Ako pestovať na chate Ekvádorská ruža Pink Floyd: tipy pre začiatočníkov

Niektoré mená okamžite vyvolávajú silné spojenie s niečím pozoruhodným alebo mimoriadnym.Milovníci hudby a záhradníci tak reagujú na vyslovené meno popísanej ružovej kultúry rôznymi spôsobmi, ale s potešením.Rosa Pink Floyd je hodný menovec slávnej skupiny.

Príbeh ružovej ružičky Floydovej

Holandskí chovatelia vedia, ako prekvapiť kvetinovétrh nie je iba tulipány.Pred 15 rokmi priniesli zamestnanci spoločnosti Schreurs BV novú škálu čaju - hybridných ruží a pomenovali ju podľa obľúbenej britskej skupiny.Tvorcovia Rose Pink Floyd tak nielenže oznámili nádhernú ružovú farbu kvetu, ale aj pocit, že bude nepochybne vyrábať medzi kupujúcimi.A vo svojich výpočtoch sa nemýlili - v krátkom čase odroda získala milión fanúšikov fanúšikov a stala sa snom mnohých záhradkárov.

Rosa Pink Floyd je zaujímavým predstaviteľom ruží z Ekvádoru

Opis a odrodové charakteristiky

Základom pre výber odrôd ocele sú ruže z Ekvádoru.Túto skutočnosť musia vziať do úvahy tí, ktorí plánujú pestovať ruže na otvorenom poli.

Vzhľad

Krík Pink Floyd je pomerne vysoký, často presahuje 1,2 m. Ak je to však potrebné, jeho výšku možno upraviť orezaním.Kríky sú mierne husté, majú priemer asi 60 - 70 cm, výhonky sú zvislé, stredne hrubé, listy stredne veľké, klasického tvaru, lesklé.Mladé výhonky a listy majú hnedastú ružovú farbu, ktorá sa nakoniec zmení na tmavo zelenú.

Na jednom streleckom uzle 1 až 3 púčiky.Výška pukov je 4–5 cm, kvitnúca kvetina má priemer asi 10 cm, kvety sú husté, dvojité, do jedného kvetu sa zbiera až 40 lístkov.Pri kvitnutí pukov sú extrémne lístky mierne ohnuté smerom von.Farba pukov je bohatá ružová, ktorá sa tiež nazýva cyklámen.Je taká jasná, že okamžite priťahuje pozornosť.Vôňa kvetov je tenká, ale veľmi perzistentná, sladkastá, pripomínajúca orientálny parfum.

Doba kvitnutia

Pink Floyd má dlhé obdobie kvitnutia.Ruže začnú kvitnúť koncom júna a končiť v polovici októbra.Niekedy kvety držia až do začiatku prvého mrazy.Súčasne dekoratívna povaha ich vzhľadu nezávisí od doby kvetu.

Farba pukov je bohatá ružová

Odolnosť proti mrazu

Hoci ruža môže kvitnúť pred prvým mrazom, vysoký stupeňodolnosť proti mrazu sa nelíši.Preto, ak v zime teplota v oblasti klesne pod 20 ° C, krík musí byť nielen rezaný a mulčovaný, ale tiež pokrytý špeciálnym materiálom alebo smrekom.

Výhody a nevýhody odrody

Nemožno tvrdiť, že je to ruža:
 • veľký a hustý púčik klasického tvaru pohárika.;
 • husté, mierne zamatové lístky;
 • atraktívne, bohaté farby;
 • jemná, veľmi príjemná a dlhá vôňa;
 • vynikajúca imunita proti väčšine chorôb ruží;
 • odolnosť proti vysokej vlhkosti v pôde a vzduchu;
 • Veľkosť púčikov umožňuje pripraviť sviežu kyticu malého množstva kvetov, ktoré pri správnej starostlivosti môžu stáť vo váze až dva týždne.
Nevýhody:
 • priemerná odolnosť proti mrazu;
 • náklady.
Video „Ružové kvety Floyd na ekvádorských plantážach“

Toto video ukazuje, ako rastie ekvádorské ruže.

Zvláštnosti pestovania a starostlivosti o ruže Pink Floyd

Nie všetci záhradkári dokážu na svojej záhrade pestovať krásnu ženu.Unikátna pôda Ekvádoru, z ktorej tento druh pochádza, umožňuje kríkovi kvitnúť takmer po celý rok.A v našej krajine musí rastlina poskytnúť správnu starostlivosť.Prečítajte si viac o vlastnostiach poľnohospodárskej technológie Pink Floyd.

Ako a kedy pestovať

Samotný proces výsadby Pink Floyd sa nelíši od klasického spôsobu výsadby iných ruží.Je dôležité brať do úvahy iba nuansy výberu miesta a pôdy:

  84. potreba dobrého osvetlenia po celý deň, ale so slabým popoludňajším tieňom; 85. žiadne prievany a silné vplyvy vetra, ale dobré vetranie a voľný prúd vzduchu do všetkých častí zariadenia;
 • úrodná pôda obohatená o užitočné látky, uprednostňované sú hlinky s neutrálnou úrovňou kyslosti.

Odporúča sa vysadiť a opätovne zasadiť ružicu na jar, keď sa pôda dostatočne zahreje, ale pred zlomením púčikov. Môžete tiež zasadiť rastlinu na jeseň, s očakávaním, že Bush bude mať čas sa prispôsobiť mrazu.

Odporúča sa pestovať a opätovne zasadiť ružicu na jar

pred a po kvitnutí

Aktívna starostlivosť o kríky sa začína skoro na jar. V prvom rade by ste mali prístrešok odstrániť včas, aby sa pod ním nemohlo pritlačiť puzdro. Polievanie sa obnovuje niekoľko týždňov po roztopení snehu. Ak nebol sneh, musíte sa orientovať podľa stavu pôdy a množstva prírodných zrážok. Počas kvitnutia ruží je potrebné napojiť častejšie. Je tiež potrebné vykonávať sanitárne a formatívne prerezávanie kríkov, aby sa zabezpečil normálny rast a upravila hustota kvetu.

S nástupom tepla sa musíte postarať o včasné odstránenie buriny. Tomuto postupu sa však môžete vyhnúť, ak mulčujete pristvolnuyu zónu slamou alebo suchým kravským humusom s pilinami.

Mulčovanie zabráni výskytu burín, zníži rýchlosť odparovania vlhkosti a bude slúžiť ako vrchný obväz po dlhú dobu pôsobenia.

V obdobíaktívny rast a vývoj ruží kŕmených komplexmi obsahujúcimi dusík. Od začiatku fázy kvitnutia sa ako hnojivá používajú hnojivá pota - fosfor a horčík. Odporúča sa striedať vrchný obväz, aby ruža mohla získať užitočné látky z minerálov a organických látok.

Schéma hnojenia pod ružovým kríkom

Po kvitnutí znížte množstvo polievania a začnite pripravovať krík na zimu. Výhonky sa odrežú a stonky zostanú asi 20 cm vysoké, mulčované rašelinou a prikryjú sa smrekom alebo priehľadným (bielym) pradeným vláknom. Záhradníci neodporúčajú skrývať kríkov pred začiatkom mrazu, inak to môže vypratať.

Čo robiť, ak kvitne

Ak Pink Floyd nekvitne, musíte zistiť príčinu a odstrániť ju. Dôvody môžu byť tieto:

  104) sadivový materiál nízkej kvality: slabo rozvinutý alebo poškodený koreňový systém, prítomnosť infekcií alebo škodcov;
 • chyby v starostlivosti;
 • nesprávne miesto, najmä nedostatočné osvetlenie.

Posledné dva body je možné napraviť pomocou transplantácie a správnej agrotechnológie. V prvom prípade závisí výsledok od stupňa poškodenia chorobou alebo závažnosti poškodenia koreňov.

Choroby a škodcovia odrody

Pink Floyd má vynikajúcu imunitu proti bežným hubovým infekciám postihujúcim ruže. Profylaktické ošetrenie medenými prípravkami však nebude zbytočné.

Vzhľad škodcov však nie je vôbec možný. Vošky, húsenice, baldachýnynielen zničiť puky, ale tiež vyvolať zničenie kríka. S malými kolóniami škodcov je možné bojovať s mydlovým roztokom alebo cesnakovou tinktúrou. Pre rozsiahle lézie je lepšie používať chemikálie.

Cikáda
Housenky
Rosana Aphid

Použitie ružovej Floyd Rose v dizajne krajiny

Pri výsadbe kríkov Pink Floyd by sa mala zohľadniť ich veľkosť. Na malej ploche stačí len niekoľko kríkov a pre malé kvetinové záhony je lepšie použiť iba jednu, ktorá sa dá vysadiť v strede.

Aby záhrada nevyzerala príliš pestro, odporúča sa kombinovať kvet s inými odrodami ruží, ktorých farba prevláda v pastelových odtieňoch.
Rada autora

Ako susedia sa môžu použiť rastliny s malými kvetmi bielej, modrej, svetlo žltej farby alebo rastliny, ktoré kvitnú vôbec, ale majú krásne listy.

Recenzie záhradníkov a kvetinárov

„Ako darček k narodeninám som dostal kyticu týchto nádherných ruží. Kvety boli asi dva týždne a páčilo sa mi toľko, že som sa rozhodol skúsiť výsadbu odrezkov. Pár začal. Kým kríky sú malé, tak rastú v kvetináčoch v skleníku. Ale v apríli sa určite pokúsim pristáť na otvorenom priestranstve. “

Catherine, Soči

„Naše mesto ťa neprekvapuje krásnymi kvetmi. aleRužové ružové ruže Floyd sa lámu ešte rýchlejšie ako červené. Vyzerajú skvele a vonia, nepotrebujú veľa, aby vytvorili veľkú elegantnú kyticu. Áno, a oni stoja vo váze dlhšie ako iné ruže. “

Natalia, Moskva

Ak vo vašej záhrade chýba jasný, voňavý prízvuk - Pink Floyd je to, čo potrebujete. Ale skôr, ako si kúpite, uistite sa, pozrite sa na špecifiká pestovania a starostlivosti, inak krása nebude potešiť vás kvetinami.