Ako vyrobiť kvetinové záhony vlastnými rukami z improvizovaných prostriedkov: zaujímavé riešenia

Kvetinový záhon je bezpochyby najlepšou ozdobou záhrady, záhrady alebo prímestskej oblasti. Majitelia s osobitným nadšením sa zvyčajne zaoberajú výberom kvetín pre nich. Vytvorenie kvetinového záhonu z materiálov zo šrotu je síce samostatným potešením, ale aj vlastnými rukami. Tento proces sám osebe je schopný dodávať radosť, prebúdza predstavivosť a každé letné bydlisko premieňa na tvorcu niečoho krásneho, ktorý zatiaľ nikto nevytvoril.

Ako krásne zariadiť kvetinový záhon pre kvety

Všetci často vysádzame veľa kvetov v krajine na ozdobenie pozemku, ale nie vždy robíme záhony. Kvetinový záhon naznačuje nejaký nápad, ozdobné prvky, ktoré nie sú nevyhnutne rastlinného pôvodu. Kvetinový záhon ako druh kvetinového záhonu môže pozostávať iba z kvetov a bylín, ale musí mať aspoň plot. Ide o elegantne vytvorený obrys, ktorý dodáva dokonalosti celej kompozície. Ploty, obrubníky, plastové alebo kovové prvky si môžete kúpiť na mieste už počas inštalácie. A môžete si ich vyrobiť z nejakých improvizovaných prostriedkov, ktoré tu ležalistodola.

Hranica plní dôležitú estetickú funkciu: ukazuje hranice kvetinovej záhrady, vizuálne zjednocuje všetky rastliny, naznačuje jednu myšlienku, dáva tejto myšlienke úplnosť a celú kvetinovú záhradu -presnosť.Má však aj úplne užitočnú úlohu - nedovoľuje pestovať kvety bez kontroly, chráni ich pred prenikaním nepovolených burín, dokonca aj pred útokmi domácich zvierat.Hranice sú vlastnými rukami vyrobené z tehál, kamienkov, škrupín, drevených, kovových alebo plastových prvkov, starých jedál, vinylových platní, fliaš.Môžete myslieť na veľa možností.Tehly sa zvyčajne kladú na roh a napoly vykopané do zeme.Štrk a malé kamene sú pripevnené cementovým debnením a potom sú ukladané do vrstiev, striedajúcich sa cementov a malých kameňov.

Veľké kamene sa jednoducho ukladajú pozdĺž obrysu, stále sa používajú vo vnútri ako ozdoba alebo určitý prízvuk.Môžete vidieť, ako sa jedlá pôvodne prispôsobujú kvetinovým záhonom - taniere zo starých rozptýlených súprav maľujú a vytvárajú plot, ale džbány, kávové kvetináče, vázy sa menia na veľmi nezvyčajné kvetináče na kvety alebo okrasné trávy.Skladby sú veľmi krásne, keď z krku rastie kvetina a jemná tráva sa plazí z rozbitej strany.

obrubníky sa veľmi často vyrábajú z fliaš vlastnými rukami - na tento účel sa jednoducho kopajú pozdĺž obrysu kvetinového záhonu.Plastové fľaše sa najlepšie plnia pieskom, malými kamienkami alebo inými objemovými materiálmi - takže ich nemajústratiť tvar.Sklenené fľaše sa môžu stohovať jeden na druhého (musia byť utesnené cementom), pomocou takýchto nástrojov sa vytvárajú vysoko alebo viacvrstvové kvetinové záhony.Plastové fľaše sa však dajú aj naďalej rezať, potom sa hranica sama zmení na zvláštne kvety.Z veľkých plastových fliaš (od 5 l) vytvorte originálne kvetinové záhony.Sú položené na boku, vystrihnuté steny, rastliny rastlín.A potom si môžete zariadiť také malé postele s príťažlivosťou fantázie a minimálnymi zdrojmi (kúsky potrubí, malé fľaše, hadice), ktoré im dávajú rôzne formy: od zloženia s vagónmi po kŕdeľ kačíc alebo rodiny slonov.

Video „Originálne možnosti záhradného pozemku“

Video výber originálnych nápadov pre záhradné pozemky.

Život pre staré veci

Ľudia si v krajine udržiavajú rôzne odpadky, čo je škoda vyhodiť.Práve tu nájdete veľa peňazí na výrobu záhonov vlastnými rukami.Ak v garáži zhrdzaví mŕtvola starého auta, okamžite ju postavte na plošinu pred domom a naplňte ju zemou!Keď z kvetín vykukujúcich z kajuty az otvoreného kufra, ako aj pod kapotou vychádzajú rôzne kvetinové hlavy kvetov, objaví sa vinutá okrasná vegetácia všetkého druhu, potom môžete auto opäť obdivovať.

Lôžko pneumatík

Pneumatiky pre automobily sa často používajú na zdobenie záhrad.Vyrábajú originálne kvetinové záhony vlastnými rukami, dokonca aj záhradné figúrky, aby zdobili miesto.Najjednoduchšou možnosťou je pripraviť miesto a usporiadať ho v náhodnom poradí natretým farbou.pneumatiky, v ktorých sa usádzajú rastliny. Rozmanitosť sa dá dosiahnuť farbou a umiestnením. Ak zložíte pneumatiky na seba, získate vysoký kvetinový záhon pre rastúce rastliny. Ak dáte pyramídu - umiestnite tri na základňu a na ne - dve, na druhú, získate viacvrstvový kvetinový záhon.

Pneumatiky sa môžu zavesiť na strom, stenu alebo na špeciálny stojan, zasadiť do nich kvetiny alebo len položiť kvetináče - bude to celkom originálne terénne úpravy lokality, najmä ak sa jedná o prázdnu stenu alebo plot. Hlavnou vecou je dobré upevnenie pneumatík a je vhodné v nich rastliny trojnásobne spracovať.Pri vytváraní pôvodných kvetinových záhonov je potrebné pamätať na to, že ich hlavným účelom je stať sa vhodným miestom na pestovanie kvetov, čo znamená, že si musíte pamätať na drenážnu vrstvu, premýšľať nad zavlažovacím systémom, zbierať kvety nielen farbou alebo tvarom, ale premýšľať aj o ich výhodnom mieste. umiestnenie v podmienkach svetla alebo tieňa, vyberte správnu pôdnu zmes.

Pomocou skladačky a fantázie si môžete zo starých pneumatík automobilu vyrobiť vlastné ruky ako pôvodnú vázu. Ak to chcete urobiť, odrežte šnúru, vyznačte na gumy kriedou alebo označte obrysy lístkov, odrežte a potom otočte pneumatiku dovnútra. Takže si môžete dokonca urobiť vázu na nohu. Ale tí najodvážnejší idú ďalej a vystrihnú vzor, ​​nasadia gumu, labute, rajské vtáky alebo úplne zvláštne zvieratá. Stará opotrebovaná guma sa stáva dobrým materiálom na vytváranie originálnych kvetinových záhonov - ľahko sa dá rezať a maľovať, slúži veľmi dlho bez stratyjeho vlastnosti s neočakávanými zmenami teploty.

Kamenné lôžko

Kamene privádzajú na miesto prívrženci šperkov z prírodných materiálov.Ak je to správne množstvo, jednoducho rozložte kamene po obvode kvetinového záhonu - okamžite to bude vyzerať lepšie.Ale kamene by mali byť rovnakej veľkosti, je vhodné používať bridlice, skladajú sa z niekoľkých vrstiev, ktoré môžu byť výhodne použité v krajine.Vápenec sa často používa na dekoratívnu výzdobu kvetinových záhonov vlastnými rukami, jedná sa o porézny kameň bielej alebo sivej farby a mach na ňom dobre rastie.Pieskovec sa používa na dekoráciu zvislých kvetinových záhonov a zároveň sa jeho porézna a vrstvená štruktúra stáva jedným z najlepších nástrojov pre návrh záhonu.

Farebná škála pieskovca je rôznorodá: pozostáva z mnohých odtieňov od šedej po červenú.Tuff (alebo travertín) sa vyznačuje teplými farbami, je pomerne ľahké s ním zaobchádzať vlastnými rukami, zatiaľ čo je odolný a odolný.Kamienky ľubovoľnej veľkosti sa používajú na kvetinové záhony rôznymi spôsobmi - kropením obrysov kvetinových záhonov alebo ich jednotlivých zón malými kamienkami, veľké môžu ležať v samostatných dláždených kameňoch alebo v malých skupinách a stávajú sa samostatnými akcentmi medzi zeleňou.

Rokarii sa vyrábajú na rovnomerných plochách.Tu je potrebné vyzdvihnúť krásne kamene rôznych veľkostí, ktoré sa inštalujú jeden po druhom alebo v malých skupinách, kamene a rastliny (nie nevyhnutne kvitnúce) sú rovnaké prvky kvetinových záhonov a prepostrekovače používajú malé kúsky toho istého tufu, bridlice alebo vápenca.

Alpský vrch v posledných rokoch, trochu z módy, ktorý ho v krajine neznižuje. Zvyčajne napodobňuje prírodný horský svah, pričom sa pri tom berú do úvahy kamene a rastliny. Najskôr nainštalujte kamene a potom vysadte kvety počnúc zhora. Ak má pozemok prirodzený sklon, môžete ho urobiť radovým. Pre dekoráciu na svahu kremeňa alebo žuly, ale pieskovec alebo vápenec bude vyzerať viac organicky. Vytrvalé rastliny sa vysádzajú na terasy, v priebehu času rastú čoraz viac a pórovité kamene sa stále viac podobajú svahom.

Ak chce letný obyvateľ vlastnými rukami vytvoriť japonskú záhradu, sólovú úlohu zohrávajú kamene. Mali by mať veľa rôznych veľkostí. Od malých kamienkov (ktoré sú schopné napodobňovať vodu) až po veľké balvany pokryté machom, sú umiestnené v rôznych vzdialenostiach, ako by to malo byť pre zničené horniny. Japonská záhrada je zvyčajne organizovaná v samostatnom, často uzavretom priestore, a výber okrasných rastlín musí byť primeraný - to je miesto pre osamelé meditácie

.

Ďalšie zaujímavé riešenia

V každom podkroví alebo v stodole bude určite niečo na usporiadanie kvetinových záhonov, môžu to byť zvyšky po opravách alebo starý nábytok. Podivné, ako sa môže zdať, je to však starý drevený alebo kovový nábytok, ktorý pomáha usporiadať najoriginálnejší a najstaršíatraktívne kvetinové záhony.Záhradné chodníky získajú jedinečnú záhadnosť, ak sa stretnú na voľne stojacich stoličkách, na ktorých namiesto sedadla kvitnú svetlé kvety.Alebo starý nočný stolík, z ktorého sa z otvorených zásuviek vynorili jasné amelózy.A na stolovej doske sa môže pochváliť veľkým kvetináčom.

Pôvodným kvetinovým záhonom môže byť staré kovové lôžko, ak sú popínavé rastliny zušľachtené a namiesto prameňov nahradia radostné kvety.Starý nábytok tak môže vyzdobiť dvor a objaviť sa na druhej strane.Len drevený nábytok by sa mal ošetrovať antisepticky, aby slúžil dlhšie pod vplyvom slnka a vlhkosti.

Peň alebo kus guľatiny sa môžu stať stojanom pre kvetináče s kvetmi alebo samostatným kvetinovým záhonom.Pri ležaní na boku kmeňa musíte vystrihnúť časť stredu, nechať silné (najmenej 12 cm) strany, zakryť zem a zasadiť kvety.Je dôležité len nezabudnúť na drenážnu vrstvu a otvory - budú sa musieť vyvŕtať na dne kvetinového záhonu, aby voda nestagnovala.Ak existuje stará loď, bude tiež vhodná pre pestovanie rastlín a zdobenie záhrady.Keď nemôže plávať vo vode, dokonale sa hodí na kúpanie na trávniku alebo na záhrade, plné kvetov.Potom budú jej sedadlá, rovnako ako záhradné lavičky, vidieť medzi bujnou vegetáciou.

Pohyblivé postele na dvore sa môžu stať starými bicyklami, vozíkmi alebo inými najneočakávanejšími predmetmi.Topánky vyzerajú veľmi pekne alebotopánky, z ktorých vrcholov vyrastá vznešená kvetina a lezená tráva sa plazí z roztrhanej podrážky.Takéto malé kvetinové záhony môžu byť roztrúsené po celom webe alebo postavené na špeciálnych stojanoch na jednom mieste.Tok nápadov pre pôvodné kvetinové záhony sa nemusí nikdy vyčerpať, ale musíme pamätať na to, že hlavnou vecou je vytvorenie pohodlných podmienok pre rastliny.

Video „Užitočné tipy pre záhradkárov“

Informačné video s užitočnými tipmi pre záhradníkov.