Ako pestovať elegantný čaj hybridný vzrástol Mondial v krajine

Ruže sú jednou z najbežnejších kvetov. Boli populárne počas viktoriánskej éry, symbolizujúce lásku a teplé pocity. Mimochodom, biele ruže nie sú o nič menej žiadané ako červené. To možno vidieť pri pohľade na ružové Mondial.

História ruže Mondial

Rosa Mondial bola vytvorená vo výberovom konaní v nemeckej škôlke Cordes v roku 1993. Napriek tomu, že odroda bola chovaná relatívne dávno, je stále obľúbená a žiadaná medzi záhradníkmi po celom svete. Po bielej ruži Mondial sa jej odrody vyšľachtili: ružová (ružová), šedá (šedá) Mondial a Fantasia. Názov hybridnej čajovej ruže Mondial (Mondiale) sa doslova prekladá ako „mier“. Okvetné lístky bielych kvetov skutočne symbolizujú bielu vlajku a žiadajú pokojné a priateľské spolužitie.

Je pozoruhodné, že odo dňa registrácie v špeciálizoznam a do dnešného dňa sa Mondialovi podarilo získať status „svadobnej kvetiny“.Je ideálny na zdobenie svadobnej miestnosti, výrobu svadobnej kytice a slávnostnej boutonniere.

Opis a charakteristika odrody

Táto hybridná odroda patrí náhodne do triedy Super Premium.Tento stav kultúry je spôsobený jej odrodovými charakteristikami.

Dospelý ker dosahuje výšku 1,2 metra.Výhonky sú dosť silné, vzpriamené, husto pokryté listami.Charakteristickou črtou je malý počet tŕňov.Listy tejto odrody sú spravidla nie príliš veľké, na konci mierne predĺžené, matné.Púčiky sa vyznačujú pohárikovitým tvarom, froté, pozostávajú z 50 zvlnených okvetných lístkov.Farba kvetov je krémová, niekedy biela.Vo vnútri je charakteristická oblasť so zelenkavým odtieňom.Púčiky sú dosť veľké - až do 11 cm v priemere.Kvety vyžarujú ľahkú, sotva vnímateľnú vôňu.

Rose Mondial patrí do triedy Super Premium

Doba kvitnutia ruže Mondial je dlhá a začína začiatkom júna a trvá do konca jesene. Je to spôsobené zimnou odolnosťou rastliny, ktorá vydrží teploty až -20 ° C.Charakteristickým znakom odrody je ich dlhodobá konzervácia pri rezaní - kvety môžu stáť vo váze až 14 dní.

Odrody Mondiale vzrástli z fotografie

V dôsledku dopytu po tejto odrode chovatelia chovali iné odrody Mondial ruží, ktoré majú identickú odrodu.popis, ale odlišné farebné vlastnosti.

​​

Šedá Mondial (Mondial Gray)

Vlastníkom tohto druhu je Holandsko.Kvety sa vyznačujú dlhou stonkou dosahujúcou pol metra a šedým nádychom púčikov.

Pink Mondiale

Odroda bola chovaná v Ekvádore.Kvety sú maľované v ružovom matnom pastelovom odtieni s charakteristickým prechodom z olív k okrajom okvetných lístkov.Púčiky sú veľké, skôr husté.

Fantasy Mondial

Rodiskom ruží Fantasia Mondial je Nemecko.Kvety tohto druhu sú veľké, skladajú sa z 50 lístkov, maľovaných ružovou farbou, ktorá sa rozjasňuje bližšie k okrajom.

Gray Mondiale
Pink Mondiale
Fantasia Mondiale

Výhody a nevýhody odrody

Ruže tejto odrody majú množstvo výhod, ktoré ich odlišujú od pozadia ostatných kvitnúcich rastlín.Existujú však určité nedostatky, ktoré je potrebné mať na pamäti

Pros:
  • prekrásna forma pukov;
  • Silné a dlhé stonky;
  • veľké kvety s príjemnou vôňou;
  • 85) dlhá doba kvitnutia;
  • zimná odolnosť;
  • Imunita voči mnohým hubovým chorobám.
Nevýhody:
  • potreba pravidelného prerezávania;
  • Náročné zloženie pôdy.

Video „Opis Mondial Roses“

Toto video popisuje odrodové charakteristiky ruží ružových Mondiale.

Pravidlá pestovania ružíMondial

S cieľom vychutnať si krásne kvitnutie ruže Mondial je potrebné dodržiavať normy poľnohospodárskeho inžinierstva.

Požiadavky na vykládku

Južné regióny sa považujú za najlepšie regióny na pestovanie tejto plodiny, pretože rastlina má radi teplo. Z toho vyplýva, že je potrebné zasadiť kvetinu na slnečných plochách záhrady.

Kľúčovým aspektom pestovania ruží Mondial je zloženie pôdy. Kultúra je veľmi náročná na zloženie pôdy. Najlepším riešením by bola hlinitá, priedušná pôda s neutrálnou úrovňou kyslosti.

Ak úroveň kyslosti pôdy nespĺňa požiadavky, môže sa upraviť pridaním popola, rašeliny alebo vápna do pôdy.

Ďalším zásadne dôležitým kritériom je nutričná hodnota pôdy. Preto je pred výsadbou dôležité hnojiť pôdu záhradným kompostom.

Pokyny na starostlivosť

Jednou z hlavných podmienok úspešného pestovania kultúry je zalievanie. V prípade horúceho a suchého podnebia sa musí ružové kríky napojiť každé 2-3 dni. Ak je klíma pomerne vlhká, postačí jedno zavlažovanie týždenne. Okrem toho je dôležité pravidelne uvoľňovať zem. Tým sa zabezpečí, že kyslík vstúpi do pôdnych vrstiev a zabráni sa vzniku nadmernej vlhkosti.

Dôležitými podmienkami pre úspešné pestovanie plodín - zavlažovanie a zavlažovanie koruny

Dôležitým aspektom starostlivosti o ruže je hnojenie:

  1. Na jar by sa mala rastlina oplodniť dusíkatými zlúčeninami, ktoré stimulujúrast a rozvoj zelenej hmoty.
  2. V lete a na jeseň by sa mali uplatňovať doplnky na báze fosforu a potaše.Vyživujú koreňový systém kríka a chránia ho pred všetkými druhmi chorôb.

Záhradníci odporúčajú striedanie organických hnojív s minerálnymi hnojivami.To poskytne rastline všetky potrebné látky.Medzi kŕmením je dôležité si urobiť prestávku 10 dní.

Akonáhle značka na teplomere klesne na -8 ° C, môžete začať zimu kryť kríky.Prvým krokom pri príprave kultúry na zimu je prerezávanie.Ďalej musíte zhromaždiť koreňovú zónu so záhradným kompostom alebo humusom.Piliny a akýkoľvek iný materiál pohlcujúci vlhkosť nie sú najlepšou možnosťou otepľovania, pretože opakovane zvyšujú riziko rozkladu koreňov.Poslednou fázou prípravy rastliny na zimu je otepľovanie jedľovými smrekovými konármi.Tento prírodný materiál dokonale zadržiava teplo a súčasne prechádza vzduch.

Prístrešok z ružových kríkov na zimu prostredníctvom smrekových konárov

Prevencia chorôb a škodcov

Podľa charakteristík odrody má Mondial imunitu vočibežné choroby.Zodpovední záhradníci však stále nezanedbávajú preventívne ošetrenie kríkov.Je to tak, aby sa zabezpečila náležitá ochrana kultúry proti takým škodcom, ako sú roztoče pavúkov, hmyz stupnice, húsenice a zelená voška.

Pomocou fungicídnych prípravkov je možné zabrániť kontaminácii kultúry nebezpečným hubovým ochorením.Sú opatrníovplyvňujú rastlinné tkanivo, ale nenahrádzajú škodcov.

Podľa názoru mnohých letných obyvateľov je alternatívnou metódou na prevenciu plesňových chorôb tohto druhu ruží nechtík zasadený v okolí. Uvoľňujú špecifické látky, ktoré odstraňujú škodcov.
Rada autorov

Aplikácia ruža Mondial

Rose Modial sa aktívne používa v krajinnom dizajne. Vyzerá skvele v jednom kvetinovom záhľade a dá sa kombinovať s inými rastlinami. Pri skupinovom pristátí sa oplatí seriózne pristupovať k výberu farieb. Ruža tejto odrody je v oblasti kvetinárstva veľmi populárna. Mondial sa najčastejšie používa na vytváranie jednobunkových kytíc pre nevestu. Biela ruža je tiež dokonale kombinovaná s ružovými a broskyňovými odtieňmi tejto kvetiny.

Mondial sa najčastejšie používa na vytváranie kytíc pre nevesty

Recenzie pestovateľov kvetín

Odpovede spokojných záhradkárov hovoria o vysokých odrodových vlastnostiach ruží:

„Mondial je skutočná kráľovná kvetín. Keď som sa oženil, určite som vedel, že som ju chcel len vidieť vo svadobnej kytici. Okrem toho, že kytica vyzerala nádherne, stála aj dlho po oslave. “

Anastázia, 28 rokov, Soči

„Mondial je pre mňa univerzálny závod. Zdá sa prekvapujúce, že taká krásna kvetina môže byť tak nenáročná. V skutočnosti však táto odroda môže mať stále charakter, ak to nie je možnépotrebná starostlivosť. ““

Anatoly, 40 rokov, Simferopol

Je zrejmé, že kvalita kvitnutia a stav ružového kríka priamo závisia od spôsobu pestovania.