Opis anglickej oslavy Rose Jubili: recenzie záhradníkov

Rosa Jubili Celebration je jedným z najlepších diel Davida Austina. Kvet upúta pozornosť záhradníkov s elegantným vzhľadom a relatívne nízkymi požiadavkami na podmienky pestovania. Ako pestovať a pestovať v krajine túto odrodu - čítajte ďalej.

História pôvodu

Oslava anglického parku Rose Jubilee má zaujímavú históriu pôvodu. Autorom kvetu je svetoznámy chovateľ-nadšenec David Austin. Chovateľský pokus o šľachtenie novej odrody sa začal v roku 1998. O štyri roky neskôr, v roku 2002, David Austin predstavil elegantnú kvetinu s púčikmi starého klenutého tvaru, aby ju mohli vidieť všetci. Kríky ruže dostali meno na počesť zlatého jubilea anglickej kráľovnej Alžbety II.

Jubilejná oslava - jedno z najlepších diel Davida Austina

Opis a charakteristika ružovej jubilejnej oslavy

.

Oslava Park Rose Jubili je náchylná k intenzívnemu rastu a rozvoju.Ako vegetačné obdobie výhonky rozľahlý ker majú klenutý tvar.Priemerná výška postrekovacej ruže je 120 cm, šírka je tiež 120 cm. Listy odrody majú tvar elipsovitého tvaru a tmavozelenú farbu.Na vonkajšej strane listu sa vyznačuje tradičným lesklým leskom.

Púčiky sú veľké, starobylého tvaru kupoly, sýtej ružovej farby s jemným odtieňom lososa.Počas kvitnutia sa lístky mierne vyhoria.Priemer šálky otvorenej púčiky dosahuje 12 - 14 cm. Odroda má výraznú arómu.Vôňa mladých kvetov je ako svieža, mierne horká vôňa citrónovej kôry.V vôni sa postupne objavujú ovocie, bobule a mäta.

Prvé púčiky kvitnú ku koncu jari.Ružové kríky kvitnú pred prvými jesennými mrazmi. Pôvodca uplatňuje dve kvitnúce vlny.Skúsení záhradníci však tvrdia, že Jubili Celebration má tri vlny aktívneho a nepretržitého kvitnutia.

Púčiky odrody sú veľké, husto dvojité, so starým kupolovitým tvarom

Výhody a nevýhody odrody

Bohužiaľ, ružaOslava jubilea má nielen pozitívne, ale aj negatívne vlastnosti.Štúdium výhod a nevýhod odrody pomôže zvoliť najvhodnejšiu schému agrotechnológie dekoratívnej kultúry.

Výhody:
  • vysoké dekoratívne vlastnosti ružovej kefy;
  • veľkolepý vzhľad a zaujímavá farba pukov;
  • zaujímavá vôňa, ktorá pretvára;
  • ​​
  • veľa a praktickysúvislý kvet;
  • vysoká odolnosť proti invázii vošiek ružových, húsenice a iných škodcov.
Nevýhody:
  • vysoká citlivosť pukov na vlhkosť a dážď (kvety vädnuté alebo padajúce);
  • 56. slabosť výhonkov v prvom roku po výsadbe na stále miesto rastu; 57) tendencia k vyblednutiu;
  • možnosť zmrazenia pri prudkých teplotných skokoch;
  • nízka odolnosť proti čiernym škvrnám.

Video „Oslava anglického ružového jubilea“

Toto video ukazuje okrasné a odrodové vlastnosti plodiny.

Funkcie agrotechniky ružovej oslavy jubilií

Oslava Rosa Jubili je nenáročná na starostlivosť - pestovanie plodín zvládnu aj začínajúci záhradníci. Zvážte základné pravidlá hospodárenia v tejto triede

Kde a ako pestovať rastliny

Na výsadbu ruží s rozprašovačom s veľkolepým vzhľadom vyberte najsledovanejšiu časť záhrady, aby ste ju mohli stále obdivovať.

Miesto by malo byť dobre ohriate a svetlé. Odporúčame starať sa o časť záhrady s popoludňajším tieňom, inak nebude možné vyhnúť sa popáleninám a spáleniu púčikov.
Rada autorov

Rose sa obáva vetra, prievanu a stojatého studeného vzduchu. Z tohto dôvodu by sa okrasná kultúra nemala pestovať v nížinách a na vetrom vetraných svahoch. Najlepšia voľba - pristátie pri plotoch, záhradných altánkoch a inýchrastliny.

Jubili Celebration preferuje ľahkú priedušnú úrodnú pôdu s kyslosťou v rozmedzí od 5,6 do 6,5 pH. Na príliš ľahkú piesočnatú pôdu sa pridávajú hlinky, trávnik a kompost z rašeliny. Zmes riečneho piesku, rašeliny a kompostu pomôže zvýšiť uvoľnenie ílovitej pôdy.

Výsadba sadeníc na otvorenom priestranstve sa vykonáva na jar - v apríli alebo máji. Pripravená pristávacia jama rozprestrela hlinu a zlomené tehly. Potom vytvorte vrstvu organických hnojív. Pri výsadbe sa uistite, že koreňový krk je hlboký 3–4 cm a na konci výsadby sa vykoná zalievanie a mulčovanie kríka.

Odporúčaná výsadba kríkových ruží

Pravidlá starostlivosti

Za suchého a teplého počasia sa ružová kríková polieva 2-3 krát týždenne. Na jednu rastlinu je potrebných najmenej 15–20 l destilovanej vody. Polievanie sa vykonáva na okraji stromového kruhu, ktorý sa snaží zabrániť vylúhovaniu pôdy v blízkosti koreňov. Ku koncu leta sa interval medzi zavlažovaniami zvyšuje.

Ak by bolo leto s zrážkami veľkorysé, voda by sa mala napojiť na oslavu Jubiliho, keď vyschne ornica.

Po každom zvlhčení pôdy sa uvoľnia. Uvoľnená pôda dobre prechádza kyslíkom, ktorý je potrebný pre koreňový systém pre rast a vývoj.

Strihanie ružových ruží sa uskutočňuje na jar. Na oslavu Jubili je vhodné mierne alebo stredné prerezávanie, ktoré prispieva k skorému kvitnutiu a zvyšuje dekoratívnosť plodiny. Všetky výhonky kvitnú anekvitnúce - orezané na 5-7 pukov.Na zabránenie infekcie infekciami sa vyrezávané miesta ošetrujú záhradným ihriskom.

Mierne prerezávanie je vhodné pre odrodu Jubili Celebration

Ruža odrody Jubili Celebration by sa mala chrániť pred zimou.Záhradná kultúra sa bojí prudkých teplotných skokov.Na izoláciu kríka sa používa borovicový smrek, na ktorého vrchnej časti sú pripevnené pytlovina alebo agrofibre.Nezabudnite bohato pre-humorovať koreňovú časť rastliny rašelinou a suchým opálovým listom.

Choroby a škodcovia

Odroda Jubilee Celebration má dobrú odolnosť voči chorobám a škodcom typickým pre ružové kríky.Avšak v prípade porušenia agrotechnológie je rastlina vystavená útokom roztočov.Na ochranu okrasných kríkov použite infúziu cesnaku, odvar cibuľovej šupky alebo prípravky insektikakaricídneho účinku: „Appolo“, „Nissoran“, „Fufanon“, „Iskra“.

Bežnou chorobou odrody je čierna škvrna.Charakteristickými znakmi patológie sú tmavé škvrny na listových doštičkách.V boji proti tejto chorobe pomôžu tieto fungicídy: „Previkur“, „Skor“, „Topaz“, „Fundazol“ a „Abiga-Peak“.

Rosa Jubili oslava v krajinnom dizajne

Pôvabná a šľachtická ruža kríkov vyzerá v osamelej výsadbe skvele.Môže sa pestovať na kmeni alebo ako živý plot.

Kvet je vhodný pre skupinové výsadby.Najúspešnejšie susedné kultúry sú vždyzelené, ihličnany a obilniny, pretožemäkké ružové puky sú v dokonalej harmónii so zelenými listami a ihličnatými konármi.Parková ruža sa často používa na navrhovanie mixborderov v krajinných štýloch anglickej krajiny, krajiny a vynikajúcich moderných.

Dekorácie miesta a budov na jeho území
Pestovanie na trupe
Ruženec s dekoratívnymi prvkami
]
Kvetinový záhon

Komentáre k odrode

„Minulé leto sa obeť invázie vo volaniach rozanna stala kultivovanou ružou v našej záhrade, oslavou Jubili.Insekticíd "Aktellik" pomohol zbaviť sa škodcov.Plochy postihnuté hmyzom sa museli odstrániť.Našťastie sa krík rýchlo zotavil. “

Valentina, Stavropol Territory

„Po mnoho rokov som sa venoval záhradkárstvu v krajine.Poznám rôzne odrody ruží, ale myslím si, že jubilejná oslava je jedna z najlepších.Kvet nevyžaduje veľa času a pozornosti.Ale veľké púčiky jemnej ružovej farby budú v záhrade celé leto vonieť sladko. “

Irina Viktorovna, Moskovská oblasť

Parková ruža Oslava Jubili sa právom považuje za najlepšiu tvorbu Davida Austina.Aristokratický kvet má veľkolepý vzhľad.Dodržiavanie jednoduchých pravidiel výsadby a pestovania, o ktorých sa hovorí vyššie, pomôže dosiahnuť aktívne a dlhodobé rozkvet kultúry.