiť zariadenie vlastnými rukami. Ďalšou možnosťou je široká zarážka v zadnej časti vidlice, ktorá spočíva v zemi v čase jej otočenia. Dizajn rýčového zázraku, ktorý bol pomenovaný iba preto, že bol vyrobený na vykopanie zeme, je široký rám vidlice (45 cm) spojený s obdĺžnikovým rezacím rámom, ktorý pozostáva z dvoch odrezkov pripevnených na okrajoch vidlíc spojených kormidlom na vrchu. Špicaté zuby sa vkladajú do zeme stlačením nôh a potom sa rám rukoväte otáča pohybom rúk, napríklad otáčajú sa vidlice. Výkres tohto zariadenia má tvar obdĺžnika.

Ďalšia zázračná lopata - „Krtek“ sa vyrobila spojením dvoch vidlíc do jedného dizajnu. Niektoré vidlice prerezané cez zem a ich zuby na dne sú tiež spojené ako perforovaná lopata, zatiaľ čo iné, keď sú stlačené rukou na rukoväti, prechádzajú cez štrbiny prvého a prelomia zem. Výrobcovia tohto nástroja majú okrem dvoch vidlíc, opierky nôh a dorazu stále teleskopickú rukoväť, takže ju možno prispôsobiť podľa výšky osoby. Samozrejme, ak to urobíte vlastnými rukami, môžete mierne zjednodušiť zložitú štruktúru s aspoň rezom pre svoju výšku. Pri kresbe môžete položiť rozmery, vypočítané na šírku vašich postelí.

Video „Druhy vidlíc na uvoľňovanie pôdy“

Aké sú druhy vidlíc na uvoľňovanie pôdy a ako fungujú.

Výhody používania

Prečo sa nám veľmi nepáčikopať záhradu? Obzvlášť ťažké je to pre letných obyvateľov na jar, telo odstavené počas zimy sa nezvykne okamžite na letné zaťaženie. Pri kopaní lopaty je nerovnosť rovnomerne rozložená na nohu, obe ruky, ramená a spodnú časť chrbta. Najprv zatlačíme lopatou nohou, potom sa ohneme, stlačíme si rezanie rukami, krútime hrudný kôš silou, potom ju zdvihneme a vylejeme zem. Tu, aby sa znížil počet týchto akcií, čo znamená únavu chrbta, ramien a ramien, ľudia vymýšľajú rôzne vidličky. Všetky vylepšenia dizajnu sú zamerané na zníženie únavy a zvýšenie produktivity.

Pri práci s rotačnými vidlicami sa chrbát neunaví, pretože nie je potrebné dřepať, ohýbať a dvíhať hrudu, namiesto pása vám ramenný opasok a ramená, ktoré prácu výrazne zjednodušujú, umožňujú kopať posteľ aj pre starších alebo fyzicky oslabených ľudí. Okrem toho sa rýchlosť kopania zvyšuje v dôsledku menšieho počtu činností a šírky rámu vidlice. Ak vidličky vyrábate vlastnými rukami, môžete vypočítať šírku postelí a šírku rámu vidlice tak, aby sa čas spracovania v tejto oblasti skrátil na minimum. Zázračná lopata a všetky zázračné varianty výrazne skracujú čas potrebný na vykopanie pozemku a niekoľkokrát (2 až 4 krát) umožňujú vyhĺbenie vykopaného pozemku rýchlejšie, najmä pri ľahkom teréne.

Niektorí vlastníci tvrdia, že je potrebné vykopať panenskú pôdu pomocou vidlí, iba si musíte pamätať, že si musíte zvoliť silnejší kov. Takéto vidlice samozrejme nemajú uvoľňovať zem.medzi kríkmi spravidla pred burinou vykopávajú a čistia veľké buriny z burín, vykopávajú pôdu a do nej pridávajú hnojivá. Na uvoľnenie pod kríkmi a medzi jednotlivými zariadeniami sa používajú iné zariadenia, ktoré sa vyrábajú aj na základe vidlíc.

Stojí to za to kúpiť

Všetky stavby zázrakových vidličiek a lopat boli vytvorené záhradníkmi a remeselníkmi s vlastnou mysľou a rukami. Varianty sa neustále spracúvajú a zdokonaľujú: niektorí ľudia zverejňujú na internete kresby a fotografie svojich vynálezov, zatiaľ čo iní robia úpravy a vylepšenia podľa svojich potrieb alebo želaní. A podnikatelia zbierajú nápady a vyrábajú vylepšené nástroje. Dnes si v obchodoch môžete kúpiť najbežnejšie vidlice z kovov rôznej sily a spracovania. Oplatí sa to? Na uľahčenie a zrýchlenie práce sa samozrejme oplatí, ak ste pripravení rozmiestniť 1,5 až 2 tisíc vidlíc.

Otázkou môže byť iba cenová dostupnosť. Ale koniec koncov, všetky návrhy sú dostatočne jednoduché, nebude ťažké nájsť výkresy a urobiť to sám, kto môže pracovať s kovmi.Ak si vyberiete požadovaný kov a dokážete použiť zváranie, vaše vlastné ruky môžu priniesť nielen úspory nákladov, ale aj najväčšiu kombináciu vybavenia (napríklad podpora pre pravú nohu alebo výška rezu, šírka rámu).Každý, kto to nemôže urobiť sám, ale zhromaždil všetky potrebné prvky, má zmysel kontaktovať špecialistu so svojimi vlastnými materiálmi a kresbami -bude to stále lacnejšie a pohodlnejšie.

Video „Ako funguje kultivátor krtkov“

Toto video ukazuje, ako funguje kultivátor krtkovM.