Ako pestovať v krajine panické odrody hortenzie Weems Red

Najatraktívnejšie v záhrade sú kvety so sviežou a svetlou púčikmi, ktoré môžu meniť farebné odtiene niekoľkokrát za sezónu.Takou kultúrou je hortenzia Wims Red palacinka, ktorá sa stala jedným z najvyhľadávanejších kríkov medzi krajinármi.Pokiaľ ide o podstatu kultúry, pravidlá výsadby a starostlivosti opísané v článku.

Charakteristiky hortenzie Weems Red

Európania spoznali kvetinové plodinyth hortenzie (Hydrangea paniculata latinský názov) v XVIII storočia, kedy ju priniesol anglický botanik D. Banks, ktorý bol v Číne.Masovej popularite farieb však trvalo takmer dve storočia.Začiatkom minulého storočia sa chovatelia začali venovať podnikaniu a čoskoro počet nových odrôd a hybridov prekročil sto.

Hortensia Weems Red-jedna z najpopulárnejších záhradných plodín

Odroda Red Wims sa objavila nedávno, nemecký botanik Wim sa stal autorom kultúry.Rutten. Hlavnou výhodou kvetu je nezvyčajne skoré kvitnutie, ktoré je z hľadiska času ďaleko pred inými odrodamihortenzie.

Opis kríka

Botanici opisujú Wems Red ako listnatý, kvitnúci krík.Predstavujeme hlavné vlastnosti:

 1. Kompaktné rozmery.Stonky nie sú vyššie ako 1,5–2 m. Krík je schopný aktívne rásť v šírke.
 2. Jednotný rast.Formovanie prerezávania dáva kríku krásny tvar lopty.
 3. Pobočky gaštanovo-červenej farby, odolné voči hmotnosti veľkých pukov.Pod hmotnosťou pukov sa ohýbajú, ale nelámajú sa.
 4. Listy sú pretiahnuté, husté, tmavozelené, s nápadnými žilami.Nachádza sa oproti.Na jeseň mení farbu a stáva sa strieborno-zlatou.
 5. Počas kvitnutia výhonkov sa vytvárajú semená, ktoré sú vhodné na výsadbu.

Obdobie kvitnutia

Hydrangea Weems Red otvára prvé kvety koncom júna a pokračuje až do konca jesene.Púčiky atraktívny vzhľad, príjemná vôňa medu.Kvety sú malé, neplodné, kombinované do mohutných pyramídových kvetov (dlhých 20–35 cm).Počas vegetačného obdobia menia farbu z bielej na ružovú, na konci sezóny sa stanú nasýtené gaštanové.

Počas vegetačného obdobia kvetenstvo mení farbu

Výhody a nevýhody odrody

Tento druh je vhodný na pestovanie v akýchkoľvek klimatických podmienkach v krajine.

Výhody:
 • vysoká zimná odolnosť (vydrží teploty až do –30 ° C);
 • nenáročná starostlivosť;
 • dlhotrvajúce a krásne kvitnutie;
 • príjemná vôňa.
Nevýhody:
 • stredná odolnosť vočiochorenia;
 • príťažlivosť pre hmyzích škodcov.
Video „Popis hortenzie Weems Red“

Toto video ukazuje, ako vyzerá ozdobný kvetinový ker.

Pestovanie hortenzie Weems Red na otvorenom priestranstve

Odroda je dlhodobá.Akonáhle je to v priaznivých podmienkach, môžu podľa pravidiel agrotechnológie žiť a kvitnúť hojne asi 40 rokov (v niektorých prípadoch až 60 rokov).Pochopíme, čo je potrebné.

Dekorácia miesta
Osamelý rast
Mixborderový prvok

Výber miesta a pôdy

Kvety potrebujú na pestovanie slnko, ale dosť rozptýlené svetlo.Miesto je vhodné tam, kde kríky zostávajú väčšinu dňa v tieni, napríklad v korunách vysokých stromov.Je však lepšie zasadiť hortenziu blízko stromov, pretože silné podzemky zaberajú veľa vlhkosti.Kultúra nevyžaduje silné zavlažovanie, stačí udržiavať pôdu vlhkú.Mokrade alebo oblasti, v ktorých vlhkosť po usadení stagnuje, sú na výsadbu vylúčené.Vo vetre kvety zle zakorenia, ľahko strácajú listy a kvetenstvo.Je vhodné zvoliť odľahlé miesto chránené pred prievanom.

Zloženie pôdy sa vyberá podľa pravidiel:

 1. Najlepšou možnosťou je kyslá a mierne kyslá pôda.
 2. Pôda s neutrálnou kyslosťou neumožňuje nasýtenie kvetov, farby budú bledšie.
 3. Alkalické pôdy nie sú vhodnépristátie. V takejto pôde kríky rýchlo prestanú rásť, nekvetú a čoskoro zomrú.
Vápno by sa nemalo aplikovať na pôdu, kde rastie hortenzia, pretože zvyšuje alkalickú reakciu.
Rada autorov

Podmienky vykládky

Hydrangea Wims Red je možné zasadiť na otvorenom priestranstve na jar a na jeseň. Rozhodnutie by sa malo prijať v závislosti od klimatických podmienok:

 • v severných zemepisných šírkach jarné pristátie zvyšuje šance na úspešné usadenie;
 • v miernom a teplom podnebí sa odporúča jesenné sadenie, aby počas zimy bola rastlina stvrdnutá a na jar začala aktívny rast.

Aby sa predišlo problémom s pestovaním, sadenice sa vyberajú správne. Pri prehliadke venujú pozornosť skutočnosti, že na kôre nie sú škvrny, nájazdy, mechanické defekty (plesne a vírusy ľahko prenikajú cez trhliny).

Pôda sa pripravuje vopred - 2-3 týždne pred výsadbou, pozemok sa vykopáva, potom sa oplodní rašelinou, spadnutými listami a drsnou zeminou. Ak je pôda ťažká - pridajte piesok.

Na jar a na jeseň vysadiť hortenziu Wims Red na otvorenom priestranstve

Agrotechnické pravidlá pestovania kvetinových kultúr sú štandardné:

 1. Vykopajte výsadbovú dierku širokú a hlbokú 50x40 cm. Hlavnou vecou je namontovať koreňový systém sadenice.
 2. Ak je to potrebné, vypusťte dno a nalejte vrstvu malých kamienkov alebo kúskov tehly.
 3. Naplňte jednu tretinu zmesou úrodnej pôdy. Dá sa kúpiť v špecializovanom odboreskladujte alebo varte sami, rovnako miešajte záhradnú zem, piesok a humus.
 4. Sadenice sa umiestnia do diery, narovnajú sa korene a prikvapká sa k zvyšku pôdy. Nemalo by byť hlboko ponorené - koreňový krk by mal byť na povrchu.
 5. Miesto sa zavlažuje usadenou ne studenou vodou, potom sa uvoľní a mulčuje.

Starostlivosť o rastliny

Kultúra nie je zlá, odoláva chorobám, ľahko znáša chlad. Starostlivosť o kríky sa redukuje na pravidelné zavlažovanie, kŕmenie a prerezávanie.

Počet závlah závisí od počasia. V období zrážok sa v horúcich dňoch nevyžadujú až 30 vedier na námestie kríkov. Musíte sa uistiť, že radikálna vrstva zostáva stále mokrá.

Hnojivá sa uplatňujú v určitých obdobiach:

 • do polovice júla - síran draselný alebo amónny;
 • v auguste - superfosfát.

Organické hnojivá sú tiež dobré. Odporúčaná srvátka, ktorá zvyšuje stupeň kyslosti. Mulčovanie (piliny, lístie) chráni pred nadmerným odparovaním vody a chladením. Pôda sa melie okamžite po výsadbe sadenice. Pri zime sa vykonáva sanitárne prerezávanie: odstránia sa suché vetvy, chybné výhonky a sušené kvetenstvo.

Krík v strednom pruhu nie je potrebné zakrývať, pretože je mrazuvzdorný. Ale v severných oblastiach mladé sadenice chránia, naberajú vrstvu listov, balia smrekové listy alebo vyhodia.

Metódy boja proti chorobám a škodcom

Opísaná odroda častejšiejednoducho chorý na chlorózu.Na profylaxiu sa rastlina:

 • napája roztokom solí s vysokým obsahom železa;
 • sa polievajú každých 15 dní.

Choré kríky oplodňujú chelát železa - to im pomôže rýchlo sa zotaviť.Plesňové choroby sú tiež nebezpečné.Proti nim naneste vhodné fungicídy.Od škodcov tiež pomáha insekticídom "Aktara".

Chróza je bežné ochorenie kríkov

Gardenerove recenzie

"Po prečítaní recenzií som sa rozhodol niekoľko rokovspäť zasadiť hortenzie v ráfiku červenej, len hľadajú nenápadné kvety.S výsledkom som spokojný - hojne kvitne a dlho sa škodcovia neobťažujú, ešte neboli chorí. “

Veronica, Stavropol

) „S kvetinami ma veľmi potešilo.Jedinou negatívou je, že z dôvodu periodického okysľovania pôdy bola v mojom kvetinovom záhrade sama a ostatné kvety boli uschnuté.Ďalej však existovala cesta, ako vysadiť ďalšie odrody ortentia. “

Anna, Dogoprudny

Agrotechnológia pestovania hortenzie Wims Red je jednoduchá, dokáže dokonca zvládnuťnováčik záhradník.Ak budete rešpektovať dátumy výsadby, požiadavky na pôdu a náležitú starostlivosť, kvetinové záhony kvetu s malebnými kvetinovými kríkmi s opojnou vôňou, ktoré potešia majiteľov od začiatku leta do neskorej jesene.