Ako vyrobiť krásne kvetinové záhony z kameňov: praktický sprievodca

Starostlivo upravené elegantné kvetinové záhony a vysokohorské kĺzačky okamžite priťahujú pozornosť a dodávajú chate osobitnú triedu. Z boku sa môže zdať, že je veľmi ťažké robiť záhony, a iba skutočný majster by sa mal zaviazať. V skutočnosti, s opatrným dodržiavaním pokynov, môže ktorýkoľvek letný obyvateľ vytvoriť takúto dekoráciu krajiny vlastnými rukami.

Výber kameňa

Prvým dôležitým rozhodnutím o tom, ako vyrobiť kvetinový záhon z kameňov, je výber skutočného kameňa. Nie je ničím obmedzené, môžete použiť najjednoduchší pieskovec a vápenec, ako aj drahú žulu a tehly, obyčajné alebo ozdobné. Farba kameňa sa vyberá v závislosti od toho, či sa zameriava na obrubníky alebo na rastliny. V prvom prípade môžete použiť svetlé materiály - modrú alebo purpurovú ruhu, žltý pieskovec, krémový vápenec, tmavočervenú žulu, zeleno-čierny čadič atď. Rastliny v tomto prípade musíte zvoliť stredne veľké a zakrpatené tak, aby úplne zatienili krásu kameňa.

Ak v tomto návrhu krajiny vlastnými rukami kvety sólo, potom toto miesto možno položiť na jednoduchý pieskovec alebovápenec. Je dôležité si uvedomiť, že niektoré kamene sú extrémne hygroskopické, a preto je potrebné ich ošetriť vodou odpudzujúcimi impregnáciami. Môžete to urobiť sami, ale skôr ako začnete robiť záhony.

Veľké kamene - vápenec, žula, tuf, ako aj tehla, sa veľmi dobre hodia na zvýšené konštrukcie. Na zvýraznenie stôp alebo hraníc si môžete vziať obvyklé kamienky alebo hranolky. Môžete si tiež vybrať drahšie druhy kameňa a lacnejšie. Alebo tie, ktoré sú ľahšie alebo ťažšie urobiť sami.

Medzi tieto látky patrí tuhá žula a čadič. Ale sú to odolné kamene s vysokou odolnosťou proti mrazu a odolnosťou voči zrážkam. To znamená, že váš kvetinový záhon bude vyzerať elegantne a za zlého počasia av zime to bezpochyby preukáže, že ste majstrom krajinného dizajnu. Je povolené používať rôzne druhy kameňa, pokiaľ zodpovedá všeobecnej estetickej koncepcii a neovplyvňuje kvalitu muriva. Okrem toho si v poslednom období získalo na popularite usporiadanie kvetinových záhonov pomocou stavebnej mriežky naplnenej kameňom. Toto sú tzv. Gabióny. Kvetinový záhon zo sieťoviny a kameňov dáva tomuto miestu originálny vzhľad v priemyselnom štýle, najmä preto, že mriežka môže mať akýkoľvek tvar.

Video „Výber originálnych nápadov“

Video výber originálnych nápadov pre dachu.

Aké materiály sa budú vyžadovať

Keď ste si vybrali kameň a rozhodli sa o dizajne, budete si musieť vyzdvihnúť nástroje a ďalšiemateriálov.Takmer určite potrebujete meraciu pásku, lopatu, palicu a špachtle.Najpohodlnejšie je pripevniť kamene cementom.Ak je to potrebné, môže byť murivo ošetrené vodoodpudivou utierkou alebo lakom.

Vytvorenie krásneho kvetinového záhonu

Internet je veľkou pomocou pri hľadaní kresby takmer akejkoľvek kvetinovej záhrady vyrobenej z kameňov a pri jej výstavbe tiež vidieť majstrovskú triedu.Z technického hľadiska je vytvorenie takejto kvetinovej záhrady v záhrade rovnaké ako usporiadanie skleníka, s jediným rozdielom, že kvetinový záhon prináša nepraktické výhody a estetické potešenie.V každom prípade bude mať dobrá práca vlastnými rukami.

Dizajn začína značkami.Je vhodné zariadiť kvetinový záhon buď v popredí, neďaleko od vstupu na miesto, alebo pred domom, alebo do stredu miesta.V každom prípade je potrebné zvážiť, či sa budú vysádzať prevažne rastliny milujúce svetlo alebo tieň, av súlade s tým vyberte miesto.Ďalším krokom po označení je vykopanie priekopy po obvode budúcej kvetinovej záhrady.Hĺbka je zvyčajne 20 až 25 centimetrov a rovnaká šírka.Ak je určená viacpodlažná budova, základ môže byť vyrobený hlbšie a môže byť použitá podporná výstuž.Príkop je potrebné naliať betónom a po pár dňoch, keď nadácia vyschne, začnite ukladať kamene.

Najprv by sa mali vyhľadať kamene a mali by sa vybrať tie najkrajšie a párne kamene, aby sa na konci stavby vyzdobili horné vrstvy.Zvyšok, počnúc najväčšími, je položený v riadkochnadácia.Dutiny medzi kameňmi by mali byť vyplnené cementovou maltou a zemou rukami a pevne ich stlačiť.Malý hrot - malý sklon kameňov vo vnútri pri pokladaní poskytne vyššiu triedu pevnosti.Okrem toho by ste sa mali vyhýbať cementovým pásom na vonkajšej strane muriva, takže pripravená kvetinová záhon bude omnoho estetickejšia.Pre lepšie odvodnenie v dolnom rade medzi kameňmi kameňov môžete nechať niekoľko slotov.

Prvá vrstva, ktorá vyplní kameň rozdrvený kvet, veľké kamienky, silné konáre, to znamená všetko, čo môže zabezpečiť odvodnenie.Čím vyššia je spojka zostavená (a hotová kvetinová záhrada bude vyššia), tým môže byť potrebné viac drenážneho materiálu.Ďalšou vrstvou sú listy a rašelina, potom nalejú pôdnu zmes vlastnými rukami.Potom musíte počkať niekoľko dní, kým sa pôda zmenší, vyplní chýbajúcu časť a môžete začať s výsadbou kvetov.Podľa týchto jednoduchých odporúčaní môžete v krajine ľahko vytvoriť krásny kvetinový záhon.

Možné ťažkosti

Možné chyby, ktoré môžu vzniknúť pri čakaní na stavbu kvetinového záhonu vyrobeného z kameňov v chate:

  1. Po prvé, nesprávny výber umiestnenia,Predtým, ako začnete robiť okrasnú kvetinovú záhradu, mali by ste sa ubezpečiť, že nebude zasahovať do tejto oblasti lokality, ale bude to zreteľne viditeľné, inak dôjde k strate významu všetkých diel.
  2. Po druhé, nesprávny výber kameňa.Napríklad žula výrazne zvyšuje kyslosť pôdy, čo obmedzuje jej použitie.
  3. Po tretie, poponáhľajte aignorovanie technologických noriem.Betón v podklade musí byť úplne suchý, zmraštenie a zemina vo vnútri by sa mali zmrštiť a až potom môžete začať navrhovať kvetinový záhon.

Napriek tomu je potrebné zvážiť všetky slabé stránky a vyskúšať, pretože krásne kvetinové záhony v vidieckom dome sú príjemné pre oko, upokojujú a pomáhajú cítiť.výhoda oproti susedom.

Zdobenie dokončeného kvetinového záhonu

V závislosti od veľkosti môžete na kvetinových záhonoch použiť buď nízko rastúce rastliny alebo kríky alebo trpasličí stromy.Prvá trieda v kvetinárstve - jednoročné rastliny, a sú dobre vhodné pre novovytvorené vlastné ruky postele z kameňov.Aspoň, ak sa náhle objavia akékoľvek problémy s znášaním, nebude potrebné transplantovať rastliny.Sadenice sa vysádzajú na vybrané rastliny po nástupe tepla.

Spoločnou jednoletou rastlinou je purslán.Je nenáročný na pôdu, kvitne od júna do začiatku jesene, ale vyžaduje pomerne vysoké teploty a veľa svetla.Rastie dobre na južnej strane pozemku.Kvety portulaky s veľkým kvetom môžu byť biele, žlté, oranžové, červené, smotanové a dokonca froté, a preto bude kvetinový záhon dostatočne jasný a farebný aj bez sprievodných rastlín.

Ďalšou obľúbenou rastlinou je ageratum.Kvitne od júna do septembra, s krásnou froté koruna v rôznych odtieňoch modrej a fialovej.Rastlina je veľmi náladová na zahrievanie, hojné zavlažovanie, kŕmenie a včasné prerezávanie, aleo nič menej nemôže žiť v rovnakom kvetinovom lôžku so svojimi susedmi - nechtík, nechtík lekársky, levie hrdlo. Takto sa vytvoria zložité vzory v kontrastných farbách.

Z niekoľkých druhov nechtíka lekárskeho pre kvetinové záhony vyrobené z kameňov sú najvhodnejšie krátko rastúce. Je to jedna z najobľúbenejších a najnáročnejších záhradných rastlín. Kvety milujúce slnko rastú dobre v tieni a poteší oko všetkými odtieňmi žltej a oranžovej. Kvety zostávajú až do prvého mrazu, ale rastlina potrebuje dobrú drenáž a pravidelné uvoľňovanie pôdy.

Ak chcete pridať červené odtiene, vyberte Calceolaria (kvitne v apríli - máji) alebo nasturtium (kvitnú od júna do prvého mrazu). Nasýtená žltá poskytne nechtík (máj - september), jasne modrá pridá lobeliu (jún - september). Biely vysokohorský mak (máj - júl) a iberis (máj - august) kvitnú, ružové a fialové - snapdragon (jún - september). Až do neskorej jesene a rôznych odtieňov kvitnú hviezdy. Usporiadať záhon trvalých rastlín, nezabudnite zvážiť ich ochranu v zime. Na kvetinových záhonoch zdobených kamenným lemom sú rôzne druhy fialiek, sedmokrásk, zabudnutých mihalníc, pinpole, saxifónov, karafiátov, plaziacich sa Veronica, trpasličích kúpeľov, jesenného šafranu.

Na dokončenie dizajnu kvetinovej záhony sa môže vyplniť ozdobnými kamennými štiepkami. Okrem atraktívneho vzhľadu zabezpečí aj mulčovanie pôdy. S pestovaním sa niekedy nemôžete obťažovať.Vyberte niekoľko veľkých neobvyklých kameňov, usporiadajte ich na mieste, vyplňtepriestor medzi nimi je rovný alebo dekoratívne kamienky a je pripravená skalka.Skvelá alternatíva k záhonom! Kvetinový záhon vyrobený z kameňov je lepší ako čokoľvek iné na potvrdenie, že ste majstrom kvetinárstva.

Video „Rôzne nápady na dizajn“

Video výber nápadov na projektovanie vily alebo pozemku.