Ako pestovať a pestovať v krajine veľkolepá ruža floribunda Midsammer

Úžasný tvar púčika, pestrá farba lístkov a podmanivá vôňa odrodových ruží sú obdivuhodné.Niet divu, že táto konkrétna kultúra sa nazýva Kráľovná kvetov.Jedným z najvýznamnejších predstaviteľov skupiny Floribunda je ružovka stredná, ktorej charakteristika kultivácie bude predmetom nášho článku.

História a opis ruží svätojánskej

V roku 2007 nemeckí chovatelia pracujúci na základe škôlky Tantau priniesli novú odrodu ruží - svätojánsky.Rastlina patrí do skupiny floribunda, pretože sa získala krížením čaju, polyanthousových a muškátových ruží.

Letný slnovrat chovaný v nemeckej škôlke Tantau

Odroda Midsammer má vysoké dekoratívne vlastnosti.Krík dosahuje výšku 90 - 110 cm, priemer koruny je asi 50 - 70 cm, pre rastlinu sú charakteristické vzpriamené, mierne rozvetvené stonky.Vetvy puzdra pružné a silné.Doskové doskymajú podlhovastý tvar, na okrajoch sú zárezy.Tmavo zelené lístky sú doplnené charakteristickým matným leskom a kvetom vosku.

Hlavná dekorácia rastliny sa odhalí počas obdobia kvitnutia.Variety Midsammer kvitnú od júna do októbra.Je potrebné poznamenať, že kvitnutie je bohaté a nepretržité.Veľké puky sa zhromažďujú v sypaných kvetenstvách.V jednom kvetenstvo je od 4 do 13 kvetov.Púčiky froté typu majú guľovitý alebo šupinový tvar.Priemerný počet lístkov na jednom kvete je asi 40. Priemer otvoreného puku dosahuje 5 - 8 cm.

Charakteristickým rysom ruže Midsammer je jedinečná farba. Na vonkajšej strane sú okvetné lístky na vonkajšej strane malované v šarlátových, karmínových, ružových alebo čerešňových odtieňoch - v tmavo žltých a krémovo-zlatých odtieňoch.Vďaka jedinečnej farbe rastliny má špeciálne čaro a úžasnú nežnosť. Príchute - ľahké, nenápadné, mierne.

Okvetné lístky ruží Midsammer bicolor

Výhody a nevýhody odrody

Vytvorenie určitej charakteristiky rastliny pomôže pozitívnym a negatívnym vlastnostiam.Aké sú výhody a nevýhody Midsammeru?

Výhody:
  • veľkolepý vzhľad kríka;
  • bohaté a nepretržité kvitnutie;
  • široká škála aplikácií (záhradníctvo, krajinná architektúra, floristika);
  • tolerancia k suchu;
  • zimná odolnosť;
  • rezistencia na choroby;
  • 56) nenáročnosť v kultivácii;
  • zachovanie dekoratívnych vlastnostípuky v rezanej forme.
Nevýhody:
  • jemná aróma;
  • strata ozdôb počas silného kvitnutia, pretože púčiky pokrývajú konáre a listy.

Video „Úvod do svätojánskeho ruža“

Toto video hovorí o odrodových charakteristikách okrasnej kultúry.

Podrobné pokyny týkajúce sa výsadby a starostlivosti o rastliny

Keď príde rozhovor o ružiach, okamžite si spomeniem na vyhlásenie, že táto kvetina sa považuje za jednu z najviac rozmarných.Ale vo všetkých existujú výnimky.Podľa skúsených záhradkárov, pestovanie floribundov Midsummer nevyžaduje veľa času a úsilia.

Výber miesta na webe

Mnoho ľudí si myslí, že všetky ruže milujú aktívne slnečné osvetlenie.Ale napríklad nadbytok ultrafialového žiarenia vedie k popáleninám na listových doskách odrody Midsammer.Na pestovanie okrasných plodín vhodný pozemok na záhrade s penumbrou v čase obeda.

Odporúčame zvoliť záhradnú plochu, ktorá nie je pokrytá vetrom alebo prievanom.Najlepšia voľba - pristátie pri záhradnom altánku, oplotenie, stena domu alebo živý plot.
Odporúčanie autora
Kvet má rád po večeri čiastočný tieň

Požiadavky na pôdu [[PDN 82]

Pôda pre letúny floribunda by mala byť mierne ťažká, ale nie príliš ľahká.Do ľahkej piesočnatej pôdy, ktorá prechádza vlhkosťou ako sito, pridajte hlinu, humus a pustú pôdu.Ťažká hlinitá pôda sa riedi preosiatym riečnym pieskom, kompostom, rašelinou a humusom.

Prijateľná kyslosť - od 5,5 do 6,5 pH. Ak je zem príliš kyslá, môžete ju ochladiť. Ak je to potrebné, zvýšte reakciu pôdy, naopak, pridajte hnoj alebo rašelinu.

Výsadbové a šľachtiteľské metódy

Midsammer vysadený na otvorenom priestranstve na jar alebo začiatkom jesene. Jesenná výsadba by sa mala vykonávať niekoľko týždňov pred očakávaným ochladením. Nie všetky regióny Ruska sa hodia k jesennej výsadbe. Pre severné regióny je preto vhodnejšie vysádzať stromok na jar.

Ruža je vysadená v dobre odvodnenom a výživnom prostredí. Na zvýšenie prežitia sa koreňový systém sadeníc zníži na niekoľko minút do roztoku biostimulantu Epin, Zircon alebo Kornevin pripraveného podľa pokynov. V prípade potreby je puzdro pripevnené k držiaku. Ďalej je rastlina bohato obohatená rašelinou, senom, slamou.

Metóda vegetatívneho rozmnožovania sa používa veľmi zriedka. Pri rozmnožovaní semien existuje vysoká pravdepodobnosť straty odrodových vlastností kultúry. Midsammer vyrobený množením očkovaním. Ako reprodukovať štepenie kvetiny je znázornené na nasledujúcom diagrame:

Pravidlá šľachtenia ruží štepením

Polievanie a frekvencia obväzu

Frekvencia polievania ruže Midsammer závisí od poveternostných podmienok. Ak je počasie teplé a suché, rastlina sa navlhčí najmenej dvakrát týždenne. Pod jednu vložku sa naleje 15 - 20 l oddelenej vody s izbovou teplotou.

Je potrebné kŕmiť ružu sezónne: na jar vytvárajú dusíklátky v lete a na jeseň - potašový fosfor. Minerálne hnojivá sa striedajú s organickými. Pred hnojením je pôda hojne zvlhčená - takáto manipulácia zabraňuje popáleninám oddenkov.

Prerezávanie kvetov

Tvorba kríkov sa vykonáva na jar. Tento postup sa musí vykonať pred začiatkom fázy aktívneho toku miazgy. Prerezávanie výhonkov vykonávalo dezinfikované nožnice alebo ostrý nôž. Na konáre tvarované „rany“ musia byť zakryté záhradným ihriskom. Inak je možná infekcia rastliny.

Existujú tri možnosti pre prerezávanie ruží: ľahká, stredná a silná. Ľahké a mierne prerezávanie má priaznivý vplyv na trvanie a intenzitu kvetu. Silné prerezávanie prispieva k omladeniu kríka.

Zlé prerezávanie
Stredné prerezávanie
Silné prerezávanie

Príprava na zimu

Napriek dobrej zimnej mrazivosti by sa mal Midsammer na zimu chrániť. Najprv sa kríky orežú a rozotrú so zmesou rašeliny a suchej pôdy. Keď sa teplota zníži na -7 ° C alebo viac, rastlina sa zakryje agrofibrom.

V severných oblastiach je ruža pokrytá vetvičkami borovíc, na ktorých sú pevné poľnohospodárske vlákna.

Choroby a škodcovia odrody

Midsammer je odolný voči väčšine plesňových a bakteriálnych infekcií. Ak sa však režim zavlažovania nedodržiava, začína sa hniloba koreňov.Uloženie rastliny pravdepodobne nebude úspešné, takže je lepšie nedovoliť zamokrenie v blízkom stonkovom kruhu.

Hlavným nebezpečenstvom pre okrasné kríky je rozany vošky, roztoče a chrasty.Na prevenciu výskytu škodcov sa vykonáva pravidelné striekanie koruny roztokom mydlovej vody.Keď je voda suchá, listy treba utrieť.Ak sa nedá vyhnúť invázii hmyzu, ošetrujú sa insekticídy Aktara, Iskra, Aktellik alebo Fitoverm.

Využite možnosti ruží Midsammer v krajinnom dizajne

Veľkolepá ruža Midsammer sa v krajinnom dizajne aktívne používa.Rastlina vyzerá zaujímavo v soliternyh a pri skupinových výsadbách.Floribunda sa často pestovala v kombinácii s popínavými odrodami.Kultrura vyzerá zaujímavo na pozadí ihličnanov a obilnín.

Midsammer sa používa na zdobenie záhradných chodníkov, vstupných skupín, altánov a altanoku otvoreného typu.Môže sa použiť ako zložený prvok zmiešaného mixéra.

Ruže odrody Midsammer sa používajú na záhradné dekorácie

Gardenerove recenzie

„Dlho som chcel zasadiťzáhrada ruže, ale bál sa problémov s pestovaním.Minulý rok sa Midsummer a Midsammer Snow rozhodli a kúpili sadenice.Obe rastliny sa rýchlo usadili a úspešne prezimovali.Doposiaľ neboli problémy s pestovaním. “

Victoria, Rostov na Donu

„V krajine pestujem ruže už mnoho rokov.Najobľúbenejšou odrodou je letný slnovrat.Nenáročná kultúra starostlivosti, ktorá poteší hojné a dlhé kvitnutie. ““

Marina, Moskovská oblasť

Odroda Midsammer je vynikajúcim riešením pre začínajúcich záhradkárov, ktorí nemajú praktické skúsenosti s pestovaním ruží. Kvet s minimálnou starostlivosťou ďakuje za intenzívne kvitnutie.