Ako si vybrať kvalitný záhradný drvič na trávu a konáre

Mnoho ľudí je zmätených svojou pracnosťou v záhrade.Našťastie dnes, vo veku technického pokroku, môže ktorýkoľvek letný obyvateľ uľahčiť svoju fyzickú prácu s mechanickými vynálezmi.Jedným z najúčinnejších pomocníkov v tomto smere je záhradný drvič.Akékoľvek odpadky na stavenisku, ako napríklad nechcené vetvy alebo suchá tráva, vďaka drviču rýchlo miznú.A čo je najdôležitejšie - obchody poskytujú obrovský výber technických výrobkov.V tomto článku sa pokúsime prísť na to, ako zvoliť záhradný drvič a na čo by ste mali pri výbere venovať pozornosť.

Popis zariadenia

Záhradachopper alebo, iný názov - Schröder, vo svojej vnútornej štruktúre pripomína mlynček na mäso.Všetky druhy odpadu sú drvené, s ktorými sa záhradníci neustále stretávajú - kúsky stromovej kôry, suché konáre, šišky, stará tráva, buriny.Po rozomletí sa tento odpad zmení na veľké piliny.Toto sa deje v dôsledku skutočnosti, že prijímací lievik je rozbitý ostrými odpadmi nožov.

Drvič má vo svojom jadre výkonný motor, vďaka ktorému dochádza k brúseniu ťažkých materiálov.Na spustenie motora existujú dva zdroje - je to elektrina a benzín, ale asiTáto diskusia sa uskutoční neskôr. Najprv preskúmame vnútornú štruktúru drviča. Skladá sa iba z troch prvkov - bunkra, motora a samotného mlecieho systému.

Prvým dôležitým prvkom je bunker. Funguje ako filter, to znamená, že nedovoľuje drviču cudzie predmety. V opačnom prípade môže odev, hadica, kovové predmety spadnúť do mechanizmu a skartovač sa okamžite rozbije. Bunkr je prítomný takmer vo všetkých elektrických zariadeniach, ktoré nie sú bezpečné pre ľudí. Funkciou bunkru je vynechať recyklovaný odpad alebo to, čo z neho zostalo.

Funkcia recyklácie vykonáva drviaci systém. Skladá sa z nožov alebo mlyna.Nože môžu recyklovať odpadky - konáre, stonky až tri centimetre. Mlyn sa potom vyrovná s väčším odpadom - až do ôsmich centimetrov. Z bezpečnostných dôvodov by sa pri práci s brúskou mali používať ochranné okuliare, pretože piliny môžu poškodiť zrak. Chráňte záhradné rukavice a mali by ste ich držať.

Celý mechanizmus poháňa motor, je dôležité vybrať si, ktorý typ použiť. V prvom rade to bude záležať na tom, s akým odpadom sa zaoberáte. Drvič je tiež vybavený regulačným zariadením a ak je to potrebné, môžete spomaliť alebo zrýchliť mlecí systém.

Zariadenie, ako napr. Spätný chod, ide do záhradníckeho zariadenia. V prípade potreby umožní čistenie nožov. Po zvážení vnútornej štruktúry záhradyv autách, skúste zistiť, ktorý zdroj energie je pre prácu najvhodnejší.

elektrický alebo benzín

Jednou z výhod elektrického skartovača je nízka hlučnosť. Tiež rýchlosť - taký mechanizmus je schopný rozdrviť vetvu s priemerom 4 až 5 centimetrov. Sú lacné a ľahko ovládateľné. Medzi nevýhody patrí nízka mobilita spôsobená krátkym elektrickým šumom. Elektrický drvič je citlivý na pokles napätia a ich výkon je nízky (1,6 - 2,6 kW.).

Pokiaľ ide o výkon, drtič plynu prichádza do popredia. Jeho schopnosti umožňujú recyklovať odpadky akejkoľvek zložitosti, vhodné pre vetvy do 8 centimetrov. Ľahké použitie umožňuje strojom voľne sa pohybovať po obvode prímestskej oblasti. Mechanizmus benzínového typu má vo svojej konštrukcii dvojtaktný alebo štvortaktný motor. Takéto zariadenie pracuje rýchlo a efektívne, ale úroveň hluku motora je dosť vysoká. Potrebuje brúsku na benzín v špeciálnej palivovej zmesi - môže to byť olej alebo benzín. Spôsobuje to tiež malé finančné náklady.

Je ťažké jednoznačne posúdiť, ktorý druh potravín si vybrať. S benzínovou jednotkou ju môžete voľne pohybovať a manipulovať s akýmkoľvek odpadom. Ale veľké množstvo emisií benzínu a vysoká úroveň hluku nie sú pre naše telo veľmi užitočné. Elektricky je v tomto ohľade omnoho jednoduchšie, ale ak potrebujete pracovať na vzdialenom miestezásuvky, taký brúska nebude fungovať.

Video „Nuansy pri výbere drviča“

V tomto videu si môžete vypočuť tipy na výber záhradného skartovača.

Výhody práce s štiepkovačom

Štiepkovač je rezací mechanizmus drviča a jedná sa o rezačky nožov, závitoviek a fréz. Tento prvok je potrebný na rýchle mletie trávy a konárov, ide o hlavnú činnosť mlynčeka na mäso. Hlavnou výhodou štiepkovača je to, že mechanizmus zvláda vetvy rôznych veľkostí od 1 do 8 centimetrov. Ak potrebujete brúsiť viac odpadkov, môžete použiť pokročilé typy štiepkovačov.

Napríklad, frézy na báze nožov recyklujú veľké vetvy, hrubé materiály. Schenkovye poskytujú tzv. Trenie odpadu, po rozomletí je tento typ sekačky celkom efektívny. Nožové jednotky umožňujú rýchle mletie malých konárov a trávy, ale nie sú určené na ťažký odpad.

V každom prípade má každý štiepkovač zabudovaný ochranný systém, ktorý zabraňuje zbytočnému zaťaženiu jednotky a zásahu cudzími predmetmi. Štiepkovače sú tiež rozdelené podľa rozsahu. Existuje trieda amatérskych mechanizmov na spracovanie trávy, malých vetiev. Používa sa zvyčajne v malých záhradách, stále nie je bohatých na rôzne rastliny.

Stredný čip je predstavovaný mechanizmom z oceľového hriadeľa a noža. Výhodou tejto jednotky je to, že je schopná samo absorbovať odpad do lievika na mletie.Vhodný na prácu so starými vetvami stromov a poskytuje pomerne bezpečné využívanie.

Pokiaľ ide o najzložitejšie odpadky, urobí to iba profesionálny výrobca čipov pracujúci na frézke.Výkonný benzínový motor umožňuje rýchle spracovanie odpadu akejkoľvek zložitosti.Takáto jednotka sa často používa v priemyselnom záhradníctve.Na základe charakteristík vašej vlastnej záhrady sa môžete rýchlo rozhodnúť, ako zvoliť záhradný vysávač.

Ako si vybrať

Často však existujú oblasti, v ktorých si množstvo sušenej trávy a suchých konárov vyžaduje osobitný prístup.Potom je potrebné preštudovať si odporúčania pre výber skartovacích profesionálnych záhradníkov. Prvým je vziať ako referenčný bod maximálne množstvo práce na mieste a analyzovať najkomplexnejší odpad.Potom vám bude okamžite jasné, či potrebujete komplexnú jednotku alebo dosť jednoduchú, elektrickú.

Nasledujúce kritériá sú obchodná značka, hmotnosť drviča a cenové rozpätie.Existuje teda hodnotenie drvičov s popisom každej jednotky.Toto hodnotenie navyše zostavili profesionálni záhradníci.Je lepšie zvoliť skartovač s funkciou nastavenia rýchlosti.Potom môžete zmeniť typ brúsnych vetiev.Je tiež pohodlnejšie používať záhradný stroj so špeciálnym posúvačom.

Je vhodný dvojdierkový rezač na spracovanie vetiev.Napríklad pre veľké zvyšky a pre malé, napríklad trávu a burinu.

Nuž, ak bude záhradný stroj pripojený k nožompredbežné rezanie.Potom vám bude jednotka slúžiť oveľa dlhšie.Súčasťou súpravy by mali byť aj ďalšie nože a príslušenstvo na čistenie drviča.

Pamätajte na svoju vlastnú bezpečnosť.Hluk drviča by nemal prekročiť 84 dB, inak poškodí váš sluch.Pri práci s drvičom noste ochranné okuliare a rukavice.Uistite sa, že počet vetiev v aute nepresahuje normu.Sekačky pomôžu rýchlo zbaviť nechcené vetvy každému, kto to neradi robí vlastnými rukami.Pri výbere sekačky sa držte prvkov vašej záhrady a potom bude jednotka slúžiť viac ako jeden rok.

Video „Prehľad skartovačov“

V tomto videu môžete vidieť prehľad záhradných skartovačov a zistiť, na čo sú.