Ako sa zbaviť drievka na záhrade raz a navždy

Ak máte nejaké problémy s pôdou, spozorujete diery, ktoré sa odniekiaľ objavili, mali by ste o tom premýšľať - možno sa na vašej záhrade objavila rana.Môžu tiež používať pohyby iných ľudí, napríklad krtek, na svoje vlastné účely.

Kto je mizerný muž

Lúpež je jednou z najmenších suchozemských cicavcov.Ale napriek svojej veľkosti môže byť škoda spôsobená jeho prácou jednoducho ohromná, pretože patria medzi zvieratá, ktoré sa živia hmyzom, môžu jesť a užitočný hmyz, ktoré pomáhajú vo vašej záhrade a na záhrade.Vzhľadom k tomu, že je to veľmi svižné a rýchle zviera, dokáže za pár dní prehľadávať takmer celú zeleninovú záhradu.Aby ste sa toho zbavili, musíte urobiť drastické opatrenia a rýchlo!

Ale aby ste sa uistili, že prítomnosť tohto škodcu je určitá, mali by ste si na ploche všimnúť túto malú šelmu, potom môžete podniknúť určité opatrenia.Vypočítať to bude norkou, pretože sú malé.Ďalšou črtou tohto zvieraťa je to, že nerastú rastliny.Ak si všimnete poškodené rastliny, môžete si byť istí, že to tak nie jepiskor.

Pomocou takýchto externých funkcií môžete rozoznať rozčarovanie: vyzerá to ako obyčajná poľná myš. Medzi týmito dvoma hlodavcami sú však malé známky rozdielu. Po prvé, stopka má dlhší a hrubší chvost. Po druhé, papuľa je dlhšia ako myš. V záhradách našej krajiny sa často najbežnejšie druhy tohto zvieraťa môžu nazývať viaczubé (nazýva sa to aj mláďa) a drobček. Druhý typ sa vzťahuje na najmenšie zo všetkých druhov: svojou veľkosťou dosahuje maximálne päť centimetrov. Farba srsti je obvykle svetlo hnedá. Preto je dôležité rozlišovať od bežnej poľnej myši. Jedná sa o najmenší druh škrečkov a záhradníkom a záhradníkom prináša najväčšie škody.

Tento druh hlodavcov sa vyskytuje v malých oblastiach. Predpokladá sa, že prišli do Európy a priniesli do nákladných priestorov lode. Vzhľad má charakteristiku: sivohnedá vlna, malá veľkosť, ktorá môže dosiahnuť sieť centimetrov.Okrem toho sú tieto zvieratá pomerne plodné: môžu vyprodukovať až štyri vrhy v jednej sezóne. Charakteristickým rysom ženských posádok je to, že môžu rodiť vo veku od jedného do dvoch mesiacov. Preto stojí za zmienku, že ak nezačnete s týmito škodcami včas bojovať, ich počet na vašej záhrade sa môže stať osudným.

Aká je ujma a prospech

Ak začnete s poškodením spôsobeným lebkou, je potrebné poznamenať, že majú veľmi rýchly metabolizmus. Je to takTo znamená, že by mali byť v procese získavania potravy takmer vždy. V skutočnosti, napriek svojej malej veľkosti a celkom roztomilému vonkajšiemu, sú koristi považovaní za veľmi zúrivých predátorov. Pretože môžu jesť rôzne druhy hmyzu a ich larvy, ktoré spadnú pod ich ruky. Hlavná vec je, že nerozlišujú presne, ktorý hmyz je škodcom rastlín - jedia každého. Napríklad na deň môžu jesť toľko chrobákov a červov, že ich počet bude niekoľkonásobne väčší ako ich vlastná váha zvieraťa.

Dokonca aj medzi mínusmi si môžeme pripomenúť skutočnosť, že posádky vykopávajú obrovské množstvo priechodov a otvorov pod zemou a niekedy používajú staré alebo cudzie predmety, ktoré napríklad nechali krtky. A tak pri hľadaní rôznych podzemných lariev môže toto zviera okusovať veľa koreňov, koreňových plodín všeobecne, všetko, čo sa deje na ich ceste. Najhoršie, čo môže urobiť, je poškodenie trávnika. Ľahko kazí rovnomerne kosenú trávu v priebehu niekoľkých dní.

Medzi výhody obydlia vo vašom pozemku spiklenca možno uviesť, že jeho podzemné chodby zlepšujú prevzdušňovanie pôdy. Má dobrý vplyv na rastliny, ktoré môžu prežiť po invázii tohto zvieraťa. Je to však jediný pozitívny bod, ktorý sa nachádza na vašom webe. Vo väčšine prípadov bude lepšie sa toho zbaviť. Pretože rozmaznané trávniky a mŕtve plodiny zatienia všetky výhody tohto roztomilého zvieraťa.

Video „Vylúčenie posádky zo záhrady“

Chemické kontrolné techniky

Počas mnohých rokov vedci vyvinuli niekoľko chemických látok, ktoré sú určené na boj proti poryvom. Medzi ne patria najúčinnejšie, napríklad Luskáčik, Krysa Smrt alebo Hunter Anti-Rodent. Spravidla môžu spôsobiť udučenie u hlodavcov a rýchlu, pomerne bezbolestnú smrť. Hlavnou vecou je opatrnosť pri používaní týchto liekov. A predtým je dôležité prečítať si podrobného sprievodcu. Ale napriek tomu, ako rýchlo by u hlodavcov nedošlo k smrti, táto metóda nie je humánna.

Ľudové techniky a repelery

Je to populárna ľudová metóda a strašidelný repelent. Sú veľmi jednoduché, aj keď nie vždy efektívne. Jednou z najbežnejších metód vylúčenia posádok je záliv zvieracej norkovej vody.

Hovorí sa, že ak vykonáte podobný postup niekoľkokrát, zviera prestane navštevovať vašu letnú chatu. Dokonca ani pánom sa nepáčia silne ostré pachy, pretože majú veľmi dobrý zápach. Takže môžete krátko opustiť miesta, kde boli vidieť, zhnité ryby alebo petrolej. Tieto pachy sú však nepríjemné aj pre ľudí, takže ako strašidelnú rastlinu môžete použiť cisársky trstina, palina, hrach, fazuľa, šošovica.

Repelenty sa však dajú rozdeliť do dvoch skupín: ultrazvuk a mechanický - najhumánnejší zo všetkých metód zaobchádzania s chvostami. Toto malé zviera nespôsobuje žiadne škody. Najstarší spôsobstrašidelné vrtule sú pomerne jednoduché: musíte si vyrobiť malý gramofón, spravidla na to použite plastovú fľašu alebo hliníkovú plechovku a pripevnite ju k tyči.Keď sa toto zariadenie otočí, vytvorí vibrácie, ktoré odhalia hlodavca.Takéto zariadenia, ktoré sú už pripravené, sa stále predávajú v obchodoch.

Video „Skrutky a krtky: ako sa s nimi vysporiadať“

vašej záhrade.