Ako vyrobiť krásne a nezvyčajné postele z tehál vlastnými rukami

Na jar sa človek chce zaoberať nielen záhradou, ale aj estetickým dizajnom lokality, výstavbou kvetinových záhrad. Môžete si vyrobiť ploty z tehál, dekoratívnych dlaždíc, kameňov, dokonca aj plastových fliaš. Z rôznych možností jednoducho dych berúce! Kvetinový záhon vyrobený z tehál vlastnými rukami nebude vyžadovať veľa úsilia a času, ale prinesie potešenie zo samotného procesu výstavby a dá dôvod byť hrdí na seba.

Vyberte a pripravte miesto

Ľudia obvykle vysádzajú veľa kvetov na pozemkoch alebo pozemkoch na dachách, a to je pochopiteľné - iba estetická radosť môže obnoviť silu po náročnom dni v záujme budúcej úrody. Chcem si oddýchnuť pri práci na dache, nielen aby som pracoval, a tak chcem robiť krásne kvetinové záhady tých najúžasnejších foriem, pestovať na nich rôzne kvety, ktoré poteší ich vzhľad a vôňu po celú sezónu. Najpozoruhodnejšie na tom je, že môžete urobiť všetko pre to, aby ste si uvedomili svoju predstavu o kráse a nevysvetľovali sa s krajinárom najatým za veľké peniaze.

Predtým, ako začnete, musíte sa rozhodnúť vo formulárikvetinové záhony a ich obsah. Z toho, aké kvety plánujete pestovať, záleží na výbere miesta. Pretože kvetinový záhon je vyrobený tak, aby ho bolo možné obdivovať, mal by byť viditeľný: mal by byť dobre viditeľný z domu alebo altánku, kde zvyčajne relaxujeme a prijímame hostí. Ale nemôže byť umiestnený v absolútnom tieni domu alebo iných štruktúr - kvety potrebujú dostatočné množstvo slnečného svetla.

Výber kvetov do veľkej miery určuje umiestnenie budúceho záhonu: musíte si vybrať, aby všetky mohli rásť za podobných podmienok tak, aby sa zhodovali ich požiadavky na svetlo a množstvo vlhkosti, aby sa nenájdu rastliny, ktoré sa navzájom neznášajú.Tvar kvetinového záhonu a miesto spolu tiež súvisia. Krúžkové postele umiestnené s pravidelným krúžkom okolo stromu alebo malej štruktúry (malý rybník, altánky, fontána), vyzerajú veľmi pekne.

Uprostred trávnika sú umiestnené okrúhle kvetinové záhony, úzke dlhé pozdĺž steny domu alebo chodníka, viacúrovňové zákruty sa stúpajú smerom k divákovi. Na veľkých plochých plochách sú usporiadané oválne, hladko zakrivené alebo nesprávne zlomené polygóny, ale pomocou obdĺžnikových kvetinových záhonov môžete krajinu zarovnať alebo zvýrazniť terasy. Po rozhodnutí o mieste je potrebné pripraviť miesto. Ak to chcete urobiť, odstráňte z nej všetky zvyšky (kamene, odpadky, kríky, tráva), zarovnajte.

Video „Postavenie kvetinového záhonu v oblasti letnej chaty“

Príklad postavenia tehlovej postele vlastnými rukami za pár dní.

Aké materiály a nástroje budú potrebné

Ak ste sa už rozhodli urobiť kvetinovú záhradu v dacha, budete ju potrebovať samotnú, nie nevyhnutne novú a krásnu. Niekedy to vyzerá veľmi pôsobivo, stará tehla z druhej ruky, ktorá zostáva po vyčistení niektorých štruktúr. Aký druh tehly urobiť - biela alebo červená - je na majiteľovi, Neexistujú žiadne nesprávne rozhodnutia, všetko bude vyzerať dobre, ak chcete, môžete ho maľovať v akejkoľvek farbe.

Okrem tehál budete potrebovať cement a náčinie na jeho hnetenie, piesok a drvený kameň na základňu, lopatu, lyžicu, lano (alebo rybársku šnúru) a kolíky na označenie. Možno budete potrebovať krásne kamene, mušle, drevené prvky, ktoré môžu zdobiť vašu prácu. Veľmi dobrý pohľad na chalupu alebo drevené záhradné sochy, penechki, staré topánky, roztrúsené na trávniku, ktoré sa môžu stať nádhernými kvetináčmi alebo farebnou trávou.

Ako je usporiadaný kvetinový záhon

Stavebné práce sa začínajú označovaním kvetinovej záhony. Hranice sú vyznačené priamo na zemi, jazdia v kolíkoch, natahujú na nich lano. Pozdĺž obrysov sa pre nízke steny - 4-5 tehál vytiahne priekopa s hĺbkou 30 cm. Čím vyššia stena, tým hlbšia by priekopa mala byť. Ak sa predpokladá, že ide o vysoko stupňovité kvetinové záhony alebo stĺpy z tehál, základňa by sa mala prehĺbiť najmenej na 80 cm.

Na spodnú časť výslednej priekopy nalejeme piesok, ktorý nie je hrubýmenej ako 5 cm, potom drť, rovnakej hrúbky a opäť piesku.Podbíjať všetko, môžete dať prvú vrstvu tehál na vrchol.Pieskovo-kamenný základ nielen udrží steny, bude to vynikajúca drenáž, prebytočná voda z kvetinového záhonu bude môcť ísť do strán tak, aby korene neklesli.

Na ten istý účel nie sú prvé 2-3 vrstvy tehál spojené s cementom, sú jednoducho naskladané na seba a už 4.Vrstva bola položená na cement.
Steny kvetinových záhonov vo všeobecnosti nie sú pripevnené cementom, jednoducho sa umiestnia na seba - takáto štruktúra má tiež právo existovať, ale nebude trvalá.Na konci pokládky sa štruktúra nechá stáť 4-5 dní, aby cement nakoniec chytil a vyschol.

Užitočné tipy

Keď sa kvety rozširujú, dochádza k určitému pohybu pôdy, pretože sa môže rozširovať kvetinový záhon.Aby sa predišlo problémom, sú počas montáže stien mierne posunuté dovnútra (mierne zabalené ako kvetináč), na to stačí stlačiť tehly rukami.
Pred začatím kladenia tehál je potrebné označiť výšku, preto jazdia vo vysokých kolíkoch a znova ťahajú lano.

Horizontálne murivo by sa malo kontrolovať neustále, aby sa nevynechali deformácie - pretože základňa sa pohybuje, čo znamená, že vždy dôjde k posunom a deformáciám, stačí ich len včas opraviť. Ak sa predpokladajú stĺpce, potom sa s nimi začne pracovať.V prípade stĺpov je vykopaná jama v hĺbke 1 m - musia byť vyrovnané a stabilné.Často na tehlové stĺpy dať hrnce s rastlinami.

A pre zakrivené steny môžete použiť pružný plast: najprv položte plast a položte na neho tehly.Po ukončení práce je plast zvnútra ľahko odstrániteľný.Pre tých, ktorí pochybujú o svojich schopnostiach, nájdete na internete vhodné video, pozerajte sa na majstrovskú triedu a až potom stelesnite jeho plán.Existujú ľudia, ktorí už týmto spôsobom prešli, tešili sa a túži zdieľať svoje skúsenosti.

Posledná etapa výstavby

Keď je cement v tehlových stenách dobre uchopený a vyschne, môžete vyplniť pôdu.Nie je utlmený, len naleje, naleje do vody a zostane sám.Pred výsadbou kvetov musí stáť najmenej dva týždne.Ak pôda klesne pod požadovanú úroveň, je vyplnená, ale je potrebné jednoducho čakať na pridelený čas - podľa potreby sa usadí a bude vidieť, či stojí za to ju ešte vyplniť alebo nie.

Až po uplynutí 2 týždňov môžete pestovať kvety, ktoré boli vymyslené a pripravené vopred, položte jednotlivé kvetináče alebo ozdobné prvky na platformy, boky a stĺpy.Ak si postavíte posteľ v samotnej krajine, tak s najväčšou pravdepodobnosťou tam nekončíte.Určite chcete robiť viac a viac, pretože na vašom webe je veľa možností, ktoré budú vyzerať tak dobre.

Video „Tvorba stien tehlového kvetinového záhonu“

Jednoduchý spôsob, ako vybudovať základ a steny tehlového kvetinového záhonu, odporúčania pre nezávislé formovanie murovaného muriva.