Ako urobiť kvalitný fanúšik hrable svojimi vlastnými rukami

Letná chata nie sú len prekrásne spevnené chodníky, udržiavané záhradné postele a rozkvitnutá predzáhradka, ale samozrejme aj práca. Práca na webe bola najpohodlnejšia a najľahšia, v arzenáli každého letného obyvateľa určite bude celá sada záhradného náradia. Vysoko kvalitné záhradné ventilátory, kúpené v špecializovanom obchode alebo vyrobené ručne, zaujímajú čestné miesto medzi najpotrebnejšími ručne vyrábanými predmetmi pre prácu na záhrade.

Opis a výhody

V súčasnosti sa žiadny z obyvateľov leta nezachádza bez hrabla, pretože je to potrebné pri uvoľňovaní pôdy, čistení burín, lístia a suchej trávy. Plastové a oceľové hrable s drevenou rukoväťou uľahčujú manipuláciu s pôdou a pomáhajú udržiavať záhradu čistú a krásnu. Konštrukcia hrable, vrátane hrable v tvare ventilátora, je taká jednoduchá, že sa dá ľahko vykonať vlastnými rukami, stačí mať drevenú stopku a priečnu dýzu s mini-zubami.

V závislosti od úlohy môže byť prehadzovací zhŕňač s rôznym počtom zubov rôznej hmotnosti a môže byť tiež vystužený z ocele alebo plastu. Maľované železné hrable sú často ťažké a objemné. tedana spracovanie záhradného pozemku po objavení sa výhonkov je potrebný vejárovitý hrable, ktorý sa dá použiť na ľahké ošetrenie pôdy bez poškodenia mladých výhonkov.

Mini prehrabadlo s ventilátorom vyzerá ako malá metla, pretože tenké zuby majú tvar ventilátora.Pracovná oblasť - tenké drôtené zuby s mierne ohnutými koncami. Takéto mini nastaviteľné zhrabovače nie sú vhodné na prípravu pôdy, avšak v iných prípadoch majú nesporné výhody:

 • na zachytávanie malých úlomkov by bola vynikajúca možnosť použitia plastového nástroja, pretože jeho zuby sú odolnejšie a ľahšie zoškrabávajú úlomky na nerovnom povrchu;
 • zber lístia na ťažko prístupných miestach, napríklad pod rastlinami kríkov;
 • „česanie“ trávnika pred kosením;
 • prevzdušňovanie povrchovej pôdy;
 • Hrebene ventilátorov z oceľových drôtov sú vhodné na riedenie trávnika.

Ak hovoríme o čistení záhrady, je lepšie použiť dýzu s priamymi zubami, aby sa nepoškodili mladé výhonky a pôdny pokryv. Je lepšie zvoliť plastovú dýzu alebo z mäkkého kovu. Hrable s trojuholníkovou dýzou ventilátora ľahko zvládnu rovné plochy a rohy miesta. Špeciálna svorka na nástroji umožňuje nezávislé nastavenie šírky, tlaku a plochy spracovania.

Video „Použitie zhŕňača ventilátora“

Toto video uvádza, ako používať zhŕňač podobný ventilátoru, ako ich upraviť a nastaviť požadovaný rozsah.medzi vodičmi pre pohodlné ovládanie.

Konštrukčné prvky

Štandardná veľkosť konštrukcie ventilátora je šírka 50 cm s výškou rukoväte 130 cm. Okrem stanovených noriem však môžete hrable kúpiť aj s viacdlhá rukoväť (do 180 cm), ako aj mini-hrable s možnosťou samočinného nastavovania šírky zubov až do 30 cm.

Celková hmotnosť záhradného náradia je 5-6 krát nižšia ako pri tradičnom kovovom hrablei.Medzi rysy nastaviteľnej skladacej štruktúry je potrebné uviesť nasledujúce:

 1. Umiestnenie tenkých zubov pod uhlom 90 stupňov umožňuje vykonávať všetky práce starostlivo, bez poškodenia koreňov a mladých výhonkov, ako keby prekážka prišla do kontaktu s prekážkou, zuby sa zdvihli akontakt z tohto dôvodu chýba.
 2. ​​
 3. Zvýšená hustota zubov.Posuvný zhŕňač s kovovou rukoväťou má v priemere od 20 do 30 phalangov, frekvencia ich umiestnenia sa však môže líšiť od 2 do 5 cm, v závislosti od účelu nástroja.V tomto prípade funguje princíp hrubého „hrebeňa“, ktorý dokonale „vyčesáva“ malé úlomky z trávnika alebo postele.
 4. Malá časť pôdy po použití takéhoto nástroja je potrebná na pestovanie exotických plodín, ako aj rastlín, ako sú mak a špargľa.
 5. Skladacie hrable sú vďaka špeciálnemu drôtovému ventilátoru zubov neuveriteľne ľahké, takže môžete ľahkoZaťaženie budete ovládať na zemi.

Vytvorenie povrchu ventilátora

Hrabadlo drôtu ventilátora môžete vykonať vlastnými rukami zimprovizované materiály. Najprv je potrebné vyzdvihnúť materiál podobný továrni.Druhou nuanciou je správna fixácia všetkých častí pre normálne rozloženie zaťaženia.A tretí - či už ide o „samoobslužný“ alebo fanúšikový zhŕňač s kompenzátorom z výroby, mali by vyzerať esteticky príjemne.Zvážte podrobnejšie fázy výroby.

 1. Výroba základne ventilátora.Pre tenké zuby záhradného náradia bude ideálny drôt z nehrdzavejúcej ocele.Je to tento materiál, ktorý nepraskne, ľahko sa vstrebáva, keď príde do kontaktu s povrchom, a je ohnutý iba počas pevnej fyzickej aktivity.Ďalej je potrebné kúpiť 15 metrov drôtu s hrúbkou 0,4 mm a rozrezať ho na segmenty s dĺžkou 50 cm. Pomocou zveráka pritlačte konce na 5 cm a urobte pravý uhol.Druhý koniec drôtu zostáva nedotknutý, pretože je nastaviteľný na konci.
 2. Nastavte vzdialenosť medzi zubami.Na to, aby bol krok v ručných hrebeňoch ventilátora rovnaký, sú na prácu potrebné dve kovové lamely (dĺžka 15 - 20 mm, hrúbka 1,5 mm, dĺžka 50 cm).Použitím elektrickej vŕtačky urobíme dva priechodné otvory s priemerom 5 mm, vložíme skrutku a zaskrutkujeme maticu, zvyšok tyče odrežeme brúskou.Výsledkom bude, že budete mať dva kovové pásy, medzi ktorými sú zafixované zuby.Ďalej položíme ventilátor na kovadlinu a zovrieme ju medzi dve platne.Ckaždý úder kladiva tvorí lievik (priehyb), ktorý je potrebný, aby sa skladacie ihly ventilátora v tomto procese nepohybovali.
 3. 62. Zložený ventilátor v kruhu. Na zhromaždenie všetkých zubov v púčiku potrebujete rúrku s priemerom 30 mm. Prilepte do nej všetky konce drôtu vo vzdialenosti 5 až 8 cm a do tejto hrany zatĺkajte. Na jednej strane budete mať dúchaciu dýzu a na druhej strane otvor na rezanie.

Vyrábame držiak

Na výrobu držiaka v záhradných zhrabovačoch záhrad sa najlepšie hodí borovica. Záhradný nástroj v tvare ventilátora by však mal byť ľahký, takže urobí dubová stopka alebo drevo listnatých stromov. V tomto prípade bude mini-náradie jednoduchšie ako zvyčajný sklon 2-krát.

 1. Príprava surovín. Ako držiak na držadlo z motyky. Na jednej strane vytvorte kužeľ tak, aby priemer rezu bol o 1 - 2 mm väčší ako priemer rúrky. Ďalšou možnosťou je rúrka z vykurovacieho systému vyrobená z plastu s priemerom 25 mm. Dĺžka, ktorú vyberiete pre svoju výšku.
 2. Dokončenie. Pokrýva drevené „komáre“ a zloženie farieb, aby ho neporušilo. Bolo by dobré spracovať škvrnu alebo impregnáciu a akonáhle povrch zaschne, zakryte všetko lakom.
 3. Pripojenie častí. Roztavte epoxid, ponorte okraj rezu a vložte ho do rúrky. Tento spôsob fixácie vám umožní pevne spojiť dve časti štruktúry. Pre vyššiu spoľahlivosť môžete jazdiť nechtom.

Takže to môžete urobiť samivyrobiť lamelový zhluk ventilátora alebo zhluk ventilátora v tvare ventilátora s kompenzátorom, so značnými úsporami peňazí, a kvalita takéhoto zariadenia môže byť rádovo lepšia ako v továrni.

Video „Ako si sami vyrobiť ventilátor“

Video inštrukcia na výrobu hrablech s použitím dostupných nástrojov.