Obracače hrablíc robíme vlastnými rukami pre minitractor

Časy, keď sa seno chovalo a zbieralo pomocou ručného zhŕňača, sú preč.Dnes je kĺbový zhŕňač navrhnutý priamo na rozrušenie posekanej vegetácie a hrabanie vo zvitkoch, s tým sa bez námahy a rýchlo vyrovná.V závislosti od modelu je toto zariadenie určené pre traktor, mini traktor alebo motoblock.
Obsah
  1. Opis nástroja
  2. Video „Domáce hrable namotoblock ”
  3. Aké sú výhody
  4. Ako to urobiť sami
  5. Videotraktor “
Opis nástroja

Pestovanie je jednou z hlavných etáp zberu sena.Preto dopyt po účinných obracačoch obilia neustále rastie.Doteraz bolo vyvinutých niekoľko typov a úprav tohto vybavenia pre traktor.Najžiadanejšie prostredie sú modely namontované na rotoroch a kolesách.

Rotačné obracače a zhrabovače sena sú konštrukcie kolies a prstov, ktoré sú založené na zosilnených rúrkových rotoroch.Na tieto horizontálne rotujúce rotory sú upevnené pomocou pružín s niekoľkými zubami, ktoré hrabajú prsty sena.To zaisťuje rovnomerné zaťaženie zariadenia a dobrú reprodukciu reliéfu obrábanej plochy.

Krútiaci moment sa prenáša na rotory prostredníctvom kĺbových pántov, ako sú automobilové vzpery, ktorézaisťuje rovnosť uhlových rýchlostí. Pohon je plynulý a má ochranu pred samovoľným rozbehom počas prepravy. Tento typ obracačov traktorov má schopnosť nastaviť výšku rozrušenia a uhol útoku. Nemajú svoj vlastný kurz a sú namontované na kolesovom traktore, pracujúcom cez hydraulický systém a kĺbový hriadeľ.

Obracače kolies sú kĺbovou konštrukciou typu namontovaného na kolesách namontovaného na konzole. Majú ohnuté prsty z drôtenej pružiny na otáčanie sena. Pretože navonok sa takéto zariadenie podobá slnku kreslenému detskou rukou, tieto obracače traktorov dostali toto populárne meno.

Účinnosť ich práce sa zvyšuje v dôsledku skutočnosti, že kolesá sú usporiadané pod určitým uhlom vzhľadom na smer pohybu traktora a prekrývajú navzájom niekoľko oblastí rotácie. Plávajúce odpruženie zaisťuje vynikajúce tlmenie, takže obracač sa dobre vyrovnáva s nerovným terénom, ľahko prekonáva zavlažovacie kanály a násypy. Jej kolesá sú zameniteľné a každé z nich je pripevnené na dvoch ložiskách, čo zvyšuje životnosť zariadenia a uľahčuje opravu. Samostatné otáčanie kolies sa vykonáva pomocou kĺbového, reťazového alebo remeňového pohonu. Preto sa tieto obracače môžu používať ako príslušenstvo k traktorom, mini traktorom alebo motoblockom.

V závislosti od modelu traktora sa zariadenia vyrábajú sštyri a päť kolies. Rozdiel medzi nimi spočíva iba v šírke priľnavosti, ktorá určuje rýchlosť práce a produktivitu obrábania a hrabania kosenej vegetácie do roliek na poli rovnakej veľkosti. Také obracače zhrabadiel často robia vlastné ruky. Spravidla sú tieto domáce zariadenia navrhnuté tak, aby previsli z malého traktora alebo z traktora, ktorý chodí za traktorom, ktorý sa používa na farme.

Video „Samonosné zhrabovače na motorovom bloku“

Proces používania domácich zhrabovačov hrable na motokale na obrábanie a zber kosenej trávy na poli

.

Aké sú výhody

Obidve rotory a kolesové zhŕňače obracačov traktorov zhŕňajú kosenú vegetáciu na valce, čo v budúcnosti uľahčuje lisovanie na balíky. S ich pomocou prevracajú seno, nahrádzajú pravú stranu valca sušením pod slnečnými lúčmi a fúkaním vetrom, čím urýchľujú proces sušenia kosenia. Rotačné modely traktorov majú dobrú rýchlosť a sú tým najlepším nástrojom na prácu s plodinami, ktoré si vyžadujú starostlivé zaobchádzanie (napríklad lucerna). Traktor s týmto typom obracača tiež ľahko zvládne mokré alebo ťažké seno.

Obracače s kolesovými traktormi sa vyznačujú najvyššou produktivitou a dobre fungujú pri vysokých rýchlostiach.Ich účinnosť je maximálna v priamej dlhej vzdialenosti, ale zhoršuje sa v rohových úsekoch obrábanej plochy. Dajú sa ľahko pripevniť k traktoru, nievyžadujúce prevádzku vývodového hriadeľa na prevádzku.

Prsty na kolesách takého obracača nielen prevracajú vegetáciu, ale ju tiež bijú, čím sa zvyšuje vetranie v senoch.Traktor s podobným príslušenstvom spracúva pole s najmenšou stratou koseného lístia pri zbere krmovín na seno.Takýto dizajn, ako je napríklad slnko pre malý traktor alebo motoblock, sa dá vyrobiť aj ručne.

Ako na to sami

U malého traktora alebo motobloku nie je ťažké vykonať samočinný zhŕňač s určitými zručnosťami.Na internete si môžete zadarmo stiahnuť podrobné výkresy, ktoré vám umožnia zvoliť si implementáciu verzie rámu v dvoch alebo jednej sekcii a optimálny počet kolies.Pre tých, ktorí chcú takéto zariadenie vyrobiť vlastnými rukami nadšencami na internete, sa zverejní veľké množstvo videoklipov, kde sa postupne ukazuje, ako autori vytvorili svoje hrable hrabla.

Pokiaľ ide o motoblok, domáce obracače slnka nie sú väčšie ako tri kolesá a tie, ktoré sú určené na zavesenie na malý traktor, môžu byť päťkolesové.Na vytvorenie obracača vlastnými rukami budete potrebovať kovovú rúrku na výrobu zváraného rámu, na ktorom sú pripevnené konzoly na pripevnenie kolies.Oceľové drôty 4–7 mm budú potrebné aj na výrobu pružín, ktoré zhrabávajú trávu.Sú vymeniteľné a pripevnené na disky pomocou skrutiek.Obežné kolesású vyrobené z oceľových plechov hrúbky 4 mm.

Na montáž každého kolesa sa používajú dve ložiská umiestnené v nábojoch. Náboje je možné inštalovať z klasického modelu vozidla VAZ s kuželíkovými ložiskami. Takýto uzol bude utesnený kovovým uzáverom na jednej strane a olejovým tesnením na strane druhej. Takéto zhrabovače traktorov môžu byť uložené na ulici bez obáv, že ložiská budú hrdzaviť.

Budete tiež musieť vytvoriť špeciálny odkaz na zavesenie takýchto domácich zariadení na traktor alebo na chodiaci traktor. Jeho konštrukcia je vytvorená podľa zvolených výkresov a zahŕňa nastavovací mechanizmus využívajúci silné oceľové pružiny. Také samohybné zhŕňače traktorov obracače obilia pri zbere sena nie sú takmer nijako nižšie ako priemyselné modely a niekedy ich predčí v kvalite montáže a dôkladnosti pri výrobe častí.

Video „Prevádzka obracača s traktorom“

Opis použitia obracača obracačov v osobitných pozíciách na rôzne úlohy