Charakteristiky skleníkového zberu a jeho montáže

Pri pestovaní záhradných plodín sa uchýlime k mnohým trikom: oplodňujeme, starostlivo vyberáme miesto na pestovanie rastlín, nevlastné rastliny, rastliny, kravaty. Všetky tieto akcie sú zamerané na jednu vec - získať bohatú úrodu. Pomáha v tomto skleníku alebo skleníku, chráni rastliny pred škodcami a vonkajšími podmienkami. V tomto článku sa pozrieme na modelovú škálu, ktorú ponúka rad skleníkov série Harvest, rady týkajúce sa montáže a inštalácie, ako aj nuansy dizajnu.

Konštrukčné prvky

Skleníky zo série „Úroda“ sú v zásade skleníkom, iba menším. Materiál SUF-42 s ultrafialovým stabilizátorom sa používa ako povlak (pórovitá štruktúra materiálu uľahčuje výmenu vlhkosti a vzduchu, ktorá neumožňuje rastlinám udusiť alebo rozdrviť), polykarbonát alebo tepelne viazaná tkanina.

Rám konštrukcie je vyrobený z pozinkovaných kovových alebo plastových rúrok, ktoré majú akýkoľvek tvar v závislosti od terénu a stanovených podmienok. Zvýšená plastická pevnosť je doplnená nízkou náchylnosťou na deformáciu koróziou. Taký skleník-skleníkDobrá voľba pre kuchynské záhrady, kde nie je potrebný priestor pre veľký skleník. Pri zbere sa posteľ jednoducho uvoľní z dizajnu.

Tieto modely, ktoré sú pokryté textíliou, sa dajú z poťahu ľahko odstrániť z rastlín alebo rastlín na hnojenie. Väčšie modely sú vybavené dverami a otvormi pre voľný prístup. Výhodou takýchto skleníkov a skleníkov je to, že výška, dĺžka a šírka rámu sa dajú ľahko meniť.

Klady a zápory

Malo by sa poznamenať, že skleníkový skleník zo série „Harvest“ je zázračným výrobkom z hľadiska dizajnu aj konštrukcie. Okrem toho:

  • Pri najmenšom znečistení môžete povlak odstrániť, umyť ho v práčke a vrátiť ho.
  • Je možné objednať povlak z celulárneho polykarbonátu.
  • Samotný dizajn je odolný vďaka jednoduchému a flexibilnému rámu.
  • Zázračný skleník pri zbere nevyžaduje špeciálne zručnosti alebo nástroje.
  • Systém zapínania laboratórií vám umožňuje meniť veľkosť podľa vašich predstáv.

Jediná mínus zázračného skleníka spočíva v ľahkej konštrukcii. Je potrebné dbať na to, aby nadácie alebo bezpečné upevnenie tak, aby vetra vietor nevynáša zo záhrady.

Zostava

Akýkoľvek produkt, ktorý je populárny skôr alebo neskôr, získava rôzne modely na uspokojenie potrieb spotrebiteľa. Úžasný skleníkový „zber“ nie je výnimkou. Sortiment modelov je bohatý a skutočne vyhovuje každej požiadavke záhradníka: PC, Elite,Classic, Absolute, Elite Absolute, Successful.

)

Vintage PC

Skleník tohto modelu je založený napozinkovaný oceľový profil s hrúbkou 0,8 mm, každý modul je navyše zosilnený pre väčšiu konštrukčnú pevnosť.K dispozícii sú dvere - šírka 90 cm.Štandardná veľkosť je 400 × 300 × 215 cm, čo znamená ďalšie vetracie otvory na vetranie miestnosti.

Harvest Classic

Líši sa od posuvného skleníka z PC zázračného skleníka.Pozinkované rúry slúžia ako rám pre tento model a skleník sám pozostáva zo série 2-metrových modulov.Zahrnuté sú 2 dvere a prieduchy.Vhodný pre väčšinu záhradných rastlín, ľahko sa inštaluje kdekoľvek na webe.

Úroda Absolute, Elite a Elite-Absolute

Absolútny skleník je dobrou voľbou pre tých, ktorí milujú spoľahlivé štruktúry s vysokou hmotnosťou.Základná súprava tohto modelu obsahuje 2 dvere a prieduchy.Ďalšia stabilita je zabezpečená kopaním do rámu, čo vám ušetrí potrebu budovať základ.Postele zostanú nedotknuté.

Skleník Elite Absolute Wonder Greenhouse je založený na galvanizovanom oceľovom ráme, ktorého každá rúrka má priemer 25 mm.Na rozdiel od iných modelov v tejto sérii budete potrebovať skrutky so samoreznými skrutkami na zaistenie rámu.Skleník sa tiež vťahuje, zatiaľ čo vystavenie slnečnému žiareniu nepoškodzuje povlak ani rúry.

Skleník Elite má štandardnú veľkosť 400 × 300 × 210 cm,ale šírka a výška sa dajú ľahko nastaviť podľa vašich potrieb.Rám pozostáva tiež z pozinkovaných oceľových rúr, 2 dverí a okien.Inštalácia, rovnako ako „Elite-Absolute“, si bude vyžadovať skrutkovače a skrutky so samořeznými skrutkami.

„Úspešná úroda“

Posledným modelom v zozname je zázračný skleník, ktorým záhrada získa zdravý a luxusný vzhľad.V závislosti od dĺžky a počtu oblúkov sú k dispozícii tri typy: 4 m, 5 oblúkov;6 m, 7 oblúkov;8 m, 9 oblúkov.Hmotnosť sa pohybuje od 2,2 kg do 2,8 kg.Podstavec rámu je vyrobený z tuhých plastových rúr z plastu, priemer 2 cm, skleník sa nemusí pripevňovať k základu - stačí len vykopať nohy do zeme.Povlak je tepelne spájaná tkanina, ktorá sa môže voľne pohybovať v oblúkoch alebo odstrániť na pranie.

Video „Skleník z profilu v tvare V Harvest-PK-4“

V tomto videu autor hovorí o montáži a prevádzke skleníka „Harvest PC“.

Inštalácia

Inštalácia akéhokoľvek modelu si nevyžaduje špeciálne znalosti alebo zručnosti, ani sa nebude vyžadovať špeciálne vybavenie.Pred inštaláciou skleníka ho rozbaľte, pozorne si prečítajte pokyny a potom rozložte komponenty tak, aby ste ich mohli pohodlne vziať.Budete potrebovať skrutkovač, kladivo, skrutkovač a hrsť samorezných skrutiek.

Vykopajte hlboké nohy tvaru T do zeme do hĺbky 26 - 30 cm (ak si neželáte stavať ďalší základ alebo lôžko je už vysadené rastlinami).Začnite kryť materiál rámu.Polykarbonát je upevnený priehľadnou stranou nahor,pomocou montážnych pások.Tepelne prilepená tkanina napnutá na rám, ako napríklad záclony na rímse, alebo pripevnená špeciálnymi sponami.

Po dokončení inštalácie dobre zabalte zem okolo nôh a pridajte ďalšie štruktúry stability.To je všetko, zázračný skleník je pripravený na použitie.

Video „Ako zozbierať skleníkovú úrodu“

Video sprievodca o zostavení skleníkovej „úrody“.