5 krokov na prípravu trávnika na zimu

Príprava trávnika na zimu zahŕňa celý rad postupov - počnúc vrchným dresingom až po prevzdušnenie a mulčovanie.Každý krok je dôležitý pre zdravie a aktívny rast trávy v novej sezóne.Zvážte, ako pripraviť trávnik na zimu.
Obsah
 1. Príprava trávnika na zimu
 2. Krok 1:zalievanie
 3. Video: „Príprava trávnika na zimu“
 4. Krok 2: kŕmenie
 5. Krok3: strihanie vlasov
 6. Krok 4: čistenie
 7. Krok 5: mulčovanie
 8. Stroje a zariadenia
Príprava trávnika na zimu

Proces prípravy trávnej trávy a pôdy na zimu pozostáva z niekoľkých krokov.

Krok 1: zalievanie

Čím bližšie je zima, tým menej by malo byť zalievanie.V daždivej jeseni sa bez nej dokážete úplne vyhnúť.Ak je september suchý, každých 5-7 dní je vhodné zavlažovať trávnik postrekovaním, ale v tomto prípade je potrebné zabezpečiť, aby neexistovali kaluže.

V októbri sa zavlažovanie úplne zastaví bez ohľadu na počasie, inak môžu korene hniť.

Video: „Príprava trávnika na zimu“

Video pojednáva o dôležitých fázach prípravy trávnika na zimu ao klimatických rizikách, ktoré môžu ničiť rastliny.

Krok 2: úprava

Postupy jesennej starostlivosti o trávnik musia zahŕňať úpravu, najmä aplikáciu draslíka a fosforu.Posilňujú koreňový systém, zvyšujú jeho odolnosť voči chorobám a nepriaznivým podmienkam, zlepšujú vstrebávanie živín,pomáhajú rastline prežiť zimu a rýchlo stúpajú na jar.

Najlepšie je kúpiť hotové komplexné hnojivo pre trávnik, v ktorom sú obidve látky v správnom pomere.

Takéto hnojivá môžete použiť aj na 1 m²:

 • dvojitý superfosfát: 50-70 g;
 • kostná múčka: 2-3 šálky;
 • draselná soľ: 30-40 g;
 • magnézia draselná: 30- 60 g;
 • Síran draselný: 20-30 g

Ak je pôda náchylná k okysleniu, pridá sa tiež dolomitová múka alebo hasené vápno.

Bod priepasti je prijateľnosť použitia doplnkov dusíka.Niektorí radšej zarobia malé množstvo kvôli zlepšeniu zafarbenia trávy, iní si všimnú, že to vyvoláva aktívny rast rastlín, nežiaduce pred zimou: mladé výhonky oslabujú korene a vyťahujú z nich veľké množstvo živín.

Dodatky sa uplatňujú začiatkom septembra podľa osobitného systému.Najprv by ste mali trávnik opatrne zalievať, dokonca ho možno trochu vylejete ešte pred vytvorením kaluží.V deň, keď je pôda stále vlhká, ale tráva je už suchá, hnojivo sa aplikuje pomocou rozmetadla.Po 1-2 dňoch strávte ďalšie zalievanie.Krok 3:strih

Je dôležité, aby na začiatku zimy bola dĺžka trávy 8-10 cm. V tomto prípade trávnik prežije chladnajmenšia strata.Ak je tráva dlhšia, bude padať pod sneh a na jar sa začne zametať, čo negatívne ovplyvní mladé výhonky. V tomto prípade sa navyše zvyšuje riziko vzniku plesňových chorôb.

Čas posledného strihu závisí od regiónu. V Sibíri a Uralu sa to najčastejšie robí koncom septembra, v moskovskom regióne a strednom páse ako celku- začiatkom októbra. Napríklad na juhu bude v rozlíšení Knajlepší čas polovica októbra.

V ćase posledného strihu by noże na trávu mali byi ostro naostrené a zdvihnuté do výśky 5-7 cm, aby tráva mohla pred mrazom dorási do pożadovanej výśky.

Nesekajte v zime iba oslabené trávniky riedené od-v dôsledku choroby alebo sucha.

Krok 4: Čistenie

Padlé listy, pokosená tráva a jej padlé zvyšky, tj tzv. Cítite, musíte odstrániť pred výskytom snehu, aby ste zabránili starnutiu a rozvoju infekčných chorôb. Okrem toho, pod váhou snežných dráh zhutnené lístie, a to zabráni rastu mladej zelene na jar.

Čistenie sa vykonáva pomocou špeciálneho zhŕňača v tvare ventilátora s pružnými zubami, ktoré nepoškodzujú korene. Na zber lístia môžete použiť aj záhradnú latku, napríklad plast alebo plast. Ak máte špeciálny „vysávač“ na listy, použite ho.

Ďalší dôležitý postup pred hibernáciou- aeráciou. Vykonáva sa v suchom počasí.

Za týmto účelom môžetepoužívať vlastný prevzdušňovač, a ak nie, obyčajné vidlice.S ich pomocou budete potrebovať s, aby ste urobili punkcie v pôde vo vzdialenosti 20 - 30 cm od seba.Zakaždým prepichnite zem do hĺbky asi 20 cm, zatiaľ čo vrstvu trávnik a mierne nadvihnite.Takýto postup nasýti pôdu kyslíkom, navyše umožní, aby voda tiekla dovnútra, čo zabráni tvorbe ľadovej kôry.

Po prevzdušnení na trávniku sa odporúča chodiť 3 dni.Ďalej skontrolujte trávu.Ak nájdete oblasti postihnuté hubovými chorobami, je potrebné ich ošetriť fungicídmi.Osvedčená droga „Fundazol“.

Ak sa na trávniku vyskytujú holohlavé škvrny, je potrebné opätovne vysadiť alebo umiestniť čerstvú šťavu.

Krok 5: mulčovanie

Mulčovanie chráni korene pred prehriatím, zabraňuje vylúhovaniu, zvetrávaniu a vysušovaniu pôdy, brzdí rast burín.Ako doplnkové krmivo slúžia organické zmesi.

Pre trávniky sa ako mulč odporúča zmes rašelinového piesku, hrubého piesku alebo rašeliny zmiešanej so zemou a pieskom v rovnakých častiach.

Na tento postup môžete použiť kosačku na trávu s príslušnou funkciou.

Stroje a zariadenia

Na jeseň sa musíte starať o techniku.Na začiatok zvážte, ako správne pripraviť kosačku na trávu na zimu.Urobte nasledovné:

 1. Vyberte zvyšné palivo z nádrže, inak počas zimy stratí schopnosťvznietenie a výrazné narušenie činnosti zariadenia.Aby ste to dosiahli, otočte kosačku na voľnobeh a počkajte, kým sa nevypne sama.Elektrické modely batérií pre zimné obdobie sa musia nabiť.
 2. Skontrolujte hladinu oleja a podľa potreby vymeňte.
 3. Opatrne odstráňte zvyšky trávy zo skrinky, paluby a všetkých súčastí, vyčistite chladiace rebrá a výfuk.Inak môže dôjsť ku korózii.
 4. Skontrolujte nože.Ak sú praskliny alebo triesky, vymeňte ich za nové.Ak nedôjde k poškodeniu, odstráňte ich a naostrite alebo ich odneste k špecialistovi.
 5. Pripravenú kosačku na trávu prikryte krytom a uložte na suchom a čistom mieste chránenom pred extrémnym chladom.

Teraz sa dozvieme, ako pripraviť zastrihávač na zimu.Urobia to týmto spôsobom:

 1. Rovnako ako v prvom prípade sa zbavte zvyškov paliva: niektoré sa dajú vypustiť, zvyšky-by mali byť nečinné.
 2. Na umývanie všetkých častí na riadidlách a tyčiach, ako aj na obidvoch ochranných pomôckach, použite teplej vody a kefy.Vyberte nôž a vyčistite upínacie puzdro.Skontrolujte všetky súčasti, či nie sú poškodené.Pridajte do prevodovky mazivo, skontrolujte vzduchový filter a motor.Nastavte karburátor.
 3. Namažte skupinu valec /piest.Za týmto účelom odskrutkujte zapaľovaciu sviečku, potom pomocou štartéra posuňte piest do horného bodu a nalejte asi 20 g motorového oleja do otvoru v zátke, potom 3-otočte kľukovým hriadeľom 4-krát.Sviečku nasaďte na miesto, nie dotiahnite.
 4. V zime vyberte sviečku a niekoľko krát otáčajte kľukovým hriadeľom, najlepšie najmenej raz mesačne.

Čím dôkladnejšia a svedomitejšia bude starostlivosť o trávnik a technológiu na jeseň, tým ľahšie a ľahšie pre vás bude na jar!